Jump to content

Σουρεαλ διακοπές


Recommended Posts

Λοιπόν παιδιάμ, όπως καταλάβατε είμαστε η Τζουλ και η Αμελίτσα και αποφασίσαμε να ανοίξουμε ένα τοπικ όπου θα σας περιγράφουμε πώς περάσαμε 1 μήνα μαζί (για πάντα μαζί...για πάντα μαζί.... λαλαλα emcolgate ) διότι το υποσχεθήκαμε στη Γουιν και στη Νάντια :)

Μετά την απίστευτη διήγησή μας, νομίζω ότι μπορούμε να επιτρέψουμε και στους υπόλοιπους να διηγηθούν σουρεαλ περιστατικά των διακοπών τους :bloodomen: Συμφωνείς Αμελίτσαμ? Συμφωνώ ελαφίναμ B):wub:

.

.

.

.

.

.

.

.

Λοιπόν.....είμαι η Τζουλ και ξεκινάω (για να συνεχίσει η Αμελί)... Ξεκινήσαμε με Σπέτσες πριν 1 μήνα περίπου.... μετά πήγαμε στο χωριό μου στην Αιδηψό, κι από κει Χαλκιδική για 1 βδομάδα. Κάναμε μια στάση στη Σαλονίκη όπου μείναμε 1 βράδυ, μετά ξαναγυρίσαμε Αθήνα γιατί πλακώσανε οι δουλειές.... :o αλλά έπεται συνέχεια μετά τις εξεταστικές της Αμελί και την Κοπεγχάγη μου :D

Αυτάαααααααααααα από μένα, τώρα σειρά της Αμελί να γράψει λεπτομέρειες :P:P:P:P:P

Φιλάκιααααααααααααααααααααααααααααα B):wub:emroseemkissemstar

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποιος μας μετακίνησε;;;;

Να δω πότε θα αξιωθούμε να γράψουμε επιτέλους... Πού θα πάει-θα στρώσουν τα κέφια, δεν θα στρώσουν; embaaa (και η αισιοδοξία στο μεγαλείο της emsmurf )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Βασικά , υποθέτω πως θέλατε να γράψετε αρκετές γαργαλιστικές λεπτομέρειες των διακοπών σας, αλλά ήρθε ο saphophobic spergiet και σας κόλλησε. :P Πάντως το μεγαλύτερο μέρος του ανδρικού πληθυσμού του φόρου περιμένει με αγωνία!!!! :anavwfwties::anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα ξεκινήσω σιγά-σιγά κι ας χειμώνιασε. emoops Είχα πει πως περίμενα να φτιάξουν τα κέφια, αλλά μέχρι να πλησιάσει η διάθεση το λεγόμενο τσακίρ κέφι, σίγουρα θα χρησιμοποιούμε ήδη οι μισοί εδώ μέσα κρέμες αντιγήρανσης, και δεν λέει.... Κάλλιο αργά παρά ποτέ λοιπόν, και λίγα-λίγα κάθε φορά. Μεγάλη η δύναμις της πλήξης... emblush

Για τις Σπέτσες δεν θα πω πάρα πολλά, παρά μόνο πως είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ (τιμές-τζζζζ!-ιδίως η διαμονή), όχι τόσο γραφικές όσο η Ύδρα, πήχτρα στα αλογάκια (κινδύνευσα-τ'ομολογώ- να βρεθώ μια-δυο φορές χλαπάτσα κάτω από τα πεταλάκια τους επειδή αδυνατούσα να συνηθίσω το κουδουνάκια τους και περπατούσα στον δρόμο μέσα στην ξεγνοιασιά και το κέφι emstupid ), αλλά πήχτρα και στα μηχανάκια (στην Αθήνα έχει λιγότερο θόρυβο :wacko: ). Η θάλασσα βέβαια ήταν εκπληκτική και τα τοπία μαγευτικότατα (θα ακολουθήσουν φωτογραφίτσες ;) ) και για μια διήμερη εκδρομούλα θα το ξανασκεφτόμουν. Εκείθε που λέτε δεν μπορώ να πω πως συνέβη και τίποτα τρελά συνταρακτικό- από ατάκες βλακείας σκίσαμε- αλλά είχαμε την χαρά να διαπιστώσουμε πως εμείς οι δυο αποτελούμε φοβερό δίδυμο και σίγουρα θα καταφέρναμε να περάσουμε φανταστικές διακοπές μαζί (Σπερ, βάλε, αγόρι μου την φαντασία σου να οργιάσει-είμαι βέβαιη πως δε θα δυσκολευτείς, με τόση διαστροφή συγκεντρωμένη στο κεφαλάκι σου emalien ).

Και ακολούθησε η Εύβοια................ emdaisy

Πριν τα της Ευβοίας όμως (που θα είναι μπόλικα κ διόλου επιγραμματικά), πάρτε μια γευσούλα από Σπέτσες B)post-1310-1128775274.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν, επειδή δεν ξέρουμε τι γίνεται...βάζω εγώ τις φωτό επεξεργασμένες και περιμένω να δω τι θα υπαγορεύσει η έμπνευση στην αμαζόναμ :anavwfwties:

(σσ: στις Σπέτσες κοιμηθήκαμε σε 2πλό κρεβάτι, όπου διαπιστώσαμε την τέλεια εφαρμογή μας :wub: και την επομένη ξυπνησαμε πουρνό-πουρνό και πήγαμε για πρωινό μπάνιο...νομίζοντας ότι το πρωινό δεν περιλαμβάνεται στην τιμή του δωματίου...αλλά τελικά απλά τους πέσαμε πολύ νωρίς emoops )

Ατάκα των Σπετσώνε στο πλοίο όπου κρύωνα:

Τζουλ (κοιτάζοντας το δέρμα μου να έχει ανασουτσουρωθεί από το a/c): Πωπω κρυώνω...

Αμελί: Κι εγώ... κοίτα το δερμα μου!! Μου σηκώθηκαν οι τρίχες! emcold

Τζουλ: Νταξ κι εγώ κρυώνω αλλά εμένα δε μου σηκώθηκε πολύ.... emblushemblushemblush

Ατάκα Νο2 (ψάχνοντας κανα σκουλαρίκι για την Αμελίτσα που είχε χάσει το δικό της):

Αμελί: Πρέπει να βρω κάτι να γεμίσω την τρύπα μου! emblushemblushemblushemblushemblushemblushemblushemblush

Ακολουθούν φωτό :splats:

post-614-1128864633.jpg

post-614-1128864675.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

δλδ,αυτές ήταν οι πολλές φωτογραφίες??Οι λίγες δλδ,πόσες θα ταν?? :mellow:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemoops

Μετά την δίκαιη διαμαρτυρία και την φωνή λαού-οργή θεού (ή κάπως έτσι....) συνεχίζω:

Γυρνώντας από Σπέτσες, παραμένουμε 1 βδομάδα στο κλεινόν άστυ, και μετά πάμε στου χουριόμ (Αιδηψό), όπου κάναμε τα εξής εποικοδομητικά:

1. σκάσαμε στο φαΐ (μεγάλη η χάρη της μαμάς που μαγείρευε και του μπαμπά που έψηνε) :P

2. θάλασσα κι αλμυρό νερόοοοοο-να σε ξεχάσω δεν μπορώ.

3. βάφαμε και ξεβάφαμε τα νύχια μας (ΚΟΥΑΓ ρουλζζζζζζζζζ) :P

4. ρίχναμε και ξαναρίχναμε την τράπουλα της Κατίνας emblush

5. συναντηθήκαμε με συνάδελφο δικό μου που όλως τυχαίως παραθέριζε σε διπλανό χωριό, και μάλιστα τη μέρα της πανσελήνου (το φεγγάρι μας!!!) emcolgate

Φωτό από το ηρωικό Μουρσαλί δεν διαθέτει το κατάστημα, διότι είναι όλες από το κινητό μου, το οποίο ΔΕΝ είναι ΝΟΚΙΑ, και ως εκ τούτου δεν έχω πρόγραμμα μεταφοράς των αρχείων στο πισί :(

Κατόπιν πήραμε το ΚΤΕΛ και ανηφορίσαμε προς 1ο πόδι της Χαλκιδικής, Πευκοχώρι ή Καψόχωρα (σκάσαμε στη ζέστη, δεν είναι τυχαίο το όνομα, παρόλο που φυσικά κατάφερα να κρυολογήσω!!!) :blink:

Το πρώτο βράδυ κατάφεραν να μας την πέσουν όλοι οι 70-φεύγα του χωριού emeleos Επίσης γινόταν ΤΟ ΚΑΓΚΕΛΟ από αλλοδαπά όντα, και μάλιστα παρατηρήθηκε το σουρεαλ φαινόμενο να μας φλερτάρουν εις άπταιστον ρωσικήν (και σορρυ δηλαδή ρε φίλε, από πού συμπεραίνεις το ρωσικόν της καταγωγής μας? χωρίς προηγουμένως να το πιστοποιήσεις εεεε??? Και καλά, εγώ είμαι κατά 25% ρωσοπόντια εκ Καρς Καυκάσου, το μικρόμ τι σας φταίει? εεεεεεεεεεεεεε? Ερωτώ).

Μετά την 1η ξεκαρδιστική μέρα λοιπόν, γυρίσαμε στο ξενοδοχείο μας και αφού πάλεψα ηρωικά με τα σεντόνια που τα είχαν κολλάρει σε φρικτό βαθμό, κοιμηθήκαμε emsleeping

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ντα, ντα Σβετλάνες μου εσείς... Πάλι καλά που είχατε η μία την άλλη και δε μασάγατε από αυτούς τους ανάγωγους!!! Κανένας νεαρούλης δε βρέθηκε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Θα φτάσουμε και σ'αυτό το σημείο κύριε διοικητά, μην προτρέχετε! :P

emarright Amelie, δεν γράφεις και συ τπτις γλαφυρό? emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άντε να γράψω κι εγώ και να διευκρινίσω προηγουμένως πως φωτογραφίες δεν μπαίνουν.. Κάτι έχουν κάνει οι μοδεράτορες και αδυνατώ να σας εξυπηρετήσω emhelp

Όσο για το υπόλοιπο στόρυ... Διανύω (ξανά-μανά) περίοδο μαυρίλας και νέκρας και δεν μπορώ να σκεφτώ με ευκολία τις μέρες αυτές, χωρίς να νιώσω κόμπο στο στομάχι (και έντονη επιθυμία για διακοπές).

:splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Πάντως οι καλύτερες διακοπές είναι δίπλα στα ιαματικά λουτρά της Ικαρίας!!!!!!

Πάντως οι καλύτερες διακοπές είναι δίπλα στα ιαματικά λουτρά της Ικαρίας!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup μια φορα δεν ηταν αρκετη για να το εμπεδωσει καποιος εε ? ;)

χιχι

οι καλυτερες διακοπες ειναι αυτες οταν ξεκινας μονη ..και βρισκεις εκει την παρεα σου ..η' κανεις νεες παρεες και γνωστους :)

η συνταγη?

α.καλη διαθεση

β.χρηματα στην τσεπη

γ.καλους τροπους

δ.τρελα

καλες διακοπες B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βασικά οι καλύτερες διακοπές είναι τα 2ήμερα-3ήμερα...και κυρίως όταν έχεις αποφασίσει να πας κάπου, έχεις κλείσει τα πάντα, και τελευταία στιγμή η παρέα παραλλάσσεται λίγο, όχι πολύ, ίσα-ίσα για να έχεις δίπλα σου όχι μόνο την αγαπημένη σου, αλλά και τον αγαπημένο σου :wub:

emarright Spergebiet, όχι πες μου τώρα τι θα πεις, όχι πες μου!

emarright Στη Χαλκιδική λοιπόν συνέβησαν τα εξής:

1. υπερκαταναλωτικό όργιο, με τη Τζουλ (εμένα δηλαδής) να επιδίδεται ακατάπαυστα σε συλλογή τσαντών, τσαντακίων και ανθυποτσαντακίων :P

2. θάλασσα μέχρι σιχάματος (που φυσικά δεν είναι δυνατό να τη σιχαθείς τη θάλασσα εκείθε) και επειδή έχω και αυτοκαταστροφικές τάσεις (πάντα!) από κάποιο σημείο κι έπειτα έθαψα στο υποσυνείδητο την ύπαρξη και την αναγκαιότητα αντιηλιακού B)

3. μέχρι και θερινό σινεμά πήγαμε, αλλά βέβαια τέλη Αυγούστου εκεί σαπάν' κάνει κρύο τα βράδια, και άμα έχεις βγει με βρεμένο μαλλί emwhistling την αρπάζεις αγρίως. Μια βδομάδα πονούσε ο λαιμός, δεν μπορούσα να καταπιώ, έβηχα ωσάν το γαϊδούρι...και ευτυχώς που απέναντι είχε φαρμακείο και δε χρειάστηκε να κάνω χιλιόμετρα για να βρω κοντρεξ κολντ emblush

4. μας επισκέφθηκε ο αγαπημένος τενόρος της Αμελίτσας μ' και κατάφεραν να με ποτίσουν τόσο, που μετά για να με πάνε στο κρεβατάκι μου, με σήκωσαν από κοινού ο ένας απ'τα πόδια-η άλλη απ'τα χέρια (ως και τους φακούς μου κατάφερε να βγάλει!) και με πήγαν για νανάκια (και μερικές άλλες παρενέργειες......εξάλλου αμαζόναμ ξέρεις ότι δε με πείραξε το ποτό, με πείραξε το ψάρι..το αλκοόλ απλά ανέδειξε το πρόβλημα :splats: ) ...την επόμενη μέρα προσπαθούσαμε αμφότερες να συνέλθουμε από το hangover emdrunk

5. πήγαμε σε διπλανό χωριό και γυρίσαμε με τα πόδια 8 χλμ παραλία-παραλία... ένα σιάτσου άλλο πράγμα!! την επόμενη τα πατουσάκια μας ήταν κάτι παραπάνω από μωρουδιακά!!

6. επισκεφτήκαμε σε διπλανό χωριό κι άλλο συνάδελφο, όπου τελικά σιγά τις διακοπές μακριά από χορωδία.... δε χωρίσαμε και καθόλου!

7. στο γυρισμό προς Αθήνα κάναμε μια στάση μιας βραδιάς στη Θεσσαλονίκη όπου μας φιλοξένησε ο ως άνω καλός της Αμελίτσας μ' και όπου με πολύ κόπο και βασανα με έπεισαν να ντυθώ ανθρώπινα για να βγούμε για ποτάκι (ενώ το αγοροκόριτσο μέσα μου ενίστατο εντόνως! στο κάτω-κάτω γιατί να κουβαλήσω ολόκληρη τσάντα και να μην πάρω σκέτη τη μπανάνα μου που χωρούσε τα απολύτως απαραίτητα?) emsplats

8. την επόμενη ζαλωθήκαμε τριγωνάκια για τους δύσμοιρους Αθηναίους emdevil που έπηζαν οι κακόμοιροι (διότι είχαν μισομπεί τα κεφάλια μέσα) και επιστρέψαμε....

emarright Και μετά από 15 μέρες πήγα Κοπεγχάγη και μετά ξανανεβήκαμε Σαλονίκη με την Αμελίτσαμ, την οποία θα αφήσω να γράψει μόνη της γιατί εγώ έχω δουλειές emoops

Σας φιλώ γλυκά με απεριόριστο σιρόπι καταϊφιού και πάω για μπανάκι emkiss

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Εχμμμμ μετά από παράκληση γνωστών και μη εξαιρετέων συμφορουμιτών, τελικά δε σας είπαμε πώς προέκυψαν τα ελαφίνα και αμαζόνα emoops

Λοιπόοοοοοοοοοοον.......

Κάποτες πριν από ατελείωτα χρόνια (4 για την ακρίβεια) μου την έπεφτε κομπλεξικός συνάδελφος. Κάποια στιγμή λοιπόν με είχε πάρει τηλ και πάνω που οδηγούσε τη συζήτηση εντέχνως στο επίμαχο ζήτημα, εγώ σπλατς! τον γειώνω. Και μου λέει την ανεπανάληπτη ατάκα: "Γιατί κάνεις σαν την ελφίνα?"

"Τι εννοείς δηλ?" του λέω, γιατί οκ, δεν είμαι τοφάλα αλλά είμαι πολύ νταρντάνα για ελαφίνα emshy

Μου λέει: "Γιατί μόλις κάποιος πάει να σε πλησιάσει, εσύ τσουπ! τρέχεις και εξαφανίζεσαι σαν την ελαφίνα πανικόβλητη" :blink:

Από κει μου κόλλησε..... :lol: (νταξ κάποιος είπε και άπιαστη σαν όλα τα ωραία, αλλά αυτό είναι άλλο..) :wub:

Και η αμαζόνα προέκυψε ως εξής:

Στη Χαλκιδική με την Αμελίτσαμ πάμε ποτάκι ένα βράδυ και έρχεται ο μπαρμαν-παύλα-ντιτζεϊ και μας λέει "ελάτε στο μπαρ γιατί εμείς κάθε βράδυ κερνάμε τα ωραιότερα κορίτσια του μαγαζιού" emblush (όχι δε σας την πέφτω, όχι όχι, πώς σας πέρασε απ'το μυαλό.....όχι ότι δεν ήμασταν οι ωραιότερες βέβαια) B) Και αφού είπαμε να του κάνουμε το χατήρι, και αφού εγώ είχα αρχίσει ήδη να ζαλίζομαι emdrunk λέει στην Αμελίτσαμ κάτι που δε θυμάμαι, αλλά την αποκάλεσε "αμαζόνα" ;) Και έμεινε κι αυτόοοοοοοοοοοοοοοοοο.... :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στις επομενες διακοπες σας θα με παρετε μαζι σας? emplease

Αν ειστε και τοσο νοστιμες οσο διατεινεστε οτι ειστε,ισως και να εχετε και καποια ελπιδα μαζι μου!!! ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν ειστε και τοσο νοστιμες οσο διατεινεστε οτι ειστε,ισως και να εχετε και καποια ελπιδα μαζι μου!!! ;)

Εεεεε όχι και ίσως να έχουν κάποια ελπίδα μαζί σου... :splats:

Ξέρεις σε ποιές μιλάς? :huh:

ΥΓ. Jul το "ψιλό" αύριο... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Καλα νταξει :D ...μας τα πανε και αλλες αυτα :lol: ...

και μετα αυτοκτονησανε απο την απελπισια τους B) ...

Α,ρε Μαριζα δεν πειραζει...ας μη με παρουν κοντα τους emno ...τουλαχιστον να σου ρθω εγω στην Πατρα :P ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στις επομενες διακοπες σας θα με παρετε μαζι σας? emplease

Αν ειστε και τοσο νοστιμες οσο διατεινεστε οτι ειστε,ισως και να εχετε και καποια ελπιδα μαζι μου!!! ;)

Εμμμμμμμμμμ μια και λέγαμε για ηλικίες...εγώ είμαι σε κάποια ηλικία που μάλλον μου πέφτεις μικρός :anavwfwties:
Εεεεε όχι και ίσως να έχουν κάποια ελπίδα μαζί σου... :splats:

Ξέρεις σε ποιές μιλάς? :huh:

ΥΓ. Jul το "ψιλό" αύριο... :P

Χιχιχιχι Μαριζάκι emblush
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι Jul,εχεις δικιο για τις ηλικιες emiloveyou ...Και μενα μου πεφτεις καπως μεγαλη,αν και ειμαι λιγο μεγαλυτερος απο οσο μαλλον πιστευεις emblush ...

Σιγα βρε Μαριζακι αν σε ποιες ξερω οτι μιλαω :P ?Στις αδερφες Λυκουδη μηπως :o ?Για ξεκαβαληστε το καλαμι σας μερικες εδω μεσα emsexwars ...Εν τελει δεν ειστε παρα απλες γυναικες που καποτε σταθηκατε απεναντι σε εναν αντρα και του ζητησατε να σας αγαπησει embaaa ...

Αυτο ειναι κλεμμενο απο το "Νοτινγκ Χιλ",το ειπε η διασημη ηθοποιος Τζουλια Ρομπερτς στον ασημο βιβλιοπωλη Χιου Γκραντ,οταν αυτος τη χυλοπιτιασε emdate ...Βεβαια εγω δεν ειμαι ενας Χιου Γκραντ και ευχομαι ουτε εσεις να ειστε τοσο ασχημες οσο η Τζουλια Ρομπερτς(που για καποιο περιεργο λογο καποιοι τη θεωρουν ωραια emeleos )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α,ρε Μαριζα δεν πειραζει...ας μη με παρουν κοντα τους emno ...τουλαχιστον να σου ρθω εγω στην Πατρα :P ?

Έλα έλα...

Εγώ βέβαια είμαι Αθήνα αλλά αυτά είναι λεπτομέριες... :P:splats:

ΥΓ. Η Τζούλια είναι πολύ ωραία... <_<

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Οπα!!!

Τι ειναι αυτα :o ?

Βλεπω η Τζουλ δεν εχει καψει μονο αντρικες καρδιες δω μεσα,αλλα και γυναικειες :D ...

Σπεργκεμπιετ...Τρεχα :lol: !!!Εδω ειμαστε emgoalemgoalemgoal ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΥΓ. Η Τζούλια είναι πολύ ωραία... <_<

emarup Οπα!!!

Τι ειναι αυτα :o ?

Βλεπω η Τζουλ δεν εχει καψει μονο αντρικες καρδιες δω μεσα,αλλα και γυναικειες :D ...

Σπεργκεμπιετ...Τρεχα :lol: !!!Εδω ειμαστε emgoalemgoalemgoal ...

Η Ρόμπερτς ρεεεεεεεεε!!! :splats:

Αλλά βέβαια... ο πεινασμένος, καρβέλια ονειρεύεται!! emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup E,βεβαια...

Το τελευταιο πραγμα που περιμενα να ακουσω ηταν,για ακομα μια φορα,οτι η Ρομπερτς ειναι ομορφη <_< ...Αληθεια,τι σας αρεσει σε αυτην?Το στομα της που ειναι απο το ενα αυτι ως το αλλο,τα παντα ακαταστατα μαλλια της,τα στραβα ποδια της η μηπως η μυταρα της?Η Τζουλια Ρομπερτς κατα τη γνωμη ειναι ακομη ενα προιον της προπαγανδας του Χολιγουντ,μονο που αυτη τη φορα μας πουλησανε οχι μονο γλαστρες για ηθοποιους,αλλα και ρεταλια για θεογκομενες :blink: !!!

Ζητω συγγνωμη που μπαχαλεψα το τοπικ,αλλα ειλικρινα δεν μπορω να μη διαμαρτυρηθω απεναντι στην απαραδεκτη ελλειψη γουστου και λανθασμενης αντιληψης του ωραιου που επληξε το φορουμ :P ...Θανατος στη Τζουλια Ρομπερτς emeleos και ζητω συγγνωμη απο τη Μαριζα για το βρωμικο μυαλο μου emstupid και ευγε στον mixmavros για την ψυχραιμη ματια του,ιδιον της νεαρης και αμολυντης ηλικιας του B) !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.