Jump to content

Uninstall, uninstall, uninstall...


Recommended Posts

Προσπαθώντας ο κακομοίρης να βρω παράνομο Serial Number για ένα πρόγραμμα (BadCopy Pro), μπήκα σε ένα σάιτ που θα μου'δινε τον κωδικό αν εγκαθιστούσα μια μαλακία. Αφελέστατο εκ μέρους μου, θα πείτε, αλλά με τα πολλά πάτησα Yes. Έτσι βρέθηκα με 4 Trojan στο σκληρό (τα οποία καθάρισα, ένεκα ΜcAfee 9) και ΜΕ ΜΙΑ ΗΛΙΘΙΑ ΜΠΑΡΑ SEARCH ΝΑ ΧΕΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ, ΜΕ ΛΙΝΚΣ ΓΙΑ ΤΣΟΝΤΕΣ (ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΙΔΩΝ), ΚΑΖΙΝΟ ΟΝ-ΛΑΪΝ, PRESCRIPTION DRUGS ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΟΔΗΓΟ ΛΑΘΡΑΙΑΣ ΔΙΑΚΙΝΗΣΗΣ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ.

Προσπαθώ να την απεγκαταστήσω από το Κ.Π., αλλά δε γίνεται τίποτα: πρέπει, λέει, να μπω πρώτα στο Ίντερνετ, κι αφού μπω, το Κ.Π. κολλάει και λέει "cannot find server, try again later". Θέλω να ξεφορτωθώ αυτό το σκατόπραμα, γιατί θα γίνω και ρεζίλι (το λιγότερο). HEEEEEEELPPP!!!! ΤΟ AD-AWARE ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. κάνε update στο αντιικό και όλα τα συναφή

2.start-->programs-->accessories-->system utilities-->system restore

και απενεργοποίησέ το

3.reboot και πάτα F8-->επέλεξε safe mode

4.τρέξε αντιικά κτλ.... πήγαινε και στο control panel να δεις αν βλέπεις εκεί τη σαχλαμάρα να την πετάξεις

5.reboot

6.τρέξε πάλι το αντιικό να δεις αν είσαι καθαρός και φυσικά δες αν λείπει η παπαριά που το λιγότερο αφελώς εγκατέστησες

7.αν όχι επανέλαβε τα 1,2,3,4,5,6

8.αν ναι:

start-->programs-->accessories-->system utilities-->system restore

και ενεργοποίησέ το ξανά

9. reboot

you are ready to go

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δοκίμασες με το Microsoft AntiSpyware ;

http://www.microsoft.com/athome/security/s...re/default.mspx

Thank you! Τα καθάρισε όλα... :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά μία άσχετη απορία.

Την γράφω εδώ γιατί ξέρω πως θα την δουν όσοι ξέρουν την απάντηση.

Ο υπολογιστής μου έχει έναν σκληρό 60Gbχωρισμένο σε δύο partitions

C: 14Gb και D: 36Gb.

Ο C: είναι σχεδόν γεμάτος (έχει ~ 1.5 Gb ελεύθερο)

Υπάρχει τρόπος να μεγαλώσω την χωρητικότητα του C παίρνοντας χώρο από τον D, χωρίς βέβαια να πρέπει να φορμάρω τους δίσκους;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θεωρητικα με ενα προγραμματακι που λεγεται Partition Magic μπορεις να μεγαλωσεις την C εις βαρος της D. Δεν το εχω κανει ποτε αλλα το PM θεωρειται αξιοπιστο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

$69.95 ζητάνε για το άτιμο αλλά μάλλον τα αξίζει...

Να είσαι καλά Αλεξ και συγγνώμη για ότι μπούρδα έχω πει κατά καιρούς που σε έκανε να ποστάρεις για να μου απαντήσεις.

(Έτσι και αλλιώς αφού υποστηρίζεις τις εξετάσεις για ειδικότητα, κατά βάθος συμφωνούμε...)

emthanxempresentemthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ριξε μια ματια στο h**p://www.itaun.com (στο Downloads/Direct links). Μη φοβασαι για ιους απο αυτο το σαιτ, ειναι πεντακαθαρο.

Οσο, για τα αλλα, forget about it. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πολύ σωστά... partition magic...

λογικά δε θα έχεις πρόβλημα, ιδίως αφού οι 2 partitions είναι δίπλα δίπλα...

ένας μικρός κίνδυνος για πρόβλημα υπάρχει πάντα...

πάντως δε χρειάζεται να φορματάρεις...

πριν απ'όλα κάνε ένα defrag και στις δύο partitions...

και για το πρόγραμμα κοίτα και emule, dc++, κτλ...

εδιτ> το έχω κάνει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγώ συμφωνώ με Sov πάντως...

το partition magic το είχα δοκιμάσει πριν κανα χρόνο και για κάποιο λόγο δεν συνεργάζεται καλά με τα XP... καλό είναι να ξέρεις ότιο μπορεί να χάσεις τα δεδομένα και απο τους δύο δίσκους σου... εμένα δεν έβλεπε κανένα partition και δεν είχε βγάλει κανένα error στο process...

Η έκδοση που είχα χρησιμοποιήσει είναι: PowerQuest PartitionMagic8 αν την θες πες να σου την στείλω ή να σου στείλω απλά το crack

Καλημέρα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δοκιμασε και στο www.download.com

Εχει πολλα προγραμματα,τα περισσοτερα δοκιμαστικη εκδοση, αλλα μπορεις να τα χρησιμοποιησεις δωρεαν για καμια 15 μερες!

Βαλε partition στην αναζητηση, και σου βγαζει γυρω στα 70 προγραμματα!Δεν μπορει ,καποιο θα σε βολεψει!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες.

Δεν υπάρχει πρόβλημα να βρω το πρωτότυπο αφού τα έξοδα θα τα αναλάβει η δουλειά μου.

:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.