Jump to content

TAMBOURS DU BRONX


Ήρα

Recommended Posts

H εμπειρία μιας performance τους είναι (πάντα!) συγκλονιστική καθώς συνδυάζει τη self-made εκρηκτική άποψη της μουσικής του δρόμου και το παραδοσιακό, λεπτό γαλλικό χιούμορ. Τα «τύμπανα του Μπρονξ» είναι μια σχεδόν 20μελής μπάντα με βαρέλια, ξύλα και μέταλλα που δημιουργεί μια πραγματική γιορτή ρυθμών και ήχων - κάνοντας ένα σόου μοναδικό. Ένα γκρουπ κρουστών με μεγάλη και αποδεδειγμένη αξία - που, συν τοις άλλοις, έχει το θράσος να ονομάζει ένα δίσκο του «Silence»! Το συγκρότημα φτιάχτηκε το 1987 και πολύ σύντομα καθιερώθηκε ως πραγματικός «θεσμός» - σε Ευρώπη αλλά και Αμερική. Το σόου: μια ομάδα ανθρώπων με δοκάρια να χτυπούν τεράστια βαρέλια πετρελαίου σ' ένα ημικύκλιο πάνω στη σκηνή. Η συνέχεια (πάντα!) επιτόπου.

Για φέτος ο τόπος είναι η παραλία της Βάρκιζας (γήπεδο ποδοσφαίρου), στις 31 Ιουλίου με είσοδο ελεύθερη, στο πλαίσιο του Φεστιβάλ Βάρης 2004. Ας αφεθούμε στους ρυθμούς τους...

απο Αθηνοραμα

υγ, συγγνωμη για τον τιτλο! emblush

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είμαι σίγουρη πως όσοι πήγατε θα το απολαύσατε...Τα είχα δει πέρσυ στην Πάτρα και έμεινα κατενθουσιασμένη, μόνο που μου πήρε 3 μέρες να ακούω και πάλι κανονικά λόγω έντασης :D:P:wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Είναι τρομεροί, αυτό έχω μόνο να πω.Αν τους ξαναπετύχετε μην τους χάσετε!!!

Τους είδα πέρσι κι έμεινα μ@#$%#ς!Δεν περίμενα ότι θα είναι τόσο καλοί!Το προτείνω ανεπιφύλαχτα ιδίως για τους λάτρεις της μέταλ(όχι δεν εννούσα power μέταλ αλλά μάλλον κάτι πιο βαρύ :antegeia: ) αλλά που συγχρόνως ακούν και λίγο ψαγμένη ηλεκτρονική μουσική(ή τουλάχιστον όταν την ακούσουν δε βρίζουν) πχ Future sound of London κλπ.Όχι ότι έχει καμιά σχέση ο ήχος τους με ηλεκτρονική αλλά είναι ένα περίεργο ευχάριστο κράμα.Ιδίως στα κομμάτια που τραγουδούν είναι όλα τα λεφτά.Αποτρέψτε γονείς από το να έρθουν μαζί σας.Μάλλον φεύγουν με το κεφάλι καζάνι.Έχουν τρομερό γέλιο να ψάχνουν απεγνωσμένα την έξοδο μετά το τέλος.Που πας ρε Κίτσο πριν ρωτήσεις τί θα ακούσεις;;; emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.