Jump to content

SMS


tik-tak

Recommended Posts

SMS,

μηνυματάκια μέσω κινητών τηλεφώνων που μας έκαναν εντυπωση, που μας χαρισαν χαμόγελο ή /και μας ξενέρωσαν...

επειδή ,αν και γραπτά τα μηνύματα, στο κινητό δεν ισχυει το "scripta manent" ,ας καταγράψουμε τα SMS που μας προξένησαν ευχάριστη ή δυσάρεστη εντυπωση....

:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αυτη τη στιγμή στη μνήμη του κινητού μου υπάρχουν τα εξής μηνυματάκια (τα οποία κρατώ ακόμη, γιατί ...έχω δεθεί συναισθηματικά μαζί τους....μου φέρνουν όμορφους συνειρμούς :P ...):

-"...ξέρω τι σημαίνω για σένα ,

πόσο πολύ με χρειάζεσαι ,

πόσο σου λείπω,

οτι δεν μπορείς χωρίς εμένα.

Λυπάμαι που σε άφησα μια για πάντα!

Με αγάπη,ο εγκεφαλός σου..."

και το αγαπημένο μου (στο οποίο την πάτησα, το ψώνιο!):

-"....όταν ο θεος έπλαθε τα αγγελάκια,

γλύστρισε απο τα χέριά του το πιο ξεχωριστό,

το πιο όμορφο, το πιο γλυκό κι έπεσε στη γη......

>

>

μιλάμε...

σακατεύτηκα!ακόμα πονάω...."

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά,ε?Απίστευτο τικ τακ!

Αυτό το τόπικ σκεφτόμουν να το βάλω εδώ και 3 μέρες!Απλά το είχα σκεφτεί με μια μικρή διαφοροποίηση:

Να γράφουμε το μήνυμα που μας έστειλαν τη συγκεκριμένη μέρα και μας έκανε εντύπωση!

Πάμε ξανά πίσω στο τόπικ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γειά σου Μαρούσα! Τη κάνις???

Χθες το βραδυ στο μετρό ....σενέγραψα ερωτικό SMS με αγνωστο μου συνεπιβάτη....όλο με ρωτούσε πώς γράφεται η τάδε λέξη και αν εχει κάνει λάθος στην άλλη κοκ....ειχε πλάκα! (-κοπελιά, το "ιδιο" με γιώτα γράφεται;....) ....

----->spider....ξέρεις τι λένε , για τα μεγάλα πνευματα,ε;

---------------------

μήνυμα , πολύ σημαντικό και χαροποιο για μένα:

" πότε μπορείς να μας παντρέψεις;"

(φτου-φτου, τα παιδιά!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

A Β Γ Δ Ε Ζ Η Θ Ι Κ Λ Μ Ν Ξ Ο Π Ρ Σ Τ Υ Φ Χ Ψ Ω . , ; !

Tώρα που έμαθες την αλφαβήτα και τα σημεία στίξης στείλε και κανένα μήνυμα...

:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χρόνια πολλά κούκλα μου! Ο,τι επιθυμείς! Να τα εκατοστήσεις! Εύχομαι να σε δω στη Σκάλα του Μιλάνου κι εγώ από κάτω να σπάω πιάτα και να σου πετάω λουλούδια! Φιλιά!

:splats::lol::wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεσποινις Ήρα οφείλω να σας κρούσω τον κώδωνα του κινδύνου.Βρίσκεστε στα όρια του αλκοολισμού .Επίσης μην ξεχνάτε πως το τσιγάρο είναι ο δρόμος προς τα ναρκωτικά εκ των οποίων ουσίες όπως το lsd επιδρούν στα εγκεφαλικά κέντρα με αποτέλεσμα να δεχόμαστε εντονότερα κάποια ερεθίσματα.Η ψύχωση , η οποία προκαλείται ,πλέον είναι σχεδόν έκδηλη κρίνοντας από τη χθεσινή σας παρουσία.Παρόλη την κατάντια σας , η γνώμη σας διατηρεί την αξία της περιέργως.Συνεπώς επικοινωνήστε μαζί μου γρήγορα .

από έναν φίλο μου , σχεδόν αδερφικό (κυριολεκτικά αφού μεγαλώνει στο ίδιο σπίτι με τον μικρό μου αδερφό :bloodomen: ),αυτά πάθαίνει όποιος περνάει δεύτερη εφηβεία! :rolleyes::P

Έχω πάρει πάστες για όλους!

από τον μικρό μου αδερφό!

σχεδόν του βάλαμε θερμόμετρο καθώς δε μας έχει συνηθίσει σε τέτοια!και χωρίς να έχει προηγηθεί κάποια νίκη του Παναθηναικού! :splaaaats:

-Λάμπεις?

-Πολύ...

-Φτάνει μέχρι τη Θεσσαλονίκη...ήλιος!

smsικος διαλογος με την "αδερφούλα "μου επειδη ήμουν ερωτευμένη! :wub:

Καλημέρα , σ αγαπώ πολύ.Η μαμά σου.

όταν ημουν αρκετά χιλιόμετρα μακριά :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Την τελευταία φορά που έγραψες μμμμ....βασάνιζες ένα παγωτό...Δεν πιστεύω η δίαιτα να κράτησε μόνο μία ώρα??

από έναν φίλο μου που με δουλεύει κάθε φορά που του ανακοινώνω ότι αρχίζω διαιτα :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χρόνια πολλά κούκλα μου! Ο,τι επιθυμείς! Να τα εκατοστήσεις! Εύχομαι να σε δω στη Σκάλα του Μιλάνου κι εγώ από κάτω να σπάω πιάτα και να σου πετάω λουλούδια!  Φιλιά!

:splats::lol::wacko:

ΟΧΙ δε εστειλα εγω το σμσ :lol: .....ανοιγει η Σκαλα την Τριτη

Την τελευταία φορά που έγραψες μμμμ....βασάνιζες ένα παγωτό...Δεν πιστεύω η δίαιτα να κράτησε μόνο μία ώρα??

από έναν φίλο μου που με δουλεύει κάθε φορά που του ανακοινώνω ότι αρχίζω διαιτα :angry:

αν θυμαμαι καλα ειχες κ ενα αλλο σμσ (ημουνα παρουσα emblush ) που ελεγε οτι ξεσκιζει ενα παγωτο απο γνωστο παγωτατζιδικο :splaaaats: κ να ζυλεψεις επειδη εσυ ειχες πει οτι θα σταματαγες να τρως. (δε θυμαμαι καλα το σμσ.....ε δε κρυφοκοιταζα :rolleyes: )

ρε γμτ ειχα κατι καλες μαντιναδες που μου τις ειχαν στειλει....λιγο emcensored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν το βλέμμα σου ανάβει φωτιές,

αν το χαμόγελό σου προκαλεί λιποθυμίες

κι αν όπου πηγαίνεις γίνεται σεισμός...

τότε κάτσε σπίτι σου γρουσούζη να ησυχάσουμε!!!!

emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emthanx

Θέλω να στηθείς...και να σε πάρω

Πεθαίνω να σου τραβήξω μια στα γρήγορα και ξέρω πως θα σ αρέσει...

Μην τρομάξεις,δε θα πονέσει...

Θέλω μόνο μια φωτογραφία..!!!

emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πες τα χρυσόστομη emthanx !!!άλλοι τρώνε παγωτά και άλλους κάνουν να νιώθουν άσχημα!!!!(καλά λέμε τώρα... :splaaaats:emdevilemhehe )

υγ-μπαχαλεμα! emblush

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σύμφωνα με κάτι πρόχειρους υπολογισμούς μου χρωστάς 1456 φιλιά και 3427 αγκαλιές.Πότε θα με ξεχρεώσεις?

Υ.Γ. Με τόκο εννοείται...

emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για ό,τι χρειαστείς...λεφτά,παρέα,βοήθεια,ηθική υποστήριξη,κατανόηση,ειλικρίνεια,σεβασμό,αγάπη,μια χάρη βρε αδερφέ......

ΜΗ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ!!

emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

πολυ καλο....το εστειλα.....και μετα με πηρε αμέσως τηλέφωνο....του το εκλεισα.....και ξαναπήρε....και του φωναζα:ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ!!!! :P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν γράφω τις απαντήσεις των καυστικών μηνυμάτων μου προς τους φίλους μου τους Παναθηναϊκούς χτες βράδυ!

χεχεχεχε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έπρεπε να μάθεις κάτι εδώ και καιρό, ξέρω, θα σε στεναχωρήσει,ίσως σε πληγώσει, μα δε μπορώ να στο κρύβω άλλο, προτιμω να το μάθεις από εμένα:

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemypoklinomai emypoklinomai emypoklinomai emypoklinomai emypoklinomai emypoklinomai

Το καλύτερο που έχω ακούσει εδώ και βδομάδες!!!!!! emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Χικ χικ χε χε χε...

:blink:

(πρωτοχρονιάτικο μνμ από Νάντια ;) )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

"ΤΙ ΚΑΝΩ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΟΜΟΡΦΟ; ΣΤΕΚΟΜΑΙ, ΧΑΜΟΓΕΛΩ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΟΥΡΑΣΤΩ ΦΕΥΓΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ!!"

"ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΔΕΙ ΚΑΝΕΙ 1 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΝΑ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΤΕΙ, 1 ΛΕΠΤΟ ΝΑ Σ'ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ, Ι ΩΡΑ ΝΑ Σ' ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΚΑΙ ...ΜΙΑ ΖΩΗ ΝΑ ΤΡΑΒΑ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΣΕ ΓΝΩΡΙΣΕ...."

"ΚΟΙΤΑΩ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΕΣΕΝΑ, ΚΟΙΤΑΩ Τ' ΑΣΤΕΡΙΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΕΣΕΝΑ, ΚΟΙΤΑΩ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΕΣΕΝΑ, ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ;"

"ΤΩΡΑ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ Μ' ΑΡΕΣΕΙΣ! ΜΟΙΑΖΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΣΤΑΥΡΟΛΕΞΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΡΙΦΟΥΣ ΠΟΥ Μ' ΑΡΕΣΟΥΝ! Η ΜΟΝΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΥΣΙΜΟ, ΕΝΩ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΔΕΣΙΜΟ!"

"ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΟΝΕΙΡΟ ΘΑ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ, ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΔΑΚΡΥ ΘΑ ΕΚΛΑΙΓΑ, ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΙΣΙ ΨΩΝΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΨ ΝΑ ΓΙΝΩ ΣΟΥΠΕΡ-ΜΑΡΚΕΤ!!"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΔΕΙ ΚΑΝΕΙ 1 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΝΑ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΤΕΙ, 1 ΛΕΠΤΟ ΝΑ Σ'ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ, Ι ΩΡΑ ΝΑ Σ' ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΚΑΙ ...ΜΙΑ  ΖΩΗ ΝΑ ΤΡΑΒΑ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΣΕ ΓΝΩΡΙΣΕ...."

"ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΟΝΕΙΡΟ ΘΑ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ, ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΔΑΚΡΥ ΘΑ ΕΚΛΑΙΓΑ, ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΙΣΙ ΨΩΝΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΨ ΝΑ ΓΙΝΩ ΣΟΥΠΕΡ-ΜΑΡΚΕΤ!!"

Κλασικά κι αγαπημένα! Το δεύτερο το ήξερα ως "ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΨΑΡΙ ΘΑ ΗΜΟΥΝ Η ΘΑΛΑΣΣΑ, ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΠΟΥΛΙ ΘΑ ΗΜΟΥΝ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ - ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΨΩΝΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΣΟΥΠΕΡΜΑΡΚΕΤ!"

Ενώ η κλασική, με ομοιοκαταληξία και σόκιν εκδοχή του πρώτου είναι

"ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΔΕΙ ΚΑΝΕΙ 1 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΝΑ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΤΕΙ, 1 ΛΕΠΤΟ ΝΑ Σ'ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ, Ι ΩΡΑ ΝΑ Σ' ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΚΑΙ ...ΜΙΑ ΖΩΗ ΝΑ ΣΕ Γ@Μ...." :rolleyes::splaaaats::splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.