Jump to content

Μπουκάλα


Recommended Posts

Γειά σας παιδιά! Δεν γνωρίζω για παιχνίδια και όλοι με ειρωνεύονται

που δεν ξέρω - είμαι πολύ ευαίσθητη. Θα ήθελα την βοήθειά σας

--> Γνωρίζετε πως παίζεται η Πυθία;

--> Γνωρίζετε πώς παίζεται το Θάρρος ή Αλήθεια;

--> Γνωρίζετε πώς παίζεται το Παλέρμο;

--> Γνωρίζετε πώς παίζεται ο Αναπτήρας;

--> Γνωρίζετε πώς παίζεται η μπουκάλα;

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Μαριάνθη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να ρωτησω τωρα εγω για να μη μεινω με την απορια.... κριμα δεν ειμαι?

Μπηκες και γραφτηκες στο Greekmeds.gr - Ανεξάρτητη Ιστοσελίδα Φοιτητών Ιατρικής και Νέων Ιατρών - Ιατρική Σχολή Αθηνών για να ρωτησεις πως παιζονται αυτα???? Πως σου ηρθε?????

Να μην ηξερες πως παιζουν το γιατρο να το καταλαβω.... :P

Τι διαλο πια? Βαλετε καμια ad στο google "greekmeds.gr: fora για πασα νοσο και πασα μαλακια"????

emboredemeleos:splaaaats::withstupid::withstupid::antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να ρωτησω τωρα εγω για να μη μεινω με την απορια.... κριμα δεν ειμαι?

Μπηκες και γραφτηκες στο Greekmeds.gr - Ανεξάρτητη Ιστοσελίδα Φοιτητών Ιατρικής και Νέων Ιατρών - Ιατρική Σχολή Αθηνών για να ρωτησεις πως παιζονται αυτα???? Πως σου ηρθε?????

Να μην ηξερες πως παιζουν το γιατρο να το καταλαβω....  :P

Τι διαλο πια? Βαλετε καμια ad στο google "greekmeds.gr: fora για πασα νοσο και πασα μαλακια"????

embored  emeleos  :splaaaats:  :withstupid:  :withstupid:  :antegeia:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

emthumbsup emthumbsup emthumbsup emthumbsup emthumbsup emthumbsup

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί κάτι μου λέει πως κάποιος από εδω μέσα βαριέται πολύυυυ και φτιάχνει νικς για να ρωτάει πως παίζεται ο 'γκρινιάρης'??Δουλεματάκι :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά έψαχνα ένα φόρουμ. Εχω ρητήσει και σε άλλα φόρουμ και σε τσατ και δεν ξέρω. Σύντομα θα πάμε εκδρομή και θέλω να μην πιαστώ αδιάβαστη. Σας παρακαλώ δεν είναι πλάκα! Απαντήστε μου !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά έγραψα στο περι ανέμων κα ιυδάτων του φόρουμ σας! Αυτό σημαίνει πώς μία ερώτηση για αυτά τα παιχνίδια είνα ιπερί ανέμων και υδάτων - δεν ρώτησα στα καρδιοχειρουργικά.

Φίλη/ε Makischa μπορείς να μου πααντήσεις; Κάνω χρήσιμα πράγματα αλλά ρωτώ να μάθω και αυτά. Δεν σημαίνει πως ρωτώντας κάνω μόνο αυτά.

Θα ήθελα την βοήθεια κάποοιου ή κάποιας απαντώντας μου όσοπι ξέρετε! Αλλωστε στο περι ανεμων έγραψα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΟΚ εγω εχω να κανω χρησιμα... that's for sure... γιαυτο θα πω 3 πραγματα και θα απεχω... θα παρακολουθω απο αποσταση, νταξ?

1. Αν μας δουλευεις εισαι πολυ καλος/-η...

2. Απο αυτα που ειπες μονο η μπουκαλα αξιζει... αλλα μπορειτε να skip this part και να μπειτε στο παρασυνθημα κατευθειαν...

3. Καλα να περασεις στην εκδρομη...!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προτείνω να τα αφήσεις αυτά για άλλους, και να αρχίσεις να παίζεις Settlers of Catan και Risk (με σύντομα διαλείμματα για σκάκι) στην bourgeois εκδοχή της υπόθεσης, και αν είσαι παιδί του λαού όπως εμείς οι υπόλοιποι να πιάσεις το τάβλι και το μονό κούκο.

Αλλά επειδή η νέα γενιά δεν εκτιμά αυτά τα κλασικά παιχνίδια, μπορείς πλέον, στον 21ο αιώνα, να παίξεις "Μπουκάλα" με το σωστό τρόπο:

http://www.epartyunlimited.com/electronic-...ottle-game.html για την ηλεκτρονική μπουκάλα και http://shop.store.yahoo.com/buyinprivate/spinbottlegame.html για τη "μπουκάλα για δύο", που είναι λίγο πιο σόκιν. Οδηγίες περιλαμβάνονται στη συσκευασία!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω λέω ο άσχετος να τα φτιάξει με τη μαριάνθη και να μάθει ο ένας στον άλλον "πράγματα"...

Να τα βοηθήσουμε τα παιδιά να μπούνε στον κόσμο της γνώσης...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μαριανθη16 μιας και ηρθες να μαθεις για την μπουκαλα, επειδη εχουμε μεινει μπουκαλα περιμενοντας για ειδικοτητα ποια ειναι η γνωμη σου για τις γραπτες εξετάσεις?:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Dr. Fuck ..... όποιος πεινάει καρβέλια ονειρεύεται!!!!!

Είσαι και πολύ ληγουρας ρεεεεεεεεεεεεεε !!!!!!!!!

Η παλάμη σου , έτσι σε λέει ;;;;;;;

Ασχετος : Φίλε δοκτορα φουκ , αντε και φουκ ρε! χαχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βάλανε λινκ για το greekmeds στη Σούπερ Κατερίνα. Δεν εξηγείται αλλιώς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γειά σας παιδιά! Δεν γνωρίζω για παιχνίδια και όλοι με ειρωνεύονται

που δεν ξέρω - είμαι πολύ ευαίσθητη. Θα ήθελα την βοήθειά σας

--> Γνωρίζετε πως παίζεται η Πυθία;

--> Γνωρίζετε πώς παίζεται το Θάρρος ή Αλήθεια;

--> Γνωρίζετε πώς παίζεται το Παλέρμο;

--> Γνωρίζετε πώς παίζεται ο Αναπτήρας;

--> Γνωρίζετε πώς παίζεται η μπουκάλα;

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Μαριάνθη

Είναι όλοι κάφροι Μαριάνθη, μην τους ακούς. Ντροπή σας ρε να αντιμετωπίζετε έτσι ένα ανυπεράσπιστο, αθώο, μπουμπουκένιο, τριανταφυλλένιο κοριτσάκι.

Λοιπόν...

Πυθία: Παίρνετε έναν από την παρέα. Του στρίβετε τσιγάρο βάζοντας μέσα φυλλαράκια χόρτου, κατά προτίμηση όχι βλήτων ή αγριοράδικων. Τον κερνάτε και μια καϊπιρίνια, ένα μόχίτο και τρία σφηνάκια ούζο με ανανά. Μετά το παιχνίδι βρίσκει το δρόμο μόνο του, αρκεί να υπάρχει καλή διάθεση και αποθέματα βλήτων για όλους.

Θάρρος ή Αλήθεια: Μαζεύεται μια παρέα μόνο γυναίκες και ένας και μόνο άντρας. Οι γυναίκες διαλέγουν πάντα θάρρος κι ο άντρας αποφασίζει τι θα κάνουν. Ο άντρας διαλέγει πάντα αλήθεια και λέει πάντα ψέματα.

Παλέρμο: Η νύχτα πέφτει στο Παλέρμο. Εισιτήρια με Ολυμπιακή ή Αλιτάλια και στη διαδρομή μελετάμε τους 3 Νονούς ξεπατικώνοντας ατάκες του Πατσίνο και βάζοντας μπαμπάκια στο στόμα για να μιμηθούμε τον Μπράντο.

Αναπτήρας: Περίεργο παιχνίδι. Πολύ περίεργο και δύσκολο. Ούτε καν το ξέρω. Φαντάζομαι πάντως πως απαγορεύεται στα δάση όταν έχει αέρα. Dont try this at home!

Μπουκάλα: Παίρνουμε το μπουκάλι ούζο που χρησιμοποιήσαμε στο πρώτο παιχνίδι. Προσθέτουμε πετρέλαιο ή βενζίνη, φυτιλάκι και στουπί. Το ανάβουμε και διαδοχικά το πετάμε ο ένας στον άλλον την ώρα που πλακώνουν τα ΜΑΤ, οπότε και το πετάμε σ'αυτά. Απαραίτητη είναι η γνώση συνθημάτων που έχουν κατά καιρούς δημοσιευτεί σε τοίχους, αγάλματα και μάντρες, όπως : "Άλήτες είναι τα ΜΑΤ και οι ασφαλίτες", "Ζει, ζει, ο Τεμπονέρας ζει", "Μπάτσοι γουρούνια δολοφόνοι, εσείς πουλάτε τα βλήτα", "Μην σκοτώνετε τα κουνούπια, άλλοι σας πίνουν το αίμα" και "Κατερίνα σ'αγαπώ".

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup emarup emrockon
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το αναπτήρας παίζεται μόνο μεταξύ ζευγαριών. Η γυναίκα βάζει έναν αναπτήρα κάτω απο το "όργανο" του συντρόφου σου και του λές το εξής:

"Αν τολμήσει να πέσει, κάηκε"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

..Και εγώ που είδα το θέμα του topic...και είπα ιδού υπάρχει τόπος και για μας τις μπουκάλες!!!! Ολα ενα φτηνό παιχνίδι ήταν λοιπόν?? emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βάλανε λινκ για το greekmeds στη Σούπερ Κατερίνα. Δεν εξηγείται αλλιώς.

Το αναφέρει η Τατιανα στις εκπομπές της....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΒΑΡΕΥΤΟΥΜΕ!

ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΧΤΟΥΝ ΜΕ ΤΡΙΑ ΑΤΟΜΑ...

ΔΕΝ ΑΠΟΜΕΝΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ Ο ΣΑΡΑΝΤΟΣ ,Ο SOVEREIGN , Η ΜΑΡΙΑΝΘΗ ΚΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΜΑΘΕΙ ΟΛΑ.....ΓΙΑΤΙ ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ ΚΑΙ 2 :P:P:P

ΜΠΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :splaaaats::splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ξερει ο φίλος Σαράντος ότι έχω...μεγάλα δάχτυλα και είναι σύνηθες να χτυπάω κατά λάθος διπλανά πλήκτρα :P

ΣΑΡΑΝΤΟΥΛΗ ΡΕΙΣ ΜΠΟΥΚΑΛΑ Ή ΕΙΣΑΙ ΜΠΟΥΚΑΛΑ????????? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.