Jump to content

Φθηνότερο Ίντερνετ για φοιτητές


and1dr

Recommended Posts

Λιγότερο θα κοστίζει η πρόσβαση στο Διαδίκτυο στους 450.000 φοιτητές και στους πανεπιστημιακούς δασκάλους, ύστερα από περίπου δύο μήνες. Το μέτρο ανακοίνωσαν οι υπουργοί Μεταφορών και Επικοινωνιών, Μιχάλης Λιάπης και Ανάπτυξης, Δημήτρης Σιούφας, μετά από σύσκεψη για θέματα σχετικά με την ενεργοποίηση βασικών διατάξεων του αναπτυξιακού νόμου στον τομέα των μεταφορών, την επιχορήγηση επενδύσεων σε logistics (διαμετακομιστικά κέντρα), την παροχή ευρυζωνικών υπηρεσιών και φθηνών διαδικτυακών συνδέσεων. Ήδη, συγκροτήθηκε επιτροπή εργασίας των υπουργείων που θα καθορίσει επακριβώς τους όρους για τη φθηνότερη πρόσβαση, ενώ οι κ.κ. Λιάπης και Σιούφας επεσήμαναν, ότι με την απόφαση αυτή υλοποιείται η δέσμευση της κυβερνησης για φθηνό Διαδικτυο. Παράλληλα, θα συσταθεί άλλη ομάδα εργασίας για την προώθηση της ευρυζωνικότητας. Η ομάδα, που θα υποβάλει πόρισμα στα δύο υπουργεία, θα εξετάσει τις δυνατότητες εκμετάλλευσης της ευρυζωνικότητας από τις επιχειρήσεις, με στόχο τον εκσυγχρονισμό τους και θα αναζητήσει τρόπους για τη μείωση του κόστους των συγκεκριμένων υπηρεσιών, ώστε να γίνουν πιο προσιτές.

ert.gr

emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωρέ λέτε;;; θα είναι πολύ καλή φάση η φτηνή adsl. Άντε γιατί έτσι όπως πάω θα κατασχέσει ακόμα και μένα ο ΟΤΕ!!!

Φοβάμαι όμως μήπως το "φτηνό internet" σημαίνει κατάργηση των δωρεάν accounts που δίνουν πολλές σχολές... :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φοβάμαι όμως μήπως το "φτηνό internet" σημαίνει κατάργηση των δωρεάν accounts που δίνουν πολλές σχολές... :blink:

Μπααααααα...μάλλον σημαίνει οτι δε θα βγαίνεις καθόλου έξω και θα είσαι σε συνεχή επαφή με το φόρουμ... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φοιτητες θεωρουνται και οι επι πτυχιο?

βέβαια

τώρα δεν ξέρω αν θα ισχύει και γι'αυτούς που έχουν περάσει τα 6+3 χρόνια ή 4+2 (μέχρι τότε δικαιούμαστε πάσο, συγρράματα νομίζω κτλ κτλ)

ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΜΑΡΙΖΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΜΜΕΝΟΣ :( ΣΝΙΦ ΣΝΙΦ ΣΝΙΦ

:blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.