Jump to content

Ποιό απο τα δύο?


Mariza

Recommended Posts

Ενδιαφέρον....Ο κολλητός μου (από τους πιο cool ανθρώπους που δεν θα γνωρίσεις ποτέ) θα έλεγε: "Αφού πάντα κολυμπάω με έναν καρχαρία, εννοώντας το μόριό του"

Εγώ θα προτιμήσω τα δελφίνια γιατί μπορεί η επιλογή του επαγγέλματος μου να υποκρύπτει μαζοχιστικές τάσεις δεν σημαίνει όμως ότι θα αφήσω και τον καρχαρία να αρχίσει να παίρνει μεζεδάκια από το υπέροχο πωπουδάκι μου!

Διακοπές Αύγουστο η Σεπτέμβριο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 9,8k
  • Created
  • Last Reply

Διακοπές Αύγουστο η Σεπτέμβριο?

Depending on where you're going. If somewhere busy then September. What's the point in getting stuck in traffic and queues on your holidays too?!

You've decided to call it a day. Which way? This

or this

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οκ με έπεισες...Θα κάνω μια βαθιά βουτιά στην θηλυκή πλευρά του εαυτού μου (κι όμως κι όμως ακόμα και οι παλαιάς κοπής αρσενικοί έχουν τέτοια) και θα πω Adele.....Με ότι αυτήν συνεπάγεται (κρασί, τζάκι, κατάθλιψη, ξυραφάκια για τις φλέβες)

Χειρουργός ή παθολόγος?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειρήσθω εν παρόδω...Pas moi δεν νομίζω με το τελευταίο σου ποστ να μας άφησες και πολλές αμφιβολίες σχετικά με το φύλο σου.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χειρουργός ή παθολόγος;

It depends on the question. ;) Which career path to follow? I went down for option #2, having worked throughout my med school years for #1. What made me change? Mingling with ar*eholes calling themselves surgeons (... and family). Never had second thoughts.

κι όμως κι όμως ακόμα και οι παλαιάς κοπής αρσενικοί έχουν τέτοια

Thank goodness for men like you :):P Extinct species, though and we should be looking after you.

Seriously though it's not about mars and venus and all that malarkey, but more whether you feel angry and depreciated when leaving a relationship or upset and willing to give in more to it trying to mend things. Anyways, I'm overanalysing it but it's because I'm bored and the weather is too cold for a walk this evening.

Long dress with a huge V neck and a low cut back or short strapless airy dress (for a friend's wedding)?

(No gk fonts)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι ναι να με προσέχετε μην με χάσετε....ΕΕΕΕΕΕ μιλώντας για φορέματα λοιπόν -το αρσενικό- θα διάλεγα το huge V neck πολύ απλά γιατί δεν υπάρχει πιο καλή στιγμή για κάποιον να είναι σέξι από έναν γάμο.........Είναι σαν να ειρωνεύεσαι το σύμπαν που ένας κορίτσαρος σαν και εσένα ακόμα δεν λαβώθηκε από το φτερωτό αγγελάκι του έρωτα!

Πσ: δεν σε ξέρω βέβαια (και πριν επαναστατήσει ο φίλος σου) αλλά αφού δεν θα σε μάθω ποτέ άφησα το μυαλό μου να σε φανταστεί όπως αυτό θέλει....χωρίς παρεξήγηση

Πίτσα ή γύρος? Για να στηλωθείς στην εφημερία......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Lol, lol. Mpa se kalo sou!

Πίτσα ή γύρος? Για να στηλωθείς στην εφημερία......

Of course γύρος!!!!

I so cannot wait (17 days to go:) ). Not on call. Just trapped in a hospital :rolleyes: (Carless, homeless, loveless lol, lol)

Folegandros or Amorgos for July?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

I-phone....Απείρως περισσότερες εφαρμογές....

Πλοίο η αεροπλάνο???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

I-phone....Απείρως περισσότερες εφαρμογές....

Ναι αλλά δεν τις χρειάζεσαι/χρησιμοποιείς όλες... Είναι και αυτές τεχνιτές ανάγκες.

Πλοίο η αεροπλάνο???

Συνήθως πλοίο για να μπορούμε να παίρνουμε το αυτοκίνητο και να μην αφήνουμε ακρογιαλιά για ακρογιαλιά. Αν δεν τίθεται θέμα αυτοκινήτου τότε σαφώς αεροπλάνο γιατί ο χρόνος είναι είναι πολύτιμος.

Θα του/της μιλούσες/τηλεφωνούσες για μια τελευταία φορά ή θα το άφηνες γιατί δεν το αξίζει;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα σου απαντήσω τι ακριβώς φιλοσόφησα μια καλοκαιρινή νύχτα Σαββάτου γυρνώντας τύφλα μεθυσμένος από τα μπουζούκια: Η ζωή είναι το πιο εφήμερο στοιχείο αυτού του μάταιου κόσμου. Την μια μέρα γκρινιάζεις γιατί δυσκολεύεσαι να προσαρμόστείς σε όλη αυτην την τρέλα που σε περιβάλλει και την αμέσως επόμενη βρίσκεσαι σ' ένα σμπαραλιαμένο αυτοκίνητο με αίματα να κυλούν από το πρόσωπό σου με όλους ν' αναρωτιούνται πως τα κατάφερες να την γλιτώσεις...Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν αξίζει....Ακόμα και αυτά τα λίγα λεπτά ενός τελευταίου τηλεφωνήματος είναι πολύ πολυτιμα για να ξοδευτούν σε κάποιον που δεν αξίζει......

Για να ερωτευτείς παράφορα έναν άντρα: ένα βαρύ ζειμπεκικο η ένα παθιασμένο τάνγκο????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα σου απαντήσω τι ακριβώς φιλοσόφησα μια καλοκαιρινή νύχτα Σαββάτου γυρνώντας τύφλα μεθυσμένος από τα μπουζούκια: Η ζωή είναι το πιο εφήμερο στοιχείο αυτού του μάταιου κόσμου. Την μια μέρα γκρινιάζεις γιατί δυσκολεύεσαι να προσαρμόστείς σε όλη αυτην την τρέλα που σε περιβάλλει και την αμέσως επόμενη βρίσκεσαι σ' ένα σμπαραλιαμένο αυτοκίνητο με αίματα να κυλούν από το πρόσωπό σου με όλους ν' αναρωτιούνται πως τα κατάφερες να την γλιτώσεις...Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν αξίζει....Ακόμα και αυτά τα λίγα λεπτά ενός τελευταίου τηλεφωνήματος είναι πολύ πολυτιμα για να ξοδευτούν σε κάποιον που δεν αξίζει......

Με βρίσκεις σύμφωνη, απλά είναι αυτό που λέμε μια τελευταία ευκαιρία μήπως και...

Για να ερωτευτείς παράφορα έναν άντρα: ένα βαρύ ζειμπεκικο η ένα παθιασμένο τάνγκο????

Έχοντας δει τι σημαίνει παθιασμένο τανγκό στην πηγή του μπορώ να σου πω δε με συγκίνησε καθόλου, μα καθόλου σου λέω.

Ενώ ένα βαρύ ζεϊμπέκικο, άλλο πράγμα. Ο άντρας στο μεγαλείο του... αλλά δε θέλω να ξαναερωτευτώ παράφορα :(

Μία γυναίκα έξυπνη και καριερίστα ή έξυπνη και νοικοκυρά (και το δύο δε μπορείς να τα'χεις στην ίδια) ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια έξυπνη καριερίστα...αν πρέπει να διαλέξω. Παρά τις προφανείς ματαιόδοξες προεκτάσεις νομίζω πως καμία γυναίκα δεν θα επέλεγε ενσυνείδητα να γίνει νοικοκυρά....Πολύ κλισέ δεν νομίζεις????

Ζηλεύεις: το δείχνεις ή σιωπάς ωσπου να βρείς την κατάλληλη ευκαιρια να ανταποδώσεις?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια έξυπνη καριερίστα...αν πρέπει να διαλέξω. Παρά τις προφανείς ματαιόδοξες προεκτάσεις νομίζω πως καμία γυναίκα δεν θα επέλεγε ενσυνείδητα να γίνει νοικοκυρά....Πολύ κλισέ δεν νομίζεις????

Ζηλεύεις: το δείχνεις ή σιωπάς ωσπου να βρείς την κατάλληλη ευκαιρια να ανταποδώσεις?

Επειδή την έχω νιώσει στο πετσί μου αμέτρητες φορές δεν υπάρχει πιο αποπνικτικό συναίσθημα. Να προσπαθείς συνεχώς ν'αποδεινύεις πώς είναι ο άνθρωπός σου. Δε μπορώ να θυμηθώ ποτέ να έχω ανταποδώσει κάτι που δε μου αρέσει να μου κάνουν. Συνήθως τα κρατάω μέσα μου... μέχρι να γίνει η έκρηξη ή αλλιώς το πετάω μεταξύ σοβαρού και αστείου.

Αύριο είναι η τελευταία μέρα στη δουλειά.

Ένας κύκλος κλείνει ή μια καινούρια ζωή ξεκινά άραγε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ουδέν μονιμότερο του προσωρινού.Αν κάτσεις κάπου πολύ καιρό παραγνωρίζεσαι.Μία νέα ζωή ξεκινά

θάρρος ή θράσος? :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

Συνδυασμός των δύο... Ικανή και αναγκαία προϋπόθεση για την επιτυχία, σε όλους τους τομείς...

Γκρεμός ή ρέμα...?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.