Jump to content

Μετανιωνω...


GoLdIe

Recommended Posts

Με την ευκαιρια των γιορτων που ερχονται emjesusemxmasemstaremsanta και το ευρυτερο πνευμα αγαπης και αλτρουισμου που θα (επρεπε να) μας διακατεχει...

σκεφτηκα το θεμα για το τοπικ αυτο... emnewyear

Για ποια πραγματα εχετε μετανιωσει τον χρονο που περασε?

Πραγματα που κανατε ή δεν κανατε...

Ευκαιρια να τα παραδεχτειτε ΕΔΩ! emblush

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δινω το καλο παραδειγμα και κανω την αρχη :rolleyes:

Μετανιωνω που δεν πηρα τη δουλεια στην Αθηνα οταν ειχα την ευκαιρια τον Απριλιο... :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μετανιώνω για τον τρόπο που φέρθηκα σε ανθρώπους που εκτιμούσα, υπό συνθήκες ψυχολογικής πίεσης, λίγο πριν μπω στρατό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μετανιώνω.... χμ... αυτή η λέξη δεν έπρεπε να υπάρχει.. γιατί να μετανιώνουμε; Το θέμα είναι να κοιτάμε πάντα μπροστά.. να μην κλαίμε ποτέ την μοίρα μας... Τι νόημα έχει να μετανιώσουμε για κάτι; Μπορούμε να το αλλάξουμε; ΟΧΙ. Το μόνο που θα καταφέρουμε είναι να σκάσουμε και να μην είμαστε καλά.... Το μόνο που πρέπει να κάνουμε είναι να μαθαίνουμε από τα λάθη μας... Να ωριμάζουμε μέσα απο αυτά. Εξάλλου κάθε εμπόδιο για καλό!

Goldie μην είσαι τόσο σίγουρη ότι θα ήσουν καλύτερα Αθήνα. Σκέψου ότι έγινε για καλό! Σκέψου ότι κάτι καλύτερο σε περιμένει. Σκέψου οτι τα καλά έρχονται... μια δουλειά ήταν... θα βρεις άλλες καλύτερες. Ο άνθρωπος που έχει κουραστεί στη ζωή του ΠΑΝΤΑ ανταμοίβεται!

Εγώ δεν μετανιώνω για τίποτα. Ίσα ίσα έμαθα πολλά... κέρδισα πολλά και με βοήθησαν να μεγαλώσω.

Αν πάλι μπορούσα να γυρίσω το χρόνο πίσω.. το μόνο που θα άλλαζα είναι να έμπαινα με την πρώτη στο πανεπιστήμιο.. αλλά κάποιος λόγος θα υπάρχει που δεν μπήκα...

Το θέμα ρε παιδιά είναι να είμαστε πάντα χαμογελαστοί! Να περνάμε καλά! Να δίνουμε πράγματα στους συναθρώπους μας γιατί έτσι ολοκληρονώμαστε και εμείς σαν άνθρωποι.

Μπορεί όλα αυτά να φανούν πολύ αλαζονικά... δε ξέρω... κάποτε μετάνιωνα και εγώ για πράγματα και έσκαγα.. και κοίταγα συνέχεια πίσω... δεν κέρδισα τίποτα... ίσα ίσα... με έκανε χειρότερα. Γιατί να σκάω για κάτι που δεν μπορώ να αλλάξω....

Δεν ξέρω αν μπόρεσα να σας μεταφέρω τις σκέψεις μου μέσα σε λίγες γραμμές. Και κάτι ακόμα. Μην βιάζεστε να κρίνεται τους ανθρώπους.. είτε θετικά είτε αρνητικά...

emiloveyou ALL

ΥΓ. Sov: Μπορεί όπως λες να φέρθηκες άσχημα σε κάποιους.... η γνώμη μου είναι αντί να μετανιώνεις... να κάνεις πράγματα για να το αλλάξεις! Ποτέ δεν είναι αργά. Και Πολλές φορές αντιδρούμε αρνητικά γιατί είμαστε πιεσμένοι. Σε όλους συμβεί...

ΥΓ. emstupid

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ σφωνώ με το μάνατζερ και γενικά προσπαθώ να μη μετανιώνω για κάτι που έκανα, αλλά για κάτι που δεν έκανα.... :) :) :)

(κοινώς αντί να το σκέφτομαι, να το κάνω γιατί πού θα μου δοθεί η ευκαιρία ξανά??)

emblush

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Και ξεθάβοντάς το, μετανιώνω που δεν έριξα εκείνη τη στρυχνίνη τότε.... emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ρισκάρω να πω ότι μετάνιωσα για κάτι που είναι βέβαιο ότι θα ξανάκανα με βάση το χαρακτήρα μου. Και αυτά που δεν θα έκανα ξανά είναι πολύ λίγα και ασήμαντα και δεν ήταν και πολύ άσχημα, απλά δεν εκτιμήθηκαν σωστά. Αν μετάνιωσα πραγματικά για κάτι είναι για τα γεγονότα του τελευταίου καιρού,που ελπίζω να μου συγχωρεθούν στο μέλλον, γιατί τα πλήρωσα ακριβά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.