Jump to content

Ανάληψη υπηρεσίας για ειδικότητα


m_scouter

Recommended Posts

Γνωριζει κανεις τι γινεται αν όταν ανοίξει η θέση του για ειδικότητα και κληθεί να αναλάβει υπηρεσία δεν πληρεί την προυπόθεση > Πιστοποιητικό Τύπου Α που ανγράφει αναβολή ισόχρονη της τοποθέτησης? Η αναβολή μου δεν φτάνει για Ενα χρόνο, κι αυτό γιατί ο στρατος ουσιαστικά στα ηλικιακά όρια που γράφει για αναβολή υπολογίζει πάντα την 1η Ιανουαρίου σα μερα γέννησης.

Τι γλινεται στην περίπτωση αυτή> Αναλαμβάνεις μέχρι να τελειώσει η αναβολή και να την ανανεώσεις ή δεν αναλαμβάνεις καθόλου? Κι αν δεν μπορείς να αναλάβεις για το λόγο αυτό, χάνεις τη σειρα προτεραιότητς στη διεύθυνση Υγιεινής ή πας στην επόμενη θέση?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλαδή εγώ Σαράντο που ανοίγει η θέση μου τον 8/2005 και τώρα έχω αναβολή μέχρι 12/2005 δεν μπορώ να κάνω τους 12 μήνες?

Ξέρω ότι με το διορισμό παίρνω αναβολή μέχρι τα 33 μου και ας έχω διορισμό για το γενικό κομμάτι μόνο προς το παρόν.

ΜΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΙ ΦΡΙΚΑΡΩ! :o:wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΤΕΛΙΚΑ ΑΚΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ,ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΡΑΤΟ-ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ-ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ,ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Ο ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΟΥ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ,ΠΑΡΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΓΚΡΙΣΗΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΔΟΧΗΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ ΤΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΝΑΒΟΛΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΥΠΟΓΡΑΦΕΤΑΙ Η ΣΥΜΒΑΣΗ ΣΟΥ.

ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ PM ΕΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άμα μετά σου πουν "φίλε σόρι, αλλά πρέπει να ξεκινάς ολόκληρη την ειδικότητα και να προλαβαίνεις να την τελειώσεις ως τα 33 για να σου δώσουμε την αναβολή ως τα 33", μη μου πεις ότι δε στο είπα...

Αν η ειδικότητά σου έχει γενικό και ειδικό μέρος την έκατσες δηλαδή :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το σιγουρο ειναι οτι καπου κολλαει το πραγμα γιατι ο μεν στρατος δεν σου δινει αναβολη αν δεν του προσκομισεις την προσληψη σου απο το νοσοκομειο και το δε νοσοκομειο δεν σε προσλαμβανει αν δεν εχεις ισοχρονη της τοποθετησης αναβολη! Πιαστο αυγο και κουρευτο δηλαδη ή καλυτερα, απεδειξε πως δεν εισαι ελεφαντας! Σε αυτες τις περιπτωσεις καποιος, παιρνει αναρρωτικη αναβολη για ενα χρονακι (καποιο λογο βρισκει), τελειωνει με το γενικο μερος και μετα, οσο περιμενει για το ειδικο μερος, παει φανταρος και ειναι οκ! Εκτος κι αν πας και παρεις κανενα μεταπτυχιακο οποτε θα σου δωσουν δικαιωματικα 1 χρονο αναβολη. Ακριβως δεν ξερω τι ισχυει παντως.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το θλιβερό είναι ότι πρέπει πααααααααάλι στο Ελλάντα να χρησιμοποιήσουμε-νομιμοποιήσουμε την πλάγια οδό της αναρρωτικής για να κάνουμε τη δουλειά μας. Είναι δυνατόν;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ δε χρειάζεται. Έχω αναβολή μέχρι 31/12/2008 ;):) :)

Το σύστημα έχει φτιαχτεί για ειδικότητες ενιαίας τοποθέτησης...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ δε χρειάζεται. Έχω αναβολή μέχρι 31/12/2008 ;):) :)

Εσύ το λες στην πλάκα αλλά είναι η κλασσική ελληνική συμπεριφορά emarright who cares?

Το σύστημα έχει φτιαχτεί για ειδικότητες ενιαίας τοποθέτησης...

Οι οποίες είναι μειοψηφία; :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το δικό μου μπλέξιμο έχει ως εξής:

Έκανα το κομμάτι της Χειρουργικής, κατάφερα κουτσά στραβα να πάρω αναβολή για ειδικότητα και στο ενδιάμεσο έφυγα εξωτερικό για διδακτορικό. Τώρα είμαι έξω, μαθαίνω η θέση μου ανοίγει τον Αύγουστο και η αναβολή μου πάει μέχρι τέλος του 2008. Τουτέστιν δεν προλαβαίνω για 1 χρόνο και δυο μήνες. Κι αυτό γιατί ενώ είμαι γεννημένος Δεκέμβριο, ο στρατός υπολογίζει την 1η Ιανουαρίου, οπότε ουσιαστικά η αναβολή για μένα είναι ως τα 32.

Ρωτάω στο νοσοκομείο. μου λένε μάλλον προσλαμβάνεσαι και βλεπουμε αλλά δεν ξέρουμε ακριβώς. Ρωτάω στο υπουργείο (φανταστείτε να βγάλεις γραμμή στο τηλέφωνο για το υπουργείο απο εξωτερικό) λένε δεν ξέρουμε, να ρωτήσουμε μια παλιά συνάδελφο, η οποία λέει να πας στρατό.

Δεν ξέρω λοιπόν τι να κάνω? Να γυρίσω Ελλάδα και να πάω στρατό, χάνοντας έτσι τη θέση μου? Κι αν ο διορισμος έρθει αρχες Αυγούστου, ενώ έχω κόψει αναβολή και παρουσιάζομαι τέλος Αυγούστου τι γίνεται? Χάνω και τη σειρά προτεραιότητας? Ασε που η επόμενη θέση ανοίγει Ιούνιο του 2006, οπότε χλωμό να έχω απολυθεί μέχρι τότε, αφού και μείωση να γίνει θα ναι 1 μήνα και μάλον από 2006 και μετά. Συνεπώς δυο θέσεις χαμένες και η επόμενη από το 2007 και μετά.

Τελικά αυτό το σύστημα σε δεσμεύει να περιμένεις stand by πότε θα ανοίξει η θέση σου χωρίς να σου επιτρέπει να αρχίσεις κάτι αξιόλογο στο ενδιάμεσο.

Παρεπιπτόντως "helnavy", μήπως έμαθες τίποτα για τα υποβρύχια και τους οπλίτες ιατρούς. Είχαμε επικοινωνήσει με mail πριν κανα μήνα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

m_scouter, αν θυμάμαι καλά στη δίοικηση των υποβρυχίων παίρνουν μονάχα μόνιμο προσωπικό, δηλαδή γιατρούς ΣΣΑΣίτες. Δε βάζω το χέρι μου και στη φωτιά γι'αυτό αλλά έτσι είχα διαβάσει κάπου-κάποτε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το δικό μου μπλέξιμο έχει ως εξής:

Έκανα το κομμάτι της Χειρουργικής, κατάφερα κουτσά στραβα να πάρω αναβολή για ειδικότητα και στο ενδιάμεσο έφυγα εξωτερικό για διδακτορικό. Τώρα είμαι έξω, μαθαίνω η θέση μου ανοίγει τον Αύγουστο και η αναβολή μου πάει μέχρι τέλος του 2008. Τουτέστιν δεν προλαβαίνω για 1 χρόνο και δυο μήνες. Κι αυτό γιατί ενώ είμαι γεννημένος Δεκέμβριο, ο στρατός υπολογίζει την 1η Ιανουαρίου, οπότε ουσιαστικά η αναβολή για μένα είναι ως τα 32.

Ρωτάω στο νοσοκομείο. μου λένε μάλλον προσλαμβάνεσαι και βλεπουμε αλλά δεν ξέρουμε ακριβώς. Ρωτάω στο υπουργείο (φανταστείτε να βγάλεις γραμμή στο τηλέφωνο για το υπουργείο απο εξωτερικό) λένε δεν ξέρουμε, να ρωτήσουμε μια παλιά συνάδελφο, η οποία λέει να πας στρατό.

Δεν ξέρω λοιπόν τι να κάνω? Να γυρίσω Ελλάδα και να πάω στρατό, χάνοντας έτσι τη θέση μου? Κι αν ο διορισμος έρθει αρχες Αυγούστου, ενώ έχω κόψει αναβολή και παρουσιάζομαι τέλος Αυγούστου τι γίνεται? Χάνω και τη σειρά προτεραιότητας? Ασε που η επόμενη θέση ανοίγει Ιούνιο του 2006, οπότε χλωμό να έχω απολυθεί μέχρι τότε, αφού και μείωση να γίνει θα ναι 1 μήνα και μάλον από 2006 και μετά. Συνεπώς δυο θέσεις χαμένες και η επόμενη από το 2007 και μετά.

Τελικά αυτό το σύστημα σε δεσμεύει να περιμένεις stand by πότε θα ανοίξει η θέση σου χωρίς να σου επιτρέπει να αρχίσεις κάτι αξιόλογο στο ενδιάμεσο.

ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΔΗΛ:

1.ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΝΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΦΕΥΓΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΜΟΝΟ

2.ΣΤΟ ΝΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ

3.ΘΑ ΜΑΘΩ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ

4.PROF. ΟΙ ΣΣΑΣΙΤΕΣ ΕΡΙΞΑΝ ΤΟ ΜΠΑΛΑΚΙ ΣΤΟΥΣ ΣΤΡΑΤΕΥΣΙΜΟΥΣ.ΜΟΝΟ ΝΑΥΤΕΣ Κ ΕΦΕΔΡΟΙ ΠΑΝΕ ΣΕ ΥΠΟΒΡΥΧΙΑ

ΤΑ ΛΕΜΕ

Παρεπιπτόντως "helnavy", μήπως έμαθες τίποτα για τα υποβρύχια και τους οπλίτες ιατρούς. Είχαμε επικοινωνήσει με mail πριν κανα μήνα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΠΟ ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΜΟΥ ΣΕ ΥΟΥΡΓΕΙΟ-ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟ ΕΞΗΣ.

Π.Χ. ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ,ΓΕΝΝΗΘΕΙΣ ΤΟ 1979 ΕΧΩ ΑΝΑΒΟΛΗ ΜΕΧΡΙ 12/2005 ΛΟΓΩ ΙΑΤΡΙΚΗΣ.

ΕΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΑΝΑΒΟΛΗ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΕΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗΣ+32,ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ Π.Χ.1979+32=2011.(12/2011)

ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΑΝΑΒΟΛΗ ΛΟΓΩ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ

1.ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΣΟΥ

2.ΥΠΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Π.Χ.ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ 1 ΕΤΟΣ ΓΙΑ ΣΥΝΕΧΙΣΗ ΣΕ ΟΥΡΟΛΟΓΙΑ,ΑΥΤΟΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΠΟ Φ.Ε.Κ. ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΓΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ ΟΤΙ Π.Χ.Η ΟΥΡΟΛΟΓΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙ 5 ΕΤΗ ΣΥΝΟΛΙΚΑ(1+4),ΟΠΟΤΕ Π.Χ.ΕΑΝ ΕΓΩ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΣΤΟ 2005+5 ΕΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΟΥΡΟΛΟΓΙΑΣ=2010<2011,ΑΡΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2011 ΑΡΑ ΕΙΜΑΙ Ο.Κ.

ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΑΝ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΚΑΙ ΤΟ 2006,ΓΙΑ 2007 ΟΜΩΣ 2007+5=2012 ΑΡΑ ΤΟΤΕ ΔΕ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ.

ΣΗΜΕΙΟΝΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΑΝΑΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΟΥΝ,ΑΡΚΕΙ ΗΛΙΚΙΑΚΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΜΕΧΡΙ ΓΕΝΝΗΣΗ+32 ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ.

3.ΚΑΙ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΜΕ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ,ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΛΑ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕ ΣΟΥ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΣΥΜΒΑΣΗ ΧΩΡΙΣ ΙΣΟΧΡΟΝΗ ΤΗΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΑΝΑΒΟΛΗ.Π.Χ.ΓΙΑ ΕΜΑΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΩ 5 ΜΗΝΕΣ ΑΝΑΒΟΛΗ<12 ΜΗΝΩΝ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗΣ.

ΑΡΑ Η ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΑ ΔΕ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΑΝΑΒΟΛΗ ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΣΥΜΒΑΣΗ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΒΟΛΗ!! :wacko::wacko:

ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ!

ΟΠΟΤΕ ΛΕΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ,ΚΑΝΕ ΜΟΥ ΤΗ ΣΥΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΣΕ 5 ΜΕΡΕΣ ΣΟΥ ΦΕΡΝΩ ΤΗΝ ΑΝΑΒΟΛΗ!Η ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΟΝΟ.

ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΑΝ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΩ ΠΙΑΣΕΙ ΤΗΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ Η ΤΥΠΙΚΟΥΡΑ ΚΑΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ?ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΟΣ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ SCOOTER,ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΗ.

Η ΑΝΕΒΑΣΕΙΣ ΤΟ ΟΡΙΟ ΑΠΟ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟ(31)ΣΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ (33)ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΠΑΣ ΜΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΣ ΜΕΤΑ ΣΤΗ ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΓΙΑ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ.ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΔΗΛΑΔΗ ΑΝΑΒΟΛΗΣ.

ΠΑΝΤΩΣ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ ΔΕ ΤΗ ΧΑΝΕΙΣ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ,ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΟΛΑ ΚΑΤΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ.

ΕΑΝ ΠΗΡΕΣ ΑΝΑΒΟΛΗ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ,ΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΚΑΙ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΠΑΠΑΡΙΑΣ ΧΑΝΕΙΣ 1 ΧΡΟΝΟ ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΧΟΡΗΓΗΣΕΙ ΑΝΑΒΟΛΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΟΡΙΣΕ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΛΟΓΟ ΥΓΕΙΑΣ,ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΣΟΥ ΧΟΡΗΓΟΥΝ ΓΙΑ 1 ΕΤΟΣ,ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΤΟ 1 ΕΤΟΣ ΔΕ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΤΩΡΑ ΑΝΑΓΚΗ,ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΣΥΜΒΑΣΗ ΣΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΑΡΡΩΣΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΛΟΓΩ ΥΓΕΙΑΣ.

ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ 2008 ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙΣ,ΠΩΣ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΛΑΒΟΥΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ?

ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΕ ΤΙΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ,Ο.ΤΙ ΣΟΥ ΧΟΡΗΓΗΣΑΝ ΣΟΥ ΧΟΡΗΓΗΣΑΝ,ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΤΟ 2008 ΛΟΓΩ ΥΓΕΙΑΣ.

ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΠΙΘΑΝΟ.

ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΣΕ PM ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΚΑΙ ΠΗΡΕΣ ΑΝΑΒΟΛΗ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ,ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ,ΕΓΙΝΕ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ? emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΟΠΟΤΕ ΛΕΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ,ΚΑΝΕ ΜΟΥ ΤΗ ΣΥΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΣΕ 5 ΜΕΡΕΣ ΣΟΥ ΦΕΡΝΩ ΤΗΝ ΑΝΑΒΟΛΗ!Η ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΟΝΟ.

μην ανησυχεις, ετσι γινεται. δε θα σου δημιουργησουν προβλημα :)

αλλωστε δε θα'σαι ο πρωτος ουτε ο τελευταιος... ξερουν τις μ emcensoredemcensoredemcensored ς του emcensoredemcensoredemcensored στρατου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΣΕ PM ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΚΑΙ ΠΗΡΕΣ ΑΝΑΒΟΛΗ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ,ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ,ΕΓΙΝΕ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ? emthanx

γιατι με PM βρε παλαιολογε? θελεις να εχεις την πληροφορια μονο για τον εαυτο σου και να σαμποταρεις ολους τους υπολοιπους? emdevil:P:P:P

η πληροφορια αυτη νομιζω αφορα πολυ κοσμο και θα πρεπει να δημοσιευθει εδω. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συμβουλή μου πάντως είναι να πάτε να τελειώνετε με το στρατό. Θυμάμαι ότι είχα κάνει πολλές συζητήσεις και είχα (είχαμε) επινοήσει απίστευτα σενάρια για να αποφύγω την κατάταξη. Τελικά όλοι πάνε. Κι επειδή κανένας δε μπορεί να το αποφύγει, συνιστώ σε όσους έχουν αναμονές κλπ. να πάνε και να τελειώνουν με τη θητεία διότι θα τη βρίσκουν ΠΑΝΤΑ μπροστά τους.

Δεν περιμένω να σας πείσω αφού κι εγώ πριν πάω στρατό, έβριζα όποιον μου έλεγε τα παραπάνω. Τελικά όμως ίσως θα πρέπει να ζητήσω και συγγνώμη απο όλους αυτούς (καλά, μην τρελαθούμε κιόλας. Δε ζητάω συγγνώμη με καμία παναγία. Δε φτάνει που πήγα...).

Όσο το αναβάλλετε, τόσο το χειρότερο.

Πάντως για αναβολή για λόγους υγείας, να προσθέσω ότι παίρνεις συνολικά μέχρι 2 χρόνια, είτε διαιρεμένα σε εξάμηνα, είτε σε έτη. Μετά τα 2 έτη βγαίνεις Ι5. Το να πάρεις με τη μία αναβολή 2 ετών για λόγους υγείας είναι λίγο δύσκολο, αφού αυτή συνήθως χορηγείται σε όσους πιθανότατα θα βγούν Ι5 (ναι, το Ι5 δε δίνεται σχεδόν ποτέ χωρίς προηγούμενη 2ετή αναβολή, ακόμα και στους σχιζοφρενείς) ή σε αυτούς με τρελό βύσμα (η παράμετρος βύσμα παίζει ΠΑΝΤΑ στο στρατό, απλά μην έχετε την εντύπωση ότι με ένα βυσματάκι μπορείτε να κάνετε θαύματα. Όταν μιλάω για βύσμα, μιλάω για πολύ χοντρό βύσμα όπως π.χ. ο ίδιος ο Ντούβας, ο Σπήλιος και το περιβάλλον του ή ο ίδιος ο Χριστόδουλος).

Ακόμα κι αν μειωθεί η θητεία (πράγμα που βλέπω να μη γίνεται και πολύ σύντομα εδώ που τα λέμε) πάλι σας συνιστώ να πάτε τώρα να τελειώνετε και να το αφήσετε πίσω σας. Εγώ πάντως νιώθω απίστευτη ανακούφιση που τελείωσα, παρόλο που η σχέση μου με το στρατό δεν ήταν και η ιδανικότερη και παρόλο που η θέση μου για ειδικότητα άνοιξε σχεδόν στη μέση της θητείας μου κι είχα φρικάρει. Πάντως σίγουρα η περίπτωση του καθενός μας είναι εντελώς διαφορετική, αλλά όλοι τελικά θα πάμε στρατό. Είναι unfightable και αναπόφευκτη κατάσταση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

ξεθαβω αυτο το θεμα μιας και βρηκα κατι που ισως να ενδιαφερει αρκετους.

διαβαστε και καμαρωστε την ευφυια και την ευελιξια σκεψης ορισμενων αξιων αξιωματικων του στρατου μας! :angry:

παρεπιπτοντως εχει και χρησιμες πληροφοριες. ;)

edit: ειδα οτι εχει το ΦΕΚ που αναφερει οτι πρεπει να αφαιρεθει το 3μηνο του αγροτικου απο το συνολικο χρονο ειδικευσης και το ΦΕΚ που λεει οτι πρεπει για την αναβολη να υπολογισουν ποσο χρονο σου μενει για να τελειωσεις ειδικοτητα, οχι το συνολικο χρονο που θελει η καθε ειδικοτητα.

επισης προτεινει καποιος τι να κανετε αν απο τη στρατολογια σας που οτι δε σας αφαιρουν το 3μηνο.

http://www.omhroi.gr/modules.php?op=modloa...2436&forum=2&21

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.