Jump to content

Ταχύτητες και internet..


Με πόσα τρέχετε;  

59 members have voted

  1. 1. Με πόσα τρέχετε;

    • 1. PSTN 56K
      19
    • 2. ISDN 64K
      15
    • 2. ISDN 128K
      2
    • 3. aDSL 256K
      2
    • 4 aDSL 384K
      13
    • 5. aDSL 512K
      2
    • 6. aDSL 1024K
      2
    • 7. aDSL 2048K
      1
    • 8. Satelite Internet
      3


Recommended Posts

ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ??ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΣΘΩΣΕΙΣ ΓΡΑΜΜΗ ΑΠ'ΤΟΝ ΟΤΕ?

για λογικές τιμές.... αλλάζεις χώρα....

αλλά μάλλον δεν αξίζει τον κόπο.... emkafes (φραπέδες)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είπα κι εγώ.

Προς στιγμή τρελάθηκα. Ως γνωστόν ο ΟΤΕ δεν παρέχει ADSL

σε γραμμή με οπτική ίνα. Μόνο σε χαλκό. Δυστυχώς δεν μπορώ να βάλω.

κλαψ κλαψ

dinaras

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μην παίζετε με τον πόνο μας οι της αλλοδαπής ρεεεεεεεεεεεεεεεε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι, ρε παιδιά, να μας προειδοποιείτε και λίγο πριν πετάτε τέτοιες κουβέντες και εμείς νιώθουμε πρωτόγονοι!!!

Ααααααααχ, εγώ πάλι, με το παλιό καλό 56άρι έχω μείνει... (που μόνο 56Κ δεν είναι, αλλά τέλος πάντων...) Τι να κάνουμε, η οικονομική στενότης βλέπετε! Έχω εξοπλιστεί, όμως, με GetRight και κάτι γίνεται... ιδίως όταν θέλω να κατεβάσω κάτι μεγάλο, το βάζω το βράδυ πριν πάω για ύπνο, ενεργοποιώ και το option "Shut down PC when done" και... το αφήνω μόνο του! Όταν τελειώσει κάνει disconnect και κλείνει μόνο του! Καλό για μας τους "αργούς", εεεεε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλά τώρα όποιος ψήφισε aDSL 2048k :blink: στο poll μπορεί να μου το κάνει λίγο πιο λιανά παρακαλώ???

δηλαδή υπάρχει άνθρωπος που θα με κάνει να αισθάνομαι άσχημα και αργός με τη σύνδεσή μου??!!!!!!!

emranting

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

Η ταχητυτητα του net ειναι κατι σαν την ταχητυτα των υπολογιστων πριν πεντε χρονια.Οσο βγαινει πιο γρηγορη,ολοι τη θελουν,αλλα στην ουσια οι εταιριες κερδιζουν τα κερατα τους,ενω και μια μεση ταχυτητα εξυπερετει,ολοι τρεχουν να αγορασουν το conn-x και adsl κτλ!!!Σιγουρα ειναι κατι καλο η μεγαλυτερη ταχυτητα,αλλα εμενα το isdn μου με εξυπερετει για το σπιτι,γιατι να ξοδευομαι παραπανω??? emeleos Κι αν θελω να κατευασω τιποτα το τοσο τεραστιο πια,5mb και πανω,ας ειναι καλα τα flashdisk,πηγαινω στη σχολη η σε ενα internet καφε και σε 15' ειμαι οκ!!!! :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Α δεν έχεις κατεβάσει ακόμη καμιά ταινιούλα? Δεν έχεις κατεβάσει τα win σε όλες τους τις εκδόσεις? Το Office? Ε, γιαυτό σε φτάνει το isdn! :withstupid:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Aαααααχχχχχ.... θα 'βαζα και γω ADSL για να κατεβάσω τη δεύτερη σεζόν του Τουίν Πικς, την τέταρτη του Σιξ Φιτ Άντερ και πολλές...πολλές ταινίες. Αλλά έκλεισε και το Suprnova.org, οπότε...:(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Aαααααχχχχχ.... θα 'βαζα και γω ADSL για να κατεβάσω τη δεύτερη σεζόν του Τουίν Πικς, την τέταρτη του Σιξ Φιτ Άντερ και πολλές...πολλές ταινίες. Αλλά έκλεισε και το Suprnova.org, οπότε...:(

Οπότε την ψάχνεις σε DC++,emule ,streamload,ftp............ή έστω σε άλλες τορρεντο-σελίδες :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχω κατεβασει πολλα πραγματα,αλλα οσο ν'αφορα τις ταινιες,προτιμω να τις αγοραζω.Οπως και να το κανουμε,το original εχει μια αλλη αξια... :P

Παρόλα αυτα και παλι δεν ξερω αν συμφερει να βαλεις adsl μονο και μονο για να κατεβασεις μια ταινια.στην τελικη την νοικιαζεις!!!+για τα προγραμματακια που λες,3 ευρω το ενα στα τει πειραια.Ευχαριστω... :splaaaats:emhehe

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ούτε καν να αγοράρεις. Τη νοικιάζεις, τη βλέπεις, την ριππάρεις και την κρατάς

Μια απορία όμως: Από NTSC σε PAL πώς μπορούμε να κάνουμε μεταφορά? (αν όχι τέτοια, από ζώνη 1 σε ζώνη 2 τότενες)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με το DVD Decrypter την κάνεις Region Free...σ'εμένα έτσι πιάνει...

Έλα όμως που υπάρχουν πράγματα που δεν μπορείς να νοικιάσεις...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με το DVD Decrypter την κάνεις Region Free...σ'εμένα έτσι πιάνει...

Έλα όμως που υπάρχουν πράγματα που δεν μπορείς να νοικιάσεις...

πολύ σωστό! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Aν έχουν ήδη γίνει... emoops λάθος μου...

Έριξα μιά ματιά μα δεν τα είχα βρεί...

Aν θέλει ο mod, ίσως είναι καλύτερα να κάνει merge με αυτό που ήδη υπάρχει... emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια απορία όμως: Από NTSC σε PAL πώς μπορούμε να κάνουμε μεταφορά? (αν όχι τέτοια, από ζώνη 1 σε ζώνη 2 τότενες)

Από ζώνη 1 και 2, αρκεί να γίνει zone free, όπως ήδη έγραψαν, κατά το dvdrip. Aν και τώρα τελευταία κυκλοφορούν firmware που μετατρέπουν σε zone free το dvd, oπότε και διαβάζει τα πάντα.

To NTSC και το PAL είναι το signal που φτάνει στην τηλεόραση. Ο μόνος τρόπος είναι να κάνεις encode από την αρχή, από το ένα στο άλλο, σε επίπεδο mpeg. Αλλιώς το κρατάς όπως έχει και το βλέπεις σε τηλεόραση που δέχεται και τα δύο σήματα.

Με λίγα λόγια, αυτό που ρώτησες γίνεται ή με software (μα χρονοβόρο) ή σε επίπεδο hardware, που είναι πλέον το πιό εύκολο... εκτώς από τη τηλεόραση, η οποία ή το έχει ή όχι.

Aν σου έχουν ήδη απαντήσει, συγχώρεσε την επανάληψη, μα εγώ τώρα είδα το 3rd. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδια εγω παιζω με 10GB/sec  :antegeia:  ζητω το infranet :antegeia:

10GB/sec δυστυχώς δεν υπάρχει... αυτό που έχεις μάλλον είναι 10Gbs

10Mbs είναι η oπτική ίνα που υπάρχει για παράδειγμα στην Ιταλία μέσω Fastweb.

6Mbs είναι το μέγιστο που μπορεί να υπάρχει σε xDSL (για την ώρα τουλάχιστον).

To 10Gbs είναι το intranet, μα στη σύνδεση με το internet δε μπορεί να φτάσει πάνω από 10Mbs (και πάλι πολύ λέω), λόγω ΟΤΕ.

H κάρτα Ethernet είναι 10Μbs/100Mbs/1Gbs, για την ώρα τουλάχιστον ;)

Β=byte

b=bit

Mbs=mega bit per second

Gbs=giga bit per second

Eνώ ΜΒ/s είναι το αληθινό transfert rate... σε mega byte per second.

Έτσι για να ξέρουμε όλοι μας... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.