Jump to content

νέα τηλεοπτική σεζον....2005-2006


Recommended Posts

Τηλεορασάκηδες του φόρουμ ενωθείτε και σχολιάστε!!!!

Η ελληνική τηλεόραση στηρίζεται σε μας...

Η AGB στηριζεται σε μας...

Το μεροκάματο των ηθοποιών,σεναριογράφων και λοιπών συντελεστών στηρίζεται σε μας...

Ολόκληρη η οικονομία και η διακίνηση χρήματος (μέσω των διαφημίσεων) στηρίζεται σε μας...

μα ποιοι είμαστε τελικά;;;;;

μα...οι τηλεθεατές της σεζον 2005-2006!!

:P:P

υγ:ρε,τι λέει ο άνθρωπος μετά απο πολλή τηλεόραση....

---------------------------------------------------------

σας μιλάω μετά από παρακολούθηση βιντεοκασσέτας , στην οποία γραφτηκαν επεισόδια απο τις νέες σειρές....(θέλει οργάνωση, βεβαίως-βεβαίως....)

μου έκαναν καλή εντύπωση:

- "50-50" , κωμική σειρά με Φιλιππίδη,Μπουλά, Χαϊκαλη , Παρασκεύη στο ΜΕΓΑ. Ενδιαφέρον μου φάνηκε, με καλούς κωμικούς ηθοποιούς....

- " ο Θησαυρός της Αγγελίνας" ----> νομίζω οτι είναι αξιολόγη σειρά , σκηνοθετημένη απο τον Ψαρρά , με πρωταγωνιστρια την Ντ. Κώνστα.Δευτέρα στη ΝΕΤ. Πολυ καλή εντύπωση μου προκάλεσαν οι ωραιές εικόνες από την ύπαιθρο....ειναι γυρισμένη σαν να διαβάζεις ένα λογοτεχνικό βιβλίο, μια ηθογραφία....

-" Παρα πέντε" από το δημιουργό της σειράς "Σαββατογεννημένες"...λόγω πρότερου έντιμου βίου...στο πρώτο επεισόδιο έκανε παρουσίαση των χαρακτήρων...πρόκειται για "κωμωδία μυστηρίου"

- και κλασικά , κάθε Τρίτη στις 9 θα βρίσκομαι μπροστά στο δέκτη για το "Αλ Τσαντίρι" του Λαζόπουλου (όοοοχι..δεν είμαι η Ανθούλα...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

-" Παρα πέντε" από το δημιουργό της σειράς "Σαββατογεννημένες"...λόγω πρότερου έντιμου βίου...στο πρώτο επεισόδιο έκανε παρουσίαση των χαρακτήρων...πρόκειται για "κωμωδία μυστηρίου"

Another winner from Giorgos Kapoutzidhs! Ευφάνταστο σενάριο, έξυπνα αστείο, αλλά και κωμικοτραγικό, έξοχο καστ -απόλαυση η Καρύδη που μας θυμίζει τη Μαίρη Αρώνη στο "Μια τρελή τρελή οικογένεια" ("Α, Στέλιο ήρθες;;;" :lol: ) και η σουρεάλ ματιά του Αντώνη-"Εγκλήματα"-Αγγελόπουλου πίσω από την κάμερα. Μπορεί βέβαια να ακολουθεί τα μοτίβα των "Σαββατογεννημένων" (πληγωμένοι άνθρωποι που αναζητούν την εκδίκηση-λύτρωση, αλλά συντομα θα ανακαλύψουν ότι μόνο η φιλία και η αγάπη αξίζουν), αλλά ποιός νοιάζεται, όταν η φετινή σεζόν βρίθει από "τρίγωνα" ,"τετράγωνα", επιεικώς ανόητες οικογενειακές σειρές και άλλα τετριμμένα και χιλιοειπωμένα; Ολόψυχα να ακολουθήσει και τα χνάρια τους στα νούμερα και τα βραβεία. Πάνω από όλα θέλουμε τηλεόραση με IQ και ο Καπουτζίδης μας το δίνει και με το παραπάνω.

Υ.Γ. Λατρεύω το θεματάκι της σειράς!!!! :P:P:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

- " ο Θησαυρός της Αγγελίνας" ----> νομίζω οτι είναι αξιολόγη σειρά , σκηνοθετημένη απο τον Ψαρρά , με πρωταγωνιστρια την Ντ. Κώνστα.Δευτέρα στη ΝΕΤ. Πολυ καλή εντύπωση μου προκάλεσαν οι ωραιές εικόνες από την ύπαιθρο....ειναι γυρισμένη σαν να διαβάζεις ένα λογοτεχνικό βιβλίο, μια ηθογραφία....

Βασικα η σειρα ειναι βασισμενη στο μυθιστορημα του Μητσου Κασολα "Αγγελινα",ο οποιος παλιοτερα εχει δωσει και αλλα καλα δειγματα με το γνωστο "Πριγκηπα" που ειχε γινει επισης σειρα.Η σειρα ειναι γυρισμενη στον Πλατανο Ναυπακτιας,αλλα και στο πανεμορφο χωριο μου-Αναληψη/Δερβεκιστα Αιτωλοακαρνανιας-(γι'αυτο και ο ζηλος μου),απ'οπου καταγεται κ ο συγγραφεας αλλα και διαδραματιζεται η ιστορια!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιποοοον το τσαντιρι το ειδα....δε μου αρεσε

Την Παρασκευη ειδα στην εφημεριδα οτι ξεκινησε μια καινουρια τηλεοπτικη σειρα "Οι μαγισες της Σμυρνης".Φανταζομαι οτι βασιζεται στο βιβλιο....δε καταφερα να δω το 1ο επεισοδιο....γμτ τις καθυστερησεις emranting emranting emranting της αγαπητης Ολυμπικης!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Δεν έχασες τπτ. Καμία σχέση με το βιβλίο. Και το εφφέ του πνεύματος της Κατίνας που έρχεται για να αφηγηθεί την ιστορία της στη μικρανηψιά της....τραγικό!!! Τύφλα να'χει η Ποκαχόντας emeleos
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

Ενας επίδοξος ποιητής συνομιλεί με το φίλο του, τον ταχυδρόμο

- είδες τον ποιητή Πελοπίδα ...άγαλμα! εχει απλώσει την αρίδα του στην πλατεία Νεάπολης και τον κουτσουλάνε τα περιστέρια...

- Θέλεις να σε κουτσουλήσουν τα περιστέρια ;;Δεν έχεις παρά να πας κάτω απο τις λεύκες να ευχαριστηθείς κουτσούλισμα...

- Ως άγαλμα τον κουτσουλάνε , όχι ως λογοτέχνη...

- Εσένα ως λογοτέχνη θα σε χέσουνε....Τα ίδια σκατά θα πέσουν και στους δυο σας....

Από τη σειρά «Απόστολος και μόνος» , κάθε Τετάρτη στις 10μμ στη ΝΕΤ

Παίζουν:Μιχαλακόπουλος, Μοσχίδης

Αξιζει ...να την δείτε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.