Jump to content

strange love..


trivialx

Recommended Posts

There'll be times

When my crimes

Will seem almost unforgivable

I give in to sin

Because you have to make this life livable

But when you think I've had enough

From your sea of love

I'll take more than another riverfull

And I'll make it all worthwhile

I'll make your heart smile

...καθώς οδηγούσα κάνοντας καμιά 200ρια από τις καθημερινές παρανομίες για να φτάσω σπίτι μου ..δίπλα από τις ολυμπιακές εγκαταστάσεις..

καλοκαίρι 2004..

όμορφο..μελαγχολικό..αισιόδοξο..απ' όλα..

καλοκαίρι 2004.. Ελλάδα..

δεν ακούω τίποτα..

ή μήπως ναι??

όλα τα στάδια που βρέθηκα ...ο ίδιος παλμός ...η παράνοια του Euro..περιόδευε στις γειτονιές της Αθήνας να δώσει τα τελευταία απομηνάρια στην περιφάνεια του Έλληνα..

" Ελλάς - Ελλάς"..

Ευχές σε όλους για προσωπικές επιτυχίες ,υγεία, καθαρό μυαλό και ατελείωτα αυθόρμητα συναισθήματα εναρμονισμένα στη λογική του καθενός.

Υ.Γ....από αύριο κανονικά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

με παρέσυρες trivialx...(αν και μάλλον ήθελα να παρασυρθώ πάλι...)

καλοκαιρι 2004, γεματό ανατροπες , γεμάτο αντιφάσεις και περίεργα γυρίσματα της ρότας ...

καλοκαιρι 2004...γεματο παιδικό ενθουσιασμο για τις ελληνικές νίκες που τις βαφτίσαμε ατομικές , γεματο συνθήματα και χαλασμένες κόρνες που συγχωρεθήκαν αυτόματα γιατι ήταν μέρος της γιορτής... :rolleyes:

καλοκάιρι 2004...γεμάτο αισιόδοξες αφίξεις και μελαγχολικές αναχωρήσεις ,γεμάτο κρυφές ελπίδες να μην ήταν βαθιά η πληγή έτσι ώστε να επουλωθεί , γεμάτο ιεραρχήσεις που δε γίνανε σωστά ...μου λείπεις... emiloveyou

καλοκαιρι 2004 ...γεμάτο παραμύθια , άλλα που τα φτιάξαμε στο μυαλό μας και άλλα που τα ζήσαμε...γεμάτο αναμονές και πειράγματα, γεμάτο νέα συναισθήματα και αποκαλύψεις απο ψυχούλες που νόμιζα ότι ήξερα και πάντα η έκπληξη ότι τελικά ούτε τους εαυτους μας δεν ξέρουμε... :splaaaats:

καλοκάιρι 2004...χαρούμενες , ευτυχισμένες στιγμές , ξημέρωματα σε κάποια Γλυφάδα , παρέα με Λαμιώτικες και Γιαννιωτικες καληνύχτες και πάλι χαιρετούρες μέχρι να κοιμηθεί ο Γιάννης μας στο πίσω κάθισμα emiloveyou

καλοκαίρι 2004 ... με διαπιστώσεις ακόμη μου λείπετε στις 4 ημέρες και ακόμη η αγκαλιά σου είναι η πιο μεγάλη στο αεροδρόμιο... emblush

καλοκαίρι 2004 ...με αντίο στο παρελθόν και αγωνία να μη χαθει η αγάπη που άλλαξε μορφή αλλα ακόμη υπαρχει ...

καλοκαιρι 2004...γεμάτο αστέρια και μάγους , γεμάτο κεραμιδες που αποφασίσαν να κυκλοφορούν ελεύθερα στην γιορτινή Αθήνα , γεμάτο από αυτά που δε χωράνε, γεμάτο απο πρωτιές , γεμάτο απο ευάλωτες πάλι στιγμές , γεμάτο από λουλούδια και δέντρα του δάσους που κρυφτήκαν σε τοσομικρό χώρο που αναρωτιέσαι και τρομάζεις μαζί...

καλοκάιρι 2004...για μια ακόμη φορά να ανακαλύπτουμε ότι είμαστε πολύ μικροι απέναντι στη δύναμη των συναισθημάτων και τελικά το μόνο διαβατήριο για το όνειρο είναι να μη φοβόμαστε, αρχίζοντας από το φόβο απέναντι σε εμάς...

καλοκαιρι 2004...τελικά μένουν τα καλά...φυλαγμένα βαθιά μέσα μας , πολύτιμα δείγματα μας ...

φθινόπωρο 2004-θελω πτυχίο!!! emoops

καλή δύναμη σε όλους! emrockonemgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλοκαίρι 2004.... σουρεαλ!!! :unsure:

Καλοκαίρι 2004.... πτυχίο!!! emrockon

Καλοκαίρι 2004...ξανά δουλειά!!! emrockon emrockon

Καλοκαίρι 2004... δεν έχει μείνει σχεδόν τπτ που να μην έχει συμβεί.... τι θα περιμένω το φθινόπωρο δηλαδή??? emlove1

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup μη το λες αυτό!

τα πιο όμορφα έρχονται όταν δεν τα περιμένεις , πιθανόν αυτό να τα κάνει και ακόμη ομορφότερα! emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Mερικές φορές αυτά που δεν περιμένεις δεν είναι τα πιο όμορφα, αλλά αυτά που σε ταρακουνάνε περισσότερο...

emrose emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλό και ωραίο το καλοκαίρι και η εθνική υπερηφάνεια, αλλά να μας μείνει και το Χειμώνα λίγο. emstar Julliete τί άλλο να κάνεις πια αύτόν τον χειμώνα? :wub: Πάρτο απόφαση γιατί μας κρατάς σε αγωνία!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Αυτό το χειμώνα μου έχει μείνει ένα ακόμα ;) Το δίπλωμα!!! :wub:

(με μερικές επιφυλάξεις για κάτι εκκρεμότητες που μου έμειναν το καλοκαίρι... emblush )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Love is....

To be able to let him go, coz you want him to be happy anyhow, even if this means your own lonely misery....

Jul embrokenheart

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ποιο στιχάκι καλέ? Δεν είναι στιχάκι, εγώ το λέω :mellow:

(Γιατί, δεν είναι αλήθεια?)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή έχει πολλή απαισιοδοξία και εσύ δεν εισαι...ή μήπως είσαι απαισιόδοξη???

:blink::anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Χαχαχαχα ανάβεις φωτιές εεε??? emdevil

Βασικά έτσι ήξερα κι εγώ, ότι δεν ήμουν απαισιόδοξη... Μετά απ'όλη την καλοκαιρινή σουρεάλα όμως δεν ξέρω, το ξανασκέφτομαι... Αν και θα προτιμούσα το "ρεαλίστρια"...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.