Jump to content

Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΒΡΕΤ.ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΓΙΑ ΕΙΔΚΟΤΗΤΕΣ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ???


Recommended Posts

ΣΤις 19 Νοεμβρίου είναι η προγραμματισμένη ενημέρωση του Βρετανικού Συμβουλίου για ιατρικές ειδικότητες και μεταπτυχιακά. Φυσικά με το...αζημίωτο!!! Κοστίζει 120 ευρώ το άτομο και επειδή τα όνειρά μας έχουν γίνει εμπόριο για αρκετούς επιτήδιους θα ήθελα κάποιος που γνωρίζει να μου πει υπεύθυνα και έντιμα αν αξίζει τον κόπο τα δώσω αυτά τα χρήματα.

Δωρεάν, είναι αλήθεια πως δεν πήρα τις απαντήσεις που ήθελα ούτε από το βρετανικό συμβούλιο, ούτε καν από τους ίδιους εκπροσώπους των πανεπιστημίων στη σχετική έκθεση που έγινε το Μάιο στο Hilton και που σημειωτέον μετά λύπης μου ανακάλυψα πως ήταν ανενημέρωτοι για τα θέματα της ιατρικής ενώ για οικονομικά και ψυχολογίες ήξεραν να σου πουν τα πάντα!! Και αναρωτιέμαι, τόσοι καθηγητές μας που έχουν κάνει τα διδακτορικά τους στη Βρετανία μας δουλεύουν??? Και φυσικά οι συνάδελφοι που είχαν πάει εκεί, ως δια μαγείας κανένας δε θυμάται να σου πει τίποτα όπως εξάλλου γινόταν και στα χρόνια της φοίτησής μας όπου κανένας δεν ενημέρωνε κανέναν και δεν ήξερε τίποτα....

Σας παρακαλώ όμως να μου απαντήσετε υπεύθυνα γιατί από κινδυνολόγους και αποτυχημένους που απλά δεν προσπάθησαν ή απέτυχαν έχω βαρεθεί να ακούω γνώμες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν αξίζει τον κόπο.

Φυσικά δε σου απάντησαν από τα Πανεπιστήμια!!! Αφού δεν ασχολούνται με τη μεταπτυχιακή ιατρική εκπαίδευση!!!

Μπες στη σελίδα του GMC, στη σελίδα του BMJ (careers) και δες και το θέμα για ιατρική ειδικότητα στην Αγγλία εδώ: http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=5844

Θα λύσεις τις περισσότερες απορίες σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.