Jump to content

Μια ανήσυχη εφηβεία


Recommended Posts

Εχθές το απόγευμα λοιπόν, έπεσε στα χέρια μου (εντάξει, το παραδέχομαι, το αγόρασα γιατί ήταν φτηνό και δε θέλω να δίνω λεφτά σε περιοδικά!) ένα περιοδικό που απευθύνεται σε ηλικίες 16 - 18 max (δε γράφω τίτλο, δεν κάνω γκρίζα διαφήμιση! :P )

Υπήρχε λοιπόν μια στήλη (όπως σε κάθε περιοδικό που σέβεται τον εαυτό του) στην οποία οι αναγνώστριες έστελναν τα προβλήματα που τις απασχολούν.

Παραθέτω δύο απο τα προβλήματα, τα οποία έχουμε χρέος σαν μεγαλύτεροι και κυρίως οι γιατροί του φόρουμ, να απαντήσουμε.

"Έχω σχέση με ένα αγόρι δύο χρόνια μεγαλύτερο και δεν έχουμε κάνει έρωτα. Χτες το βράδυ όμως, μου έβαλε δάχτυλο. Υπάρχει κίνδυνος εγκυμοσύνης? Ο παρθενικός μου υμένας έχει σπασει σε ατύχημα, υπάρχουν πιθανότητες να είμαι έγκυος?"

και η δεύτερη εύλογη απορία:

"Με το αγόρι μου κάνουμε πρωκτικό σεξ. Έχω όμως αιμορροϊδες. Υπάρχει πρόβλημα?" ¨

Αν κάποιος απο εσάς έχει γνώσεις του θέματος, ας απαντήσει γιατί αυτές οι αναγνώστριες κρέμονται κυριολεκτικά απο τη δική σας άποψη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο @$#%^@ το Χριστόδουλο να τα στείλουμε...που δε θέλει τη σεξουαλική διαπαιδαγώγηση στα σχολεία. Ε, ρεεε γλέντιααααα....emeleosemcat

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε μπορώ, έχω προβληματιστεί απίστευτα. Αν ήμουν εγώ στη θέση αυτών των κοριτσιών, τι θα έκανα?

Παραθέτω έναν ακόμα προβληματισμό μιας νεαρής φίλης μας:

Με το αγόρι μου είχαμε χωρίσει για 5 μήνες και τώρα είμαστε πάλι μαζί.Όταν κάνουμε έρωτα μου ψιθυρίζει διάφορα στο αυτί όπως "τρελαίνομαι" , "μ'αρέσει να σε ακούω" και διάφορα" τέτοια.΄Δεν τα έλεγε πρώτα,απλά βογκούσε.....Ξέρετε.Τι είναι αυτό πάλι;;;

Για να εκφέρω και τη δική μου άποψη (γιατί πάντα εκφέρω άποψη και πάντα έχω δίκιο όπως λέει κι ένας αδερφικός μου φίλος... ) πιστεύω ότι το αγόρι της εν λόγω κοπελιάς, πρέπει να πάσχει απο μια σοβαρή, ψυχική ασθένεια. Αυτά δεν είναι νορμάλ πράγματα. Θα της πρότεινα να τον χωρίσει και να απευθυνθεί στην αστυνομία. :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τώρα που είπατε για δάχτυλο, τι θυμήθηκα...

Σε μια από τις εφημερίες που είχα πάει...ήταν να κάνω την πρώτη μου δακτυλική, γιατί βαριόταν ο ειδικευόμενος...οπότε κι εγώ...έβαλα το διπλό γάντι, το τζελ, τράβηξα την κουρτίνα και πλησίασα διστακτικά τον ασθενή για να ξεκινήσω...Και τότε ο ειδικευόμενος μου φωνάζει μέσα στο κατάμεστο ΤΕΠ : " Άντε! Τι κοιτάς; Δεν έχεις ξαναβάλει δάχτυλο σε γυναίκα; Το ίδιο είναι! ..."

:antegeia::D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:blink::antegeia::antegeia::antegeia::antegeia:

"Πηγαίνετε στις εφημερίες", μας λέγανε..."Να δείτε από κοντά τη ζωή του νοσοκομείου"...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

Και συνεχίζω: (άσχετο με το τόπικ αλλά μου το θύμισε ο Ντοκ_7)

Που λέτε σε κατά το καλοκαιράκι είχα πάει σε ένα νοσοκομείο έτσι για να δω και έτυχε να πάρει το μάτι μου εξέταση δακτυλικής. Ο ειδικευόμενος βαριεστημένα με μιά τυρόπιτα στο χέρι (ήταν και βούβαλος) αφού έκανε τη δακτυλική το ΖΩΟ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΕ ΤΑ ΓΑΝΤΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕ ΝΑ ΜΑΓΑΡΙΖΕΙ ΤΗ ΤΥΡΟΠΙΤΑ. Μιλάμε όλοι οι γιατροί τον ξέχεσαν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο @$#%^@ το Χριστόδουλο να τα στείλουμε

Ο Χρίστο τί φταίει και οχι το μ@λακισμένο αγοράκι που τη πέφτει σε ανήλικα;; Τη γνώμη του είπε ο άνθρωπος στηριζόμενος στις διδασκαλίες της Εκκλησίας.

Δυσκολεύομαι να πιστέψω οτι τέτοιου είδους ερωτήσεις προέρχονται από ανήλικα. (μάλλον φάρσα θυμίζει). Στο κάτω κάτω δε θυμάμαι τα αντίστοιχα περιοδικά για αγοράκια να έχουν τέτοια θεματολογία :mellow:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σόρρυ αλλά και "ανήλικο" 16 χρονών να σαι, είναι τραγικό και τρομακτικό να πιστεύεις ότι μπορείς να μείνεις έγκυος από αυνανισμό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Sorry, αλλά ποιός (normal) ενήλικας θα έκανε τέτοιες ερωτήσεις?

Δε ξέρω αν είναι φάρσα, αλλά είναι γεγονός ότι αυτά υπήρχαν σε γυναικείο περιοδικό και μάλιστα υπήρχαν και απαντήσεις απο "δημοσιογράφο" του περιοδικού.

Απλώς, το θέμα sex είναι ακόμα ταμπού στις μέρες μας κι αντί τα κοριτσάκια να ρωτήσουν τη μαμά τους με ποιό τρόπο μένει κανείς έγκυος, ρωτάνε σαχλοπεριοδικά για να γελάει ο κόσμος (εν προκειμένω, εγω :D )

Και φτάνει με τις δαχτυλικές και την τυρόπιτα, είναι και μεσημέρι και θα πάμε να φάμε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εάν κάνετε μία βόλτα από το site γνωστού κοσμοπολίτικου περιοδικού, θα δείτε πάρα πολλά τέτοια γράμματα αναγνωστριών.Μου τα στέλνουν ως ανέκδοτα στο email μου (για να μην κάνω και εγώ διαφήμιση).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σόρρυ αλλά και "ανήλικο" 16 χρονών να σαι, είναι τραγικό και τρομακτικό να πιστεύεις ότι μπορείς να μείνεις έγκυος από αυνανισμό.

Πάντως, εγώ θυμάμαι όταν ήμουν 16 ετών (προ τριετίας, μη ξεχνιόμαστε :P ) είχα φίλες που δεν ήξεραν πολλά βασικά πράγματα, μην τα αναφέρω και σας κολάσω μεσημεριάτικα. Εγώ βέβαια τα ήξερα γιατί διάβαζα Σούπερ Κατερίνα :P:P:P

Edit: Maddoctor, κι εμένα μου στέλνουν απο αυτό το περιοδικό κι έχω διαβάσει τα τελειώς κουφά. Αφού στην αρχή νόμιζα ότι τα σκαρφιζόταν ο φίλος μου που μου τα έστελνε γιατί μου φαινόντουσαν εντελώς εξωπραγματικα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απλώς, το θέμα sex είναι ακόμα ταμπού στις μέρες μας κι αντί τα κοριτσάκια να ρωτήσουν τη μαμά τους με ποιό τρόπο μένει κανείς έγκυος, ρωτάνε σαχλοπεριοδικά για να γελάει ο κόσμος (εν προκειμένω, εγω  :D )

Ίσως γιατί άμα ρωτήσουν τη μαμά, στην τριτοκοσμική χώρα που ζούμε, η απάντηση της μαμάς θα είναι "Όχι με δάκτυλο, αλλά με δαχτυλίδι"...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σσσσσσσσσσσσσσσσ, δηλητήριο............ :bloodomen::bloodomen::bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι, οι μαμάδες φταίνε πάντα. Ενώ οι μπαμπάδες, παίρνουν τα καμάρια τους και τους λένε "έλα αγόρι μου, έλα παλληκαρά μου να σε πάω να ********"

Και στην τελική, στη μαμά μπορείς να πεις ότι έχεις ένα φίλο (αν είσαι κορίτσι) ενώ στο μπαμπά... θα πάει να τον βρεί να πάρει υπόσχεση γάμου :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι, οι μαμάδες φταίνε πάντα. Ενώ οι μπαμπάδες, παίρνουν τα καμάρια τους και τους λένε "έλα αγόρι μου, έλα παλληκαρά μου να σε πάω να ********"

Και στην τελική, στη μαμά μπορείς να πεις ότι έχεις ένα φίλο (αν είσαι κορίτσι) ενώ στο μπαμπά... θα πάει να τον βρεί να πάρει υπόσχεση γάμου  :P

Θεωρώ εξίσου αηδιαστικό και μικροαστικό αυτό με το "μπαμπά". Δεν είπα ότι οι μπαμπάδες είναι πιο προχωρημένοι και "κουλ".

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοιτάξτε να δείτε με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο οι Ταλιμπάν είχαν καταφέρει να λύσουν το πρόβλημα σε ικανοποιητικό βαθμό emhehe

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να ΄ναι καλά και τα μοναστήρια (κι απο καλογέρους άλλο τίποτα ;) )

(emarup Δε βλέπω καμία αλλαγή στην υπογραφή? Τσάμπα ο προσηλιτισμός?)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Εγώ του είχα ζητήσει να μάθω τι είναι το Κ.Ο.Υ.Α.Γ....Νόμιζα ότι ήταν η ελληνική εκδοχή του Communist Organizations United Against Greekmeds.gr...Αν ήταν αυτό θα το'βαζα για σιγκ...

Υ.Γ. Οι καλόγεροι τη βρίσκουν μεταξύ τους...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ αναφέρομαι για το γνήσιο straight μοναχισμό που μόνο στη Μονή Εσφιγμένου εφαρμόζουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ένα δάκρυ κυλάει απο τα πελώρια, λαμπερά, εκφραστικά μάτια μου, που βλέπω άλλον έναν υποστηρικτή της Κ.Ο.Υ.Α.Γ τον οποίο μάλιστα τον χρήζω Γενικό Γραμματέα μιας και τόσο ευγενικά το ζήτησε... Η συγκίνηση (μη ξεχνιόμαστε) είναι μεγάλη, η περηφάνια ακόμα μεγαλύτερη (μια περηφάνια νααααααααα... με το συμπάθειο) κι έτσι ενωμένοι θα προχωρήσουμε για να πατάξουμε την εκμετάλλευση του ανθρώπου απο τον άνθρωπο...

Μιας και λέμε για μοναστήρια (δικό μου είναι το Topic, το παίρνω και το καίω άμα θέλω) είχα μια φίλη που κάποια στιγμή αποφάσισε να πάει σε μοναστήρι. Και μια μέρα ήταν στην εκκλησία και μπήκε ένας νεαρός και καθόταν και τον κοιτούσε σαν αποβλακωμένη (γεννημένη για μοναστήρι παιδί μου!). Την παίρνει γραμμή η Γερόντισσα ότι χαλβαδιάζει το τεκνό και τη βάζει στην πόρτα της εκκλησίας να σκύβει μπροστά απο κάθε επισκέπτη που έμπαινε και να λέει "την ευλογία σας, την ευλογία σας" :lol: Η ΠΙΚΡΑ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν λέμε πρώτη παγκόσμια δεν εννούμε 1η διεθνή ε; Θέτε και επανάσταση...αφού ούτε να το μιλάτε δεν το ξέρετε το κομμουνιστικό :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά, εσύ με ποιούς είσαι?? :P

Και ναι χρυσό μου, εγώ με το κομμουνιστικό ταγάρι και τις αξυρισιές, ουδεμία σχέση έχω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.