Jump to content

ΑΡΚΟΜΑΝΕΙΣ


ΙΡΙΔΑ

Recommended Posts

:P Είδα ένα πολύ ωραίο: Αταίριατα ζευγάρια, νομίζω το λένε. Λύθηκα στο γέλιο!

;) Είναι αλήθεια ότι ο καλλιτέχνης είναι ουρολόγος στο Λαϊκό; Γιατί ακούστηκε κι αυτό κάποτε...

emcolgate Και για τους φίλους μας που ξενιτεύτηκαν και ξέχασαν τη γλώσσα μας (και την ορθογραφία της):

post-825-1114969354.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Last Reply

:D «ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΔΕ ΒΛΕΠΩ» :D

O Ιπποκράτης, το καινούργιο χάμστερ που μόλις έφτασε στο εργαστήριο, τα έχει χαμένα. Ευτυχώς όμως γι' αυτόν, υπάρχει ο Βακίλος, ένα μικρό ποντικάκι που ξέρει όλα τα κατατόπια και που αναλαμβάνει την ξενάγηση του. Θα του γνωρίσει τα άρρωστα ποντίκια, τα τυφλά κουνέλια, τις κατακρεουργημένες γάτες και θα τον οδηγήσει στα άδυτα της ιατρικής έρευνας μέσα από νυστέρια, σύριγγες, δοκιμαστικούς σωλήνες και... ακράτητα γέλια.

Γέλια μέσα σ' αυτή τη φρίκη; Ναι, γιατί ο Βακίλος δεν είναι πειραματόζωο, είναι... πειρα γ ματόζωο. Δεν χάνει ποτέ το κέφι του, ούτε καμία ευκαιρία για σαρκαστικά πειράγματα.

Σ' αυτό το άλμπουμ ο Αρκάς δίνει ένα πραγματικό ρεσιτάλ μαύρου χιούμορ. Αν έχετε τις μαύρες σας διαβάστε το. Θα δείτε βελτίωση. :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΣΑΙΤ ΤΟΥ ΑΡΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ WWW.ARKAS.GR ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΝΕΩΘΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥ ΚΑΙΡΟ!!!!!!! :(

ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΤΟ 'ΧΕΤΕ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ,,,,,,,arkas

emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΠΟ ΤΗ ΣΕΙΡΑ "ΞΥΠΝΑΣ ΤΟ ΖΩΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ".....

embounce8:anavwfwties::anavwfwties:emjawdrop

post-1102-1118242813.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 10 months later...

Έχω πολλά στο μυαλό μου

ΠειραματόΖωα

Το καινούριο αλμπουμάκι του Αρκά (και δεύτερο της σειράς Πειραματόζωα) έχει βγει εδώ και λίγες μέρες... :anavwfwties:

Μπορεί να επιζήσει ένα ζώο χωρίς εγκέφαλο ή πρέπει να του γίνει μεταμόσχευση άλλου εγκεφάλου; Μπορεί να πετύχει μια τέτοια μεταμόσχευση ή υπάρχουν ζώα που δεν βάζουν μυαλό;

Τέτοιες και άλλες σοβαρές έρευνες γίνονται στο επιστημονικό εργαστήριο που συνεχίζει να μας ξεναγεί ο Αρκάς σ' αυτό το δεύτερο άλμπουμ της σειράς "Πειραματόζωα". Βοηθοί του στην ξενάγηση είναι και πάλι ο Ιπποκράτης το χάμστερ και ο Βάκιλος το τρομερό ποντίκι, που το κακόηθες χιούμορ του είναι πιο επικίνδυνο κι από τους κακοήθεις όγκους που εμφυτεύουν στα πειραματόζωα.

Όμως μην ανησυχείτε. Το χιούμορ, όσο σκληρό κι αν είναι, είναι πάντα λυτρωτικό. Γι' αυτό χαλαρώστε και απολαύστε αυτό το άλμπουμ. Κι αν έχετε πολλά στο μυαλό σας θυμηθείτε αυτό που λέει ο Βάκιλος: Η ζωή έχει δυο πλευρές, την άσχημη πλευρά και την πολύ άσχημη πλευρά.

Από το οπισθόφυλλο

--------------------------------

Σο συγκεκριμένο άλμπουμ το χιούμορ γίνεται μακάβριο, ελεεινά φλεγματώδες, ουσιαστικά σκληρό :blink: (αν και πάντα εύστοχο..) ;)

Το συστήνω ανεπιφύλακτα για τους φανατικούς λάτρεις του Αρκά. emgoalB)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Καλά,ε?

Διάβασα τπρόσφατα τεύχη απ'το Η ΖΩΗ ΜΕΤΑ και τον Καστράτο και ξεράθηκα at all...

Η διαπίστωση;

Ο Αρκάς είναι μορφή σπάνια και άπαικτη και κάνει πολύ καλά που δεν παρουσιάζεται! B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όντως ο τύπος είναι άπαιχτος , αστείρευτη πηγή χιούμορ!Προσωπικά από όλες του τις σειρές τρελαινομαι με τον Ισοβίτη του Αρκά...αυτός ο Μοντεχρήστο είναι όλα τα λεφτά!!!

Ισοβίτης:Ξέρεις Μοντεχρήστο , εσύ είσαι ο μόνος που έχω στον κόσμο!...Πες μου με συμπαθείς καθόλου?

Μοντεχρήστο:Εξαρτάται...Πόσα μου δίνεις για να σε συμπαθώ?

Μήπως γνωρίζει κανείς το ονομά του?...νομίζω το μικρό ειναι Αντώνης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξέρω αν ισχύει...κυκλοφορεί μια φήμη ότι ο Αρκάς είναι ψυχίατρος!

Όπως και να έχει...είναι καταπληκτικός!

Έχω όλη τη σειρά του Καστράτου...τρελλό γέλιο όσες φορές και αν διαβάσω τις περιπέτειες της άτυχης Λουκριτίας...

:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είμαι χρονια fun!

O άνθρωπος δεν παίζεται και είδικα οι πρώτες του δουλειές είναι φοβερές!

Ισοβίτης

Κόκκορας

Χαμηλές πτήσεις

Καστράτο κλπ....τα έχω όλα και είναι όλα τέλεια!

Καυστικό και εύστοχο χιούμορ,σκέτη απόλαυση...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αντώνης Ευδαίμων ονομάζεται....(έπεσε πρόσφατα και σε ερωτηση στο τηλεπαιχνίδι εκατομμυριούχος..χιχιιχ...)

επισκεφτείτε και το όμορφο σάιτ του και παίξτε και το ψυχολογικό τεστάκι του: www.arkas.gr

είχα βγει ισοβίτης...χιχι

αν θέλετε ρίξτε και μια ματιά σε παλαιοτερα τοπικ:

emarrighthttp://www.greekmeds.gr/forum/index.php?sh...c=2480&st=0 (στην πρωτη σελίδα του...)

emarrighthttp://www.greekmeds.gr/forum/index.php?sh...ic=6449&hl=

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup ναι,ναι....

(προσωπικά, εχω..ισόβια...αλυσσοδεθεί στο χιούμορ τους και στα έργα τους!!!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φανταστικά επίσης είναι και τα πειραματόζωα...

Πολύ γέλιο...Πρέπει όντως να είναι γιατρός αυτός ο τύπος.

Αλλά η Λουκρητία ειναι by far the best!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προσωπικώς η αδυναμία μου είναι οι "Χαμηλές Πτήσεις"!

Πατέρας σπουργίτι:

Κοίτα πόσο λαμπερά είναι τα αστέρια απόψε...

Κάθε φορά που βλέπω τα αστέρια σκέφτομαι πόσο απελπιστικά μικροί είμαστε μπροστά στην απεραντοσύνη του σύμπαντος...

Μετά όμως συνειδητοποιώ ότι είμαστε και εμείς κομμάτια αυτού του σύμπαντος και τότε νιώθω κάτι από το μεγαλείο του να περνάει σε εμάς, βλέπω κάτι από το μεγαλείο του να μας αγγίζει...

Δεν το βλέπεις και εσύ αυτό;

Γιος σπουργίτι:

Από εδώ που κάθομαι, όχι... :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

earkas5ew4.th.jpg

emarup Κάντε κλικ πάνω στην εικόνα για να τη δείτε σε κανονικές διαστάσεις! ;):lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.