Jump to content

Nέα τηλεοπτική σεζον


Recommended Posts

emarright λοιπον , παιδιά, πρέπει να ...οργανωθούμε!!!! εδω και 3-4 εβδομάδες εχει ξεκινήσει η νέα τηλεοπτική σεζον....έχετε ξεχωρίσει ελληνικές σειρές , προγράμματα, που θα μπορούσαν να γεμίσουν ευχάριστα την ώρα που αφιερώνουμε στην Τ.V (ο μέσος έλληνας τηλεθεατής βλέπει 4 ώρες την ημέρα,σύμφωνα με προσφατη έρευνα...).

Κάντε τις προτάσεις σας!!!

αυτά που πρόλαβα να ρίξω απο μια ματιά ειναι :

* η νεανική σειρά του Αλφα "504 χμ βόρεια της Αθήνας" : καλή μου φάνηκε...κυρίως την παρακολούθησα γιατι ειναι δημιούργημα νέων ανθρωπων , φοιτητών απο τη Θεσσαλονίκη- 24 χρονών ο μεγαλύτερος σε ηλικια- που τους ανακάλυψε ο Λαζόπουλος.Ο τελευταίος ανέλαβε και την παραγωγή.

*τη σειρά του Κουτσομύτη στη ΝΕΤ: εεεε...αυτην θα την παρακολουθώ....αξίζει, νομίζω.

*"ολα στην ταράτσα" : αν και μου φάνηκε απλοϊκο (ας ελπίσουμε οτι ειναι θέμα του οτι δεν έχει βρει το ρυθμό του ακόμα ) ειναι η μόνη κωμική σειρά που παρακολουθησα και πέρασε η ώρα ευχάριστα

αυτά....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με αφορμη την ιδεα της Τικ-τακ και αφου μιλησαμε,ειπα να ανοιξω ενα ανεξαρτητο θεμα για να σχολιαζετε τις τηλεοπτικες σειρες .....παλιες κ καινουριες....αλλα κ εκπομπες που παιζονται φετος στη τηλεοραση.

Μετεφερα εδω κ το ποστ της απο το θεμα "Τηλεόραση, τι αξίζει να δείτε προσεχώς"

emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το 504κμ δεν μου αρεσε ιδιαιτερα.... ζαλιστικη σκηνοθεσια, ψιλο βλακωδες σεναριο νομιζω, εξωπραγματικο.... τουλαχιστον εξω απο την δικη μου πραγματικοτητα... και επισης νομιζω οτι οι ηθοποιοι, ισως λογω του νεαρου της ηλικιας, ειναι μαυρα χαλια...

Τα παιδια της Νιοβης πραγματι πρεπει να ειναι καλο, αν και εχασα το πρωτο επεισοδιο... Ο κουτσομυτης παντως και μονο, ειναι εγγυηση.

Στον αλφα, σημερα νομιζω, εχει το Ξεχασε με... Ερωτικο θριλερ... μοιαζει στο στυλ (αλλα οχι στην υποθεση, τουλαχιστον προς το παρον) με το Επιφανεια, ενα καταπληκτικο σηριαλ πριν 2-3 χρονια στο μεγκα με την πεμυ ζουνη και τον ακυλα καραζηση, μιμη χρυσομαλλη και διαφορους αλλους. Ηταν καταπληκτικο, ωραια υποθεση, πραγματικα συναρπαστικη, τρομερη μουσικη, ωραοι ηθοποιοι... στο Ξεχασε με, παιζει ο Κιμουλης (εγγυηση), ο Αλκης Κουρκουλος (κααααλος ειναι... πουλαει και στα κοριτσακια) και η Ματσουκα (εε... την γκομενα πορνη παιζει... δεν την πηραν να παιξει Ηλεκτρα ή κατι τετοιο.... χεχε) Η μουσικη ειναι πολυ καλη επισης, δενει πολυ με την υποθεση... η σκηνοθεσια του Βασιλη Τσελεμεγκουο που εχει κανει γενικα αξιολογες δουλειες στο παρελθον (νομιζω τον Κοκκινο Κυκλο) και ειναι αρκετα πρωτοτυπος... Μεχρι τωρα η υποθεση φαινεται ενδιαφερουσα, αν και δεν εχουν αποκαλυφθει πολλα... Πολυ παρασκηνιο και υπονοουμενο, που φανταζομαι μετα θα ξετυλιχθει...

Κατα τα αλλα, ουτε ιδιαιτερο χρονο εχω, ουτε κατι καλο νομιζω παιζει... Στον αντ1 με τον νινιο, μονο ο νινιος αξιζει, κατα τα αλλα το σηριαλ φαινεται μεγαλη μαπα, αν και δεν το ειδα ο ιδιος. Με τον Μπουλα ομως πρεπει να εχει πλακα το σηριαλ... παιζει και η μικρη απο το... ερμ.... τρεχει τρεχει τρεχει το νερο κτλ κτλ :P Ο πωπωτας δεν μου αρεσε περσι, οποτε δεν τον βλεπω.

Στο μεγκα, η νταντα συνεχιζει και λεει αρκετα. τον μαρκουλακη δεν τον ειδα. Η δανεικη μητρα με απογοητευσε...

Οπως καταλαβατε δεν θυμαμαι πολλους τιτλους.... 50κατι σηριαλ ειναι, ενα μυλαο χειμωνα καλοκαιρι, νευρολογια για την αλλη δευτερα που γραφω, οπυ να χωρεσουν ολα!?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

λοιπόν έχουμε και λέμε:

-το "Καφέ της Χαράς"το βλέπω διότι ανέκαθεν θεωρούσα τα σήριαλ του Χάρη Ρώμα ως ένοχη απόλαυση (πέρα από το Κωνσταντίνου και Ελένης που ήταν όντως instant classic)

-το 504 χλμ. είναι μια ανευ λόγου και αιτίας στυλιζαρισμένη, σκοτεινότερη αλλά ρηχότερη σε χαρακτήρες και μηνύματα απόπειρα απομίμησης του Λόγω Τιμής για τους εφήβους του 2004 και δη της επαρχίας (Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα, κλπ.)

-Το σήριαλ με τον Μπουλά, την Παπουτσάκη και τη Δουμένη είναι ένα επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ, αηδιαστικά πολιτικά ορθό, οδυνηρά μη αστείο τερατούργημα, το οποίο αφήνει ανεκμετάλλευτο το premise (πόλεμος των δύο φύλων, νευρώσεις, ελαττώματα και εγωισμός) και ας κάνει ψευδο-σινεφίλ χαριτωμενιές με αναφορές στη ΜΑΥΡΗ κωμωδία "Ο Πόλεμος των Ρόουζ" (Ντάγκλας-Τέρνερ-Ντε Βίτο).

-φυσικά και το "Ξέχασέ Με" σου θυμίζει την Επιφάνεια!!! (αααχχ...ωραίες εποχές! ακόμη έχω κρατήσει τον πιλότο στο βίντεο). Είναι και τα δύο του ιδιαιτέρως αγαπητού και ταλαντούχου Βασίλη Τσελεμέγκου, ο οποίος έχει κάνει μεταξύ άλλων και τα "Χαμένα Γράμματα" και τον πρώτο κύκλο της πιο πρόσφατης Παπακαλιατειάδας....

-ΘΕΛΟΥΜΕ 24 SEASON 2 ΤΩΩΩΩΩΩΩΩΡΑ!

-ΜΑ ΠΟΤΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΙΝΟ ΘΑ ΔΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΑ "SIX FEET UNDER" , "NIP/TUCK", "CURB YOUR ENTHUSIASM", "THE OFFICE";;;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τί είναι αυτά ρε τα ελληνικά σήριαλ ελλεινά τελείως δε βλέπονται :antegeia: Αντιπροτείνω με χέρι στην καρδιά RAW και Smackdown για να γελάσει αυθόρμητα ο καθένας μαςςς :P

Κάτι άσχετο :wacko:

Θυμαμαι παλιά που έβαζαν το Mortal Kombat σε σήριαλ!!! Γιατί δε το συνέχισαν; Και ειδικότερα εμείς οι φαν της επιστημονικής φαντασίας και του φανταστικού γενικότερα είμαστε επιεικώς χεσμ3ν0ι. ΒΑΡΕΘΗΚΑ FAME STORY ΚΑΙ ΦΑΡΜΑ emcensored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Πες τα!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (αν και το καφέ της Χαράς rules και δυστυχώς δεν μπορώ να το βλέπω-ανάθεμα τις 50000 πρόβες μου!!!) :wacko:

(γενικά ό,τι έχει κάνει ο Ρώμας είναι ελεεινό και τρισέκφυλο....αυτό πώς γλίτωσε δεν ξέρω.... :P )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα παιδιά της Νιοβης...

Κάθε Πέμπτη στις 10 μμ στη ΝΕΤ.

Κουτσομύτης, Βαλτινός, Αντωνόπουλος. Τα λόγια περιτεύουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προς ΝΜ25: Το σιξ φιτ αντερ εχει σχεση με το Φισερ φιουνεραλσ ή ειναι αλλο σηριαλ? επισης, το Alias, τα τελευταια επεισοδια του Babylon5 (δεν τα ειδαμε ποτε!!!), καινουρια επεισοδια Friends κτλ κτλ κτλ...

τα ελληνικα καναλια γενικα ειναι για κλαματα...

Χαιρομαι που βρηκα εναν φιλο φαν του Τσελεμεγκου... η Επιφανεια ειναι απο τα καλυτερα πραγματα που εχω δει στην ελληνικη τηλεοραση, οσο μπορω να θυμηθω :) Ελπιζω και το Ξεχασε με να ειναι εφαμιλλο :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup δε νομιζω πως ειναι τα ιδια σηριαλ Αζραι....αν κ εμενα το six feet under δε με συγκλονισε :unsure:

αντε να δειτε κ τα επεισοδια sex and the city.....nip-tuck....Alias....friends.....να πωωωωω τι γινεται emdevil2emdevil ;;;

Τα λογια να περιττεουν Για τα παιδια της Νιοβης...δε θελω να ξερω παρακαλωωωωω.....ανοιξτε κανα θεμα ανεξαρτητο να σχολιαζετε αν ειναι να ξερω να μη μπαινω.....εμ να τα δω το καλοκαιρι B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 months later...

πέτυχα μια καινούρια σειρά στον ANT1 ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ... δε ξέρω αλλά έχει πολύ γέλιο και ωραίες ατάκες... αν και κάτι μου λέει ότι όταν περάσουν τα πρώτα επεισόδια θα γίνει ξενέρωτη...

ΥΓ. ξέρει κανένας πιο είναι το τραγούδι των τίτλων... πρέπει να λέγεται και αυτό "ποτέ δεν ξέρεις"... έψαξα στο kithara.vu αλλα το μόνο που βρήκα είναι ένα της Νατάσας Θεοδωρίδου

emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Ο δημιουργός του τραγουδιού είναι φίλος μου. Τον λένε Νίκο Κολλάρο και είναι συνθέτης της Σπείρας-Σπείρας.

Το τραγούδι δεν έχει βγει σε cd ή στο internet. Αν το θες, πήγαινε στην Αθηναϊδα να του το ζητήσεις να στο προσφέρει.

Όντως είναι ωραίο τραγούδι και θα σου αρέσει περισσότερο αν το ακούσεις ολόκληρο.

:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο δημιουργός του τραγουδιού είναι φίλος μου. Τον λένε Νίκο Κολλάρο και είναι συνθέτης της Σπείρας-Σπείρας.

Το τραγούδι δεν έχει βγει σε cd ή στο internet. Αν το θες, πήγαινε στην Αθηναϊδα να του το ζητήσεις να στο προσφέρει.

Όντως είναι ωραίο τραγούδι και θα σου αρέσει περισσότερο αν το ακούσεις ολόκληρο.

:)

υπάρχει ένα τόσο δα μικρό προωληματάκι... είμαι Πάτρα :unsure:

ΥΓ. Τι είναι η Αθηναϊδα; emasxetos emblush

ΥΓ2. Το κομμάτι λέγεται όντως ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ; Μήπως γνωρίζεις και ποια τραγουδάει.... αν είναι να το προωθήσουμε το παλικάρι :):D

emthanxemrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Θα προωθήσεις άλλη ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ?????????????????? :angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry: Θες ένα πασουμάκι με κούριερ τώρα? :splaaaats:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Αγάπη μου εμείς οι ντίβες θέλουμε αποκλειστικότητα...αλλιώς ουαί κι αλίμονο.. :bloodomen:emdevil
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...
υπάρχει ένα τόσο δα μικρό προωληματάκι... είμαι Πάτρα  :unsure:

ΥΓ. Τι είναι η Αθηναϊδα; emasxetos  emblush

ΥΓ2. Το κομμάτι λέγεται όντως ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ; Μήπως γνωρίζεις και ποια τραγουδάει.... αν είναι να το προωθήσουμε το παλικάρι  :)  :D

emthanx  emrockon

Το προβληματάκι δεν είναι ότι είσαι στην Πάτρα, μακάρι όλοι να είμασταν στην Πάτρα!

Η Αθηναϊδα είναι ένας πολυχώρος στο Βοτανικό στην Αθήνα, που παίζει η ομάδα Σπείρα-Σπείρα με τον Κραουνάκη. Αν μπεις στο site στο Αθηνόραμα, κατηγορία Θέατρο, παράσταση Μπιμπερό θα δεις που είναι.

Το τραγούδι ναι, λέγεται Ποτέ δεν ξέρεις. Ποια το τραγουδάει: Ρίτα Αντωνοπούλου την λένε, και αυτή είναι στη Σπείρα-Σπείρα.

Αυτά...

Φιλάκια και καλά πατρινά γλέντια!

:):):D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 years later...

νεα τηλεοπτική σεζον

2007-2008

***μεταφορά του μυθιστορήματος "δέκα" του Μ.Καραγάτση

στον Αλφα με εξαιρετικούς ηθοποιούς.

Κάθε Πέμπτη στις 10μμ

----------------------

***μεταφορά του μυθιστορήματος "Γιούγεκρμαν" του Μ.Καραγάτση

στον Αντ1

Πρώτο επεισόδιο : Την Παρασκευή 5/10/07 και ώρα 10μμ

---------------------

κλασικάαααα:

*** "Αλ τσαντιρι νιουζζζζ" του Λ.Λαζόπουλου

κάθε Τρίτη στον Αλφα στις 9:15μμ

----------------------

σειρά της Μυρτώς Κοντοβά "Υπέροχα πλάσματα"

στον Αλφα , κάθε Τρίτη στις 10:30μμ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγώ μέχρι στιγμής έχω ξεχωρίσει "τα υπέροχα πλάσματα''. ΑΝΤ1 γενικά δεν βλέπω, γιατί όλες του οι σειρές είναι λίγο χαμηλής ποιότητας.

Από το MEGA από περιέργεια θέλω να δω αυτό με την κόρη της Βίσση και κατά τ' άλλα τπτ... Μάπα μου φαίνονται όλα φέτος....όπως συνήθως...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλό μπορεί να είναι στο Μega το αντίστοιχο του CSI, " Ιχνη" αν δεν κάνω λάθος...τουλάχιστον οι ηθοποιοί είναι καλό team...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

embaaaembaaa το CSI είναι ένα...το Las Vegas. Ακόμα και το New York και το Miami δεν το φτάνουν. Τώρα για το ελληνικό επιφυλάσσομαι για το επιστημονικό κομμάτι. Όλα παίζονται στους επιστημονικούς συμβούλους της σειράς. ΑΚΟΜΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΩ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΟΜΦΟ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΑΡΑ ΣΥΣΩΒΙΤΗΣ ΣΕ ΕΝΑ ΦΕΤΙΝΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΣΗΡΙΑΛ ΤΟΥ ALPHA ''ΠΑΣΧΕΙ ΑΠΟ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ ΜΙΤΡΟΕΙΔΟΥΣ ΑΟΡΤΗΣ'' :splats::splats:emhelp:blink:emjesus
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χαχαχαχα....

Θα ξεκινήσει και ένα mix of E.R, Grey's anatomy, House M.D κλπ στον Ant1, που πιστεύω ότι θα πέσει πολύ γέλιο....τουλάχιστον οι μέχρι τώρα προσπάθειες για μεταφορά τέτοιου είδους σειρών στην ελληνική τηλεόραση, έχουν αποτύχει....

Και ο αστυνόμος Μπέκας μ'αρέσει!

:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τιιιιιιιιιιιι σοβαρά????????????

ΚΑΙ ΑΝΤ1 και ιατρικό σήριαλ??? πωπω περιμένω πως και πως .....παω να βάλω τα ποπ-κορν!!! :anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties:

και όχι τίποτ' άλλο, με αυτά και μ' αυτά θα έρθουν παραπάνω παιδάκια στην Ιατρική και εξ' ου και ο ιατρικός υπερπληθυσμός. Άσε που όλοι οι γιατροί της ελληνικής TV για να σέβονται τον εαυτό τους πρέπει να είναι αποκλειστικά και μόνο καρδιοχειρουργοί. Είδατε κανέναν παθαν ή κανέναν ακτινολόγο ποτέ?? Ο Έλληνας γιατρός δεν πρέπει μόνο να είναι πετυχημένος αλλά και να φαίνεται....αυτοί και η γυναίκα του Καίσαρα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

ξέρουν οι άνθρωποι...είναι τυχαίο που είναι όλοι χειρουργοί;;; :P :P

:lol: :lol: :lol:

κι αυτό είναι κάπως σαν επείγοντα περιστατικά άρα θα έχει αρκετές ειδικότητες φαντάζομαι....αρκεί να μην κάνουν το λάθος να είναι σαν το ER, όπου όλοι οι γιατροί έκαναν τα πάντα-λόγω του ότι εκεί υπάρχει η emergency medicine-....και τα κάνουν κοκτειλ :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ο Μπέκας συνεχίζει και φέτος;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.