Jump to content

Η γειτονιά μας!!!


Recommended Posts

Εδώ μπορούμε να γράφουμε τις μικρές καθημερινές ιστορίες του δίπλα, του παραδίπλα, του αποπάνω, της απέναντι!

εγώ έχω γράψει ένα σχετικό πόστ κι ελπίζω να μεταφερθεί εδώ :D

Το κύριο χαρακτηριστικό της δικής μου πολυκατοικίας είναι α) το πρόγραμμα του Chiculata live σε διάφορες ώρες της ημέρας β) τα γιαννιώτικα στη διαπασών επίσης κάθε ώρα της ημέρας...'Στης πίιιιικροδάααααφνης τοοοοον ανθό" emserenade

Για σπάσιμο τί κάνω; r&b στο max κι όποιος γιαννιώτης αντέξει :P:P

-----------------------------------------------------------------------------------

Θέλω να σταματήσει το Live Πρόγραμμα του Μπλάκμαν από τον γείτονα δίπλα ειδικά όταν προσπαθώ να διαβάσω τον emcencored Σμπαρούνη...τί αμαρτίες πληρώνω θεέ μου...7 χρόνια σε αυτό το σπίτι όλοι οι γείτονες μου μπουζουκόβιοι...ενοικιαστές έρχονται, ενοικιαστές φεύγουν το τσιφτετέλι παραμένει...

εξαίρεση ήταν ένα καλό παιδί, φασαρία δεν έκανε, δεν μιλούσε δεν λαλούσε, μόνο μπάφους έκανε όλη μέρα...είναι μια κάποια λύση τελικά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Θα το θέσω απλά...ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ;

Προσφέρω απλά...γειτονιά που δεν ακούγεται ΠΟΤΕ και ΤΙΠΟΤΑ._

Υ.Γ. Περιμένω προσφορές... :D:D:D

Υ.Γ2. Μπλάκμαν;;; Τι λες τώρα... Ήρωας... :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Πιστεύω θα ήταν μια καλή εκδίκηση για τους γείτονες εσύ με το μπουζούκι σου όλη μέρα :D Αν γίνεται να τραγουδάς κιόλας γιατί ο τελευταίος είναι και ερμηνευτής πανάθεμά τον...

Όσο για γειτονιά...διάβασε αξιοθέατα

1) Απέναντι έχω μια γιαγιά που όλη μέρα κάθεται στο μπαλκόνι...μα κρύο, μα ζέστη, μα βροχή, μα χιόνι η γιαγιά απάλευτη...εκεί με το μάτι γαρίδα

2) Από πάνω της μένει μια κυρία που πετάει τα σκουπίδια μέσα στον κάδο από τον 2ο όροφο παρακαλώ...σουτ και καλάθι κατευθείαν μέσα...την έχω συλλάβει πολλές φορές την κοιτάω αυστηρά (όπως κοιτάει εμένα η γιαγιά) και κουνάω το κεφάλι απογοητευμένη (σαν την γιαγιά όταν με βλέπει να κυκλοφορώ με τις πετσέτες με ανοιχτές κουρτίνες)

3) Απέναντι μένουν 2 φοιτητές που εκτός του ότι τους έχω για ματάκηδες (κάτι μεταμεσονύκτιες ώρες τους βλέπω στο μπαλκόνι να ατενίζουν) όποτε κάνουν μπουγάδα μαθαίνουμε ότι φοράνε σούπερ σέξυ σωβρακάκια με κάτι καλόγουστα σχέδια όπως είναι τα μήλα, τα βερίκοκα και άλλα εδώδιμα και αποικιακά

4) Από πάνω μου μένει μια μυστήρια που της έχω κλέψει ένα τραπεζομάντηλο (της έπεσε από τα απλωμένα ρούχα emblush ) και έχει την περίεργη συνήθεια να περπατάει με τακούνια γύρω στις 3 τα ξημερώματα (δεν μπορώ να φανταστώ τον λόγο ειλικρινά B) )

5) Όποτε έρχονται κουπονάκια από τον Βασιλόπουλο στην πολυκατοικία κλέβουμε ο ένας του άλλου για να μαζέψουμε πιο πολλούς πόντους...όποιος τα προλάβει τα πήρε...οι άλλοι το άλλο εξάμηνο :lol:

6) Ο προηγούμενος που έμενε δίπλα μου μάλωνε συνέχεια με την γκόμενα του και ούρλιαζαν συνέχεια...ο προπροηγούμενος επίσης ούρλιαζε με την γκόμενα του αλλά αυτοί δεν μάλωναν ;) έχω ξυπνήσει εγώ από τριξίματα κρεβατιών και αχ βαχ...ο προπροηγούμενος πρέπει να ήταν πολύ ταλέντο emhehe ένας έπαιζε τουμπερλέκι κι ένας άλλος έκανε συνέχεια μπάφους με αποτέλεσμα το σπίτι ολόκληρο να μυρίζει σαν χασισοφυτεία στον Πύργο

γενικά εδώ όλη η γειτονιά με ξέρει, περιμένουμε όλοι μαζί να πάρω το πτυχίο και' τί κακό είναι αυτό που σου έκανε ο Καππάς κοπέλα μου και σήμερα έχω φρέσκα φασολάκια' 'ναι κυρία Καίτη αλλά τα έχετε 1.80 το κιλό,αυτά δεν είναι φασολάκια έντοκα γραμμάτια είναι' ΄άχ έχεις γούστο χαχαχαχ γελάσαμε μπανάνες πάλι θα πάρεις ε; από τις λιωμένες;' 'πάντα'

και όποτε με βλέπουν στην τράπεζα ξέρουν και κάνουν μόνοι τους την αίτηση για καινούργιο Pin...

είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα είμαστε :lol:

DSCN0341.jpg

Υ.Γ. Ρε ο Μπλακμαν ζει; Είχε βγει φήμη ότι έπαθε κάποιο εμφραγμα or sth...να μας πουν οι πατρινοί που τον πιάνουν..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γαμάτη γειτονιά ... βγαλμένη από σίριαλ...όχι σαν τη δική μας...λοιπόν...όταν ξεμπερδέψεις με τα μαθήματα βάλε μπρος τα συμβόλαια... ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καταρχάς, ο Blackman ζει και βασιλεύει! Και μάλιστα, τελευταία φορά που άκουσα (πέρυσι τον Ιούνιο, γυρνώντας με ένα φίλο μου απο Λαμία, ο οποίος επι τρεις ώρες είχε φρικάρει να ακούει Μπλάκμαν, αλλά ήταν αδύνατο να το αλλάξω, έριχνα τόσο γέλιο!) είχε εκτενέστατη ενημέρωση για το κάθε πανηγύρι, του κάθε χωριού σε όλη την Ελλάδα! :lol: )

Και μιας και λέμε για γείτονες, ο δικός μου απέναντι γείτονας στην Αθήνα, μόλις βλέπει γυναίκα στο μπαλκόνι, βγαίνει και αρχίζει και... (δεν έχω να βάλω και αυτό το πράσινο ανθρωπάκι που βάζετε όλοι σας!) ... καταλαβαίνετε... κάνει κάτι με το πέος του... Κι είναι πάνω απο 70, τώρα τι αποτέλεσμα έχει αυτή του η πράξη, θα σας γελάσω! :lol:

Στο σπίτι που μένω τις (πολύ συχνές) φορές :P που πάω στο Λονδίνο, η απο πάνω, κρεμάει στο μπαλκόνι της όλα τα kinky εσώρουχα (που μόνο σε sex shop βρίσκεις) και μόλις καταλάβει οτι ο αποκάτω της (που είναι άντρας) έχει γυναίκα room mate στο σπίτι, πετάει ένα απο τα εσώρουχα στο μπαλκόνι και κατεβαίνει μετά και του το ζητάει. Σε πολύ συχνή βάση όμως... :lol: Την τελευταία φορά, είχε πέσει "καταλάθος" ένα κορμάκι κι ήρθε και το ζήτησε σε εμένα κι εγώ να σιχαίνομαι να το πιάσω και να της λέω "έλα να το πάρεις μόνη σου" και να μη μπαίνει μέσα, να μου λέει "πήγαινε να μου το φέρεις εσύ". Ανωμαλάρα μεγάλη!

emofftopic πάλι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup:lol:emofftopic κι εγώ αλλά....

Οι απέναντί μου είναι Αλβανοί. Όποτε κάνω ασκήσεις για τη φωνή (κόντρα-φα κλπ :P ) βγαίνουν στο μπλακόνι και κάνουν "ουουουουου". Zώα! :angry:

Οι απέναντι και δίπλα μια φορά που τραγουδούσα Τραβιάτα είχαν βγει στο μπαλκόνι και χειροκροτούσαν. Μετά βγήκα και τους έκανα υποκλιση στο μπαλκόνι μαζί με τον παρτεναιρ μου και δεν ξαναβγήκαν :P

Οι αποπάνω μου όσα μεσημέρια έχω την ατυχία να'μαι σπίτι ...εκείνη ακριβώς την ώρα τους έρχεται να βγάλουν τα μάτια τους emblush και καληώρα σαν την Νοτβαδ "αχ και βαχ και τι σου κάνω μάνα μου" και να τα τριξιματα του κρεβατιού και να τα γκάπα-γκούπα των επίπλων emoops

Κάτι παλιές ευτυχισμένες εποχές η πολυκατοικία ήταν μουσική. Από κάτω έμενε ένας πιανίστας που ετοίμαζε δίπλωμα...και κάθε μέρα είχα μάθει απέξω το ρεπερτόριό του (την τελευταία σονάτα του Μπετόβεν έπαιζε B) ) ...και τον αντιπαθούσα καθότι μπορεί να μην είμαι πιανίστα αλλά είμαι ανταγωνιστική του κερατά. Ώσπου ένα βράδυ έπαιζα το "Ρίτα-Ριτάκι", μετά από ελάχιστα δευτερόλεπτα τον ακούω να το παίζει κι αυτός σε άλλη τονικότητα...και αυτό ήταν. Από τότε ξεκίνησε ανοιχτός πόλεμος: ποιος θα παίξει πιάνο περισσότερη ώρα....δεν ξέρω ποιος κέρδισε στο τέλος, αλλά.....κάποια στιγμή μετακόμισε το παληκάρι emcolgate

Και βιολονίστα είχαμε και φλαουτίστα είχαμε....και το ωδείο-κοτέτσι στο απέναντι τετράγωνο....ααααααααααχ πάνε αυτά τώρα....μόνη κι έρημη απέμεινα με τα σκυλολόγια γύρω μου... αχχχχχχχχ....

(Και το επιμύθιο και ο λόγος ύπαρξης όοοοοοοοολης αυτής της εισαγωγής είναι: ΘΕΛΩ να ξαναγίνουμε μουσική γειτονιά!!!!!!!!!!!!) :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρε μήπως να το νοίκιαζα στην Ζουλιέτ το σπίτι; emheheemhehe

Λοιπόν αυτό με τα έπιπλα ούτε εγώ το έχω καταλάβει!!!! :blink: Τί σκατά κάνουν αυτοί οι άνθρωποι; Σεξ ή μετακόμιση; Για ποιο λόγο ακούγονται τα έπιπλα να κινούνται ή να χτυπιούνται μεταξύ τους; :blink:

Υ.Γ. Ανοιξτε ένα νέο θέμα 'η γειτονιά μας' να λέμε εκεί για όλα τα τραγελαφικά...εγώ έχω άπειρες ιστορίες. θενξ :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Άνοιξέ το εσύ καλέ και να μεταφερθούν τα ποστς μας εκεί... ;)

Αλλά εσύ δε μένεις κάπου ΒΠ?? Εγώ ΒΠ? Με τόσα που τους έχω σούρει δια στόματος ΚΟΥΑΓ? Απαπαπαπαπαπα δε θα έχω μούτρα να βγω στην κενωνία :lol:

(Και για να μην ξεχνιόμαστε: θέλω κάποιον που να μη με ξενερώνει την επόμενη μέρα... Γίνεται? embaaa )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υ.Γ. Ανοιξτε ένα νέο θέμα 'η γειτονιά μας' να λέμε εκεί για όλα τα τραγελαφικά...εγώ έχω άπειρες ιστορίες. θενξ  :D

Ειπα να το ανοιξω το απογευμα αλλα μετα σκεφτηκα οτι θα μου την ελεγες για την νοικοκυροσυνη μου :lol::lol::lol:

Θα το ανοιξετε εσεις!Εγω ειπα δε δουλευω 4ημερο.....εχουμε αργια B) Καλα αν το ανοιξετε κ θελετε μια μεταφορα με τα ποστ στειλτε πμ :rolleyes:

Ετσι θα σας πω για τον αγαπητο μου γειτονα-ματακια :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ναι...τώρα τους έκανες τα μούτρα κρέας με το R&B...

Υ.Γ. Στης πικροδάαααφνης τοοοον ανθόοο, επέεεσα ναποκοιιιμηθώωωω... :D:D:D:lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα μου τη δίνει που παρκάρουν λες και έχουν νταλίκες, ενώ τα 7/10 αμάξια στο δρόμο μας έχουν κουκούλες και κινούνται 2 φορές το μήνα. Έχουμε και το μετρό εδώ δίπλα.......αστα να πάνε!!!!!Πού θα το βάλω το όχημα;;;;;

Το καλύτερο όμως το είχα ακούσει πέρισυ στο θάλαμο

Λέει μια συνάδελφος-καλά να ναι η κοπέλα -

"εγώ με τη γειτόνισσα έχουμε τέλεια σχέση. Πάω μεσημεριάτικα, της χτυπάω την πόρτα και τη ρωτώ τι φαϊ έχει και αν μου αρέσει κάθομαι και τρώμε"

Απαντά μια άλλη συνάδελφος:

"Αυτό δεν είναι αγάπη με το γείτονα, αυτό είναι γυφτιά"

emclappingemclapemclapsemclapemclappingemclapsemclapemclappingemclaps

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Sevenάκουλικάκο είσαι έτοιμος να μετοικήσεις εις τα Japonina που λέει κι ο Inliner...top hit είναι της πικροδάφνης τον ανθό με δεύτερο τον γιατρό...

"δεεεν μπορώω μανούλαμ δεεεν μπορώωωω άει συρέεε να φέερεις τοοον γιατρόοο" emserenade...

ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω...είναι ικανοί 29 ώρες την ημέρα να τα ακούν αυτά τα τραγούδια...

Τώρα που άνοιξε ο καιρός κι επειδή μένω σε 1ο όροφο που είναι χαμηλός έχουν ξαμοληθεί όλα τα μικρά έξω και παίζουν στον δρόμο...και τουλάχιστον μια φορά την βδομάδα έχω την τιμή να ακούω το αμίμητο "κυρίιιια Χρυσούυυυυλα μας έπεσε η μπάλα στο μπαλκόνι!!!" emkid

κεριά και λιβάνια... :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι εγώ ελπίζω να μεταφερθούν ποστς μου, εκεί να δείτε ιστορίες καθημερινής τρέλας.

Να προθέσω και ότι ως πολυκατοικία έχουμε 2 σκύλους (το δικό μου και των αποπάνω) όπου κάθε τρεις και λίγο ακούω τον αποπάνω να ωρύεται "Πούπη!!!!!!!! Φύγε από κει! Άστο κάτω ΜΗΗΗΗΗΗΗΗ" (μα πείτε μου, είναι όνομα για σκύλο αυτό? μετά πώς να μη γίνει αδερφή το καημένο το ζώον :P )

Eπίσης η θείτσα στον ακάλυπτο κάθε νύχτα κατά τις 2-2.30 βγαίνει και βρίζει μόνη της (ενίοτε και ο άντρας της) "Αστοδι@λο...." και το επαναλαβάνει ως τα ξημερώματα :wacko:

Ο παλιός μου αποκάτω (μάλλον λε πουλ εδώ και μερικούς μήνες-δεν τον ακούω πια) έβαζε κάθε πρωί ώρα 9.30 στη διαπασών την εξής playlist:

1. Πόσο μ@λ@κ@ς είσαι

2. I'm a barbie girl :blink: :blink:

3. Beyonce

Δεν έχω ιδέα αν έχει πιστοποιητικό σώων των φρένων :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δίπλα μένει μια Βραζιλιάνα, η οποία μέχρι πριν 3 χρόνια ήταν Βραζιλιάνος. Δεν ενοχλεί η παρουσία της, μα δεν περνά απαρατήρητο το πήγαινε έλα τον περιστασιακών φλερτ της... :P

Τον είχα γνωρίσει όταν ήταν ακόμα άντρας. 'Ηταν και παραμένει ευγενικός και ήσυχος. Έχει ένα άσχημο γούστο στους άντρες όμως... Τουλάχιστον μιά φορά την εβδομάδα πέφτει χοντρός καβγάς. Ακούγεται μονάχα η φωνή του κατά περίπτωση συντρόφου. Τα ουρλιαχτά είναι έντονα και τελειώνουν πάντοτε με το θόρυβο της πόρτας που χτυπάει.

Τώρα τελευταία πήρε και ένα rottweiler για προσωπική προστασία. Το πέτυχα στο ασανσέρ... Ήταν ήσυχο, μα μιά υπόγεια απειλή παρέμενε στον αέρα :unsure:

...

Στην πολυκατοικία πιό κάτω στο δρόμο από τη δική μου είναι ένας τύπος που έχει βάλει μιά βαση internet και το μοιράζει wireless. Δεν ξέρω αν από άγνοια ή από αλτρουϊσμό, μα αρκεί να το επιλέξεις και μπαίνεις δίχως password. Έτσι υπάρχει και ανεπίσημο hotspot στο δρόμο, μα και στις γύρω πολυκατοικίες emnuke

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χωρίς λόγια...

post-600-1117732583.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup (άσχετο) έχει να κάνει με την πάνω υπογραφή. Τι παίζει την Δευτέρα στις 9 ?

Όχι τίποτα άλλο, αλλά στις 10 βγαίνει ο Jobs στο Keynote και μην χάσουμε καμια φάση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Six Feet Under, the fifth and final season.

Only on HBO!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

And some more pics of the neighborhood

post-600-1117744565.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια απορία ρε παιδιά... γιατί ο Χαϊλάντερ είναι ανεπαρκής? :unsure:

Επίσης κάθε τρεις και λίγο χάνω μπλουζάκια-εσώρουχα κλπ γιατί πέφτουν από τα σκοινιά που τα απλώνω....και ο ηλίθιος ο αποκάτω (που μην ξεχνάμε το ρεπερτόριό του καθώς και το ότι είναι ΜΠΑΤΣΟΣ empolice ουξου) ποτέ μα ποτέ δεν έχει χτυπήσει ένα κουδούνι να μου πει "Δικό σας είναι? Μυρίζει τέλεια" και να του σπάσω την πόρτα στα μούτρα :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στη γειτονία μου είναι ένας τύπος που ψήνει κάθε μέρα σχεδόν παϊδάκια. Αν κάνει εξετάσεις αίματος, θα χαλάσουν τα μηχανήματα απο το λίπος που θα έχει το αίμα του!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έξω οι ομοφοβικοί κύριε ανεπαρκή  :antegeia:

Ομοφοβικός? Άνοιξε κανενα λεξικο να μαθεις τι σημαινει η λέξη

Όσο για την ανεπαρεκεια για να το λεει ο φιλος μου κάτι θα ξέρει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.