Jump to content

Συνδρομή Ιατρικού Συλλόγου στην Ελλάδα ενώ βρίσκομαι στο εξωτερικό


featured

Recommended Posts

Καληπερα σε όλους,

Πριν μερικές μέρες παρέλαβα το email σχετικά με την συνδρομή μου για το νέο έτος στον ελληνικό ιατρικό σύλλογο τον οποίο ανήκω.

Έχω φυγεί από την Ελλάδα αρκετά χρόνια και εργάζομαι στο εξωτερικό.Για την ώρα δεν σκέφτομαι να επιστρέψω αλλά πότε δε ξέρει κανείς τι μπορεί να γίνει.

Η ερώτηση μου είναι : αξίζει να πληρώνω κάθε χρόνο τον ελληνικό ιατρικό σύλλογο ενώ εργάζομαι και βρίσκομαι στο εξωτερικό;

Μπορεί αυτό να με διευκολύνει σε κάτι στο μέλλον ή απλά είναι πεταμένα λεφτά κάθε χρόνο;

Έχει κανείς κάποια ανάλογη εμπειρία ή συμβουλή σε αυτό το θέμα;

Σας Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

24 λεπτά πριν, featured said:

Καληπερα σε όλους,

Πριν μερικές μέρες παρέλαβα το email σχετικά με την συνδρομή μου για το νέο έτος στον ελληνικό ιατρικό σύλλογο τον οποίο ανήκω.

Έχω φυγεί από την Ελλάδα αρκετά χρόνια και εργάζομαι στο εξωτερικό.Για την ώρα δεν σκέφτομαι να επιστρέψω αλλά πότε δε ξέρει κανείς τι μπορεί να γίνει.

Η ερώτηση μου είναι : αξίζει να πληρώνω κάθε χρόνο τον ελληνικό ιατρικό σύλλογο ενώ εργάζομαι και βρίσκομαι στο εξωτερικό;

Μπορεί αυτό να με διευκολύνει σε κάτι στο μέλλον ή απλά είναι πεταμένα λεφτά κάθε χρόνο;

Έχει κανείς κάποια ανάλογη εμπειρία ή συμβουλή σε αυτό το θέμα;

Σας Ευχαριστώ πολύ.

πεταμένα λεφτά. όταν επιστρέψεις κάνεις εγγραφή στον ιατρικό σύλλογο της πόλης που θα δουλέψεις. Το μοναδικό όφελος είναι η  δυνατότητα έκδοσης πιστοποιητικού εγγραφής για πιθανή συμμετοχή σε προκηρύξεις θέσεων ΕΣΥ , εγγραφή σε λίστες επικουρικών ή ειδικότητας, μπχ, (καθώς και η επίχρυση ατζέντα με τα σήματα για το αυτοκίνητο).

Αξίζει λοιπόν φίλε μου να πληρώνεις ένα όνειρο (τι αξία έχουν 50 με 100 ευρωπουλάκια για έναν γιατρό με αποδοχές εξωτερικού) κι ας είναι η φωτιά της πραγματικότητας που θα σε κάψει (για να μην έχεις κλείσει την πόρτα στην Ελλάδα θα τα έχεις βρεί δύσκολα στα "ορυχεία")

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίσης υπάρχει περίπτωση να χάσω τη θέση μου στην Ελλάδα όταν ανοίξει σε περίπτωση που δεν είμαι εγγεγραμμένος στον Ελληνικό Ιατρικό Σύλλογο στο μεσοδιάστημα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.