Jump to content

6ο ΕΤΟΣ-ANTAΛΛΑΓΗ ΡΑΠΤΗ ΜΕ ΚΑΤΣΙΛΑΜΠΡΟ


Bluevelvet

Recommended Posts

Μενω πολυ μακρια απο το Αττικο και δε με βολευει καθολου ο Ραπτης!Οποιος θελει ας μου στειλει προσωπικο μηνυμα (PM).

Ευχαριστω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup οπότε θα σε βολεύει εξίσου και ο Μάνεσης ή ο Μουτσόπουλος...

σωστά?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Mεγαλε κοιτα να παρεις το πτυχιο σου στην ωρα σου και ασε τους υπολοιπους να κανουν τη δουλεια τους!Ελα μπραβο!!Και δεν εχεις ιδεα που μπορει να ημουν εγω στο τεταρτο! Αντε λοιπον,ασε τις χαζοειρωνιες και ωριμασε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κανα πειραγματάκι ξέρεις δεν είναι κακό..

Κάποιοι εδω μέσα προσπαθούμε να εξυπηρετήσουμε τους άλλους επειδή έτσι μας αρέσει ρε παιδάκι μου..

Ένας από αυτούς είσαι και συ.

Έχεις γράψει 20 ποστ και από τι έψαξα είναι όλα ερωτήσεις.

Πολλά παιδιά (συνάδελφοί σου) έχουν απαντήσει.

Το κάνεις προσωπικό με το ύφος σου, οπότε:

1. Μην ψάχνεις για μαλάκες στο φόρουμ (τους έχουμε διώξει προ καιρού)

2. Όταν απευθύνεσαι σε κάποιο μέλος του φόρουμ να έχεις καλύτερο ύφος.

3. Υποδείξεις κάνουμε μετά τα 1000 ποστ και μόνο εκεί που επιτρέπει η γνωριμία.

4. Για το (1), δεν είμαι σίγουρος.

5. Δεν τρέχει κάστανο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κανα πειραγματάκι ξέρεις δεν είναι κακό..

Κάποιοι εδω μέσα προσπαθούμε να εξυπηρετήσουμε τους άλλους επειδή έτσι μας αρέσει ρε παιδάκι μου..

Ένας από αυτούς είσαι και συ.

Έχεις γράψει 20 ποστ και από τι έψαξα είναι όλα ερωτήσεις.

Πολλά παιδιά (συνάδελφοί σου) έχουν απαντήσει.

Το κάνεις προσωπικό με το ύφος σου, οπότε:

1. Μην ψάχνεις για μαλάκες στο φόρουμ (τους έχουμε διώξει προ καιρού)

2. Όταν απευθύνεσαι σε κάποιο μέλος του φόρουμ να έχεις καλύτερο ύφος.

3. Υποδείξεις κάνουμε μετά τα 1000 ποστ και μόνο εκεί που επιτρέπει η γνωριμία.

4. Για το (1), δεν είμαι σίγουρος.

5. Δεν τρέχει κάστανο.

Λοιπόν........

Σαν απάντηση την βρίσκω επιεικώς απαράδεκτη.....

ΟΣΑ ΠΟΣΤ και να έχει κάνει, και καμία πληροφορία να μην έδωσε ποτέ, ΚΑΝΕΙΣ δεν έχει το δικαίωμα να του απαγορεύσει να κριτικάρει κάτι που δεν του άρεσε....

Το παιδί καίγεται να αλλάξει κλινική και πολύ απλά δεν είχε όρεξη για την πλακίτσα σου......

Και επίσης ΟΠΩΣ εσύ είπες ότι δέχεσαι υποδείξεις μόνο μετά τα 1000 ποστς (ΕΛΕΟΣ) , και το παιδί μπορεί να μην ανεχόταν αστεία από ΕΣΕΝΑ....

Ελπίζω τα δικά σου 1000 ποστς να μην έγιναν όλα από τέτοιου τύπου αστεία....

Λυπάμαι αλλά δεν έχω χρόνο να τα ψάξω όλα....

Εγώ ευτυχώς έχω λίγα ποστς οπότε δε θα κουραστείς ψάχνοντας.....

Ας ξεκαβαλίσουμε όλοι το καλάμι, και ας συνειδητοποιήσουμε ότι τα 1000 ποστς δεν είναι επίτευγμα ζωής....

ΥΓ.. Μα είμαστε σοβαροί? Κάθισες να διαβάσεις τα ποστς του παιδιού, και μάλιστα σχολίασες ότι ήταν μόνο ερωτήσεις? :antegeia:

ΥΓ. Συγγνώμη για το ύφος του κειμένου, αλλά σπάστηκα γιατί το παιδί απλά ήθελε να αλλάξει κλινική, και δεν ενόχλησε κανένα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν επειδή τραβάει πολύ το θέμα και δεν μου αρέσει.

Άκου..

Ένας φοιτητής που θέλει να αλλάξει Ράπτη με Κατσιλάμπρο και καλά επειδή τον τρώει η απόσταση εμένα μου φαίνεται λιγουλάκι μούφας.

οκ?

Άμα θέλει να λέει ότι μένει μακρυά από Αττικό και λοιπά ας γράψει ότι ψάχνεται για Λαϊκό

Εγώ έκανα πλακίτσα και έτσι είναι. Αν θέλετε να γράφετε ότι να'ναι ,,κανένα πρόβλημα.

Πλακίτσα ξέρεις κάνουμε γενικά εδώ μέσα.

Όταν θα φτιάξεις φόρουμ φίλε μου.. μπορείς να επιτρέπεις να σου λένε "ωρίμασε" , "έλα μπράβο" και άλλες τέτοιες γραφικότητες.

Όσο γράφετε εδω μέσα κοιτάχτε να είστε κόσμιοι , να αποφεύγετε τις προσωπικές επιθέσεις και να καταλαβαίνετε που γίνεται πλάκα και που όχι.

Αυτά και να προσέχεις!!!

Υ.Γ.Πάω να τσεκάρω τα i.p. να δω μήπως είσαι και διπλοεγγραφή!!!!!

the fucking "x"

forum officer

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτά και να προσέχεις!!!

Υ.Γ.Πάω να τσεκάρω τα i.p. να δω μήπως είσαι και διπλοεγγραφή!!!!!

the fucking "x"

forum officer

Όταν θα Τσεκάρεις ότι δεν είμαι διπλοεγγραφή...... ελπίζω να έχεις τα κότσια να ζητήσεις συγγνώμη για το υπονοούμενο, ή τουλάχιστον να πεις ότι όντως δεν είμαι διπλοεγγράφη......

Τώρα το αυτά και να προσέχεις...... ==> Δηλάδη ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.... Από τι ακριβώς κινδυνεύω και τι να προσέχω???????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup ηρέμησε παιδί μου.

εντάξει σε πιστεύω ...ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ.

:D:D:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup ηρέμησε παιδί μου.

εντάξει σε πιστεύω ...ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ.

:D  :D  :D

Το θέμα δεν είναι να με πιστέψεις ή όχι....

Είπες ότι θα πήγαινες να ΕΛΕΓΞΕΙΣ τις IP.....

ΠΑΡΑΔΕΞΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ότι τις έλεγξες και δεν είμαι διπλοεγγραφή.....

Και ως Moderator καλό θα ήταν να αποδέχεσαι την κόσμια κριτική όπως αυτή που σου έκανα και να μην εκτοξεύεις απειλές του στιλ......

"ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ"....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ρε παιδί μου calm down.

Δεν τρέχει τίποτα λέμεεεεεε....

Φαίνεσαι καλό παιδί και μην θίγεσαι χωρίς λόγο.

Αλλά μην κάνεις και τον δικηγόρο χωρίς λόγο. (έχουμε φέρει ενισχύσεις από το gl για αυτό το λόγο).

Φίλοι?

:):):)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ρε παιδί μου calm down.

Δεν τρέχει τίποτα λέμεεεεεε....

Φαίνεσαι καλό παιδί και μην θίγεσαι χωρίς λόγο.

Αλλά μην κάνεις και τον δικηγόρο χωρίς λόγο. (έχουμε φέρει ενισχύσεις από το gl για αυτό το λόγο).

Φίλοι?

:)  :)  :)

Ναι βρε συ, δεν τρέχει τίποτα, παρεξήγηση ήταν και δεν αξίζει τον κόπο να ασχολούμαστε μαζί της...... :rolleyes:B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπον,να πω και εγω κατι σαν ο αμεσα ενδιαφερομενος.

Andreas:Eυχαριστω που βρεθηκες τουλαχιστον και εσυ να υποστηριξεις τα αυτονοητα!

Τrivialx: ειλικρινα δεν εχω καμια διαθεση να ασχοληθω μαζι σου ή με τα αστειακια σου.Μου ειναι αδιαφορο τι πιστευεις ή δεν πιστευεις για εμενα, και στο μελλον κοιταξε να σεβεσαι περισσοτερο τους συνομιλητες σου.Χαρακτηρισμοι τυπου "μουφα¨,"μαλακες" κτλ, ειδικα οταν δεν γνωριζεις τον αλλο, ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.Το οτι εψαξες να βρεις τι ειδους post εχω κανει δειχνει ακριβως τι ειδους ανθρωπος εισαι.

Το οτι εκανες setup ενα board σε ενα χωρο server με ενα αυτοματοποιημενο προγραμματακι τυπου invision, δεν ειναι φιλε μου και καποιο φοβερο επιτευγμα και ουτε βεβαια σε κανει εξυπνοτερο απο τους αλλους.

Λοιπον κυριε moderator, μου εισαι απλα ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ και δεν προκειται να ξανασχοληθω μαζι σου.Σου προτεινω να κανεις και εσυ το ιδιο.Α, και αν δεν αντεχεις την κριτικη μπορεις παντα να με διαγραψεις απο το forum σαν moderator που εισαι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την ταραχή σου. Κανείς δεν πρόκειτε να σε διαγράψει από το φόρουμ, και καλά κάνεις και ρωτάς ότι θέλεις. Καλό είναι να συνεχίζεις να ρωτάς όπως και να απαντάς ερωτήσεις άλλων που γνωρίζεις την απάντηση.

Το board έχει γίνει setup από τους KonstantinosMD & SarandosKaptanis... το τι κάνω εγώ δεν έχει καμία σημασία για το θέμα που προέκυψε.

Δεν θέλω να δώσω καμιά συνέχεια και έχεις κάθε δικαίωμα να πιστεύεις ότι θες.

Το σέβομαι απόλυτα, και καλό είναι να δεχθούμε ότι ήταν μια παρεξήγηση που μπορεί να ξεκίνησε από κάτι καλοπροαίρετο που στην ψυχρότητα της οθόνης μεταφράστηκε λανθασμένα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λόγο στον λόγο, άναψαν τα αίματα! :) Πάλι καλά που σας χώριζε η απόσταση αλλιώς θα τραβάγατε και μαχαίρια!!! :P

Προφανώς, από τα λεγόμενά σας, φαίνεται πως γνωρίζεστε κι εκτός φόρουμ, οπότε κάποια πράγματα που είπε ο ένας στον άλλον, που στους πιο πολλούς από εμάς δεν θα είχαν καμιά σημασία, για σας φαίνεται πως είχαν. Ευτυχώς που κουλάρισαν τα πράγματα, αλλά αν κι ομολογώ πως υπήρχε μεταξύ σας μια έντονη αντιπαράθεση, παρόλ'αυτά ήταν σε κόσμια επίπεδα! Σας συγχαίρω και τους 3! :D

Θεωρώ, πως σε ένα φόρουμ όπου γράφουν τόσα άτομα, που μάλιστα ανήκουν και κινούνται στο ίδιο περιβάλλον οι τέτοιου είδους συγκρούσεις, όχι μόνο είναι αναπόφευκτες αλλά σε ένα βαθμό και δικαιολογημένες! Εξάλλου δεν θέλουμε να καταντήσουμε ένα τρυφερό , ρομαντικό και γλυκανάλατο φόρουμ, που βρίσκεται πλημμυρισμένο από ρόζ τριαντάφυλλά , πάνω σε ρόζ συννεφάκια!! :rolleyes: (Καλά έγραψα πάλι!!! :antegeia: )

Όσον αφορά το θέμα μας, εδω μέσα υπάρχει μια ελευθερία! Ο καθένας είναι ελέυθερος να κάνει ότι θέλει , αρκεί να μην γίνεται εις βάρος του άλλου φυσικά!Όπότε είναι ελέυθερος να κάνει μόνο ερωτήσεις ή μόνο απαντήσεις, (βέβαια το σωστό είναι αν γνωρίζουμε κάποια απορία ενός συναδέρφου να απαντήσουμε, όπως εξάλλου θέλουν να απαντούν και στις δικές μας)!

Πάντως αφού το θέμα έληξε χωρίς αίματα όλα είναι Κ! B)

ΥΓ Κι εσύ ρε trivial, τι μανία έχεις με τις διπλοεγγραφές βρε παιδί μου..... emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

embond Βγήκαν τα πιστόλια και η μάχη ξεκίνησε...

emstarwars Οι δυο μονομάχοι κάνουν επίδειξη υψηλής τεχνικής...

:cool05: Για να προσθέσω κι εγώ το (μικρό) μου λιθαράκι στη συζήτηση, δεν είναι και τόσο απλό να φτιάξεις ένα site, ακόμα και βασισμένο στο Invision.

Και, παρότι η πλακίτσα του trivial για το Ράπτης-Κατσιλάμπρος μπορεί να φαίνεται λίγο "κάφρικη", τέτοιες πλακίτσες είναι πολύ συνηθισμένες και στις γραπτές ανακοινώσεις στη σχολή.

Εγώ δεν έκανα τον κόπο ούτε να δω τα posts ούτε να τσεκάρω IP, δε θεωρώ ότι αξίζει. Αλλά πολλά μέλη θεωρώ ότι από περιέργεια θα το έκαναν αυτό σε μια αγγελία, τουλάχιστον πριν απαντήσουν. Και όσο κι αν ένα forum δεν μπορεί να υιοθετεί πρακτικές file-sharing προγραμμάτων (αν δε συνεισφέρεις, δεν μπορείς να πάρεις), δεν παύει να είναι ιδιαίτερα σημαντική η συνεισφορά του καθενός στην ανάπτυξη μιας διαδικτυακής κοινότητας. Όλοι κατεβαίνουν μια μέρα κάποτε στη σχολή, έστω για να δουν μια ανακοίνωση που ενδιαφέρει αυτούς και άλλους πέντε. Όλοι παίρνουν κάποτε τηλέφωνο μια γραμματεία για μια πληροφορία.

Δεν πιστεύω να είναι μεγάλος κόπος να μοιραστείτε αυτή τη γνώση και με τους υπόλοιπους, έτσι;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

.

Δεν πιστεύω να είναι μεγάλος κόπος να μοιραστείτε αυτή τη γνώση και με τους υπόλοιπους, έτσι;

Έεεεετς...έεεεεεετς... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να προσθέσω και γω ένα-δύο πραγματάκια..

1.Καμία σχέση σε προσωπικό επίπεδο δεν έχω με τους χρήστες Bluevelvet & andreas, δεν έχω ιδέα ποιοι είναι και λογικά ούτε αυτοί.(για αυτό δεν είμαι σίγουρος βέβαια).

2.Συμφωνώ με τον drWatkins ότι κάτι τέτοια είναι καμιά φορά αναπόφευκτα.. γιατί όπως έχουμε πει κάποιοι χρησιμοποιούν το φόρουμ ποικιλοτρόπος .. αλλά οι περισσότεροι μόνο για ενημέρωση (δυστυχώς Σαράντο μόνο για πάρτυ τους οι περισσότεροι ..όπως την εποχή του Napster που κατέβαζες και μετά τα μεταφέρανε σε άλλο dir για να μην πάρει ο άλλος). Αυτούς τους περισσότερους να πω την αλήθεια πολλές φορές τους ξεχνάω...

3.Δεν είμαι ο τρελός που κάθομαι και χτυπάω ip με το παραμικρό. Υπάρχει πάντα λόγος.

....

Είμαι πολύ μεγάλος και παλιός fan του internet και έχω συμμετάσχει στις πολύπλοκες και άπειρες λειτουργίες του ποικιλοτρόπος, όπως και πολλοί άλλοι φαντάζομαι.

Από την πρώτη γενιά των chat rooms υπήρχε πάντα ένα πράγμα που με ενοχλούσε τα μάλα... ένα πράγμα που με έκανε να χάσω αρκετά τον ενθουσιασμό μου για την διαδυκτιακή επικοινωνία.

Φυσικά μιλάω (γράφω) για τον εαυτό που δοκιμάζει να βγάλει μερίδα χρηστών...ευατό που δεν θα έβγαζε στο real life. Από απόλυτες διαστροφές που βρίσκει μέσα του μέχρι άλλα ελαφρύτερα σύνδρομα ..όπως καλή ώρα αυτό των πολλαπλών προσωπικοτήτων.

....

Εδώ λοιπόν η κοινότητά μας είνα αρκετά μικρή για να έχουμε πολύ ακραία φαινόμενα.

Δεν παύει όμως να ενοχλεί το γεγονός του συνομιλείς με κάποιον που τελικά είναι η Β προσωπικότητα κάποιου άλλου..που είναι κάποιος που ξέρεις και είναι κάτι τελείως διαφορετικό...κ.λ.π...

Θα ήθελα λοιπόν να κλείσω λέγοντας ότι όποτε προκύψει οποιοδήποτε πρόβλημα ο θιγόμενος θα πληροφορείται ,αν όχι δημόσια μέσω προσωπικού μυνήματος.

Καλό είναι να κρατήσουμε τον χώρο αυτό καθαρό και βασισμένο στην ειλικρίνεια.

Ελπίζω επίσης αυτοί στους οποίους αναφέρονται τα παραπάνω να τα λάβουν σοβαρά υπόψιν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 8 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.