Jump to content

Αυτεπάγγελτη αναζήτηση πιστοποιητικών


master@med

Recommended Posts

Μια ερώτηση και απο εμενα. Διοριστικα για ειδικότητα στην περιφέρεια στις 29/8 με όλα τα χαρτια μου ετοιμα εκτος απο το ποινικο μητρώο το οποίο το ζηταει το Νοσοκομείο αυτεπάγγελτα. 20 μερες μετά όπου ρώτησα στο γραφείο μισθοδοσίας αν θα πληρωθώ τέλος του μήνα μου είπαν οτι το γραφείο προσωπικού δεν τους έχει στείλει ακομα τα χαρτια μου για να με βαλουν στη μισθοδοσία. Πηγα λοιπόν στο γρ. προσωπικου να ρωτήσω τι γίνετε και απλα μου ειπαν ότι δεν τους έχει έρθει ακομα το ποινικό μητρώο. Ποσες μερες παιρνει ρε παιδια αυτο το ποινικο μητρώο και πως μπορώ εγω να ελεγξω αν αυτοι εχουν κανει αιτηση για να τους στειλουν το ποινικο μου μητρωο ή απλα το καθυστερουν εσκεμενα για να αρχισουν να με πληρωνουν 2-3 μηνες μετα?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πάρε τηλ το συνήγορο του πολίτη.είμαι σίγουρη ότι θα σε εξυπηρετήσουν.

το ποινικό μητρώο είχα ακούσει ότι δεν αργεί πάνω από εβδομάδα.

λίγο παράξενο μου φαίνεται να μη σε πληρώνουν μόνο και μόνο γι'αυτό!και να σου το δηλώνουν με απάθεια,εκείνοι δεν το θεωρούν παράλογο?γιατί δεν πιέζουν να τους το στείλουν?

εκτός αν έπεσες στην περίπτωση "τα παγώνουμε όλα λόγω εκλογών".

ψάξτο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίσης από

http://www.proslipsis.gr/cmCat_treePrd.php...p;cm_prdid=3667

Αυτεπάγγελτα θα αναζητούν από τις 30 Ιουλίου 2007 τα πιστοποιητικά στρατολογικής κατάστασης τύπου Α' και Β', που εκδίδονται από υπηρεσίες του υπουργείου Εθνικής Άμυνας,, οι υπηρεσίες των υπουργείων, των αυτοτελών δημοσίων υπηρεσιών, των ΝΠΔΔ και των ΟΤΑ α' και β' βαθμού.

Ο πολίτης δηλαδή δεν θα είναι υποχρεωμένος να τα προσκομίσει αφού οι παραπάνω δημόσιες υπηρεσίες υποχρεώνονται να αναζητούν οι ίδιες και μάλιστα χωρίς την συναίνεσή του τα πιστοποιητικά που είναι απαραίτητα για την έκδοση της διοικητικής πράξης που τον ενδιαφέρει.

Για χρήση στον ιδιωτικό τομέα, οι πολίτες μπορούν να αναζητούν τα παραπάνω πιστοποιητικά στα Κέντρα Εξυπηρέτησης Πολιτών και στις αρμόδιες υπηρεσίες του υπουργείου Εθνικής Άμυνας.

(δεν λέει αριθμό ΦΕΚ)

-kotita.gr.htm" target="_blank">http://www.cso.auth.gr/Greek/Dr kotita.gr.htm</a>

Τελικά χρειάζονται ή όχι τα πιστοποιητικά στρατολογικής κατάστασης τύπου Α' και Β' ?

Γιατί στο cso.auth.gr έχει ακόμα οτι χρειάζονται!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.