Jump to content

Ιστορίες Μυστηρίου


drWatkins

Recommended Posts

Σκέφτηκα και άλλο παιχνιδάκι, βέβαια έχοντας τις επιφυλάξεις μου στο κατά πόσο μπορεί να γίνει και διαδικτυακώς. ..

Το παιχνίδι έχει ως εξής΄κάποιος θα βάζει μια ιστορία , που είχε μια συγκεκριμένη κατάληξη κι οι υπόλοιποι θα πρέπει με τις κατάλληλες ερωτήσεις να βρούν τι όντως είχε συμβεί. Αυτό το όποιο αξίζει να προσέξουμε είναι πως οι ερωτήσεις πρέπει να απαντώνται με ένα ναι ή ένα όχι. Οποιαδήποτε άλλη απάντηση απαγορεύεται..

Και ξεκινάω πρώτος εγώ

Κάποιος κολυμπά, βγαίνει στη στεριά. Παραγγέλνει μια γλαρόσουπα, τρώει μια κουταλιά κι έπειτα αυτοκτονεί...

Τι συνέβη? :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αναγνώρισε στη γεύση το άρωμα της γοργόνας γκόμενας που του είχε χαμογελάσει την προηγούμενη, καθισμένη στον βράχο του πλησιέστερου φάρου και την ερωτεύτηκε παράφορα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πλησιάζεις επικίνδυνα, αλλά η απάντηση είναι ΟΧΙ

Πάντως δεν χρειάζεται να το βρείτε με την μία. Μπορείτε να κάνετε και διευκρινιστικές ερωτήσεις. πχ είναι μάυρος, (άσχετο , αλλά δεν είμαι ρατσιστής) :P

Επίσης, το παιχνίδι δεν γίνεται σε πραγματικό χρόνο μπορούν να γίνονται ερωτήσεις και μετά αν απαντώνται όλες μαζί..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:anavwfwties::anavwfwties: ΞΑΦΝΙΚΆ ΘΥΜΉΘΗΚΕ ΤΟ ΤΑΜΑ ΠΟΥ ΧΕ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟΝ ΑΗ-ΝΙΚΟΛΑ ΤΩΝ ΘΑΛΑΣΣΙΝΩΝ ΠΩΣ ΑΝ ΣΩΘΕΙ ΑΠ ΤΟ ΝΑΥΑΓΙΟ ΔΕ ΘΑ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙ ΚΡΕΑΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ?
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΌΧΙ.. επίσης :P

Καλή προσπάθεια όμως

Θα κάνω και μία εντελώς άσχετη παρατήρηση, που περισσότερο θα μπερδέψει παρά θα βοηθήσει...

Πόσοι από εσας έχετε φάει γλαρόσουπα..... :P

Κι επαναλαμβάνω, μην προσπαθείτε να το βρείτε με την μία. Ζητήστε διευκρινίσεις...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωραία γλαρόσουπα δεν υπάρχει, αλλά ούτως ή άλλως η ιστορία είναι φανταστική. Υποθέτω ότι το συγκεκριμένο μυστήριο λύνεται με τη φαντεσία κι όχι με τη λογική, ή μήπως όχι;

Λοιπόν δεύτερη εκδοχή: Στο καράβι το παρατσούκλι του ήταν Τζίμης ο Γλάρος. Μετά από τόσες ώρες πάλης με τα κύματα, έπαθε σχιζοειδική διαταραχή και τρώγοντας τη γλαρόσουπα πίστεψε πως έγινε κανίβαλος κι έφαγε το μικρό του αδερφό που όταν ήταν μικρός τον έχασε από τύφο!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

censored censored censored.

Το χω ξανακούσει. Αν θέλει ο Ντ. Γουάτκινς το ποστάρω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καταλαβε μηπως οτι η γλαροσουπα δεν ητανε γλαροσουπα;

Θελω να πω,κατι δεν πηγαινε καλα με το φαγητο;

Eίσαι πολύ κοντά...Λοιπόν θα βοηθήσω πάρα πολύ μιας και μερικοί (που το γνωρίζουν δεν κρατιούνται να μην το πούν :bloodomen: )

Ίσως να κατάλαβε πως η γλαρόσουπα δεν ήταν όπως τη φανταζόταν.... ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω δεν το ξερω, αλλα εχω την εντυπωση οτι η γλαροσουπα δεν υφισταται. Εχω ακουσει την εκφραση, οταν δεν υπαρχει φαι, να λεμε: ¨Γλαροσουπα θα φαμε;¨ :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπον θα δημιουργησω παλι!

Αυτος βγηκε απο θαλασσα,επιβιωνοντας απο ενα συγκλονιστικο ναυαγιο.........κ ξαφνικα εκει που τρωει τη γλαροσουπα του ωραια,ωραια συνειδητοποιει οτι το περιεχομενο της σουπας ειναι μελη πτωματων απο το ναυαγιο...................

Τραβηγμενο εεεεεεεεεεεεε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν, θα το πάρει το ποτάμι....

Ο ναυαγός, επιβίωσε από μια σούπα που του έδινε ένας άλλος ναυαγός. Ο άλλος ναυαγός του έλεγε πως του έδινε γλαρόσουπα. Βγαίνοντας στη στεριά παραγγέλνει άλλη μια γλαρόσουπα, και τελικά ανακαλύπτει πως η γλαρόσουπα δεν έχει καμιά σχέση με αυτό που του έδινε ο άλλος. έτσι καταλαβαίνει πως ο άλλος ναυαγός προκειμένου να επιβιώσουν τους τάιζε με σούπα με μέλη των πτωμάτων... :bloodomen: Οπότε και αυτοκτονεί...

Να οω κι ένα δεύτερο...? :P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όντως! ;) Αν επεμένατε περισσότερο σε διευκρινιστικές ερωτήσεις θα το είχες βρεί!!!

Πάμε στην δεύτερη ιστορία

Κάποιος μπαίνει μόνος σε ένα ψηλοτάβανο δωμάτιο. Ύστερα από 6 μήνες βρίσκεται κρεμασμένος από το (πανύψηλο ταβάνι), χωρίς να έχει μπεί κανείς άλλος στο δωμάτιο κι ούτε υπάρχει σκάλα ή σκαλωσιά.

clue : στο δωμάτιο βρίσκεται μόνο αυτός και το σκοινί από το οποίο κρέμεται!! Ουδείς άλλος.... :P

Αναμένω ερωτήσεις....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από κάπου έδεσε το σχοινί?

Ζούσε μόνος?

Ηταν φυλακισμένος?

Ηταν σε νοσοκομείο?

αυτά :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Spidy, αν δεν απατώμαι (εγώ το σπασικλάκι :P ) οι ερωτήσεις μας πρέπει να έχουν σαν απάντηση μόνο ένα ναι, ή ένα όχι- συνεπώς, η πρώτη σου ερώτηση είναι μάλλον άκυρη :rolleyes: (πήρα την εκδίκησή μου κι εγώ για τις τόσες φορές που μου την είπαν, επειδή δεν τηρούσα τους κανόνες των παιχνιδιών- χαρ, χαρ, χαρ!<δρακουμελίσιο γέλιο :bloodomen: >)

Στο δωμάτιο μπήκε επειδή έψαχνε κάτι; <_<

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το σχοινί το έφτιαξε χρησιμοποιώντας κομμάτια από τα ρούχα του;

το σχοινί το έφτιαξε χρησιμοποιώντας τις τρίχες της κεφαλής του;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έλιωσε ο πάγος κάτω από τα πόδια του; :)

Ωραίος ο medicine!!! :D

Το δωμάτιο επικοινωνεί με τον έξω κόσμο, ή είναι πχ σφραγισμένο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από κάπου έδεσε το σχοινί?

Ζούσε μόνος?

Ηταν φυλακισμένος?

Ηταν σε νοσοκομείο?

αυτά :P

Sorry που άργησα να απαντήσω, αλλά χθες είχα εφημερία κι ακόμα να ολοκληρώσουν το δίκτυο στο Κ.Υ., πάντως το καλό είνα πως προχωράει αργά αλλά σταθερά.... :P

ΝΑΙ!Το έδεσε κάπου

ΟΧΙ! και δεν έχει και σημασία

Όχι , επίσης δεν έχει σημασία

Spidy, αν δεν απατώμαι (εγώ το σπασικλάκι :P ) οι ερωτήσεις μας πρέπει να έχουν σαν απάντηση μόνο ένα ναι, ή ένα όχι- συνεπώς, η πρώτη σου ερώτηση είναι μάλλον άκυρη :rolleyes: (πήρα την εκδίκησή μου κι εγώ για τις τόσες φορές που μου την είπαν, επειδή δεν τηρούσα τους κανόνες των παιχνιδιών- χαρ, χαρ, χαρ!<δρακουμελίσιο γέλιο :bloodomen: >)

Στο δωμάτιο μπήκε επειδή έψαχνε κάτι; <_<

ΌΧΙ

είναι πολύ υψηλός; τόσο που σχεδον να φτάνει στο ταβάνι;; :P:P

ΌΧΙ!

Έλιωσε ο πάγος κάτω από τα πόδια του; :)

Εσύ το ξέρεις και μας το παίζεις και ξύπνιος.... :P

ΝΑΙ!

Θα βρέξει αύριο?

ΟΧΙ! :P

το σχοινί το έφτιαξε χρησιμοποιώντας κομμάτια από τα ρούχα του;

το σχοινί το έφτιαξε χρησιμοποιώντας τις τρίχες της κεφαλής του;

ΌΧΙ

ΌΧΙ Το έφερε μαζί του

Ωραίος ο medicine!!! :D

Το δωμάτιο επικοινωνεί με τον έξω κόσμο, ή είναι πχ σφραγισμένο;

ΝΑΙ, έχει μια πόρτα, πώς μπήκε άλλωστε.. :P Μπορεί να μην είναι σφραγισμένο, πάντως μετά από αυτόν δεν μπήκε κανείς άλλος παρά μόνο αυτός που τον βρήκε κρεμασμένο..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.