Jump to content

ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΣΕ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ


Shamrock

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!Θέλω να σας ρωτήσω κάτι!Είμαι εδώ και 1 μήνα αγροτικός ιατρός διορισμένος σε περιφερειακό ιατρείο(ΠΙ1).Από το ΚΥ στο οποίο υπάγεται ,μου ζητούν να εξυπηρετώ και άλλο ένα χωριό(ΠΙ2),για το οποίο το Υπουργείο δεν προκηρύσσει θέση.Είμαι υποχρεωμένος να εξυπηρετώ και το τελευταίο περιφερειακό ιατρείο,(ΠΙ2)δεδομένου ότι μου έχουν δώσει ΜΙΑ σφραγίδα αυτή του ΠΙ1 και το υπουργείο δεν προκηρύσει αντίστοιχη θέση?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

24 λεπτά πριν, Shamrock said:

Καλησπέρα παιδιά!Θέλω να σας ρωτήσω κάτι!Είμαι εδώ και 1 μήνα αγροτικός ιατρός διορισμένος σε περιφερειακό ιατρείο(ΠΙ1).Από το ΚΥ στο οποίο υπάγεται ,μου ζητούν να εξυπηρετώ και άλλο ένα χωριό(ΠΙ2),για το οποίο το Υπουργείο δεν προκηρύσσει θέση.Είμαι υποχρεωμένος να εξυπηρετώ και το τελευταίο περιφερειακό ιατρείο,(ΠΙ2)δεδομένου ότι μου έχουν δώσει ΜΙΑ σφραγίδα αυτή του ΠΙ1 και το υπουργείο δεν προκηρύσει αντίστοιχη θέση?

Ναι...

Δε ξέρω σε τί απόσταση είναι,αλλά πάλι καλά να λες.Υπάρχουν αγροτικοί που καλύπτουν 4-5 χωριά...

Τροποποιήθηκε από heydoc
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι,αλλά ποιος νόμος υποστηρίζει κάτι τέτοιο?Εγώ ορκίστηκα στο ΠΙ1 και δεν είναι το ΠΙ1 το μεγαλοχώρι που περιλαμβάνει κατά κάποιο τρόπο έστω και γεωγραφικά το ΠΙ2.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εδώ καλύπταμε και χωριό που το υπουργείο είχε προκηρύξει θέση αλλά δεν ερχόταν ποτέ κανένας και έμενε μονίμως κενή. Μια φορά την εβδομάδα,κάθε Τετάρτη πήγαινε κάποιος από μας εκ περιτροπής, αν και συνήθως τις πιο πολλές φορές εγω ήμουν αυτός που πήγαινε. Προσωπικά μάλλον το προτιμούσα κιόλας,με εξαίρεση το επιπλέον μισάωρο οδήγησης με τ'αμάξι μου, μιας και είχα έτσι την ησυχία μου και μέχρι το μεσημέρι ήμουν εγώ και οι λιγοστοί κάτοικοι που έρχονταν καθαρά για συνταγογράφηση επαναλαμβανόμενων συνταγών...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Είναι στα βασικά καθήκοντα του αγροτικού ιατρού. Εν ολίγοις πας και καλύπτεις όπου η υπηρεσία σου κρίνει απαραίτητο.

Επίσης δεν ξέρω αν γνωρίζεις το status σου, είσαι ΔΥ (έστω με καθεστώς ορισμένου χρόνου), και στους ΔΥ υπάρχει το εντέλλεσθαι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.