Jump to content

Έρχονται Χριστούγεννα ... κάντε μια ευχή!


Winmx

Recommended Posts

Οι δρομοι ειναι ηδη στολισμενοι Χριστουγεννιατικα,οι βιτρινες σιγα σιγα γεμιζουνε με βραδινα ρουχα για τα ρεβεγιον!Το κοκκινο,το χρυσαφι ειναι απο τα αγαπημενα χρωματα των Χριστουγεννων.Στην emitaly βλεπουμε παντου κοκκινα εσωρουχα αφου λενε οτι το βραδυ της Πρωτοχρονιας πρεπει να'ναι κοκκινα (παραξενα εθιμα.... :splaaaats: ) κ φυσικα γινεται ενας χαμος!

Ο κοσμος αρχιζει να φτιαχνει τη λιστα των δωρων emexcl Εσεις τι θα ζητουσατε απο τον Αγιο Βασιλη;

Ν'αρχισω εγω.....εγω θα ζητουσα ενα Σ/Κ μακρια απο την πολη με το κινητο ΚΛΕΙΣΤΟ!!!!Μονη με καλη παρεα.....οχι αναγκαια με ετερο ημισι....αλλα κ με μερικους καλους φιλους :wub:emblush

Ενδιαφερεται κανενας να κανονισουμε B) ; emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 82
  • Created
  • Last Reply

Βρε Γουίνι δεν είναι λίγο νωρίς ακόμα???

Τεσπά....ας σου κάνουμε το χατήρι emkwlos

Εγώ θέλω να πάρω πτυχίο και να τελειώνω...και κάτι άλλο μικρό όμως αυτή τη φορά:

Ένα αυτοκινητάκι ακριβό ,μικρό αλλά ωραίο...ζητάω πολλά?

emlookaroundemnomikariosemquestion

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εεεεετσι να μου κανετε κ εμενα καμια χαρη emcolgate Αφου το ξερεις τι καλο παιδι ειμαι eminnocect

Μωρε 1ον πηρα αφορμη απο το ποστ της Ιουλιεττας που ζητησε ενα λαπ τοπ για τα Χριστουγεννα κ 2ον εδω πραγματικα εχουμε γεμισει με Χριστουγεννιατικα :blink: κ ο κοσμος εχει αρχισει να κανει τα ψωνια.

ααααα βρηκα και ενα 3ο ειναι κ ενας τροπος να μαθουμε τι θελετε σε περιπτωση που καποιος θελει να κανει δωρο για τα Xmas.....ετσι βαλτε κ κατι πιο προσιτο

emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε σεις αυτό δεν είναι ψιλο-ίδιο τοπικ με αυτό με τις 3 ευχές από το Τζίνι? Τεσπα..... :P

Σάντυ, εγώ μέσα για σ/κ μακριά χωρίς κινητό!!!!!

ΥΓ: Σπάιντερ, κι εδώ έχει γεμίσει το Παγκράτι (τουλάχιστον αυτό είδα) με χμας-βιτρίνες.... μπλιαξ.... emthumbdown εμένα δε μ'αρέσουν τα χμας!!!! Στάνταρ θα δουλεύω, άσε που δε μου πάει το χρυσαφί B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

santacard.jpg

πω πω πω...τι μουρμουρες ειστε εσεις οι νομικαριοι ρε emeek ;!ενα τοπικ ειπα να ανοιξω η ερμη κ ολο ενστασεις εχω. :blink:emrantingemcensored

Οοοοχι δε ειναι σα το τζινι γιατι εδω μπορειτε να γραψετε πραγματικα πραγματα.....εφικτα.....Χριστουγεννιατικα emxmas!Μπορει να γουσταρω ρε παιδι μου να μαθω τι δωρο να σας κανω ή να παρω καμια ιδεα τι δωρα θα κανω!!!!Κι εσεις το ιδιο ....ισως παρετε καμια καλη ιδεα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ααααααααααα.....ντάξ τότε.... :P (αλλά μη με λες νομικάρια γμτ...αφού δεν είμαι :rolleyes: )

Λοιπόν εγώ θέλω μπόλικο κόσμο στη συναυλία στην Πάτρα (ξέρουν ποιοι)...και πολλές-πολλές ανθοδέσμες μετά... :D

Είδατε πόσο ολιγαρκής είμαι?? :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ε δε φταιω εγω που σου βγαινει που κ που η νομικη :P Κοιτα ρες που κανατησα μ' εσας.....να μπαχαλευω μονη μου το ιδιο μου το θεμα :o:blink:<_< ...........ελα να μπανουμε σε μια σειρα eminnocect

Ποτε ειναι η συναυλια;Θα σου στειλω λουλουδια αν μου στειλεις προσκληση κ καρτα emdevil2

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΘΕΛΩ ΧΙΟΝΙ

ΘΕΛΩ ΣΑΝΙΔΑ

ΘΕΛΩ ΔΕΣΤΡΕΣ

ΘΕΛΩ ΜΠΟΤΕΣ

ΘΕΛΩ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΓΑΛΛΙΑ ( και στιν αδελφη μου καλα ειναι emitaly )

ΞΕΧΑΣΑ!!!! ΚΑΙ ΣΑΚΟ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΘΕΛΩ ΧΙΟΝΙ

ΘΕΛΩ ΣΑΝΙΔΑ

ΘΕΛΩ ΔΕΣΤΡΕΣ

ΘΕΛΩ ΜΠΟΤΕΣ

ΘΕΛΩ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΓΑΛΛΙΑ ( και στιν αδελφη μου καλα ειναι  emitaly )

ΞΕΧΑΣΑ!!!! ΚΑΙ ΣΑΚΟ

μερικοι πηγαν ηδη για σκι...οχι εγω παντως!με 50 ευρω ερχεσαι εδω απο Αγγλια.....αυριο παει ενας φιλος μου Λονδινο πηγαινε-ελα=50 ευρω!!!!

σκεψου emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν... έχουμε και λέμε....

- Θέλω πρώτα να με φέρει κοντά στους φίλους μου...

- Θέλω να μου δώσει το χάπι για το διάβασμα.... και τώρα ασ πάμε στα υλικά αγαθά...

- Για το pc έχουμε και λέμε...

1. 2 HDD SATA WD 10000rpm 8MB cache 79GB

2. 2 HDD SATA Maxtor 250G 16MB cache

3. DVD-RW NEC 3500

4. ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑΣ SILENT INTEL 7000CU

5. LOGITECH diNOVO MEDIA ΑΣΥΡ.DESKTOP

6. Κάρτα γραφικών ASUS V9999 TD - 128MB (Memory clock : 1GHz (500MHz DDR), Memory interface : 256bit)

7. RAM Corsair Memory TWINX1024-3200XLPRO XMS3200 2x512MB 2-2-2-5 PRO

(extreme.... 4x1G ... αχχ.....)

8. EIZO Flexscan 17" 578... μόλις παρουσιάστηκε το μωρό μου :wub:

9. DSL 1Mbit up and down with static IP :rolleyes:

αυτά τα λίγα για το pc....

- Για ρούχα.. ας μου δώσει μια επιταγούλα χωρίς όριο... να κάνω μια επίσκεψη απο Μιλάνο.. έχω μια αδυναμία στα D&G....

1 ζευγάρι Prada μποτάκια μαυρα...

ακόμα...

- 1 RX-8 Cosmo... ακόμα δεν ξέρω το χρώμα.. αααα και αν είναι δέχομαι και την καινούρια Μ5..... καλά άντε και την 645ci....

αυτά για φέτος.....

Αλλά και με ένα ταξίδι κάπου μακρια.. με ένα ιδιαίτερο άτομο συμβιβάζομαι :):D

ΥΓ. Ξέχασα και το Home theater.... που δε νομίζω ότι χρειάζεται να το αναλύσω και αυτο :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το σπεσιαλ ατομο δε μας ειπες ποιο ειναι emdevil2 ....τα αλλα ειναι ευκολα ρε ειδικα το ταξιδι στα μερη μου :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Λοιπόν ας ξεθάψω το τοπικ μέρες που έρχονται..... :P

Εγώ δεν πιστεύω στον άγιο. Αποφάσισα λοιπόν να κάνω τα εξής δώρα στον εαυτό μου αυτά τα χμας (μια και 8 χρόνια ξεσκίζομαι στη δουλειά χωρίς να πάρω μια άδεια)

emarright Το περιβόητο ταξίδι στο Μπουένος Άυρες-Ρίο-Σάο Πάολο-Ιγκουασού :wub:

emarright 15000 συναυλίες αυτό το μήνα σε όλα τα πιθανά και απίθανα μέρη (δρόμοι-θέατρα-Αθήνα-επαρχία-ξενοδοχεία) emstar

emarright Ένα ταξίδι αναψυχής-δουλειά στην πατρίδα του πολυαγαπημένου μου μάνατζερ emiloveyou

emarright Κάτι γυναικείες αηδιούλες (νύχια..μπικίνι κλπ... :Pemoopsemblush ) αλλά σε ποιον δεν αρέσουν αυτά :D

Aυτά προς το παρόν.... θα επανέλθω μάλλον.... ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup κουφετα ;μακρια μας emevlogiesemevlogiesemevlogiesemevlogies

εγω ρε γμτ ακομα δε εχω σκεφτει emeek .....παντως πρεπει να παω ως την emswitz να παρω καμια ιδεα emthumbsup

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αντέχετε το βάρος των Χριστουγέννων;

Αν νομίζετε ότι όλοι πιστεύουν στη μαγεία των Χριστουγέννων, στη λαμπερή όψη τους και το λυτρωτικό μήνυμα τους στις ψυχές των ανθρώπων….κάνετε λάθος και μάλιστα μεγάλο. Την ώρα που κάποιοι τρελαίνονται να στολίζουν χριστουγεννιάτικο δέντρο, βάζουν φωτιά στην κουζίνα τους, φτιάχνοντας μετά μανίας κουραμπιέδες και μελαμακάρονα, συνωστίζονται στα μαγαζιά για να αγοράσουν δώρα…..κάποιοι άλλοι πέφτουν σε χριστουγεννιάτικη κατάθλιψη. Βυθίζονται σε σκέψεις, που μπορεί να έχουν περάσει και από το δικό σας μυαλό…

Μας βομβαρδίζουν με τελειότητα

Οι γιορτές, έτσι όπως αυτές "περνούν" καθημερινά μέσα από τα ΜΜΕ δημιουργούν μεγάλες προσδοκίες, οι οποίες στην πλειοψηφία τους, δεν μπορούν να πραγματοποιηθούν.

Όπου και αν γυρίσουμε το μάτι μας στην TV και κυρίως στα διαφημιστικά σποτάκια βλέπουμε οικογένειες, χάρμα οφθαλμών….μαμάδες κουκλάρες, μπαμπάδες στιλάτους έτοιμους να ξοδέψουν πολλά Ευρώ για να πάρουν το τρενάκι του κανακάρη και την μπάρμπι της μικρής πριγκίπισσας.

Όσο για τα μικρά…μοντελάκια με προτίμηση τα ξανθά μαλλιά και τα γαλάζια μάτια .

Η τελειότητα που παρελαύνει σε όλο της το μεγαλείο από τους δέκτες μας κάνει κάποιους να βυθίζονται σε κατάθλιψη, μήπως και σας;

Τα ερωτήματα που βάζουμε στον εαυτό μας πολλά και βασανίζουν το μυαλουδάκι μας, άλλοτε συνειδητά και άλλοτε ασυνείδητα.

"Γιατί να μην μπαίνω σ αυτό το εφαρμοστό φόρεμα; γιατί να μην αντέχει η τσέπη μου ένα ταξίδι, γιατί δεν μπορώ να πάρω του μικρού το τηλεκατευθυνόμενο που τόσο θέλει;"

Δεν είναι όμως μόνο ο βομβαρδισμός της τελειότητας που μας βυθίζει σε σκέψεις.

Στις γιορτές δεν είναι λίγοι αυτοί που αισθάνονται μόνοι…

Θυμούνται ένα αγαπημένο τους πρόσωπο που πλέον δεν βρίσκεται στη ζωή, ότι δεν έχουν φίλο/η, ή τα τελευταία Χριστούγεννα που έκαναν όλοι μαζί στο σπίτι πριν ο μπαμπάς και η μαμά χωρίσουν ….

Η λύτρωση βρίσκεται στο μυαλό μας

Το σύνδρομο της χριστουγεννιάτικης κατάθλιψης που ορισμένες φορές οδηγεί κάποιους ανθρώπους και στην απόγνωση (τάσεις αυτοκτονίας, αλκόολ, ναρκωτικά) έχει λύση.

Και η λύση βρίσκεται στα χέρια μας, ή καλύτερα στο μυαλό μας.

1. Ας είμαστε ρεαλιστές . Ωραία όσα μας λένε οι διαφημιστές στην τηλεόραση….αλλά μπορώ να χάσω δέκα κιλά από τώρα μέχρι τα Χριστούγεννα; Ακόμα και αν μπορούσα να το κάνω πόσο καλό θα ήταν αυτό για την υγεία μου;

2. Καταπολεμήστε τη νοσταλγία. Δεν ωφελεί σε τίποτα να σκέφτεστε τι κάνατε πέρσι, σκεφτείτε το σήμερα και επενδύστε στο αύριο.

3. Δείτε με ρεαλισμό τον οικογενειακό σας προϋπολογισμό. Σκεφτείτε, ποιος πραγματικά χρειάζεται ένα δώρο; Δεν χρειάζεται να στεναχωριέστε αν δεν μπορείτε να προσφέρετε κάτι σε όλους… Αποταμιεύστε για τα χριστουγεννιάτικα δώρα από την αρχή του χρόνου.

4. Το αλκοόλ δεν είναι αληθινή λύση αλλά προσωρινή διέξοδος στα όποια προβλήματα

5. Αν παρόλα αυτά, δεν μπορείτε να τα βγάλετε πέρα, με το άγχος των Χριστουγέννων καλό θα ήταν να απευθυνθείτε σε κάποιον ειδικό ψυχολόγο για βοήθεια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 11 months later...

Νομίζω ότι είναι μια καλή ευκαιρία να σκεφτούμε τι λείπει περισσότερο απ΄τη ζωή μας ... και να το ζητήσουμε, κάνοντας μια ευχή ... τι λέτε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.