Jump to content

ANTIVIRUS Programs


Ποιο χρησιμοποιείτε;  

8 members have voted

  1. 1. Ποιο χρησιμοποιείτε;

    • Norton έκδοση 2004 Professional
      5
    • McAfee έκδοση 8.0.41
      1
    • F-Secure 2004 έκδοση 4.71.5
      0
    • Kaspersky Personal Pro έκδοση 4.5.0.58
      1
    • Extendia AVK Pro έκδοση 11.0.4
      0
    • AVK έκδοση 14.0.7
      0
    • eScan 2003 Virus Control έκδοση 2.6.484.8
      0
    • Panda Titanium έκδοση 3.02.00
      0
    • Norton Corporate έκδοση 9.0.0.338
      0
    • Panda Platinum έκδοση 7.05.04
      0
    • PC-Cillin 2004 έκδοση 11.00.1253
      0
    • ZoneAlarm with VET Antivirus έκδοση 5.0.590.015
      1
    • Kaspersky Personal έκδοση
      0


Recommended Posts

Η σειρά που τα έβαλα είναι τυχαία...

Εγώ μέχρι πρόσφατα είχα το Norton Professional.. Μάλιστα είχα το full package Norton SystemWorks 2004.. παρόλα αυτά πιστέυω ότι το όλο σύστημα κρεμάει αρκετά... αν μου αρέσουν τα διάφορα που έχει..

Σίγουρα το F-Secure είναι πολύ καλό.. αλλα πρόσφατα με πληροφόρησαν για το Virus.GR

και για ένα συγκεκριμένο Antivirus... Kaspersky. Προς το παρον αυτο χρησιμοποιώ δοκιμαστικα... φαίνεται οτι είναι όντως πολύ καλό...

Συγκριτικό τεστ και γενική κατάταξη Antivirus προγραμμάτων...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

McAfee 9.010, πρόσφατα κατεβασμένο, αδρά πληρωμένο και μάλλον σπαζαρχίδικο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγώ Norton AV 2002... με όλες τις αναβαθμίσεις εννοείται... (auto mode)

απλά γιατί είχα δουλέψει πολύ για να το σπάσω..... emoops εγκαθίσταται χωρίς serial ή crack, δε περνάει cookies στο σύστημα... (αυτό τώρα μήπως δεν έπρεπε να το πω???)

επιπλέον γιατί έχω δουλέψει πολύ για να το ενσωματώσω στο σύστημα... τρέχω thunderbird στον οποίο κατεβάζω και το hotmail... :):blink:B):o

είναι λίγο μπέρδεμα να το αλλάξω...

εκτός αυτού δε μου έχει δώσει ποτέ πρόβλημα...

η εμπειρία μου πάντως λέει ότι δεν υπάρχει μια μοναδική συνταγή για όλα τα συστήματα...

πειραματιστείτε....

υγ. η ψήφος μου πήγε στο norton αν και νεότερη έκδοση

υγ2. θέλω πάντως να δοκιμάσω το kapersky, roadrunner let me know

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γω χρησιμοποιώ το ZoneAlarm Security Suite και μπορώ να πω μια χαρά είναι και πιο γρήγορο είναι το σύστημά μου. Το Kaspersky Pro και απλό το έχω δοκιμάσει και με εντυπωσίασε το γεγονός οτι 3 φορές την ημέρα έχει updates όπως και η αργή ταχύτητά του,εντοπυτοις full scan δε κάνει γιατί μου κολλάει :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί δεν έβαλες τις νέες εκδόσεις του 2005?

anyway, κατά το παρελθόν έχω χρησιμοποιήσει σχεδόν όλα τα παραπάνω antivirus.

Αυτή την εποχή έχω βάλει το Norton Internet Security 2005 ..γιατί συνεργάζεται καλύτερα με το SP2.

Γενικά πάντως προτείνω κάτι πιο ελαφρύ και αεράτο όπως το Panda ή το NOD 32.

:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί δεν έβαλες τις νέες εκδόσεις του 2005?

Τα έβαλα σύμφωνα με το virus.gr.. και το σχετικό τεστ που έχει γίνει.. οι εκδόσεις 2005 είναι πολύ καινούργιες ακόμα και όχι δοκιμασμένες.. τουλαχιστον απο μένα... αν θέλετε όμως το αλλάζω... αυτά είναι τα ευκολα... σκοπός είναι να ωρουμε το καλύτερο...

Είμαι σε πειραματικό στάδιο και δε ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι το site αυτο.... γι'αυτό και έβαλα αυτό το ποστ... καλώς ή κακώς τα πράγματα στους υπολογιστές αλλάζουν πολύ γρήγορα... και γι'αυτό μ'άρέσει να μην θεωρώ τίποτα δεδομένο...

Μέχρι ώρας με το Systemworks δεν είχα κανένα πρόβλημα... αλλά αν υπάρχει κάποιο καλύτερο γιατί να μην το δοκιμάσω...

ΥΓ. Προς Nickpekos: Έχω και τις 2 εκδόσεις του Kaspersky.. προς το παρον έβαλα την απλή.. πριν απο λίγο βρήκα και crack για την pro... αλλά δεν δουλεύει.. πρέπει να βρώ άλλο key

μπορείς να κατεβάσεις από εδώ.... Kaspersky Personal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ύστερα από ψάξιμο,αλλά και από προσωπική εμπειρία====>KASPERSKY

Το μόνο του μείον ότι αργεί το full scan του,αλλά ως ώρας έχει βρει πράγματα που άλλα "φημισμένα" αντι-ιικά δεν τα έβρισκαν ούτε με σφαίρες.

Κουκί στον Ρώσο λοιπόν ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2 μηνες στο πανεπιστιμιο (αγγλια) και εχοντας στο διπλανο διαμερισμα ειναι 3 φρικια τισ τεχνολογιας εχο να προτεινο!!! το McAfee!!!!!! emstar

τα μειονεκτιματα του 1 αργει να φορτοσει κατα αλλα παρεχει firewall και ποιο μεγαλο καταλογο για ιους. ΑΑΑ!!!! και για τους μανιακους παιζει προγγραμα το οποιο ειναι το καλιτερο για την σθντηρηση του pc + defragmatation is called : System mechanics IOI pro emstar

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.