Jump to content

Αναζητώ μπογιατζή


KonstantinosMD

Recommended Posts

είναι γνωστό ότι από την ιατρική δεν περιμένουμε να βγάλουμε χρήματα και πως εύκολα μπορούμε να το γυρίσουμε σε πιο προσοδοφόρα επαγγέλματα.

Οπότε κάνω την τιμή να σας προσφέρω δύο θέσεις εργασίας στο δωμάτιό μου!

Αποφάσισα να το βάψω και έτσι αναζητώ δύο αποφοίτους ιατρικής Αθήνας, ανέργους να έρθουν να το βάψουν.

Αναλαμβάνω να πακετάρω όλα τα πράγματα και να τα μεταφέρω αλλού και να καλύψω πάτωμα,ντουλάπα ακόμη και σοβατεπί.

Θέλει δύο χέρια αστάρι και μετά δύο χέρια μπογιά, υλικά θα τα προμηθεύσω όλα εγώ.

Θα κάνουμε διχρωμία.

Η δουλειά δεν περιμένω να κρατήσει πάνω από 4 μέρες.

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να είναι αρτιμελείς και να μην έχουν προβλήματα υγείας ή αλλεργίες γιατί ασφάλεια δεν προσφέρουμε. Επίσης πρέπει να είναι λιτοδίαιτοι γιατί δεν έχουμε και φαί.

Νερό και κοκακόλα λάιτ θα υπάρχουν σε αφθονία όπως και φραπε. Στο τσακίρ κέφι θα έχουμε και φραπέ παγωτό.

Για πληρωμή η ευγνωμοσύνη μου αλλά και η εμπειρία που θα αποκομίσουν για να μπουν μετά γερά στον στίβο του ελαιοχρωματισμού.

Η κατοχή αερογράφου για να βάψουμε και τις ντουλάπες θα εκτιμηθεί με γεύμα στο SoyvlakiONLINE.

Αποστείλατε βιογραφικά εντός!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αν δεν είχες στείλει φωτο απο το δωμάτιο σου θα ερχόμουνα :-)

Γενικότερα τα κάνω όλα στο σπίτι. Βαψίματα, υδραυλικά, ηλεκτρικά, μαστορέματα. Τα πάντα. ΑΛλά εσύ θέλεις πτυχιουχο ιατρικής. Επιστημονικό βάψιμο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπογιατζή δε διαθέτει το κατάστημα. Αλλά σοπράνο για να σας τραγουδάει την ώρα που θα βάφετε, πολύ ευχαρίστως!! :P :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω εχω βαξει μια πορτα και κάτι κάγκελά μετραει;;;;;

χαχαχα :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ αν θέλετε μπορώ να έρθω να συντονίζω την όλη κατάσταση... :splaaaats:  :P

Δεν ειναι κακο... τωρα που εχεις μαυρισει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΝΜ25, ακα Π.Τ.

Ηλικία: 20

Ύψος: 1,68

Βάρος: 70 κ. (yay!)

Απασχόληση: Τριτοετής ιατρικής (ή αλλιώς εν δυνάμει άεργος)

Προυπηρεσία σε βάψιμο: καμία απολύτως, όπως άλλωστε και σε κάθε άλλη χειρωνακτική εργασία. Μ'αρέσει ωστόσο να μυρίζω την μπογιά ;)

Απαιτήσεις: Να μην έχεις παράθυρα ανοιχτά, να μη φεύγει η μυρωδιά. Επίσης να μου επιτρέψεις να αναλάβω εγώ τη μουσική υπόκρουση, δηλαδή να σιχαθείς τον Μπράιαν Ίνο.

Πληρωμή: 24 ώρες με τη DSL γραμμή σου, όπου θα κατεβάσω ολόκληρο το "Λοστ". Και κάτι πραγματάκια ακόμη...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Wax on, wax off

Εγώ έχω δουλέψει στου Μιγιάγκι. B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχω μια σχετικη εμπειρια απο το βαψιμο 2 σπιτιων... Επισης αντεχω για μεγαλες περιοδους χωρις φαγητο, αλλα οχι χωρις κοκα λαιτ...

Αλλα προσοντα: δεν κουραζομαι ευκολα, δεν παραπονιεμαι για τις συνθηκες εργασιας, δεν εχω απαιτησεις για ΙΚΑ, ορεξη για δουλεια...

Για οποιαδηποτε διευκρινιση ή αποστολη πληρους resume pm me! :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω απο την άλλη εχω σκάψει σε οικοδομή.. Σοβαρα..

Εχω δουλεψει σερβιτορος...

Ταμιας σε μπαρακι....

Εχω κάνει μάγειρας στην Μύκονο..

Και ολα αυτα μέχρι τα 19 μου...

Πως κατεληξα ιατρική;;;;

Ριμπένα φένει το κατάστημα;;

Α χωρις ριμπένα δεν μπορώ!!!!!!!! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά τώρα πήρα χαμπάρι την προκήρυξη!

Έχει νόημα να καταθέσω αίτηση ή υπάρχει μεγάλη αναμονή? Ξέρει κανείς?

Γιατί άκουσα ότι ειδικότητα στην Μπογιατζολογία δίνουν κι άλλα σπίτια, μην μαζευόμαστε όλοι σ' ένα.

Έχω ακόμα μερικές ερωτήσεις:

1) Μπορώ να βάψω μερικά cottages στην Αγγλία και τίποτα φράχτες στη Σουηδία και να αναγνωρίσω την ειδικότητα εδώ ή πρέπει να δώσω εξετάσεις στου Κώστα όταν θα βάφει το μπάνιο?

2) Αν μαζευτούν πολλοί νοματαίοι γι' αυτό το δωμάτιο, μήπως πρέπει να αυξήσουμε τις θέσεις βάφοντας και το σαλόνι ή το χωλ? Ή έστω να κρατάνε κάποιοι τα έπιπλα την ώρα που θα βάφουν οι υπόλοιποι ώστε να βολευτεί κάπως η πληθώρα μπογιατζήδων στο σπίτι του Κώστα?

3) Στην έσχατη λύση τι λέτε για ίδρυση Συλλόγου Αποφοίτων Ιατρικής Νυν Μπογιατζήδων Ελληνικών Πανεπιστημίων (Σ.Α.Ι.Ν.ΜΠ.Ε.Π.) ώστε να κατοχυρώσουμε τα εργασιακά/ εκπαιδευτικά μας δικαιώματα απέναντι στις ορδές (όποιος το διάβασε με "π" μπροστά είναι κακός άνθρωπος και αλήτης) συναδέλφων από Ρουμανία και Βουλγαρία που έχουν αναγνωρίσει την Μπογιατζολογία τους μέσω του ΔΟΑΜΠΑΠ?

4) Και τέλος, πότε δηλώνω για ειδικό κομμάτι (βάψιμο της καγκελόπορτας)? Αφού τελειώσω το δωμάτιο ή πριν ξεκινήσω το μπάνιο?

Thanx a lot guys.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπων μελέτησα το θέμα σε διαφορα site ανα τον πλανήτη κι απντώ σε αυτα τα πολυ καυτα ερωτήματα...

1)Φυσικά και μπορεις να ειδικευτεις στο εξωτερικο αλλα η μοριοδοτηση στου Κωστα ειναι μεγαλύτερη.... :P

2)Υπαρχει λύστα αναμονής και οπως λέει και ο σοφός λαος μας... Αν είσαι και παπας με την αραδα σου θα πάς... :D Βεβαια μπορεις να κάνεις καπου περιφεριακα για αρχη και μετα το ξανασυζητάμε...

3)(Σ.Α.Ι.Ν.ΜΠ.Ε.Π.)Ειναι πολυ ορθο και αυριο πρωι πρωι πάω να το κατοχυρώσω στην Νομαρχια... :splaaaats:

4)Αιτήσεις πολούνται σε όλα τα ενημερωμένα περιπτερα και βιλιοπολεία...

Κάνεις πρώτα μια φορα γενικά το σπίτι κ μετα καταθέτεις την αίτηση στον εκαστοτε αρμόδιο... emkafes

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειδικά για την δεύτερη ερώτηση του Sov έχω να προτείνω τα εξής:

Πρέπει να υπάρχουν δύο (2) κατηγορίες μπογιατζήδων

- Αυτοί που βάφουν και

- Αυτοί που ξεβάφουν

Έτσι ώστε η δουλειά να πολλαπλασιάζεται

Και αν πάλι δεν είναι αρκετή η δουλειά να φέρουμε μαστόρους να χτίσουν κανένα δωμάτιο ακόμα στο σπίτι για έχουν όλοι τοίχους να βάφουν και να ξεβάφουν.

Και αν τελικά είμαστε πάλι πολλοί να μικρύνουμε τα πινέλα.

Επιτέλους να εφαρμοστεί η οδηγία της ΕΕ: Τέσσερα τούβλα για ένα πινέλο....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχω βαψει στοκαρει (οπως το λενε τεσπα στα ελληυνικα),ξυσει και βαψει ολο το σπιτι εδω.Εχω βγαλει τις ταπετσαριες στην Ελλαδα.Ηλεκτρικα κ υδραυλικα εχω κανει......κλειδαρας εχω κανει (τελευταια κλειδαρια αλλαξα προχθες......γενικα προχθες ετρεχα σα την τρελη γιατι μερικοι μερικοι θυμουνται τελευταια στιγμη οτι υπαρχουν δουλειες :angry:emrantingemrantingemranting )

Τεσπα εγω δε αναλαμβανω τη δουλεια γιατι εισαι περιεργος....γιατι το δωματιο θα ειναι γκρι απο το καπνισμα κ θα θελει 3-4 χερια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στάνταρ έρχομαι για το πρώτο χέρι. Μετά θα κάνω μεταπτυχιακή μπογιατζολογία με νέες τεχνικές και θα γυρίσω ειδικευμένος για το επόμενο βάψιμο, να εφαρμόσουμε προχωρημένες μεθόδους (τεχνοτροπία με σφουγγάρια και ειδικές βούρτσες).

Πλεονεκτήματα στο βιογραφικό: Φτάνω ψηλά στον τοίχο χωρίς σκάλα, κάνω δίαιτα άρα μόνο την κόκα λάιτ θα σου εξαντλήσω, έχω σπρέι για να βάψουμε ματ μαύρες τις ντουλάπες ;)

Μειονεκτήματα: η εκπαίδευση σε άλλα αντικείμενα και η ιδιοκατοχή γραμμής dsl.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην έσχατη λύση τι λέτε για ίδρυση Συλλόγου Αποφοίτων Ιατρικής Νυν Μπογιατζήδων Ελληνικών Πανεπιστημίων (Σ.Α.Ι.Ν.ΜΠ.Ε.Π.) ώστε να κατοχυρώσουμε τα εργασιακά/ εκπαιδευτικά μας δικαιώματα απέναντι στις ορδές (όποιος το διάβασε με "π" μπροστά είναι κακός άνθρωπος και αλήτης) συναδέλφων από Ρουμανία και Βουλγαρία που έχουν αναγνωρίσει την Μπογιατζολογία τους μέσω του ΔΟΑΜΠΑΠ?

O νεοιδρυθεις συλλογος Αποφοιτων Ιατρικης Νυν Μπογιατζηδων Πανεπιστημιων Αλλοδαπης εχει ηδη παρει θεση επι του θεματος και μεσω του δικηγορου του θα σας απαντησει απο βδομαδα.Η μηνυση εχει ηδη κατατεθει και το θεμα θα εχει συνεχεια. emcat

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν και έχω γνώσεις Μπογιατζολογίας, η πραγματική κλίση μου είναι Συσκευασίες-Μεταφορές-Μετακομίσεις.Εξειδίκευση και πείρα.Πλούσιο βιογραφικό.

Επίσης έχω γνώσεις Παραμπογιατζολογιακών επαγγελμάτων π.χ Καφετζολογία-Σνακολογία (είχα περάσει στο αντίστοιχο ΤΕΙ).Αν ενδιαφέρεστε αποστείλατε πμ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Καταγγέλλω την παραβίαση της αρχής της καλής πίστης στις διαπραγματεύσεις από τον επίδοξο μπογιατζοεργοδότη, ο οποίος σύμφωνα με φήμες ξεκίνησε σήμερα το βάψιμο μόνος του χωρίς να διοργανώσει ΑΣΕΠ ή έστω συνέντευξη για τους ενδιαφερόμενους.

Θα βρει το νεοσύστατο ΣΜΠΡΟΜΑΕΙ (Σύλλογο Μη ΠΡΟσληφθέντων Μπογιατζήδων Αθήνας, Ελλάδας, Ιταλίας) απέναντί του πάραυτα ;):)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα το βρει, θα το βρει....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.