Jump to content

Η πρώτη μου φορά στο Παπουλάκειο!!!! Δεν πόνεσε!!!


MoNkEy mAn

Recommended Posts

Καλή σας μέρα και Χρόνια Πολλά!!! Ο λόγος που ξεκινάω αυτό το τοπικ είναι γελοίος αλλά τέλοςπάντων!!!

Είπα κι εγώ σαν παιδί να πάω να διαβάσω κάπου τώρα που γύρισα αθήνα στο σπιτάκι μου, καθ'ότι με ένα ψυγειο, έναν υπολογιστή κι ένα Playstation2 δίπλα μου ένας άνθρωπος σαν κι εμένα δεν μπορεί εύκολα να συγκεντρωθεί!!!

Κανονίζουμε λοιπόν με τον αγαπητό Παντελή να πάμε να διαβάσουμε σε αυτό το τόσο περίφημο Παπουλάκειο μιάς και είναι σε απόσταση 15 λεπτών περπατήματος από το σπίτι!!!!

Πλάκα είχε, ντάξει να μην ήταν ο μαλάκας ο διπλανός που έγραφε σαν τρελλός στο laptop του και να μας τα έπρηζε!!! Πολύς κόσμος για να σχολιάσεις (γιατί οι περισσότεροι άντρες εκει μέσα ήταν normal αλλά οι περρισότερες γυναίκες καμμένες-ψιλογηρασμένες;;;;;)Πλάκα είχε μια κρεμάλα με τον λούκυ λουκ!!!! γιατί υπήρχε όμως;;;

Και η ξανθούλα που καθόταν στο απέναντι παράθυρο αααχχχχχ

θεά!!! :wub::wub:

Δεδομένης της "σοβαρότητας" της δημοσίευσης όποιος θέλει απαντάει!!!!

Αν είσαι στο gmeds στείλε κανα μήνυμα, μιλούσες με ένα πολυτεχνίτη κάποια στιγμή :P

:withstupid:

Κατα τ'άλλα θα μπορούσα να πώ ότι διάβασα.... :withstupid::withstupid:emrockonemstupidemstupidemcat

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Xαχα...γενικώς το Παπουλάκειο δεν είναι και τόσο για διάβασμα...όσο για άλλα πράγματα... :P ψιλή κουβεντούλα, pc-ιά , γνωριμίες... :P

Όσο για τις καμμένες και γηρασμένες γυναίκες δε μπορώ να σχολιάσω...έτσι και αλλιώς τα ίδια χάλια είναι και οι άντρες... :splaaaats::P

Η κρεμάλα με τον λούκυ λουκ υπάρχει για να σου θυμίζει οτι στο τέλος απο το πολύ διάβασμα δε θα αντέξεις άλλο και θα τα τινάξεις...άααααααρα ποιό είναι το συμπέρασμα???Να μη διαβάζεις πολύ και κυρίως στο αναγνωστήριο που δε διαβάζεις έτσι και αλλιώς...χαμένος χρόνος... :P (πλάκα κάνω ε...απλά την έχει βάλει εκεί ένας που λέγεται Ποθητός)

Δεν ξέρω αν κατάλαβες το συλλογισμό μου...είναι και πρωί ακόμα και δε λειτουργώ... :P:unsure:

emnewyear emnewyear emnewyear emnewyear

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δύο λέξεις: Ιπποκράτους 15.

Δοκιμάστε το.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δύο λέξεις: Ιπποκράτους 15.

Δοκιμάστε το.

Τρεις λέξεις:

ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΑΛΛΟΥ!!! emdevil

Κάνουμε αχ και βαχ να βρούμε καμιά θέση από τους ήδη υπάρχοντες νομικάριους...

Εκεί διαβάζουμε δεν παίζουμε τις κουμπάρες ούτε τον γιατρό! emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ήρεμα βρε παιδιά... :lol::P

Υπάρχει και η βιβλιοθήκη της Ιατρικής απένταντι απο την είσοδο της σχολής.

Η βιβλιοθήκη της Οδοντιατρικής...

Η βιβλιοθήκη του Αγ.Θωμά δε περίπτωση που δε βρίσκεις πουθενά εκεί γύρω...

Η βιβλιοθήκη του παιδαγωγικού (νομίζω) στο κέντρο...

μπλά μπλά μπλά.... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παώ Ιπποκράτους εδώ και ενάμισι χρόνο και δεν είχα ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΔΥΣΚΟΛΙΑ να βρω θέση, ακόμα και όταν πήγαινα αργά (π.χ. 4 το απόγευμα). Αντιθέτως, στο Παπουλάκειο, 3/4 φορές, πόσο μάλλον το απόγευμα δε βρίσκεις θέση ούτε με σφαίρες. Μην προωθούμε τον απομονωτισμό, ένα πανεπιστήμιο είμαστε....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δυο βήματα πιο πέρα στα Στάρμπακς της Κοραή έχει τραπεζάκια με ειδικό φωτισμό για διάβασμα... (και καλά...)

Αααααα και

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!! emnewyear

(το 1ο μου ποστ για φέτος...)

Λοβ γιου αλλ ρεεεεεεεεε emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι καλή φάση τα αναγνωστήρια. Τώρα τελευταία κυκλοφορώ πολύ στις βιβλιοθήκες!!!!!!!!!!!!!!! Διαβάζεις σαν π*****ς, μετά για διάλλειμα πίνεις καμιά καφεδούμπα και γενικότερα το διάβασμα από αγγαρεία γίνεται διασκέδαση. Το παπουλάκειο πάντως δεν είναι για πολλά τις ώρες αιχμής. Φαντάζομαι μετά τις 12 για ένα βραδινό διάβασμα θα είναι ότι πρέπει.

Ρε παιδιά πως θα συνδέσουμε στο παπουλάκειο τους φορητούς μας με τις μπρίζες του δικτίου? Αν ξέρει κάποιος να με pm.

Υ.Γ: Έτσι και διαβάζει η Λίλιαν δίπλα σου δεν πρόκειται να βγάλεις σελίδα.... λοοολ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup ο καλύτερος τρόπος είναι να ρωτήσεις κάποιον που είναι εκεί συνδεδεμένος και να αντιγράψεις τις ρυθμίσεις σε ένα χαρτάκι! :D
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup 2.5Mbit, όχι αστεία, έτσι? :P:P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά σας πρόλαβα! ρώτησα εγώ ένα παληκάρι χτες! λοιπόν όσοι έχετε φορητό γράφετε:

Διεύθυνση IP ...

Μάσκα Υποδιεύθυνσης ...

Προεπιλ. πύλη ...

DNS

Πρωτιμόμενο ...

Εφεδρ. ...

Τώρα αν κάνει για όλες τις θύρες δικτύου δεν ξέρω! μην μου βάζετε δύσκολα!!!

Αυτός που ρώτησα καθότανε όπως μπαίνουμε στα δεξιά κοντά σε μια θύρα δικτύου

Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά γιατί δεν έχω αγοράσει ακόμα καλώδιο, αλλα φοβάμαι κιόλας ότι δεν θα διαβάσω καθόλου αν φέρω τον υπολογιστή μαζί!!!

θα κατεβάζω και θα κατεβάζω!!!

Άσε που υπάρχουν τρελλοί θηλυκοί πειρασμοί!!!

Η λίλιαν είναι αυτή η καστανή που κάνει marlboro lights (με σπίρτα παρακαλώ!!!) και διαβάζει ανατομική ; :P

Α και μιά άλλη ερώτηση! Ποιός έιναι αυτός ο τρελλαμένος με τις επιγονατίδες ;;; που φοράει όλο κάτι ρούχα μηχανής; :Ρ

:withstupid: Αμάν! Μα σου έδωσε κάποιος άδεια να ποστάρεις δημόσια τα εσωτερικά IP του δικτύου Αθηνά του ΕΚΠΑ, όπου γράφουν επάνω όλα τα κανάλια ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΠΡΟΣΒΑΣΗ;;; Πρέπει να διαβάζουμε όλες τις δημοσιεύσεις κατά τα φαινόμενα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup κοίτα να δεις..... αν είναι αν τον βάλεις να κατεβάζει από e-μουλάρι κτλ τότε σιγά... γιατί να μην διαβάζεις??? Μόνο πρόβλημα ότι θα πιάνει πολύ χώρο το ΠιΣι για να διαβάσεις κιόλας....

Πάντως κάνε μου την χάρη και αν τον πας, κοίτα να δεις αν δουλεύουν και άλλες μπρίζες!!!! (για να ξέρουμε δηλαδή, να μην ερχόμαστε από τις 8 το πρωί να πιάσουμε και πρίζα δικτύου δηλαδή!! :P:P )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:lol:emrockon Άντε με πείσατε!!! αν και τηλεφωνικώς μου είπανε ότι γίνεται της πτανας και δεν έχει θέσεισ, του λούστη όλη μέρα θα είμαι σήμερα! τέσπα θα τον πάρω, μακάρι όμως να βρώ κανένα μαγαζάκι για πσιά εκεί κοντά να πάρω καλώδιο!!! :blink:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η λίλιαν είναι αυτή η καστανή που κάνει marlboro lights (με σπίρτα παρακαλώ!!!) και διαβάζει ανατομική ; :P

Όχι...

Α και μιά άλλη ερώτηση! Ποιός έιναι αυτός ο τρελλαμένος με τις επιγονατίδες ;;; που φοράει όλο κάτι ρούχα μηχανής; :Ρ

Αυτός που έβαλε τη κρεμάλα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά σας πρόλαβα! ρώτησα εγώ ένα παληκάρι χτες! λοιπόν όσοι έχετε φορητό γράφετε:

Διεύθυνση IP ...

Μάσκα Υποδιεύθυνσης ...

Προεπιλ. πύλη ...

DNS

Πρωτιμόμενο ...

Εφεδρ. ...

Τώρα αν κάνει για όλες τις θύρες δικτύου δεν ξέρω! μην μου βάζετε δύσκολα!!!

Λοιπόν το έψαξα για τις μπρίζες:

Όπως μπαίνεις και κοιτόντας από τα δεξιά προς τα αριστερά οι πιθανές καταλήξεις της διεύθυνσης ip είναι:

.. (τέρμα δεξιά προς τα πίσω) .. (δεξιά προς τα μπροστά)

και όλη η αριστερή πλευρά είναι νομίζω ..

ψάξτε το και μόνοι σας emgoal

:withstupid: Αμάν! Μα σου έδωσε κάποιος άδεια να ποστάρεις δημόσια τα εσωτερικά IP του δικτύου Αθηνά του ΕΚΠΑ, όπου γράφουν επάνω όλα τα κανάλια ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΠΡΟΣΒΑΣΗ;;; Πρέπει να διαβάζουμε όλες τις δημοσιεύσεις κατά τα φαινόμενα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
Παώ Ιπποκράτους εδώ και ενάμισι χρόνο και δεν είχα ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΔΥΣΚΟΛΙΑ να βρω θέση, ακόμα και όταν πήγαινα αργά (π.χ. 4 το απόγευμα). Αντιθέτως, στο Παπουλάκειο, 3/4 φορές, πόσο μάλλον το απόγευμα δε βρίσκεις θέση ούτε με σφαίρες. Μην προωθούμε τον απομονωτισμό, ένα πανεπιστήμιο είμαστε....

Περίεργο, εγώ πήγα σήμερα 10:00 στην Ιπποκράτους κι έπιασα την τελευταία θέση. Κάποιος που ήρθε 10' μετά κάθησε στον πάγκο των επιτηρητών και ο απόμενος σε μια καρέκλα μόνος του χωρίς γραφειάκι... emoops

Υ.Γ.: Προφανώς δε θα πήγαινες στις εξεταστικές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Φιλε inliner γεια σου.

Προφανως το ip που postares παραπανω ειναι προσωπικο!!

Επισης εφοσον τοσο απροκαλυπτα εκθεσες σε κοινη θεα τις διαφορες παραμετρους συνδεσης,σχετικοι και ασχετοι μαζευτηκαν και επισης αναγωγοι-ενα laptop=δυο θεσεις.Tο αποτελεσμα ηταν να διακοπουν μεσα σε μια εβδομαδα ολες οι προσβασεις απο τον κατω οροφο του αναγνωστηριου.

Φυσικα για τους σκληροπυρηνικους θαμωνες του διαβασματος αυτο ηταν μια ανακουφιση.

Για τους τυχαρπαστους με τα LAPTOP δεν υπηρξε καμια διαφορα.

Ενω για αυτους που συνδυαζαν διαβασμα-internet-εργασιες ενα μεγαλο πληγμα.

Προσωπικα για να μην ενοχλω τους ''γειτονες'' μου στο τραπεζι και καταλαμβανω εξτρα χωρο,εβαζα τα βιβλια πανω στο laptop.

Τοσο καιρο ψαχνωντας να κατανοησω πως εδω και 3 μηνες χρησιμοποιουσα απροβληματιστα τις υπηρεσιες δικτυου απο το αναγνωστηριο και σε διαστημα μιας εβδομαδας τα παντα κατερρευσαν κατεληξα εδω.

Μιλωντας με τους administrators απο το ΕΚΠΑ ακα ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ μου ειπαν πως

τον τελευταιο μηνα Φεβρουαριο δεχονταν πολλες ''επιθεσεις'' απο επιτηδειους απο τα συγκεκριμενα μπριζακια με αποτελεσμα να τα κλεισουν μια και καλη.

Ετσι ο συνδυασμος σχολη το πρωι και το βραδακι αναγνωστηριο και ιντερνετ αντικατασταθηκε απο το σχολη το πρωι και 56αρι modem το βραδακι.

Προφανως το ''ανοιξαμε και σας περιμενουμε'' μηνυμα σου με τα ip και dns παραπανω συνεβαλε σε αυτο.

ΥΓ.Ελαχιστα χρησιμοποιημενο utp καλωδιο πωλειται σε τιμη ευκαιριας.Λογοι

προφανεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προφανώς δεν μπορεί να αποδοθεί μόνο σε αυτό το post που δημοσιεύτηκε σε ένα forum φοιτητών ιατρικής και νέων ιατρών το κλείσιμο του δικτύου στο Αναγνωστήριο.

Βέβαια είναι *δυσάρεστο* (για να μην πω τίποτε άλλο) το γεγονός ότι δημοσιεύτηκε ο τρόπος πρόσβασης σε ένα κλειστό δίκτυο περιορισμένης πρόσβασης.

Όσο δυσάρεστο κι αν είναι πάντως, οι Διαχειριστές του greekmeds.gr δε νιώθουν ιδιαίτερη συμπάθεια για το γεγονός ότι μη φοιτητές ιατρικής, μη φοιτητές ΕΚΠΑ (και σε ορισμένες περιπτώσεις μη φοιτητές γενικά) δεν έχουν broadband internet στο Αναγνωστήριο της Ιατρικής. Με την εξαίρεση του Αντώνη βέβαια, που έχει προσφέρει και δυο πράγματα σ' αυτό το Αναγνωστήριο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε κατσείτε σπίτια σας να διαβάσουτε να περάσουτε κανα μάθημα,να γίνετε ανθρώποι :P:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Aγαπητε Σαραντο συμφωνω τα μαλα.

Απλα τοσο καιρο εψαχνα ρωτουσα και μεχρι φιλικες σχεσεις με τους admins του ΕΚΠΑ συναψα προκειμενου να επαναφερω το δικτυο.Μεχρι και δεσμευση τους οτι θα επαναφερουν δοκιμαστικα μια μπριζα.Τελικα λογω σχολης δεν καταφερα να το διαπιστωσω.Επισης μετεφερα σε οσους LAPTOPαιδες εβλεπα να ελεγξουν για ιους το

PC τους και να βαλουν firewall.Προσωπικα εκανα format!!

Οσο για τον Inliner δεν τον κατηγορω παρα μονο για το post του.

Οπως προσωπικα του δοθηκαν οι παραμετροι ετσι και αυτος και μονο αν,καποιος του ζητουσε τις ιδιες πληροφοριες μεσα στο αναγνωστηριο και αφου εκοβε και την φατσα του να τις μετεφερε στομα με στομα.Ετσι και ο κυκλος θα παρεμεινε κλειστος

και φυσικα μονο θαμωνες του παπουλακειου θα ειχαν προσβαση.

Αλλα οπως καποιοι με αγωνες κρατανε αυτο το πολυ ομορφο και κατ'εμε hot spot αναγνωστηριο ανοιχτο,ετσι και αυτοι που πιεσαν τους admins-που γνωριζουμε ποσο κολλημενοι ειναι και απροθυμοι να βοηθησουν,λες και πληρωνουν το internet απο την τσεπη τους-να δωσουν NET,με το να μην σεβομαστε τους κανονες,ακυρωνουμε ολη αυτη την δυσκολη προσπαθεια ΤΟΥΣ.

Τελικα απορω αν μονο εγω εκανα ενεργειες για επανασυνδεση-καθως και ο Μητσος :) -γιατι καθε φορα που ελεγα οτι το Παπουλακειο δεν εχει NET απορουσαν Παπου...τι?.

Τελος παντων,Peace

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.