Jump to content

Πρόβλημα στην αποστολή SMS


Recommended Posts

Έχω το κινητό ΝΟΚΙΑ 6230 ακριβώς ένα χρόνο τώρα...δε μου έχει βγάλει ποτέ πρόβλημα, αλλά τις τρεις τελευταίες μέρες, όταν γράφω ένα μήνυμα και προσπαθώ να το στείλω σε οποιονδήποτε παραλήπτη, προσπαθεί λιγάκι και μετά μου γράφει...

" Ανύπαρκτος αριθμός "

Ξέρει κανείς τι παίζει ; emno

Υ.Γ. Έχουμε και τόσες Μαρίες αύριο... :wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με προϋποθεση οτι δεν εχει πειραξει τπτ απο τις ρυθμισεις αποστολης και οτι ο αριθμος κεντρου ειναι οκ, κανε backup στον υπολογιστη και "επαναφορα στις εργαστασιακες ρυθμισεις".... αν δε πιασει αυτο θελει να περασεις ξανα το firmware...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Θενξ για τη βοήθεια...

Έκανα μπακαπ στον υπολογιστή και μετά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και...τίποτα.

Οπότε...καμιά άλλη λύση;

Τι είναι το firmware ? :wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μήπως να βάλεις την κάρτα σου σε μια άλλη συσκευή(φίλου,συγγενή) και να στείλεις από κει τα μηνύματα;(για σήμερα).Όσα είναι αποθηκευμένα στη μνήμη του κινητού και όχι της κάρτας,μπορείς να αντιγράψεις κάπου...Ξέρω γω...δεν είμαι και κανά αστέρι στην τεχνολογία,αλλά είναι μια κάποια λύση...Α, επίσης αν έχεις icq μπορείς να στείλεις από κει sms.Όλα αυτά βέβαια ανάλογα σε πόσες Μαρίες έχεις να ευχηθείς. :D Νομίζω ότι η πρώτη λύση είναι καλύτερη...

Και βέβαια όταν μπορέσεις πήγαινε το στον Γερμανό...γιατί το κινητό θέλει τον Γερμανό του... :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Firmware ειναι το "λειτουργικο" του κινητου... μπορεις να το κατεβασεις απο το νετ αλλα αν δε το εχεις ξανακανει, δε το συνιστω... Πηγαινε το στην AlphaCopy και πιεσε τους να στο κανουν "εδω και τωρα" γιατι βιαζεσαι κλπ... ειναι πολυ μαλακες εκει μεσα... μεχρι τοτε παιζε με αλλο κινητο οπως ειπε και η warrior

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σας ευχαριστώ και τους δύο...θα το κοιτάξω... :)

Υ.Γ. Αν έχει κάποιος ΝΟΚΙΑ μπορεί να μου γράψει τον αριθμό κέντρου μηνυμάτων, γιατί μάλλον αυτό είναι που έχει αλλάξει... :o

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παλι παιζεις βρε Σοριζο;αφου δε σε παει η τεχνολoγι α βρε καλο; :P:lol::bloodomen:

πολλες Μαριες...........εεεεεεεεεεεεεεε; emdevilemcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικά είχε για κάποιο λόγο αλλάξει ο αριθμός κέντρου αποστολής μηνυμάτων...αντέγραψα αυτόν του αδερφού μου, που έχει νόκια και όλα οκ :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.