Jump to content

Ιδού η απορία....


zkw

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Created
  • Last Reply

Πώς μπορώ να γυρίσω το χρόνο 5 χρόνια πίσω????

Ή να τον πάω 1 χρόνο μετά μπας και έχουν στρώσει τα πράγματα???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Και τώρα τί κανεις? Οταν θέλεις κάποιον πολύ...για πολλούς λόγους ..γιατί πέρα από ο,τι φαίνεται πρέπει απλά να είστε μαζί..γιατί έτσι πρέπει, γιατί ταιριάζετε, γιατί τον σκέφτεσαι και έχεις αρχίσει να τον αγαπάς...τί κάνεις δεν είστε πια μαζί? ..όταν μόλις έχετε χωρίσει? emconfused (μάλλον υπομονή ε?) emno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα καλά είμαστε με τα καλά μας? Τετοια και τόση..και πόση πια αναισθησία?? Ο άνθρωπος σαν να μην έχει συμβεί τίποτα! Συνεχίζει κανονικότατα να ποστάρει..και να διευρύνει τον κύκλο των γνωριμιών του μέσω ίντερνετ! Δηλαδή..όλα αυτά που ήλπιζα και πίστευα, όλα μάταια? Οσο περναει ο καιρός..τόσο τελικά αποδεικνύεται ότι δεν άξιζε τον κόπο...και ας το ήθελα τόσο και ας έκανα τα αδύνατα δυνατά για να αξίζει.. Σχέση μπουζούκι είχαμε μάλλον!! emband

Πόσο μαλάκας είμαι τελικά?? Ρε παιδιά...εσείς που με ξέρετε...το γράφω κάπου στο κούτελο?? Τι στο διαολο πια..???? :anavwfwties:embaaaemexetaseis

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...
Είναι ανωμαλία που την απόσταση σε μία σχέση δεν τη βλέπω σαν μειον αλλά σαν θετικό? :splaaaats:

Τότε μας κατατρέχει η ίδια ανωμαλία αγαπητέ μου!!! Φυσικά υπάρχει εξήγηση γι αυτήν την ανωμαλία.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α Α Α για να σας πω!!! Εχω πει πως δεν θα ταραχτώ μέρες που είναι, είπα να αφήσω λίγο το πνεύμα των Χριστουγέννων να κατοικήσει μέσα μου, μπας και ο καλός Θεούλης μου φέρει λίγη ηρεμία, επικοινωνία, και θάρρος από την καινούργια χρονιά!! Μη μου λέτε λοιπόν για σχέσεις (από απόσταση!!! Γιατί είμαι πλειστάκις κομμένη και καμμένη που λέει ένας φίλος!! Σου σπάνε τα νεύρα, και ιδίως όταν ο άλλος απλά δεν γουστάρει! Δεν γουστάρει να ασχολείσαι μαζί του, γιατί εχει δουλειά, το κεφάλι του ή ο κώλος του πονεί, του κάηκε το φαγητό και έμεινε νηστικός, και το θεωρεί περιττο να μοιραστεί μαζί του όλους αυτούς τους καημόυς, γιατί πολύ απλά είσαι μακριά του, και δεν σε αφορούν όλα αυτα!! Και να υπήρχε τουλάχιστον λίγο- περιοδικό έστω-, je t'aimes να πήγαινε και στο διάολο!! Ουχί όμως!! Γιατί οι σχέσεις από απόσταση ειναι σχέσεις να τις χέσεις φίλες και φίλοι! ! !

(Μιλάει αποκλειστικά το συναίσθημα και όχι η λογικη μου...) :anavwfwties::anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η αποσταση ειναι τελεια καλυψη για τυχον...νυχτοπερπατηματα και...ξενοπηδηματα

που θα σε καταλαβει ο αλλος-αλλη...

και τι εγινε αν πας και με αλλον μια φορα?εσυ το ταιρι σου "αγαπας"...

συμφωνω απολυτα με το Σοφακι το χαροκαμενο

ετυχα προχθες στο ταξι,μια κοπελια

καλη ηταν

οταν μπηκα μεσα,ηδη μιλουσε στο κινητο με τον φιλο της

και μωρο μου...

ματς μουτς...

παω στην εταιρεια τωρα...

ματς μουτς...

θα σε παρω οταν τελειωσω εγω...

ματς μουτς...

κλεινει το τηλ

της λεει ο ταξιτζης

καλα τον "εστειλες"

απαντηση αυτης

εεε,δεν γινεται αλλιως...

ρωταω εγω

τι εννοεις?

μου λεει αυτη

κοιτα,ο φιλος μου,δεν πιστευει στην φιλια μεταξυ ανδρων και γυναικων

και εγω θελω να παω για φαι με 2 φιλους μου στα καστρα

και δεν γινεται να του το πω

και δεν μπορει ουτε να με παρει τηλ,γιατι με τον θορυβο και την μουσικη,θα με καταλαβει

ετσι,του ειπα αυτο το ψεμα και εξασφαλισα πως δεν θα με ενοχλησει για καποιες ωρες

δεν θα αναφερθω στην συνεχεια του διαλογου,θα πω απλα πως την ξεχεσα,με την καλη εννοια παντα...

απλα,ας αναλογιστει ο καθενας,αν θα ηθελε να ειναι στην θεση αυτου του φουκαρα...

και που καταλαβατε αν υπηρξατε ποτε?

ξερετε,δεν ξενοκοιτανε μονο τα αγορακια...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Kαι καλά η σχέση από απόσταση, η σχέση από απόσταση με ξένο/η, αυτό που το πας?!?!??! Και πόσο να κρατήσει? Και πώς να τα βγάλεις πέρα? Και πώς να τα βάλεις μαζί του???? Π Ω Σ ΓΑΜΩΤΟ????????????????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ας δούμε το θέμα από άλλη οπτική γωνία. Η σχέση από απόσταση μπορεί να είναι μάταιη. Η σχέση με απόσταση είναι σίγουρα τέλεια. Τι νομίζετε ότι σημαίνει το 'από μακριά κι αγαπημένοι'; Η απόσταση είναι η απόλυτη ασφάλεια σε μια σχέση.

Δεν το πιστεύω. Μιλάω σαν τη Ράνια από την τηλεοπτική παρέα των Singles! :o

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupΕμένα πάλι, με τη Λίλα με σχετίζουν!!! Είμαστε το τέλειο δίδυμο Val !!

Πάντως, κατόπιν προσωπικής πείρας -και κατόπιν εορτής φυσικά- ,κατέληξα στη διαπίστωση ότι σχέση από απόσταση ΔΕΝ ΔΕΝ ΔΕΝ υφίσταται.. Στο μυαλό μας είναι και χαιρόμαστε μόνοι μας.. Παλιά πίστευα ακριβώς το αντίθετο. Ήμουν πολύ, πάρα πολύ ρομαντική.. Ίσως μεγάλωσα, ίσως έφαγα δυνατές σφαλιάρες και ξύπνησα..Πάντως πλέον έχω καταλήξει ότι μια σχέση, -για να'ναι σχέση και όχι παιδική χαρούλα που όποτε μας έρθει η όρεξη πάμε να κάνουμε κούνια-, απαιτεί ΠΟΛΥ περισσότερα από όσα φανταζόμαστε. Απαιτεί πρωτίστως να έισαι εκεί, και το εκεί τελικά δεν αρκείται στο μυαλό και στην καρδιά. Απαιτεί ΚΑΙ την υλική-σωματική υπόσταση. Και θέλει πολύ κόπο για να πετύχει..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οιτα,ο φιλος μου,δεν πιστευει στην φιλια μεταξυ ανδρων και γυναικων

και εγω θελω να παω για φαι με 2 φιλους μου στα καστρα

και δεν γινεται να του το πω

και δεν μπορει ουτε να με παρει τηλ,γιατι με τον θορυβο και την μουσικη,θα με καταλαβει

ετσι,του ειπα αυτο το ψεμα και εξασφαλισα πως δεν θα με ενοχλησει για καποιες ωρες

δεν θα αναφερθω στην συνεχεια του διαλογου,θα πω απλα πως την ξεχεσα,με την καλη εννοια παντα...

Καλά έκανες Vamos. Σχέση που βασίζεται στην ανειλικρίνεια και στα ψέματα δεν έχει καλές βάσεις και θα διαλυθεί αργά ή γρήγορα. (όπως η παραπάνω υποτιθέμενη σχέση, που θα μπορούσε να διαλυθεί και το ίδιο βράδυ αν αποφάσιζε ο φουκαράς, όπως τον είπες, να πάει και αυτός για φαγητό με 2 φίλους του στο ίδιο μέρος, έτσι δεν είναι; ).

Κατά τα λοιπά, συμφωνώ με τη mafia και το συλλογισμό της. Μικρότερη συνήθιζα να έχω σχέσεις από απόσταση (για χρόνια μάλιστα), μέχρι που συνειδητοποίησα ότι δεν ήταν σχέσεις στην ουσία (είναι στο μυαλό μας και χαιρόμαστε μόνοι μας, καλή ατάκα!) Βέβαια, υπάρχουν εποχές στη ζωή μας που χρειαζόμαστε αυτό ακριβώς (να είμαστε στην ουσία μόνοι - σε αυτή την περίπτωση ακόμα και η απόσταση Πατήσια - Πετράλωνα μπορεί να αποδεικτεί πολύ μεγάλη!)

Η ώριμη σχέση πάντως, χρειάζεται και καθημερινή συνύπαρξη με όλα τα θετικά και τα αρνητικά της.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε συμφωνω απόλυτα...

Είχα σχέση 3 χρόνια απο απόσταση Αθήνα - Γιαννενα κ πήγαινε μια χαρα..

Βέβαια δε ξέρω τι και αν είχα φάει κερατο (εγω απο την πλευρά μου ήμουν εντάξει μαζι της) αλλα μπορώ με βεβαιότητα να πώ οτι ήταν πολυ όμορφα όσο κράτησε..

Βρισκόμασταν μια φορα την εβδομάδα.. Βέβαια τα περισσότερα ταξίδια τα έκανε εκείνη μιας και το μόνιμο σπίτι ήταν στην Αθήνα..

Τώρα όποια σχέση έκανα με Αθηναία κράτησε πολύ λίγο άντε 6μηνο και αυτο λόγο κορεσμού απο την καθημερινή επαφή. Εδω που τα λέμε είμαι κ γώ λιγάκι απαιτιτικός μέσα στην σχέση μου αλλα σε εναν χορισμό ποτε δε φταίει μόνο ένας έτσι δεν είναι;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupΕμένα πάλι, με τη Λίλα με σχετίζουν!!! Είμαστε το τέλειο δίδυμο Val !!

Το GreekMeds απέκτησε τις Singles του!!! (Φοβάμαι πως όπου να' ναι, θα σκάσει μύτη ο Αρειανός με ανήθικες προτάσεις ;) ).

Έχω μια απορία: υπάρχει κανείς που μετά από το crash-test 'σχέση από απόσταση' κατέληξε σε κάτι καλό εκτός από το ΚΑΤ; Υπάρχει κανείς με εμπειρία θετική από κάτι τέτοιο είτε δικιά του είτε δικού του ανθρώπου;

Όλοι, μα όλοι, όσοι εγώ έχω γνωρίσει μέχρι σήμερα και έχουν στο ενεργητικό τους μια σχέση από απόσταση, μου έχουν πει ότι το μόνο σίγουρο σ' αυτές τις φάσεις είναι το τέλος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλαδή το τέλος στις άλλες σχέσεις ΔΕΝ είναι εξασφαλισμένο? Ή επειδή κάτι κάποια στιγμή τελειώνει δεν αξίζει τον κόπο να το ζήσεις? Γιατί ξέρεις και η ζωή κάποια στιγμή τελειώνει... ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όλοι, μα όλοι, όσοι εγώ έχω γνωρίσει μέχρι σήμερα και έχουν στο ενεργητικό τους μια σχέση από απόσταση, μου έχουν πει ότι το μόνο σίγουρο σ' αυτές τις φάσεις είναι το τέλος.

Kοίτα, εντελώς μεταξύ μας, δεν είμαι και απόλυτα βέβαιη ότι οι κανονικές σχέσεις, στις οποίες δεν υπάρχει ο παράγων "απόσταση", είναι οπωσδήποτε και το δίχως άλλο σχέσεις με μέλλον!! Αυτό εξαρτάται σε κάθε περίπτωση από τα εμπλεκόμενα μέρη ..και από τις γενικότερες συνθήκες...έτσι δεν είναι?? Κατα τα άλλα...HAPPY SINGLE YEAR σε όλους μας εύχομαι!!!!! emrockonB)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.