Jump to content

Γυναικολογικές απορίες...


Lenore

Recommended Posts

Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα. :)

Κάνοντας μια μικρή έρευνα στο forum δεν βρήκα κάτι σχετικό κι έτσι αποφάσισα να κάνω εγγραφή για να σας ρωτήσω, πριν πάω στον γιατρό... emdontgetit

Είμαι 27 ετών και η περίοδός μου ήταν μια χαρά μέχρι πριν λίγο καιρό.

Ο κύκλος μου ήταν σταθερός στις 26 μέρες με διάρκεια 3 ημερών. Τον περασμένο μήνα όμως αποφάσισε πως τόση μονοτονία δεν είναι καλή και ήρθε με 7 μέρες καθυστέρηση.

Με παραξένεψε πολύ το γεγονός αλλά είπα να περιμένω μέχρι και αυτόν τον μήνα για να δω τί θα γίνει.

Φτάνοντας λοιπόν στην 26η μέρα και έχοντας όλα τα συμπτώματα στην ώρα τους, ακολουθούν 3 μέρες με πόνο όπως αν θα είχα περίοδο. Δηλαδή, 3 μέρες περιόδου χωρίς αίμα. :wacko:

Είμαι στην 5η μέρα καθυστέρησης τώρα και δεν ξέρω γιατί συμβαίνει όλο αυτό και αν θα πρέπει να ανυσηχώ... :unsure:

Μια φίλη μου είπε πως αυτά είναι συμπτώματα των πολυκυστικών ωοθηκών. Λέτε να συμβαίνει κάτι τέτοιο; emdontgetit

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή βλέπω ότι κανείς δεν σου απάντησε, για να μην σε αφήσουμε με την απορία, είναι πάγια θέση να μην απαντάμε σε ιατρικές ερωτήσεις τέτοιου τύπου :) Γιατί απλά δεν ξέρουμε το πλήρες ιστορικό σου, δεν μπορούμε να κάνουμε τις εξετάσεις που απαιτούνται ώστε να σου πούμε μια επιστημονικά ορθή γνώμη. :) Πήγαινε στον γιατρό σου (αν δεν έχεις πάει ήδη) και σίγουρα θα σου πει αν έχεις, τί έχεις και τί πρέπει να κάνεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σφωνώ με notbad. Επειδή με όσα είπες μπορεί να έχεις από απολύτως τίποτα μέχρι κάτι ψυχολογικό ή οργανικό, καλύτερα να σε εξετάσει κάποιος γυναικολόγος σε πρώτη φάση. Μην ακούς κανέναν μέσω net και μην επηρεάζεσαι από καμία φίλη!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

notbad, ευχαριστώ που δεν με άφησες να περιμένω και με διαφώτισες. :)

Δεν ήξερα παιδιά για την θέση που κρατάτε. Με συγχωρείτε. :)

Φυσικά και θα πήγαινα σε γιατρό, απλώς θεώρησα πως εδώ θα άκουγα μια γνώμη ειδικών. :)

Αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι που μπορεί να ωφείλεται η καθυστέρηση τόσων ημερών, γενικότερα, όταν όλα είναι κανονικά. Δεν υπήρχε ποτέ κάποιο πρόβλημα, ούτε άγχος παραπάνω από το σύνηθες. :)

Παρεμπιπτόντως, μου ήρθε χθες το απόγευμα. :D

Καλό σας απόγευμα και ευχαριστώ και πάλι. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.