Jump to content

έχω ερώτηση


Recommended Posts

Άκουσα ότι για το πρώτο έτος μπορεί κανείς να γλυτωσει τα αγγλικά αν έχει profisiency.

Ισχύει κάτι τέτοιο? embaaa

Άυριο μας βάζουν να γραψουμε τεστ για να μας χωρίσουν σε τμήματα emeleos

οπότε γράφουμε καλά για να γλυτώσουμε το μάθημα ή γράφουμε χάλια για να περνάμε χαβαλέ στο μάθημα?

Αν δεν παρακολουθούμε τι γίνεται?

Αυτά και thanks in advance! :):P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άκουσα ότι για το πρώτο έτος μπορεί κανείς να γλυτωσει τα αγγλικά αν έχει profisiency.

Ισχύει κάτι τέτοιο? embaaa

Άυριο μας βάζουν να γραψουμε τεστ για να μας χωρίσουν σε τμήματα emeleos

οπότε γράφουμε καλά για να γλυτώσουμε το μάθημα ή γράφουμε χάλια για να περνάμε χαβαλέ στο μάθημα?

Αν δεν παρακολουθούμε τι γίνεται?

Αυτά και thanks in advance! :):P

Καλωσόρισες!

Για το πρώτο που λες, δεν το έχω ακούσει και μάλλον δεν ισχύει (ξέρω μάλιστα πολλά παιδιά με proficiency που έδωσαν κανονικά το μάθημα)

Για την παρακολούθηση θα ρωτήσω και θα σου πω.

Προτείνω πάντως αύριο να γράψεις όσο καλύτερα μπορείς, χωρίς να αγχώνεσαι ιδιαίτερα (έτσι κι αλλιώς οι εξετάσεις θα είναι ίδιες για όλους στο τέλος, οπότε don't worry)

(Τα αγγλικά ίσως δεν είναι και το καλύτερο επιλεγόμενο για να πάρεις καλό βαθμό, αν δεις ότι ο καθηγητής ζητάει πολλά συστήνω να μην το δώσεις τον Ιανουάριο)

Καλό βράδυ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γειά σου πρωτάκι!!!! Καλως όρισες!!!!!!

Τα αγγλικά, είναι το τελευταίο μάθημα για το οποίο θα έπρεπε να αγχώνεσαι στη σχολή βρε!!!

Δυστυχώς εδώ δεν λειτουργεί το σύστημα όπως στα ΤΕΙ και σε άλλες σχολές και το PROFICIENCY που έχεις δεν πρόκειται να σου εξασφαλίσει απαλλαγή από το μάθημα. ......τυπική πάντα, διότι μη σε πετύχω σε καμία παράδοση, θα σε μαλώσω! ;-))

Το ίδιο το μάθημα σου δίνει τη δυνατότητα να γνωρίσεις στην ώρα του την πόλη...αφού δεν χρειάζεται να είσαι εκεί!!!

Στο τέλος, οι εξετάσεις είναι εύκολες. Με ένα τριωράκι διαβάσματος, γράφεις άνετα!

Οπότε, ΜΗ ΜΟΥ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!!!

Αν χρειαστείς οποιαδήποτε άλλη πληροφορία, let me know, ok???

WELCOME TO THE CLUB!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλώς σας βρήκα!

τελικά απλά πληροφοριακά όσοι είχαμε proficiency πήραμε απαλλαγή από 1ο κ 2ο εξάμηνο! :D

νομίζω ότι μόλις συνηθίσουμε θα ξεψαρώσουμε κ εμείς τα πρωτάκια :wacko:

rose τι έτος είσαι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.