Jump to content

Θα καείς στην κόλαση!!!


Mariza

Recommended Posts

Ωχ ωχ...καλά αν αρχίσω να γράφω θα τελειώσω σε κανά μήνα.

Έχω πει ψέμματα για...

1) μαθήματα (ποσότητα)

2) γκομενικά (καλά εκεί την πάτησα για τα καλά)

3) σχέσεις (white Lies)

4) κιλά(λιγότερα)

5) ζημιές (στο αυτοκίνητο)

6)λογαριασμούς (ΟΤΕ)

Παιδί για υιοθεσία δηλαδή :P

Η μεγάλη βλακεία όμως είναι ότι τα ξεχνάω όσα έχω πει οπότε αν κάποιος με ξαναρωτήσει του αμολάω φλουπ την αλήθεια και γίνομαι ρόμπα. :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σαν παιδί κι εγώ λέω κανα ψεματάκι!Τα κατα συνθήκη ψεύδη που λένε,τύπου-ναι,μου άρεσε το λαχανί καπέλο που μου έκανες δώρο!Τις πιο πολλές φορές με πιάνουνε στα πράσα όμως γιατί συνήθως αλλάζει η φάτσα μου και φαίνομαι από μακρυά ότι λέω ψέματα! emoops Άσε που αν προσπάθησω να πω χοντρό ψέμα με τρώνε οι τύψεις και κάνω σα χαζό!(οπότε και πάλι με καταλαβαίνουνε!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάλι δε λέω ψέμματα, εκτός ίσως από τις περιπτώσεις που προτιμάω να πληγωθώ εγώ από το να πληγώσω κάποιον άλλο... :unsure:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 10 months later...

emdevil2

Αλήθεια έχετε ακούσει την έκφραση.."Θα καείς στην κόλαση...???" emdevil

Πόσες φορές δεν έχετε "αναγκαστεί" να πείτε ψέματα ή να κρύψετε κάτι από άτομα που θα θέλατε πάντα να λέτε την αλήθεια.. emeleos Άν πείτε οχι πιστέψτε με δεν πρόκειται να σας πιστέψει κανείς..!!!Μικρά ή μεγάλα ψεματάκια όλοι τα έχουμε πει.. -_-

Και κάνω την αρχή..Αθώα ψεματάκια έχω πεί μα για "ιερό" σκοπό. eminnocect Φυσικά θα μου πείτε τι είναι ιερό και τι οχι..

Πράγματα για τα οποία να ντρέπομαι ή να έχω τύψεις για να είμαι ειλικρινής δεν νομίζω οτι υπάρχουν..

Οπότε μπορεί και να γλιτώσω την..κόλαση...!!! emclapping

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ελπίζω,διότι διαφορετικά πάειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πάντως παρόλο που δεν μου αρέσει να λέω ψεματάκια κάποιες φορές δεν γίνεται διαφορετικά..! emconfused

Ο ιερός σκοπός που λέγαμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ιερός σκοπός :-)))))

Ντάξ δεν υπάρχει αθώο ψέμα. Όλα είναι ψέματα πάει κ τελείωσε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και όμως υπάρχει..Όταν θες να είσαι με κάποιον που αγαπάς πχ και δεν μπορείς διαφορετικά, δεν θα το πείς το ψεματάκι σου???

Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα.. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

sunshine φαντάζομαι πώς θα αστειεύεσαι με αυτά που γράφεις έτσι? Δεν είναι αγάπη "ο σκοπός αγιάζει τα μέσα". Αν είσαι ερωτευμένος/η με κάποιον θα πείς ένα ψέμα για να τον κρατήσεις λίγο ακόμα... Άλλωστε η αγάπη είναι μεγαλόψυχη κ τα συγχωρεί όλα. Γιατί να μπεις στη διαδικάσία να πείς έστω κ ένα "αθώο" ψεμματάκι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατάλαβες λάθος. :splaaaats: Εννοούσα να πεις κάποιο ψέμα στους δικούς σου, κάτι τέτοιο.Μικρά ψέματα και ποτέ στον άνθρωπο σου.Απλά άν μερικές φορές δεν γίνεται διαφορετικά τότε εγώ τουλάχιστον έχει χρειαστεί να πώ αθώα ψεματάκια.

Εννοείται αγάπη δίχως ειλικρίνια(και ορισμένες φορές άς πονάει) δεν μπορέι να επιβιώσει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάντως έχω ήδη κάνει κράτηση στην κόλαση για μια θέση special..αν υπάρχει βέβαια κόλαση γιατί έχω την υποψία ότι κατοικεί μέσα μας....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάντως έχω ήδη κάνει κράτηση στην κόλαση για μια θέση special..αν υπάρχει βέβαια κόλαση γιατί έχω την υποψία ότι κατοικεί μέσα μας....

Λές τσάμπα ορισμένους να τους τρώνε οι τύψεις και να μην χρειάζεται???Πάντως χειρότερο πράγμα από την υποκρισία δεν υπάρχει... :bloodomen:

Έχω άσχημες εμπειρίες..

Ελπίζω κάποια άτομα να κούν στην κόλαση!!! empokeye

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φοβάμαι ότι ο Παράδεισος είναι βαρετός παίδες. Υποκριθείτε όσο προλαβαίνετε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Πάντως χειρότερο πράγμα από την υποκρισία δεν υπάρχει...

Έχω άσχημες εμπειρίες..

Ελπίζω κάποια άτομα να κούν στην κόλαση!!! "

Συμφωνω οσο δε παιρνει sunshine!

Χιλιες φορες μια αληθεια που ποναει αλλα μετα θα σταθεις στα ποδια σου κ θα συνεχεις απο στερεο εδαφος παρα ψεματα κ υποκρισεις που σε ..στελνουν αδιαβαστο!

emconfusedembrokenheartembomb

Παντως σχετικα με το "θα καεις στην κολαση"εχω κ μια αλλη εκδοχη! B)

Χθες βραδυ μια ψυχη ελεγε πως τον ταλαιπωρουν κ πως οσοι τον ταλαιπωρουν θα πρεπει να καουν στην κολαση!

τι λετε γι'αυτο?αυτοι που "παιδευουν" αισθηματικα τους αλλους τους "αξιζει" να καουν στην κολαση?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φοβάμαι ότι ο Παράδεισος είναι βαρετός παίδες. Υποκριθείτε όσο προλαβαίνετε.

Είπαμε!!!Η υποκρισία είναι ότι χειρότερο!Ψέματα και υποκρισία ειλικρινά είναι από τα πράγματα που πιστεύω πως κανείς δεν ανέχεται... emangry2

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τώρα τελευταία αποφεύγω να λέω ότι είμαι γιατρός...στην αισθητικό την προηγούμενη εβδομάδα που πήγα (new one) της είπα ότι είμαι της φιλολογίας. Και μου έθαψε όλους τους δερματολόγους 'που μας παίρνουν την δουλειά και θεραπεύουν δήθεν την ακμή, κάνουν Laser και τα βαφτίζουν όλα ασθένειες για να βγάζουν λεφτά οι αγιογδύτες' :lol: :lol:. Και την ρωτάω 'εσείς πόσα παίρνετε για laser?' ΄για σένα μόνο 150 ευρώ'...και στον δερματολόγο πληρώνω 70 :lol: :lol: :lol:

Πολύ συχνά λέω ψέματα για την ηλικία μου...για να δω αν θα με πιστέψουν. Μέχρι 22 μπόρεσα να πω και να μην με κοιτάξουν περίεργα...πιο κάτω έβλεπα στο μάτι τους την απορία 'αυτή φαίνεται πολύ μεγαλύτερη΄:D Και ο μόνος που δεν με πίστεψε όταν του είπα 23 24 ήταν ένα εφτάχρονο 'αφού η κυρία μου είναι 23 και εσύ είσαι και πιο ψηλή και πιο μεγάλη από την κυρία μου' (σκασμένο)

Τελευταίο χτύπημα ήταν χθες ο ταξιτζής που με πήγαινε σε μια δουλειά όπου επί τρία τέταρτα αναλύαμε κατά πόσο θα πιάσει το κομμωτήριο που θέλω να ανοίξω, πόσο κουραστική είναι η δουλειά της κομμώτριας, αν θα πρέπει κι εμείς να δουλεύουμε οκτάωρο και τί επιτόκιο θα μου ζητήσουν για να χτίσω ένα σπιτάκι (με τα λεφτά που θα πάρω από την κομμωτική βεβαίως βεβαίως) :lol: :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Πάντως χειρότερο πράγμα από την υποκρισία δεν υπάρχει...

Έχω άσχημες εμπειρίες..

Ελπίζω κάποια άτομα να κούν στην κόλαση!!! "

Συμφωνω οσο δε παιρνει sunshine!

Χιλιες φορες μια αληθεια που ποναει αλλα μετα θα σταθεις στα ποδια σου κ θα συνεχεις απο στερεο εδαφος παρα ψεματα κ υποκρισεις που σε ..στελνουν αδιαβαστο!

emconfusedembrokenheartembomb

Παντως σχετικα με το "θα καεις στην κολαση"εχω κ μια αλλη εκδοχη! B)

Χθες βραδυ μια ψυχη ελεγε πως τον ταλαιπωρουν κ πως οσοι τον ταλαιπωρουν θα πρεπει να καουν στην κολαση!

τι λετε γι'αυτο?αυτοι που "παιδευουν" αισθηματικα τους αλλους τους "αξιζει" να καουν στην κολαση?

Κοίτα γνώμη μου-Θα ήθελα να πώ ναι <_< μα ίσως βασανίζονται και αυτοί με τον τρόπο τους.Θα μου πείς και τι φταίμε εμείς που τα πληρώνουμε μα όπως λένε και σε χωρισμούς-Ορισμένες φορές είναι προτιμότερο να σου ζητήσουν να χωρίσετε παρά να πρέπει να βρείς εσύ το κουράγιο να το κάνεις.Και αυτό ισχύει πιστεύω emrose

Τώρα τελευταία αποφεύγω να λέω ότι είμαι γιατρός...στην αισθητικό την προηγούμενη εβδομάδα που πήγα (new one) της είπα ότι είμαι της φιλολογίας. Και μου έθαψε όλους τους δερματολόγους 'που μας παίρνουν την δουλειά και θεραπεύουν δήθεν την ακμή, κάνουν Laser και τα βαφτίζουν όλα ασθένειες για να βγάζουν λεφτά οι αγιογδύτες' :lol: :lol:. Και την ρωτάω 'εσείς πόσα παίρνετε για laser?' ΄για σένα μόνο 150 ευρώ'...και στον δερματολόγο πληρώνω 70 :lol: :lol: :lol:

Πολύ συχνά λέω ψέματα για την ηλικία μου...για να δω αν θα με πιστέψουν. Μέχρι 22 μπόρεσα να πω και να μην με κοιτάξουν περίεργα...πιο κάτω έβλεπα στο μάτι τους την απορία 'αυτή φαίνεται πολύ μεγαλύτερη΄:D Και ο μόνος που δεν με πίστεψε όταν του είπα 23 24 ήταν ένα εφτάχρονο 'αφού η κυρία μου είναι 23 και εσύ είσαι και πιο ψηλή και πιο μεγάλη από την κυρία μου' (σκασμένο)

Τελευταίο χτύπημα ήταν χθες ο ταξιτζής που με πήγαινε σε μια δουλειά όπου επί τρία τέταρτα αναλύαμε κατά πόσο θα πιάσει το κομμωτήριο που θέλω να ανοίξω, πόσο κουραστική είναι η δουλειά της κομμώτριας, αν θα πρέπει κι εμείς να δουλεύουμε οκτάωρο και τί επιτόκιο θα μου ζητήσουν για να χτίσω ένα σπιτάκι (με τα λεφτά που θα πάρω από την κομμωτική βεβαίως βεβαίως) :lol: :lol:

Ασε είναι να μην μπλέξεις με αισθητικό.Το μόνο που κάνουν πραγματικά όμως είναι να σε ψυχαγωγουν με σχόλια και κουτσομπολιά. :lol:

'Οσο για τα ψέματα της ηλικίας αυτά είναι αθώα και συνηθισμένα θα έλεγα.Βεβαίως συμβαίνει και το αντίθετο.Ορισμένοι προσθέτουν χρόνια.Είχα γνωρίσει(Πρίν χρόνια) ένα παιδί που μου είχε πει πως ήταν 18(και γω στην ίδια ηλικία ήμουν) και τελικά ήταν 15!Και όμως σεν του φαινόταν καθόλου!Ε οχι και να γινόμουν και παιδεράστρια! :o

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

'Οσο για τα ψέματα της ηλικίας αυτά είναι αθώα και συνηθισμένα θα έλεγα.Βεβαίως συμβαίνει και το αντίθετο.Ορισμένοι προσθέτουν χρόνια.Είχα γνωρίσει(Πρίν χρόνια) ένα παιδί που μου είχε πει πως ήταν 18(και γω στην ίδια ηλικία ήμουν) και τελικά ήταν 15!Και όμως σεν του φαινόταν καθόλου!Ε οχι και να γινόμουν και παιδεράστρια! :o

μεγα προβλημα αυτο της ηλικιας!αλλοι μικροδειχνουν και τους την πεφτουν μικροτεροι,

αλλοι φαινονται μεγαλυτεροι κ μετα μαθαινεις την ηλικια κ

κοντευεις να παθεις σοκ που ευτυχως τη γλιτωσες κ δε σε μαζεψε το ΗΘΩΝ!

τι αστειο παντως να λες την ηλικια σου κ να μη σε πιστευουν!

(οταν σε θεωρουν μικροτερης ηλικιας γιατι αλλιως μονο αστειο δεν ειναι!!!)

emrose:wacko:B)emnuke

οσο για το αισθηματικο παιδεμα ,εννοουσα αυτο που γινεται αθελα

(οταν απλα δεν θελεις κατι περα απο φιλια απο τον αλλον)

κ σαφως εκτος σχεσης!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα ένωσα B)

Επίσης για τα ζητήματα αισθητικού, παρακαλείσθε όπως επισκεφθείτε το τοπικ ΚΟΥΑΓ-αντισταθείτε.

(Γουιν, καλά εεεε....έχει να πέσει δουλειά...) emnuke

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε φοβόμαστε τίποτα, δεν έχουμε να κρύψουμε τίποτα, έχουμε το κούτελό μας καθαρό emwhistlingemwhistlingemwhistling

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τώρα τελευταία αποφεύγω να λέω ότι είμαι γιατρός...στην αισθητικό την προηγούμενη εβδομάδα που πήγα (new one) της είπα ότι είμαι της φιλολογίας. Και μου έθαψε όλους τους δερματολόγους 'που μας παίρνουν την δουλειά και θεραπεύουν δήθεν την ακμή, κάνουν Laser και τα βαφτίζουν όλα ασθένειες για να βγάζουν λεφτά οι αγιογδύτες' :lol: :lol:. Και την ρωτάω 'εσείς πόσα παίρνετε για laser?' ΄για σένα μόνο 150 ευρώ'...και στον δερματολόγο πληρώνω 70 :lol: :lol: :lol:

Πολύ συχνά λέω ψέματα για την ηλικία μου...για να δω αν θα με πιστέψουν. Μέχρι 22 μπόρεσα να πω και να μην με κοιτάξουν περίεργα...πιο κάτω έβλεπα στο μάτι τους την απορία 'αυτή φαίνεται πολύ μεγαλύτερη΄:D Και ο μόνος που δεν με πίστεψε όταν του είπα 23 24 ήταν ένα εφτάχρονο 'αφού η κυρία μου είναι 23 και εσύ είσαι και πιο ψηλή και πιο μεγάλη από την κυρία μου' (σκασμένο)

Τελευταίο χτύπημα ήταν χθες ο ταξιτζής που με πήγαινε σε μια δουλειά όπου επί τρία τέταρτα αναλύαμε κατά πόσο θα πιάσει το κομμωτήριο που θέλω να ανοίξω, πόσο κουραστική είναι η δουλειά της κομμώτριας, αν θα πρέπει κι εμείς να δουλεύουμε οκτάωρο και τί επιτόκιο θα μου ζητήσουν για να χτίσω ένα σπιτάκι (με τα λεφτά που θα πάρω από την κομμωτική βεβαίως βεβαίως) :lol: :lol:

:lol::lol: :lol: :lol:

αχαχαχα...είσαι φοβερή... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε φοβόμαστε τίποτα, δεν έχουμε να κρύψουμε τίποτα, έχουμε το κούτελό μας καθαρό emwhistlingemwhistlingemwhistling

ΧΙ ΧΙ ΧΙ!!!Πολύ φοβάμαι ότι κάτι έχεις κάνει και τα λές αυτά για να τα πιστέψεις και συ..!Συνήθως δηλαδή έτσι γίνεται.. :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.