Jump to content

Case Mod's


Roadrunner

Recommended Posts

Εδώ ας δίνουμε μόνο links για να μην βαρύνουμε την σελίδα και στο τέλος δεν την κοιτάει κανένας....

___________________________

δείτε το παρακάτω :)

cooollllllllllllll ολόκληρο απο plexiglass

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το κουτί αυτό ήταν το κουτί του συστήματος μου για περίπου 6 μήνες. Δεν του είχα βάλει water cooling system ούτε τίποτα τρελά extra γιατί το κόστος (ήδη μεγάλο) ήταν υπερβολικό.

Του έβαλα τρία χρωματιστά ανεμιστηράκια και αυτό ήταν όλο.

Από το κουτί αυτό δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένος σε βαθμό τέτοιο όπου τους τελευταίους τρεις μήνες που το χρησιμοποιούσα το είχα συνέχεια ανοιχτό και σκονισμένο.

Δεν λέω όσοι ερχόντουσαν σπίτι.. εντυπωσιάζονταν.. αλλά μέχρι εκεί όμως.

Ένας κομπιουτεράς που θέλει να πειράζει το hardware, να κάνει αλλαγές, δοκιμές και γενικά την φάση "είμαι με ένα κατσαβίδι στο χέρι" .. καλύτερα να δει άλλες λύσεις.

Το συγκεκριμένο κουτί με ταλαιπώρισε τα μάλα. Για παράδειγμα ήθελα να αλλάξω το dvd. Μου πήρε 45 λεπτά, γιατί ουσιστικά έπρεπε να λύσω και να ξαναδέσω όλο το κουτί.

Για εργονομία δεν το συζητάμε καν.. Χώροι τσίμα-τσίμα ..όλα πιεσμένα και άμα θες να κάνεις κανα raid πρέπει να καταστρώσεις σχέδιο.

Τέλος, βασικό πρόβλημα είναι ότι το κουτί αυτό δεν έχει καμία ηχομόνωση. Όσο silent και να είναι το τροφοδοτικό ..τα νεύρα θα στα σπάει.(ειδικά εάν κοιμάσαι κοντά του)

..έτσι επέστρεψα στις εργονομικές λύσεις ..που όλα είναι απλά, εύκολα και σταθερά.

Πήγα, έψαξα και βρήκα ένα κουτί που να πληρεί τις ανάγκες μου. emardown

emardown

εδώ είναι

..το ότι μοιάζει με το κουτί του G5 είναι τυχαίο... :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγώ σκέφτομαι να μετατρέψω το δικό μου ή να φτιάξω ένα μόνος μου απο αλλουμίνιο... στο εργαστήριο της σχόλής μου.. ίσως έτσι ενδιαφερθώ και για αντοχές.... μετάδοση θερμότητας και τα σχετικά :P:P:P

αυτό το είδα μου φάνηκε πολύ εντυπωσιακό.. και να το έφτιαχνα δεν θα ήταν έτσι ακριβώς... + θα ήταν μεγαλύτερο....

Plaisio...

DX-01 black

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.