Jump to content

Παραίτηση ειδικευομένου


Endo93

Recommended Posts

Αν παραιτηθώ ενώ κάνω το γενικό κομμάτι της ειδικότητας(παθολογια) με τελική ειδικότητα γαστρεντερολογία μπορώ να ξαναβάλω τα χαρτιά μου για παθολογία στο ίδιο νοσοκομείο ή θα έχω ποινή όσο αφορά το ειδικό μέρος;

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

9 ώρες πριν, Endo93 said:

Αν παραιτηθώ ενώ κάνω το γενικό κομμάτι της ειδικότητας(παθολογια) με τελική ειδικότητα γαστρεντερολογία μπορώ να ξαναβάλω τα χαρτιά μου για παθολογία στο ίδιο νοσοκομείο ή θα έχω ποινή όσο αφορά το ειδικό μέρος;

Ευχαριστώ πολ

Ναι υπάρχει ποινή αν ξαναδηλώσεις Παθολογία στο ίδιο νοσοκομείο από το οποίο παραιτήθηκες και θα σε διαγράψουν από τη Γάστρο. Μόνο άλλο νοσομομείο μπορείς να δηλώσεις για συνέχιση Παθολογίας χωρίς κυρώσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2 ώρες πριν, ortho96 said:

Ναι υπάρχει ποινή αν ξαναδηλώσεις Παθολογία στο ίδιο νοσοκομείο από το οποίο παραιτήθηκες και θα σε διαγράψουν από τη Γάστρο. Μόνο άλλο νοσομομείο μπορείς να δηλώσεις για συνέχιση Παθολογίας χωρίς κυρώσεις.

Αυτο υπαρχει σε καποιο ΦΕΚ γιατι στο νοσοκομειο που ρωτησα μου ειπαν δεν υπαρχει θεμα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

44 minutes ago, Endo93 said:

Αυτο υπαρχει σε καποιο ΦΕΚ γιατι στο νοσοκομειο που ρωτησα μου ειπαν δεν υπαρχει θεμα

 

Το νοσοκομειο ειναι το πλεον αναρμοδιο για να σου απαντησει τετοιο θεμα καθοτι τη δηλωση την κανεις στην Περιφερεια. Ειανι σαν να ρωτησες στη ΔΕΗ και να σου ειπαν "ολα καλα, προχωρα"

Δες και το παρακατω σχετικο νημα

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Παιδιά μήπως γνωρίζει κανείς τι ισχύει για τις ενιαίες ειδικοτητες; Έστω ότι εγώ κάνω τώρα αναισθησιολογια σε επαρχιακό νοσκομειο που δίνει μερική και θέλω να παραιτηθώ (αφου βγει ο διορισμος μου για το  "μεγαλο" νοσοκομειο - χωρίς να εχει συμπληρωθεί όμως ο χρόνος της σύμβασης μου με το "μικρο") για να πάω σε νοσοκομειο που δίνει πλήρη... Μελλοντικά αν θελήσω, μπορώ να παραιτηθώ και από αυτό το νοσοκομειο και να κάνω τα χαρτιά μου σε άλλο που δίνει πληρη; 

Ευχαριστώ! 

Τροποποιήθηκε από TCh
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.