Jump to content

PDF ή Epub για τα μαθήματα Κατατακτηρίων ιατρικής


Recommended Posts

Χαίρεται! 

Εργάζομαι ως ερευνήτρια στον τομέα των Νευροεπιστημων και θέλω να δώσω κατατακτηριες για την ιατρική (μάλλον προς ΑΠΘ κλείνω) ψάχνω σε ηλεκτρονική μορφή σύγγραμματα που θα με βοηθήσουν στο να προετοιμαστω για τις κατατακτηριες. Για το μάθημα της Βιολογίας έχω βρει την 2η έκδοση του τόμου Ι των Alberts, Bray, Hopkin, Johnson, Lewis, Raff, Roberts & Walter, αλλα αμφιβάλω αν επαρκεί, ενώ για την Ιατρική Φυσική όσο και αν έχω ψάξει δεν βρίσκω κάτι ολοκληρωμένο στο διαδικτυο. Μήπως υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει που μπορώ να βρω e books για τα μαθήματα αυτά ή έστω αν γίνεται να μου μεταπουλησει κάποιο σχετικό σύγγραμμα καθώς εκτός του ότι είναι "εξαντλημένα" σε πολλά βιβλιοπωλεία, είναι και αρκετά ακριβά για να μπορέσω την δεδομένη χρονική περίοδο να τα αγοράσω "του κουτιού".

Οποιαδήποτε βοήθεια θα μού ήταν πολύτιμη! 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για μεταχειρισμένα βιβλία θα σου έλεγα να ψάξεις στο metabook μήπως βρεις κάτι. Επίσης μεγάλη προσοχή να είναι η ίδια έκδοση του βιβλίου με αυτήν που προτείνει η ύλη γιατί από έκδοση σε έκδοση αλλάζουν πραγματάκια και κάτι μπορεί να μην υπάρχει καν στην μια έκδοση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

14 ώρες πριν, Blazer said:

για μεταχειρισμένα βιβλία θα σου έλεγα να ψάξεις στο metabook μήπως βρεις κάτι. Επίσης μεγάλη προσοχή να είναι η ίδια έκδοση του βιβλίου με αυτήν που προτείνει η ύλη γιατί από έκδοση σε έκδοση αλλάζουν πραγματάκια και κάτι μπορεί να μην υπάρχει καν στην μια έκδοση.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Θα κοιτάξω κι εκεί να δω τι μπορώ να βρω 😊

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.