Jump to content

Παπουλακειο και συνδεση


Recommended Posts

Πηρα σημερα το φορητο στο Παπουλακειο για πρωτη φορα. Τον συνδεω, ενεργοποιω την Ethernet, ο υπολογιστης καταλαβαινει τη συνδεση αλλα τπτ!

Πρεπει να βαλω καμια ρυθμιση? Αν ξερει καποιος να με κατατοπισει λιγο please γιατι δεν εχω ιδεα απο δικτυα... emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ψάξε λίγακι σε αυτή τη κατηγορία. υπάρχει ένα παλιό πόστ πολύ κατατοπιστικό. Το πιθανότερο είναι να έχουνε κόψει τις μπρίζες κεντρικά οπότε δεν μπορείς να μπείς. Φαντάζομαι δεν του έδωσες ip. Το άφησες να ψάξει μόνο για ip έτσι? Αν δεν κάνω λάθος η μόνη μπρίζα που είναι ανοιχτή είναι αυτή όπως μπαίνεις δεξία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρηκα ενα τοπικ αρκετα παλιο το οποιο ειχανε κανει εντιτ και ειχαν σβησει τις πληροφοριες...

Στη πρωτη μπριζα που δοκιμασα ελεγε να συνδεσω το καλωδιο, οποτε μαλλον δε δουλευε η μπριζα, στη δευτερη ομως μου εβγαλε ενα μηνυματακι οτι ολα οκ και το κλασσικο εικονιδιο της συνδεσης στο tray. Εβαλα στις connection settings του Internet Explorer μια νεα συνδεση Broadband και να κανει automatically detect settings... δεν ξερω αν ειναι σωστα αυτα που εκανα, δοκιμασα πολλα...

Εκει πρεπει να μπει η IP address που εχουν σβησει στο παλαιοτερο ποστ?

Γμτ δε μαζευει και πολυ κοσμο τετοιο καιρο στο αναγνωστηριο να ρωτησω καποιον απο εκει... :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Ξαναγραφω για να ανεβει λιγο μπας και μου απαντησει κανεις διοτι πρεπει να κατεβασω κατι αρχειακια που απο τη δικη μου dialup ειναι αδυνατο και ο server δεν υποστηριζει το resume... Αδειο το αναγνωστηριο, κριμα να παει τοσο bandwidth χαμενο... So, emplease guys... θα σας το χρωσταω... Εστω και με pm... emnoemconfused

emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρεπει να το εχουν κλεισει σε μερικες μπριζες... μου εβγαλε το εικονιδιο με τους 2 υπολογιστες στο tray, καθως κι ενα μηνυματακι που ελεγε οτι ειναι connected at 100mbps... απλως ειναι κατι παλιορυθμισεις που θελει, και δεν εχω ιδεα... αν κανεις τις εχει, ας πει please τι εβαζε τοτε, να δω αν πιανει ακομη... ευχαριστω παντως

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.