Jump to content

[εμπειρίες ] Στο Κ.Υ. ΣΟΦΑΔΩΝ εφημερεύουμε με κίνδυνο της ζωής μας!


vasso

Recommended Posts

Στο Βήμα ή την Ελευθεροτυπία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόνο το αίτημα για άδεια οπλοφορίας έχει νόημα, όχι η οπλοφορία αυτή καθεαυτή. Μην τρελαθούμε!

Γιατί όταν αρνηθεί η αστυνομία πρέπει να αιτιολογήσει, και να παρέχει την αιτούμενη προστασία...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τί έμαθα σήμερα το απόγευμα και μου γύρισε το μάτι ανάποδα;

Τη Μ. Παρασκευή μπήκαν στο ΚΥΣ 30 αλαλλάζοντες γύφτοι μεθυσμένοι κουβαλώντας έναν γύφτο με επιληψία και μπουκάροντας απείλησαν τους ιατρούς ότι αν πάθει τίποτα θα... τους δείξουν. Εκείνοι διακτινίστηκαν στα δωμάτια τους και κλειδώθηκαν εκεί και το μπουλούκι τα έκανε γυαλιά καρφιά και έσπασε την είσοδο (μήπως κατά τη γνωστή τους πρακτική θέλησαν να σφάξουν κάποιον με τα σπασμένα τζάμια;). Τελικά αν δεν υπάρξει πτώμα, προκοπή δε βλέπουμε :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

By the way, ακόμη δεν έλαβα καμία απάντηση. Ο ιατρικός σύλλογος θα συνεδριάσει στις 22/5.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σήμερα το πρωί στην τοπική εφημερίδα ΑΛΗΘΕΙΑ δημοσιεύθηκε η επιστολή αυτή (απείραχτη) και ο διευθυντής της εφημερίδας δεσμεύτηκε για περαιτέρω ρεπορτάζ και ανακίνηση του θέματος. Σας ευχαριστώ για τη συμπαράσταση και προς Θεού, να ενημερωθούν όλοι οι νέοι συνάδελφοι για τους κινδύνους κάποιων αγροτικών. Νομίζω ότι είναι σημαντικό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τους Νομικάριους του Φόρουμ θα ήθελα να τους ρωτήσω κάτι. Ποιός είναι υπεύθυνος για την απουσία μέτρων ασφαλείας στις υπηρεσίες Υγείας, βάσει νομικού πλαισίου; Όπως καταλάβατε θα ήθελα να την πάω μακριά τη βαλίτσα και να επιδιώξω αποζημιώσεις και κυρίως μία ευνοϊκή για τον κλάδο μας δικαστική απόφαση, χρήσιμη για τις διεκδικήσεις συναδέλφων μας στο μέλλον. :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απ'οσο γνωριζω, η συναψη συμβασης με εταιρεια σεκιουριτι πραγματοποιειται με την ευθυνη του προεδρου του νοσοκομειου στο οποιο ανηκει το εκαστοτε κεντρο υγειας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αύριο στις 12 το μεσημέρι θα γίνει συνέντευξη τύπου του Ι. Συλλόγου από κοινού με το Σύλλογο αγροτικών ιατρών. Δυστυχώς για προσωπικούς λόγους πρέπει να απουσιάσω στην Αθήνα. Επιφυλλάσσομαι για περαιτέρω σχόλια. Τότε θα σας λυθούν και ορισμένες απορίες. Κι εγώ νομίζω ότι υπεύθυνος για το ζήτημα ασφαλείας του Κέντρου Υγείας είναι ο μάνατζερ και θα διερευνήσω ασφαλώς τη νομική μου δυνατότητα να κινηθώ εναντίον όποιου ευθύνεται για την έλλειψη μέτρων ασφαλείας στο... σαλούν

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μην αφησεις τα οποια μεσα εχεις διαθεσιμα να πανε χαμενα.Απο τη δικη σου/σας αντιδραση σε περιστατικα τετοια αλλα και ολων μας σε αναλογες περιπτωσεις ενισχυεται και θεμελιωνεται η κοινωνικη ευαισθητοποιηση σαν φαινομενο και καθιερωνεται δειγμα γραφης. Δινοντας το παραδειγμα με τα εννομα μεσα και τις συνεπειες ασκησης τους, οσο επιδερμικες κιαν ειναι στην αρχη, χαρασσεται ο δρομος καταπολεμησης της κοινωνικης και νομοοθετικης πολλες φορες αναλγησιας.

Συναισθηματικα μην πτοεισαι, μονο ατομα με ιδιοτελεις επι του θεματος σκοπους δεν θα συμφωνουσαν με την αντιδραση σου, δε θα αγανακτουσαν και δεν θα απαιτουσαν τοσο αποδωση δικαιου (εναντι της προσωπικης επιθεσης εναντιον σου) οσο και αναληψη μετρων καταστολης και προληψης παρομοιων γενικοτερων κρισεων.

Φυσικα κανεναν απο αυτους δεν θες..συνεπως κρατα μονον ολους εμας τους υπολοιπους

Υ.Γ.....αλλαξε δικηγορο επειγοντως (trust me)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

I write in english because I am in a public computer that has not adjustment to the greek language. First of all, the medical council supported me in the press conference, and the publicit* that followed was a ver* pleasant surprise. Of course I consult other law*ers that encourage me more and u will be in touch. At the moment I am in the Goethe Institut and till now I have done ver* well with m* exams * I cannot find a certain letter gouai in the ke*board but an*wa*...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή η μητέρα μου είναι στα διοικητικά νοσοκομείου-δεν θα πω ποιου για να μην καρφωθώ τελείως- θα σας πω το πιο τραγελαφικό : Σου σκάει ο γύφτος με την "μπέμπα" των 25.000 Ευρώπουλων και έχει βιβλιάριο απορίας!!!!!Έτσι κυρίες και κύριοι!!!Και στον ΟΑΕΔ για να βγάλεις βιβλιάριο ΙΚΑ πρέπει να έχεις 4 μήνες άνεργος αλλιώς τον emcensored

Ζήτω η Ελλάδα!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με μεγάλη μου χαρά :lol: σας ανακοινώνω ότι... ΝΑΙ! Χτες το απόγευμα έκανε την πρώτη του (παρθενική θα έλεγα) εμφάνιση στο Κ. Υ. σεκιούριτυ που καλύπτει την απογευματινή και νυχτερινή βάρδια! Τη Δευτέρα το πρωί θα εμφανιστούν μάστορες με εντολή να θωρακίσουν ή να αλλάξουν τις υπάρχουσες θύρες με άλλες θωρακισμένες που κλειδώνουν.

Επιτέλους, μπορεί εγώ προσωπικά να μην ωφεληθώ από το προκύπτον κλίμα ασφάλειας (φεύγω άλλωστε οσονούπω), αλλά αυτά τα μέτρα είναι η προσωπική μου δικαίωση.

Βέβαια, οι σεκιούριτυ έχουν σύμβαση ενός μήνα, με προοπτική να γίνει κάτι πιο μόνιμο. Τη Δευτέρα θα επιθεωρήσω (αμέ) τις θύρες και θα σας κρατήσω ενήμερους.

Τελικά η δημοσιότητα είναι το μόνο αληθινό μέσο πίεσης. Όπως και να έχει σας ευχαριοστώ όλους για την ειλικρινή σας συμπαράσταση. :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και κάτι άλλο... το πιό πιθανό είναι ότι σύντομα και στο θέμα του ΚΑΠΗ θα δοθεί λύση. Επειδή κατά τα φαινόμενα αυτό το σημείο συνταγογράφησης μεταφέρθηκε εκτός νοσοκομείου προκειμένου να έχουν καλύτερη πρόσβαση οι πολίτες της Καρδίτσας, κατόπιν αιτήσεως του Δήμου, ο Πετσιάς δεσμεύτηκε ότι σε περίπτωση που δεν το φρουρήσει η δημοτική αστυνομία, η συνταγογράφηση θα επιστρέψει στο νοσοκομείο, όπου έτσι κι αλλιώς υπάρχει ασφάλεια.

Άντε να αλλάζει και τίποτα προς το καλύτερο σιγά σιγά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και τους σεκιουριτάδες ποιός θα τους προστατεύσει από τους μαινόμενους γύφτους? Θα προσληφτούν άλλοι σεκιούριτοι για να προστατεύουν τους σεκιούριτοι!!!!!!!!!!!

Τί να σου κάνει ο φύλακας όταν αυτός δεν οπλοφορεί, είναι γυναίκα-παιδάκι-μιξιάρης ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τί να σου κάνει ο φύλακας όταν αυτός δεν οπλοφορεί, είναι γυναίκα-παιδάκι-μιξιάρης ...

Ναι ενώ άμα οπλοφορεί είναι τόσο δύσκολο 50 μαινόμενοι τύποι με καλάζνικοφ και δεν ξέρω γω τί να τον αφοπλίσουν.... Και όπλα να μην έχουνε, ένας τέτοιος άνθρωπος και δη μη αστυνομικός χρησιμοποιεί το όπλο του ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ δύσκολα (και ευτυχώς κατ'εμέ).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα η τοποθέτηση σεκιούριτι έχει κατά κάποιο τρόπο συμβολικό χαρακτήρα... χρησιμεύει σαν αποτρεπτικός παράγων...

η πόρτα ναι έχει λειτουργικότητα :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.