Jump to content

ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΡΗΤΗΣ


Recommended Posts

Δεν παει αλλο ετουτη η κατασταση!

Αν ειναι ποτε δυνατον σε search με keyword "Κρητη" σε μια τοσοοοο... ενεργη περι τα ιατρικα σελιδα -τη δικια σας-να βγαινουν μολις 13 (sic) αποτελεσματα κ αυτα ασχετα με την τιμημενη... ιατρικη τση Κρητης! Συντεκνοι Αθηναιοι οι δεσμοι μας χρειαζονται συσφιξη. Πολλα τα προβληματα του χωρου και καμια η συννενοηση, κι οχι μονο με τη δικη μας σχολη, την ιδια μαλιστα στιγμη που οι εξελιξεις φτανουν στην πορτα μας κατα κυματα.

Αραγες...

Ανρωτηθηκες ποτες τι βγαλαν οι δικες μας καλπες?

Αναρωτηθηκες ποτες τι στο καλο ψηφισε η δικια μας Γ.Σ. για αυτα που καινε την φοιτητοσυνη?

Ψυχη δεν εχουμε εμεις?

Περα απο τον χαβαλε, καταφεραμε σε μια χωρα μεγεθους ποντικοφωλεας να ξερουμε ελαχιστα απο οσα διδραματιζονται στις αλλες εγχωριες ιατρικες, τοσο σε επιπεδο συνδικαλιστικο οσο σε προγραμματος σπουδων, καθημερινοτητας Κ σε τοσα αλλα ΕΠΙΠΕΔΑ...

Οποιος εχει να ρωτησει κατι για μας ή ακομα καλυτερα να προτεινει τροπους συνεργασιας κ επικοινωνιας ας το κανει σε αυτο το ταπεινο forum.

Κανω λοιπον την αρχη -η μιση ντροπη δικη μου- και σας καλω να γνωριστουμε περισσοτερο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

..Οποιος εχει να ρωτησει κατι για μας ...

Ε κοπέλια, καμιά καλή συνταγή για ντάκο έχετε? empizza (συγώμη μου' ρθε μια λιγούρα emstupid ).

Κατα τ ' άλλα τι κάνετε; πώς είστε; emdaisy

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε περίπτωση που κάποιος/οι (ή εσυ) φοιτητής (ή ομάδα φοιτητών) από την Κρήτη έχει την διάθεση να ανεβάζει στο φόρουμ: νέα, ημερομηνίες, ανακοινώσεις ή ότι άλλο σχετικά με την Ιατρική Σχολή της Κρήτης, τον παρακαλώ να επικοινωνήσει μαζί μου (ή με κάποιον admin) μέσω προσωπικού μηνύματος.

Παιδιά είστε κάτι παραπάνω από ευπρόσδεκτοι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λιγα λογια για την σχολη...

Αυτη την περιοδο προγραμματιζεται αλλαγη του προγραμματος σπουδων με ενα παρισσοτερο κλινικα προσανατολιζομενο.Με λιγοτερες διαλεξεις απο αμφιθεατρου και πρωιμη επαφη με τις κλινικες.

Πολλες συζητησεις γινονται για την τροποποιηση των κυκλων, αφου μια σειρα απο μαθηματα των βασικων επιστημων με τις υπερβολικες απαιτησεις τους τεινουν να στειλουν πολυ κοσμο εξω απο τις κλινικες, μεχρι να περασουν και τα 22 προαπαιτουμενα μαθηματα σε περιπτωση ακαμπτης εφαρμογης του συστηματος.

Στις 31 του μηνος γινονται προεδρικες εκλογες μεταξυ του κ.Σαββακη Καθ. Ιατρικης Γεννετικης και κ.Βαρδα καθηγητη καρδιολογιας και νυν προεδρου.

Τα πιο 5 πιο χρωστουμενα μαθηματα ειναι:Ανατομια2 (σπλαχνα), Βιοχημεια , ΦΥΣ Α(νευροεπιστημη και συμπεριφορα), Μικοβια1,2 ,Δερμα.

Μολις 32 ατομα βρισκονται εγγεγραμμενα περαν του εκτου ετους αυτη την στιγμη.

577 φοιτητες ειναι εγγεγραμμενοι συνολικα.

Οι παραταξεις φετος ειχαν ως εξης: ΔΑΠ 132

ΑΦΙΚ 98

Αρ. Σχηματα 60

ΠΚΣ 54 (περιπου)

ΠΑΣΠ 48 (περιπου)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΠΟ ΚΡΗΤΗ,

ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΩΡΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ!

ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΑ, ΤΙΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ! ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΡΙΚΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΠΟ ΚΡΗΤΗ,

ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΩΡΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ!

ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΑ, ΤΙΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ! ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΡΙΚΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ!

Kρητικόπουλα το τι εχει παιχτει με τα πτυχια απο τσεχια ουγγαρία το γνωρίζετε?Ο ΣΑΙΕΠ εχει στειλει υπομνημα στο υπουργειο το οποιο περασε απο τη γενικη συνελευση της ιατρικης σχολης της πατρας και εντος εβδομαδος μαλλον θα περασει και απο την αντιστοιχη των ιωαννινων. Εσεις εκει κατω τι κανετε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εντος εβδομαδος μαλλον θα περασει  και απο την αντιστοιχη των ιωαννινων. Εσεις εκει κατω τι κανετε?

Μπουαχαχαχαχαχα

αν ξαναγίνει συνέλευση φέτος εμένα να με emcensored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 11 months later...

.....να τα λέμε συχνότερα....κι έχουμε να τα πούμε έναν χρόνο!!! Υπάρχει κανένας εδώ μέσα που να είναι από ιατρική Κρήτης;; Όχι τίποτε άλλο, αλλά πες πως θέλω να ρωτήσω κάτι να μην ξέρω αν θα το δει κανείς;;;Υπάρχει κάποιος πια!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

.....να τα λέμε συχνότερα....κι έχουμε να τα πούμε έναν χρόνο!!! Υπάρχει κανένας εδώ μέσα που να είναι από ιατρική Κρήτης;; Όχι τίποτε άλλο, αλλά πες πως θέλω να ρωτήσω κάτι να μην ξέρω αν θα το δει κανείς;;;Υπάρχει κάποιος πια!!

Εγώ είμαι από την Ιατρική κρήτης, ρώτα ότι θες θα το δουν αρκετοί και σίγουρα θα σου απαντήσουν και μερικοί άλλοι πλην εμού

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup κι ότι είχα αρχίσει να ανησυχώ οτι στο φορουμ μας δεν θα ξαναεγραφε κανένας!

Θέλω να μου πει κάποιος αν ξέρει, αν θα γίνουν τελικά οι πρόοδοι πχ Μικροβια Α την Τετάρτη. Βέβαια αν δεν είναι στο έτος μου λίγο δύσκολο να απαντήσει. Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις όταν λόγω κατάληψης έχουν χαθεί πολλά μαθήματα.Ο Τσελέντης είχε βάλει αναπληρώσεις αλλά ούτε αυτές πρόλαβε να κάνει. Όχι τίποτε άλλο αλλά να αφήσω τα @#&μικρόβια και να πιάσω κανένα άλλο έρμο μάθημα! emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup κι ότι είχα αρχίσει να ανησυχώ οτι στο φορουμ μας δεν θα ξαναεγραφε κανένας!

Θέλω να μου πει κάποιος αν ξέρει, αν θα γίνουν τελικά οι πρόοδοι πχ Μικροβια Α την Τετάρτη. Βέβαια αν δεν είναι στο έτος μου λίγο δύσκολο να απαντήσει. Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις όταν λόγω κατάληψης έχουν χαθεί πολλά μαθήματα.Ο Τσελέντης είχε βάλει αναπληρώσεις αλλά ούτε αυτές πρόλαβε να κάνει. Όχι τίποτε άλλο αλλά να αφήσω τα @#&μικρόβια και να πιάσω κανένα άλλο έρμο μάθημα! emconfused

Από όσο ξέρω όλες οι πρόοδοι έχουν ανασταλλεί, γιατί όχι και της μικροβιολογίας. Ειδικά ο Τσελέντης λόγω της αναστολής της λειτουργίας του εργαστηρίου του εξαιτίας της κατάληψης τα έχει πάρει πολύ άσχημα (έχει δίκιο) και off the record είπε ότι τέρμα όλες οι διευκολύνσεις στους φοιτητές και κάτι τέτοια (αυτό είναι άδικο). Εγώ στη θέση σου δε θα τα δινα τωρα αφού η ιστορία έχει αποδείξει ότι όταν τα παίρνει κάνει πράξη τις απειλές του, μακάρι να μπορούσα να κάνω και εγώ το ίδιο με τα Β' που είναι το μοναδικό μάθημα των 3 πρώτων χρόνων που χρωστάω, αλλά επειδή είμαι 5ο έτος πρέπει να το δώσω οπωσδήποτε.

Το 2001 που έγινε παρατεταμένη κατάληψη χάθηκε όλη (ή σχεδόν όλη) η εξεταστική του Ιούνη και απλά δόθηκε δεύτερη εξεταστική τον Οκτώβρη με παράλληλη έναρξη μαθημάτων και κλινικών ασκήσεων. Ας ελπίσουμε να μη φτάσουμε σε αυτό το σημείο και φέτος

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από όσο ξέρω όλες οι πρόοδοι έχουν ανασταλλεί, γιατί όχι και της μικροβιολογίας. Ειδικά ο Τσελέντης λόγω της αναστολής της λειτουργίας του εργαστηρίου του εξαιτίας της κατάληψης τα έχει πάρει πολύ άσχημα (έχει δίκιο) και off the record είπε ότι τέρμα όλες οι διευκολύνσεις στους φοιτητές και κάτι τέτοια (αυτό είναι άδικο). Εγώ στη θέση σου δε θα τα δινα τωρα αφού η ιστορία έχει αποδείξει ότι όταν τα παίρνει κάνει πράξη τις απειλές του, μακάρι να μπορούσα να κάνω και εγώ το ίδιο με τα Β' που είναι το μοναδικό μάθημα των 3 πρώτων χρόνων που χρωστάω, αλλά επειδή είμαι 5ο έτος πρέπει να το δώσω οπωσδήποτε.

Το 2001 που έγινε παρατεταμένη κατάληψη χάθηκε όλη (ή σχεδόν όλη) η εξεταστική του Ιούνη και απλά δόθηκε δεύτερη εξεταστική τον Οκτώβρη με παράλληλη έναρξη μαθημάτων και κλινικών ασκήσεων. Ας ελπίσουμε να μη φτάσουμε σε αυτό το σημείο και φέτος

Καλή τύχη πάντως αν δώσεις Μικρόβια Β. Έχω ακούσει κάτι και θέλω να μου πεις αν ισχύει. Αν κοπείς στα μικρόβια Α τότε δίνεις μαζί Μικρόβια Α+Β και τα πράγματα είναι πολύ πιο εύκολα για να περάσεις. Με λίγα λόγια τα θέματα είναι πιο στανταρ. Ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι ράδιο αρβύλα; Μου φαίνεται λίγο κουφό, πόσο μάλλον όταν λες πως ακόμα χρωστας τα Β.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλή τύχη πάντως αν δώσεις Μικρόβια Β. Έχω ακούσει κάτι και θέλω να μου πεις αν ισχύει. Αν κοπείς στα μικρόβια Α τότε δίνεις μαζί Μικρόβια Α+Β και τα πράγματα είναι πολύ πιο εύκολα για να περάσεις. Με λίγα λόγια τα θέματα είναι πιο στανταρ. Ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι ράδιο αρβύλα; Μου φαίνεται λίγο κουφό, πόσο μάλλον όταν λες πως ακόμα χρωστας τα Β.

Αν κοπείς στα Α τότε όντως δίνεις Α και Β μαζί. Τώρα για το αν είναι πιο εύκολο οι γνώμες διίστανται. Έχοντας στο μυαλό μου τη συνολική ύλη για τα 2 μαθήματα, η οποία είναι πραγματικά άπειρη, δύσκολα χτυπάς βαθμό πάνω του 7 σε Α+Β μαζί (δηλαδή μη νομίζεις ότι αμα διαβάσεις θα περάσεις κιόλας εκτός και αν διαβάσεις περίπου 50ημέρες ώστε να καλύψεις όλη την ύλη) Βέβαια μια συνηθισμένη τακτική είναι να διαβάσεις συγκεκριμένα μόνο μικρόβια σε ελάχιστο χρόνο (4-5μέρες) και αν πέσουν υπάρχουν πιθανότητες να περάσεις. Σε κάθε περίπτωση η εκκρεμότητα είναι κάτι παραπάνω απο δεδομένη. Γενικά είναι πολύ δύσκολο να περάσεις χωρίς εκκρεμότητα. Είναι επίσης σύνηθες να έχεις πάρει βαθμό 9 και 9.5 και να σου έχει βάλει εκκρεμότητα (!) σε 1 μικρόβιο (το οποίο αντιστοιχούσε στην ερώτηση στην οποία έχασες τον 1 και μισό βαθμό αντίστοιχα).

Εγω τα Α τα πέρασα με 7 χωρίς εκκρεμότητα γιατι είχα απαντήσει όλα τα θέματα (δηλαδή του έδειξα ότι τα είχα διαβάσει όλα έστω και όχι άριστα, πράγμα που είναι αυτό που κυρίως τον ενδιαφέρει). Βέβαια υπήρξαν άτομα που γράψαν άριστα τις 8 από τις 9 ερωτήσεις και επειδή δεν απάντησαν καθόλου την 9η πήραν 9.3 με εκκρεμότητα που σημαίνει επανεξέταση κατά 90% προφορική στο μικρόβιο που και καλά δεν ήξεραν

Τα Β' δεν τα έχω δώσει ακόμα.

Αυτή είναι η γνώμη μου για τα μικρόβια. Να έχεις υπόψιν σου ότι αν ρωτήσεις κάποιον άλλο μπορεί να σου πει άλλα, δεν κρίνουν όλοι με τον ίδιο τρόπο. Όλοι όμως συμφωνούν ότι είναι το πιο φλου μάθημα της σχολής.

Έχω δει άτομο 4ου εξαμήνου που είχε περάσει μέχρι εκείνη τη στιγμή μόνο το Αγγλικά Α' να πηγαίνει και να παίρνει 9.5 και άτομο με μέσο όρο πάνω από 8.75 να τα δίνει 3 φορές για να τα περάσει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχω δει άτομο 4ου εξαμήνου που είχε περάσει μέχρι εκείνη τη στιγμή μόνο το Αγγλικά Α' να πηγαίνει και να παίρνει 9.5 και άτομο με μέσο όρο πάνω από 8.75 να τα δίνει 3 φορές για να τα περάσει

Αυτό που λες όντως ισχύει! Το κακό είναι πως έχω δει κι εγώ άτομα να περνάνε μαθήματα από το πουθενά. Κυρίως σε προφορικές εξετάσεις. Καταλαβαίνεις τι εννοώ. Δυστυχώς οι γνωριμίες είναι πολλές σε αυτήν τη σχολή και όπως έχω ακούσει και από πολλούς θα πρέπει να έχεις διασυνδέσεις. Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα. Διέψευσέ με αν κάνω λάθος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό που λες όντως ισχύει! Το κακό είναι πως έχω δει κι εγώ άτομα να περνάνε μαθήματα από το πουθενά. Κυρίως σε προφορικές εξετάσεις. Καταλαβαίνεις τι εννοώ. Δυστυχώς οι γνωριμίες είναι πολλές σε αυτήν τη σχολή και όπως έχω ακούσει και από πολλούς θα πρέπει να έχεις διασυνδέσεις. Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα. Διέψευσέ με αν κάνω λάθος.

Κάνεις λάθος. Αν 2-3 άτομα είναι διαπλεκόμενοι δε σημαίνει ότι πρέπει και συ να κάνεις διασυνδέσεις για να βγάλεις τη σχολή, αυτό είναι καλό άλλοθι για όσους βαριούνται να διαβάσουν και δεν περνάνε τα μαθήματα, οι οποίοι είναι και αυτοί που διαδίδουν τέτοιες φήμες και σου τα είπαν κιόλας. Να είσαι σίγουρος ότι με μια στοιχειώδη προσπάθεια θα περάσεις σχετικά εύκολα τα περισσότερα μαθήματα, μερικά άλλα όπως τα μικρόβια θέλουν μεγαλύτερη προσπάθεια και ίσως και τύχη, αλλά αυτό δεν είναι ο κανόνας

Σχετικά με τα προφορικά, έχεις δίκιο αλλά πάντα οι προφορικές εξετάσεις είναι άδικες (πχ γιατί σπανίως σε ρωτάνε μεγάλο φάσμα της ύλης παρά μόνο 1-2 κεφάλαια) και έτσι είναι εύκολο να περάσουν και άτομα που με γραπτά δε θα πέρναγαν. Υπάρχουν βέβαια και οι γλείφτες οι οποίοι σπρώχνονται από τους καθηγητές (για να μη μιλήσω και για μερικές "πονηρές" φοιτητριες) αλλά αυτοί θα υπάρχουν πάντα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπάρχουν βέβαια και οι γλείφτες οι οποίοι σπρώχνονται από τους καθηγητές (για να μη μιλήσω και για μερικές "πονηρές" φοιτητριες) αλλά αυτοί θα υπάρχουν πάντα.

Αυτό ακριβώς εννοώ όταν λέω διασυνδέσεις. Ακούω από πολλούς φοιτητές ότι δεν θέλουν να πάνε στρατό πριν τις κλινικές, γιατί όταν θα επιστρέψουν δε θα τους θυμάται κανένας καθηγητής στο νοσοκομείο. Από αυτό μπορείς να καταλάβεις πως κάτι τέτοια άτομα δεν στηρίζονται στις γνώσεις τους για να μπορέσουν να προκόψουν αλλά στο αν θα είναι αναγνωρίσημοι, έστω και αν αυτό συνεπάγεται να ρωτάνε ανούσια πράγματα στα αμφιθέατρα μόνο και μόνο για να φανούν. Και εντάξει κατανοώ πως οι χρόνοι αναμονής είναι μεγάλοι αλλά όχι και να λειτουργεί κάποιος με αυτόν τον τρόπο μόνο και μόνο για να τελειώσει μια ώρα αρχίτερα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό ακριβώς εννοώ όταν λέω διασυνδέσεις. Ακούω από πολλούς φοιτητές ότι δεν θέλουν να πάνε στρατό πριν τις κλινικές, γιατί όταν θα επιστρέψουν δε θα τους θυμάται κανένας καθηγητής στο νοσοκομείο. Από αυτό μπορείς να καταλάβεις πως κάτι τέτοια άτομα δεν στηρίζονται στις γνώσεις τους για να μπορέσουν να προκόψουν αλλά στο αν θα είναι αναγνωρίσημοι, έστω και αν αυτό συνεπάγεται να ρωτάνε ανούσια πράγματα στα αμφιθέατρα μόνο και μόνο για να φανούν. Και εντάξει κατανοώ πως οι χρόνοι αναμονής είναι μεγάλοι αλλά όχι και να λειτουργεί κάποιος με αυτόν τον τρόπο μόνο και μόνο για να τελειώσει μια ώρα αρχίτερα!

Συμφωνούμε λοιπόν. Η ένσταση μου ήταν στο "πρέπει να έχεις διασυνδέσεις" γιαατί πιστεύω ότι η πλειοψηφία των καλών φοιτητών δεν έχει διασυνδέσεις, τουλάχιστον κακώς εννοούμενες διασυνδέσεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συμφωνούμε λοιπόν. Η ένσταση μου ήταν στο "πρέπει να έχεις διασυνδέσεις" γιαατί πιστεύω ότι η πλειοψηφία των καλών φοιτητών δεν έχει διασυνδέσεις, τουλάχιστον κακώς εννοούμενες διασυνδέσεις

Παιδιά μου εγώ που σας περνάω μια δεκαετία και βάλε και έχω τελειώσει τη σχολή εδώ και πολλά χρόνια, επιτρέψτε μου να σας πω ότι πιστεύω πως οι διασυνδέσεις στην Κρήτη είναι το άλφα και το ωμέγα. Δεν το ξέρετε πως όλοι εκεί πέρα είναι συγγενείς-γκόμενοι-κουμπάροι;

Α, εμείς τα Μικρόβια τα δίναμε όλα μαζί...πακέτο μεγάλο!! Τσιφ στη Χειρουργική έχει κανείς; Πω ρε τι θυμάμαι...τεσπα...

Γιατί δεν φτιάχνετε ένα φόρουμ αποκλειστικά δικό σας; Δεν θα έχει συμμετοχή λέτε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά μου εγώ που σας περνάω μια δεκαετία και βάλε και έχω τελειώσει τη σχολή εδώ και πολλά χρόνια, επιτρέψτε μου να σας πω ότι πιστεύω πως οι διασυνδέσεις στην Κρήτη είναι το άλφα και το ωμέγα. Δεν το ξέρετε πως όλοι εκεί πέρα είναι συγγενείς-γκόμενοι-κουμπάροι;

Α, εμείς τα Μικρόβια τα δίναμε όλα μαζί...πακέτο μεγάλο!! Τσιφ στη Χειρουργική έχει κανείς; Πω ρε τι θυμάμαι...τεσπα...

Γιατί δεν φτιάχνετε ένα φόρουμ αποκλειστικά δικό σας; Δεν θα έχει συμμετοχή λέτε;

ιn vitro,

εγώ έκανα 2 μήνες στη ΧΟΓΚ

Όσο για το φόρουμ θέλει χρόνο και μεράκι, και αν και το σκέφτηκα, προσωπικά προτιμώ να ασχοληθώ με το πως θα βρω τρόπο να παρακάμψω την αναμονή της ειδικότητας μου, αυτό είναι που με ΚΑΙΕΙ και θα με ΚΑΙΕΙ τα επόμενα χρόνια.

Βέβαια τώρα θα μου πεις με τόση αναμονή, θα βρω χρόνο για να φτιάξω 5-6φόρουμ, σωστό και αυτό:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί δεν φτιάχνετε ένα φόρουμ αποκλειστικά δικό σας; Δεν θα έχει συμμετοχή λέτε;

Αν κρίνω από το πόσο καιρό είχε να χρησιμοποιηθεί αυτό το φορουμ, μάλλον η απάντηση στην ερώτησή σου είναι δυστυχώς προφανής. Σίγουρα πάντως θα ήταν μια εξαιρετική ιδέα. Προτείνω όποιος ξέρει από κάτι τέτοια γιατί εγώ είμαι ψιλοάσχετη και όποιος έχει χρόνο ( parakmh αυτό πάει για σένα ;) ) να ξεκινήσει κάτι καλό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν κρίνω από το πόσο καιρό είχε να χρησιμοποιηθεί αυτό το φορουμ, μάλλον η απάντηση στην ερώτησή σου είναι δυστυχώς προφανής. Σίγουρα πάντως θα ήταν μια εξαιρετική ιδέα. Προτείνω όποιος ξέρει από κάτι τέτοια γιατί εγώ είμαι ψιλοάσχετη και όποιος έχει χρόνο ( parakmh αυτό πάει για σένα ;) ) να ξεκινήσει κάτι καλό.

Σου έχω δώσει την εντύπωση ότι έχω χρόνο; :) Λάθος κατάλαβες. Του χρόνου παίρνω πτυχίο και μην τον είδατε τον Παναή:) .Επίσης μην ξεχνάς ότι μια τέτοια προσπάθεια χρειάζεται και κάμποσα χρήματα (όσο και αν σου φαίνεται παράξενο)

Και να σου πω την αλήθεια δε νομίζω ότι υπάρχει και η ζήτηση για κάτι τέτοιο. Και δεν καταλαβαίνω τι θα εξυπηρετούσε, σχετικά με τη σχολή, συμβουλές για το πως θα περάσει κανείς τα μαθήματα ή ΣΟΣ;. Αυτά για μένα είναι σχετικά και υποκειμενικά. Όσο για αυτα που μας ενδιαφερουν περι ιατρικής τα βρίσκεις όλα στο greekmeds

ΥΓ:Η αλήθεια είναι ότι τώρα έχω στα σκαριά άλλο site, άσχετο με Ιατρική που νομίζω ότι λείπει περισσότερο από τον ελληνικό κυβερνοχώρο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν κρίνω από το πόσο καιρό είχε να χρησιμοποιηθεί αυτό το φορουμ, μάλλον η απάντηση στην ερώτησή σου είναι δυστυχώς προφανής. Σίγουρα πάντως θα ήταν μια εξαιρετική ιδέα. Προτείνω όποιος ξέρει από κάτι τέτοια γιατί εγώ είμαι ψιλοάσχετη και όποιος έχει χρόνο ( parakmh αυτό πάει για σένα ;) ) να ξεκινήσει κάτι καλό.

Μπορεί οι υπόλοιποι να μην το ξέρουν αυτό το φόρουμ. Εντάξει, θα μου πεις το Ηράκλειο 2 πλατείες πόλη είναι και όλοι τα λένε στο κυλικείο της σχολής. Αλλά νομίζω ότι χρειάζεται το φόρουμ, ειδικά για όσους είσαστε από άλλη πόλη. Μακάρι να είχαμε κι εμείς ιντερνέτια προ δεκαετίας!

ΥΓ: έχει ένα φόρουμ το Πεπαγνή, δεν έχει; Κινείται τπτ εκεί;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 8 months later...
.....να τα λέμε συχνότερα....κι έχουμε να τα πούμε έναν χρόνο!!! Υπάρχει κανένας εδώ μέσα που να είναι από ιατρική Κρήτης;; Όχι τίποτε άλλο, αλλά πες πως θέλω να ρωτήσω κάτι να μην ξέρω αν θα το δει κανείς;;;Υπάρχει κάποιος πια!!

και Εγω απο Ι.κρητης.Καλως σας βρηκα.Ανεβασα το προγραμμα εξεταστικης....τρεξτε να το παρετε:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απο ΛΑΜΟΓΙΑ στην Ιατρική Κρήτης άλλο τίποτα!!!

είσαι της σχολής ή απλά ακούς ότι σου λένε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.