Jump to content

παρηγοριά στον άρρωστο


ante_na_feugoume

Recommended Posts

εξαρτάται για τί μαθήματα μιλάμε. Πάντως 10 μαθήματα δεν είναι τόοοοοοσα πολλά πιά. όλοι μας τόσα χρωστάμε πάνω κάτω. Έχω ακούσει κ για χειρότερα ακόμα. Μην απελπίζεσαι. Πιστευω πώς αν κάνεις υπεύθυνο διάβασμα να έχεις τελειωσεις μέχρι τα χριστούγεννα με τις πτυχιακές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ε, μόνο αν έχεις θεραπευτική - ακτινολογία βλάχο - παθολογίες μέσα είναι πολλά. Αλλιώς σκέψου ότι η σχολή είναι κάπου 5 μαθήματα το εξάμηνο: δυο εξεταστικές θες :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ε, μόνο αν έχεις θεραπευτική - ακτινολογία βλάχο - παθολογίες μέσα είναι πολλά. Αλλιώς σκέψου ότι η σχολή είναι κάπου 5 μαθήματα το εξάμηνο: δυο εξεταστικές θες :)

και Βλάχο και Θεραπευτική(ευτυχώς από όσο άκουσα Μαυρικάκης=history)και παιδιατρική.Τα υπόλοιπα βιοχημείες ιστολογίες ..Ααααχχ,τι αμαρτίες πληρώνω.. :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σαράντο μερικές φορές καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς....

Aggele μαζί σου... :P

ante_na_feugoume γενικώς μην αγχώνεσαι... emblush

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΜΠΡΑΒΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ!ΟΣΟΙ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΚΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΟΜΟΙΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΕΤΕ.ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ.ΘΑ ΕΚΘΕΤΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ,ΣΟΣ,ΟΔΗΓΟΥΣ ΔΙΑΒΑΣΜΑΤΟΥΣ ΚΙ Ο,ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ.ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΣΤΗΡΙΞΗ.ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑΩ ΠΡΩΤΟΣ.ΔΙΝΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ,ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΩ 41 ΩΡΕΣ(ΜΗ ΡΩΤΑΤΕ ΠΩΣ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΚΡΙΒΕΙΑ).ΦΤΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ?ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ.ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Eχμ εγώ την πέρασα νύχτα στην Πάτρα...οπότε δε μπορώ να βοηθήσω... emermm

Πάντως είμαι σίγουρη οτι θα σκίσεις... emlookaround

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στην ιδια μοιρα με τα μαθηματα ειμαι κ εγω παιδες.. :( ειναι πικρα,δε λεω,αλλα τι να κανουμε.. :blink:

το καλο τωρα ειναι οτι δεν εχουμε να τρεχουμε στις κλινικες απο τα αγρια χαραματα μεχρι αργα το μεσημερι.. :wacko:

Απ΄την αλλη,πανε οι ξενοιαστες ωρες του νοσοκομειου που ηταν ευκαιρια να περασουμε παρεα με τους φιλτατους συναδελφους τις ατελειωτες στιγμες ανεμελιας και πειραγματος.. emkafes Εμεις να μαστε καλα,σωστα?

Λοιπον,ευκαιρια να στρωθουμε στο... διαβασμα ;) και τελειωσουμε απο αυτη την σχολη που χρονια μας παιδευει!

παντως αυτη η σελιδα μου εδωσε κουραγιο! emthanx

να΄στε καλα κ καλη συνεχεια σε ολους!

emiloveyouemkiss

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

B) Πώς κάνεις έτσι;Υπάρχει μέλος του gm-δεν γράφει συχνά-που καθάρισε και 23 μαθήματα στο 6ο έτος...

Και εγώ ξέρω 2 παιδιά με 23 μαθήματα στο 6ο έτος....

Απλά, χωρίς να θέλω να γίνω γραφικός - και να κινδυνεύσω να χαρακτηριστώ ως φυτό - ρατσιστής.......

Το θεωρείτε φυσιολογικό.....? Εγώ πάλι όχι, και όσο μπορώ θα καταγγέλω το άθλιο σύστημα της Ιατρικής σχολής Αθηνών, το οποίο πρωτοτυπεί παγκοσμίως.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απ΄όσους παλιούς τελειωμένους έχω γνωρίσει, κανένας δεν πήγε Πτυχίο χωρίς 6 τουλάχιστον χρεωστούμενα μαθήματα. Ε, αν είναι και λίγα παραπάνω it;s ok ! Άντε υπομονή παίδες ! Και μετά ... απολύομαι ψαρούκλες, τα μαλλιά μου κάνω μπούκλες! Έστω και για λίγο ...! Υπομονή και καλή δύναμη στους επί πτυχίω ! emcat

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

είναι τραγικό να έχεις περάσει ένα σωρό δύσκολα μαθήματα (παθολογίες, φαρμακολογίες...) κ να σε πεδεύει η παιδιατρική, οι βιοχημείες. Μαθήματα που έπρεπε να ήταν σαν επιλεγόμενα εύκολα. Μετά κάνεις ένα σκονάκι εκεί ή δεν κάνεις. Αμ το άλλο. Να έχεις ιατρική της εργασίας, προληπτική κ επιδημιολογία. Είναι να τραβάς τους μαστούς σου με κάτι παλιομαθήματα. Κάτι τέτοια μας αποπροσανατολίζουν απο βασικές γνώσεις. Καλά δεν μπορεί κανείς να βάλει μια τάξη σε αυτό το μπάχαλο? Μήπως να οργανωθούμε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

B) Πώς κάνεις έτσι;Υπάρχει μέλος του gm-δεν γράφει συχνά-που καθάρισε και 23 μαθήματα στο 6ο έτος...

Μπράβο το παλικάρι. Πραγματικά. :blink:

Υπάρχει κανείς που να έχει σπάσει αυτό το ρεκόρ; -_-

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Σε απόλυτο ρεκόρ είναι μάλλον απίθανο, αλλά ξέρω περίπτωση που καθάρισε πτυχίο, σε εξεταστική Σεπτεμβρίου με 17 μαθήματα και Ολυμπιακούς. :rolleyes:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Χεχε... παίρνουμε κουράγιο! :)

Ερώτηση: Στην Αθήνα ρε παιδιά 23 μαθήματα πόσα χρόνια είναι. Ντάξει, φαντάζομαι δεν θα χρωστούσε όλα τα τελευταία και όλα τα υποχρεωτικά αλλά 23 μαθήματα δεν είναι κοντά 2-3 χρόνια σχολής;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Ε ΜΗΝ ΠΑΡΑΤΑΤΕ ΤΟ ΤΟΠΙΚ.ΒΑΛΤΕ ΣΟΣ ΑΠΟ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΩΣΑΤΕ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΟΣ ΟΧΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΥΛΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ.ΕΞΥΠΝΑ ΣΟΣ.ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.