Jump to content

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΤΟΜΕΥΣΕΙ Η ΑΝΑΜΟΝΗ?


Recommended Posts

ΛΙΣΤΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ.ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ.ΜΕ ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΟΥ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΗΛΒΣΑΝ ΤΟ 1998 ΕΦΤΑΣΕ ΤΑ 7 ΧΡΟΝΙΑ.

ΕΤΣΙ ΠΟΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ (ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ).

ΟΜΩΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΙΑΤΡΕΙΟ Η ΕΧΟΥΝ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ, ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΗ ΘΕΣΗ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ! :withstupid:

ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΝΟΜΟ ΑΥΤΟ?

ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΤΥΠΙΚΟ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ: ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΩ ΞΕΡΟΥΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΟΔΕΧΘΟΥΝ ΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΝ ΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΤΩΝ ΕΠΟΜΕΝΩΝ.(2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΑΛΕΙ Ο ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ-ΠΟΥ ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ-1 ΜΗΝΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΠΟΔΕΧΘΟΥΝ (ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ! :lol: )-2-4 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΗ ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΓΙΑ .....ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΕΝΟΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΟΤΕ ΑΦΟΥ Ο ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΝΟΜΑΡΧΙΑ.

ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ? ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ?

ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΟΥΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΣΥΡΟΥΝ ΤΙΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΒΑΛΕΙ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ Η ΛΙΣΤΑ?

ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΕΣΩ ΝΟΜΑΡΧΙΑΣ?

ΓΙΑΤΙ Η ΛΥΣΗ ΤΟΥ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΠΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΝΑ ΑΠΟΣΥΡΕΙ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΕΥΣΗ,ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΝΤΑΖΕΙ ΚΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ embaaa;)emplease

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο Σύλλογος Αποφοίτων Ιατρικής Ελληνικών Πανεπιστημίων επεξεργάζεται ήδη πρόταση που θα κατατεθεί προς τα αρμόδια υπουργεία και νομαρχίες να γίνεται, πριν έρθει η σειρά του καθενός για διορισμό με τη διαδικασία της υπουργικής απόφασης κλπ, μια τρόπον τινά "επαλήθευση" του αν όντως ενδιαφέρεται ακόμα για τη θέση που δήλωσε πριν χρόνια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτο δεν συμβαινει μονο με αυτους που εχουν τελειωσει ειδικοτητα εξω, αλλα και με αυτους που δηλωσαν σε ενα νοσοκομειο, βρηκαν μετα σε καποιο αλλο λιγοτερη αναμονη και δηλωσαν και σε αυτο και μετα βαρεθηκαν να πανε να κανουν διαγραφη απο το πρωτο. Φιλος μου και συναδελφος ειχε κανει αιτηση στο νοσοκομειο στο οποιο περιμενω και εγω, μετα βρηκε καπου αλλου, ξεκινησε ειδικοτητα, κοντευει μαλιστα να τελειωσει, αλλα βαριεται να παει να διαγραφει απο το πρωτο.

Το συστημα βεβαια ειναι τοσο διαβλητο που καποιοι κανουν 2 και 3 αιτησεις σε διαφορετικα νοσοκομεια σκοπιμως και οποιο κατσει πρωτο. Εχω την εντυπωση οτι κανεις δεν διασταυρωνει αν καποιος εχει κανει και αλλου αιτηση παρα μονο βασιζονται στην υπευθυνη δηλωση που θα υπογραψει. :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτο δεν συμβαινει μονο με αυτους που εχουν τελειωσει ειδικοτητα εξω, αλλα και με αυτους που δηλωσαν σε ενα νοσοκομειο, βρηκαν μετα σε καποιο αλλο λιγοτερη αναμονη και δηλωσαν και σε αυτο και μετα βαρεθηκαν να πανε να κανουν διαγραφη απο το πρωτο. Φιλος μου και συναδελφος ειχε κανει αιτηση στο νοσοκομειο στο οποιο περιμενω και εγω, μετα βρηκε καπου αλλου, ξεκινησε ειδικοτητα, κοντευει μαλιστα να τελειωσει, αλλα βαριεται να παει να διαγραφει απο το πρωτο.

Το συστημα βεβαια ειναι τοσο διαβλητο που καποιοι κανουν 2 και 3 αιτησεις σε διαφορετικα νοσοκομεια σκοπιμως και οποιο κατσει πρωτο. Εχω την εντυπωση οτι κανεις δεν διασταυρωνει αν καποιος εχει κανει και αλλου αιτηση παρα μονο βασιζονται στην υπευθυνη δηλωση που θα υπογραψει. :angry:

## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - agglika - ΣΗΚΩΝΕΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ.ΓΙΑ ΣΚΕΨΟΥ ΕΝΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΙΠΛΟΘΕΣΙΤΗΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ 1-2 ΧΡΟΝΙΑ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο Σύλλογος Αποφοίτων Ιατρικής Ελληνικών Πανεπιστημίων επεξεργάζεται ήδη πρόταση που θα κατατεθεί προς τα αρμόδια υπουργεία και νομαρχίες να γίνεται, πριν έρθει η σειρά του καθενός για διορισμό με τη διαδικασία της υπουργικής απόφασης κλπ, μια τρόπον τινά "επαλήθευση" του αν όντως ενδιαφέρεται ακόμα για τη θέση που δήλωσε πριν χρόνια.

ΠΡΟΤΑΣΗ: ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟΙ,ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ, ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΚΑΙ ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ (ΦΟΒΕΡΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ Ε? :wacko: )ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΚΑΙ ΑΤΙΜΟΙ emcensored ΣΤΗ ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΟ ΕΞΗΣ:

ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΟΥ SITE ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΒΑΣΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΓΡΑΠΤΑ Η ΝΟΜΑΡΧΙΑ.

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ. ΕΓΩ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΕΧΩ ΤΗ ΛΙΣΤΑ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΠΟΝΤΑΙ.

ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΓΡΑΠΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΤΕ ΑΠΟΧΩΡΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΗΔΗ ΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΣΤΗ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ.

ΙΣΩΣ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΥΣ ΔΙΠΛΟΘΕΣΙΤΕΣ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Η ΛΟΥΚΡΗΤΙΑ. emgoal

ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΣΑΡΑΝΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ?

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΤΥΠΙΚΟ ΚΩΛΥΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ?

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΣΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΑΥΤΗ. emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για "σκοπιμους" διπλοθεσιτες δεν εχω τιποτα υποψη μου. Απλα το ανεφερα γιατι πιστευω, σε μια χωρα που ολα γινονται, μου φαινεται απιθανο να μην το εχει σκεφτει και κανει καποιος.

Αυτος ο φιλος μου το εκανε απο πραγματικη βαρεμαρα. Οταν πηγα εγω στην Νομαρχια μου ειχε δωσει την ταυτοτητα του και μια εξουσιοδοτηση για να τον διαγραψω. Δεν το δεχτηκανε ομως και ο φιλος μου παραμενει γραμμενος (τουλαχιστον μεχρι και 3 μηνες πριν).

Σκοπιμως η οχι η κατασταση ειναι ενα μπαχαλο. Τα ονοματα μας ειναι γραμμενα σε κατι μπακαλοχαρτα γεματα μουτζουρες (και...λαδια!) και δεν υπαρχει κανενα συστημα επισημης και πανελληνιας μηχανογραφησης. :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επισης, θα ηθελα να πω πως αναφερομαι οχι στην Νομαρχια της Αθηνας αλλα σε αλλη Νομαρχια εντος Νομου Αττικης.

Δεν ξερω πως ειναι τα πραγματα στην Νομαρχια της Αθηνας, φανταζομαι ομως να ειναι λιγο καλυτερα. :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως αυτό με τους διπλοθεσίτες (ανεξάρτητα αν είναι σκόπιμο ή εκ παραδρομής) το θεωρώ απαράδεκτο. Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει ελεγκτικός μηχανισμός που να εξετάζει τις λίστες (ή να τις διαθέτει σε πανελλαδική βάση δεδομένων) και στην περίπτωση που θα έπιανε έναν λαμόγια να του αφαιρούσε ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ το δικαίωμα ειδίκευσης στην Ελλάδα. Άκου κει «από βαρεμάρα»... μετά σας φταίνε οι ΔΙΚΑΤΣΑδες... :angry:

PanosOG, είναι σίγουρο πως πολύς κόσμος στις λίστες μπαίνει και αρχίζει ειδικότητα έξω κανονικά. Το θέμα είναι να υπάρχει τρόπος να ελέγχονται κάθε τόσο και να αφαιρούνται. Γνωστός μου φεύγει τώρα έξω για Πλαστική Χειρουργική και έχει μπει κανονικά στη λίστα (καβάντζα) για το ειδικό μέρος. Θα ελέγξει το κωλοκράτος σε 1-2 χρόνια πού βρίσκεται και τί κάνει;

Ε ρε γαμώτο, αν δεν μπουν εξετάσεις όλες αυτές οι λαμεριές (including η πλασματική αναμονή από τις παραπάνω πρακτικές!) δεν θα εκλείψουν. :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχω την εντυπωση οτι κανεις δεν διασταυρωνει αν καποιος εχει κανει και αλλου αιτηση παρα μονο βασιζονται στην υπευθυνη δηλωση που θα υπογραψει. :angry:

Την εγκυρότητα και ακρίβεια των υπευθύνων δηλώσεων την έχει η αστυνομία, και η ψευδής δήλωση έχει ποινικές και διοικητικές κυρώσεις. 40, πόσα χρόνια τρώει κανείς για ψευδή υπεύθυνη δήλωση???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξερω κανεναν να εχει παει μεσα για ψευδη υπευθυνη δηλωση. Η ποινη ειναι μεχρι 2 χρονια φυλακιση. :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Την εγκυρότητα και ακρίβεια των υπευθύνων δηλώσεων την έχει η αστυνομία, και η ψευδής δήλωση έχει ποινικές και διοικητικές κυρώσεις. 40, πόσα χρόνια τρώει κανείς για ψευδή υπεύθυνη δήλωση???

Αν τον πιάσουν ή δεν τον πιάσουν;;; :P:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως και εγώ έχω ακούσει για περαστατικά γιατρών, που δηλώνουν ταυτόχρονα στην νομαρχία Αθήνας και Πειραιά, και όποια θέση ανοίξει πιο γρήγορα, σε εκείνη πάνε.Βέβαια αυτό είναι παράνομο, αλλά πως μπορεί να το τσεκάρει το κράτος, όταν δεν υπάρχει μηχανογράφηση και να μπορεί εύκολα μέσω Η/Υ να δει ποιος έχει δηλώσει που, με δυνατότητα ελέγχου από το σύστημα για διπλοεγγραφές.Μόνο όταν μπει η μηχανοργάνωση σε όλες τις νομαρχίες, θα εξαλειφθεί αυτό το φαινόμενο.Μέχρι τότε, θα υπάρχουν και θα υπάρξουν πολλά τέτοια περιστατικά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομαρχία της Αθήνας; WTF?! :huh:

Λείπω τόσα χρόνια κι έγινε και η Αθήνα νομαρχία;

Η Αττική τί είναι τότε; Το κράτος; (πλάκα πλάκα...) emermm

http://www.ypes.gr/nomarxiakh_aut.htm

Νομαρχιακές Αυτοδιοικήσεις Περιφέρειας Αττικής

* Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Αθηνών-Πειραιώς

o Νομαρχιακό Διαμέρισμα Αθηνών

o Νομαρχιακό Διαμέρισμα Πειραιώς

* Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Ανατ. Αττικής

* Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Δυτ. Αττικής

Το γραφείο ειδικοτήτων λειτουργεί στο κεντρικό κτίριο της Νομαρχίας Αθηνών (Κηφισίας 125 - 127) - Τηλ. Επικοινωνίας 210-6984317 (10 - 12)

http://www.nomarxia.gr/nomarxia/tomeis.html

Στη Νομαρχία Αθηνών έχουν συσταθεί τέσσερις Περιφερειακοί τομείς:

α) Κεντρικός (περιλαμβάνει τους Δήμους):

Αθηναίων, Βύρωνα, Γαλατσίου, Δάφνης, Ζωγράφου, Ηλιουπόλεως, Καισαριανής, Ν.Φιλαδέλφειας, Ν.Χαλκηδόνας, Ταύρου, Υμηττού.

β) Ανατολικός (περιλαμβάνει τους Δήμους και Κοινότητες):

Αγ.Παρασκευής, Αμαρουσίου, Βριλησσίων, Εκάλης, Ηρακλείου, Κηφισιάς, Λυκόβρυσης, Μελισσίων, Μεταμόρφωσης, Ν.Ερυθραίας, Ν.Ιωνίας, Ν.Πεντέλης, Ν.Ψυχικού, Παπάγου, Πεντέλης, Πεύκης, Φιλοθέης, Χαλανδρίου, Χολαργού, Ψυχικού.

γ) Νότιος (περιλαμβάνει τους Δήμους):

Αγ.Δημητρίου, Αλίμου, Αργυρουπόλεως, Γλυφάδας, Ελληνικού, Καλλιθέας, Μοσχάτου, Νέας Σμύρνης, Π.Φαλήρου.

δ) Δυτικός (περιλαμβάνει τους Δήμους):

Αγ.Βαρβάρας, Αγ.Αναργύρων, Αιγάλεω, Ιλίου, Καματερού, Περιστερίου, Πετρούπολης, Χαϊδαρίου.

Πολύ πράγμα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το γραφείο ειδικοτήτων λειτουργεί στο κεντρικό κτίριο της Νομαρχίας Αθηνών...

Και ομως Σαραντο, γραφεια ειδικοτητων λειτουργουν και στις αλλες Νομαρχιες. Εκει να δεις το μπαχαλο! Εγω, συγκεκριμενα μιλαω για την Νομαρχια Ανατολικης Αττικης οπου εχω κανει τα χαρτια μου για το Ασκληπιειο της Βουλας.

Αντιστοιχα, πρεπει να πας στην Νομαρχια Πειραιως για Νοσοκομεια οπως το Τζανειο και το Νικαιας κτλ

Αυτες οι Νομαρχιες επειδη δεν εχουνε πολυ κοσμο ειναι πιο ανοργανωτες και για αυτο γινονται αυτα που γινονται. Εκτος των αλλων η Νομαρχια Ανατολικης Αττικης βρισκεται στην Παλληνη, σε ενα μερος που για να πας θες 3-4 ωρες. Απο το σπιτι μου δε κοντα, το μονο λεωφορειο που περναει και παει εκει εχει δρομολογιο μονο τρεις φορες την ημερα!!!!!

Λογικο ειναι ο φιλος μου να βαριεται να παει να διαγραφει! -_-

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το πιο γελοιο απο ολα ειναι οτι πας στην Νομαρχια της Αθηνας και θες να μαθεις τις αναμονες π.χ. στο Τζανειο. Αμ δε! Πρεπει να πας στην Νομαρχια Πειραια να μαθεις τη σειρα και μετα να παρεις το Τζανειο τηλ. Τρεχα γυρευε δηλαδη. Και που να εισαι και απο επαρχια και να εχεις μονο μια μερα στη διαθεση σου.

Η οργανωση σε ολο της το μεγαλειο!!! :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ήταν λάθος μου που δε διευκρίνισα ότι η Νομ. Αθηνών www.nomarxia.gr/ypiresies/ygeia/eidikotites.html (που έχει τομείς) είναι άλλο από τις

o Νομαρχιακό Διαμέρισμα Πειραιώς http://www.nomarhiapeiraia.gr/

* Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Ανατ. Αττικής

* Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Δυτ. Αττικής http://www.nada.gr/main.htm

που έχουν δικά τους γραφεία ειδικοτήτων. Για Δυτ. Αττική δεν είμαι σίγουρος βέβαια...

emsorry

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

ενα χερι ξυλο που το θελουν ολοι...ρε ειναι να παρεις κανα ουζι σε αυτη την χωρα...παντως πρεπει να πω οτι στην νομαρχια αθηνων στα κεντρικα κηφισιας ειναι παρα πολυ ξηγημενοι (αν εξαιρεσεις την χοντρουλα:P )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΛΙΣΤΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ.ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ.ΜΕ ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΟΥ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΗΛΒΣΑΝ ΤΟ 1998 ΕΦΤΑΣΕ ΤΑ 7 ΧΡΟΝΙΑ.

ΕΤΣΙ ΠΟΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ (ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ).

ΟΜΩΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΙΑΤΡΕΙΟ Η ΕΧΟΥΝ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ, ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΗ ΘΕΣΗ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ! :withstupid:

ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΝΟΜΟ ΑΥΤΟ?

ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΤΥΠΙΚΟ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ: ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΩ ΞΕΡΟΥΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΟΔΕΧΘΟΥΝ ΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΝ ΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΤΩΝ ΕΠΟΜΕΝΩΝ.(2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΑΛΕΙ Ο ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ-ΠΟΥ ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ-1 ΜΗΝΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΠΟΔΕΧΘΟΥΝ (ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ! :lol: )-2-4 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΗ ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΓΙΑ .....ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΕΝΟΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΟΤΕ ΑΦΟΥ Ο ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΝΟΜΑΡΧΙΑ.

ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ? ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ?

ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΟΥΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ  ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΣΥΡΟΥΝ ΤΙΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΒΑΛΕΙ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ Η ΛΙΣΤΑ?

ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΕΣΩ ΝΟΜΑΡΧΙΑΣ?

ΓΙΑΤΙ Η ΛΥΣΗ ΤΟΥ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΠΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΝΑ ΑΠΟΣΥΡΕΙ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΕΥΣΗ,ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΝΤΑΖΕΙ ΚΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ embaaa  ;)  emplease

ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΠΟΥ ΠΩΣ ΑΝ ΠΗΔΗΞΟΥΜΕ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΤΟΙΚΟΙ ΤΟΥ ΒΟΡΕΙΟΥ ΗΜΙΣΦΑΙΡΙΟΥ ΘΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΘΕΙ Ο ΑΞΟΝΑΣ ΤΗΣ ΓΗΣ..ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΣΤΡΕΦΕΤΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ... emrantingemermmemhehe:(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.