Jump to content

Αλλαγή χειρουργικής από μερική σε πλήρη


Recommended Posts

Καλησπέρα σας, 

σε λίγο καιρό θα δηλώσω ειδικότητα και θέλω τα φώτα σας. Θέλω γενική χειρουργική, αλλά θέλω να κάνω και περιφερικά ένα μέρος , παρόλο που μπορώ να υποβάλλω μόνο μια αίτηση πλήρους διάρκειας.

Ψάχνοντας και ρωτώντας άκουσα κάποια σενάρια, εκ των οποίων ένα είναι το εξής. Κάνω αίτηση για γενικό μέρος στο περιφερικό νοσοκομείο που θέλω για γενική χ, προφασιζόμενος ότι θέλω μια σπαστή ειδικότητα, πχ. αγγειοχειρουργική και αντί για αίτηση ειδικού μέρους μετά κάνω αίτηση αλλαγής ειδικότητας (που?),  κατόπιν νεα αίτηση για πλήρη ειδικότητα στο κεντρικό νοσοκομείο και κάπως θα αναγνωριστεί η διάρκεια που έκανα περιφερικά με το πιστοποιητικό που θα μου δώσει το περιφερικό νοσοκομείο. Θα ήθελα την βοήθειά σας διότι τα παραπάνω δεν μπορώ να τα επικυρώσω κάπου οπότε είμαι λίγο στα χαμένα.

Το γνωρίζω ότι θα μπω στο τέλος της λίστας για νέα ειδικότητα, δεν με πειράζει , ευκαιρία για αγροτικό και στρατό.

Τροποποιήθηκε από puddinpop
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί μόνο μια αίτηση; Μια σε νοσοκομείο που δίνει μερική και μια σε νοσοκομείο που δίνει πλήρη μπορείς να κανεις. Ποτε άλλαξε αυτό;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι άλλαξε. Από αυτό που λες εξαιρούνται πλέον η παθολογία και η χειρουργική, εκεί από το 2016 μπορείς μόνο μια αίτηση πλήρους διάρκειας, γι'αυτό ψάχνω για άλλες λύσεις

Τροποποιήθηκε από puddinpop
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.