Jump to content

ROCKWAVE 2004


fil_g4

Recommended Posts

Αααααα...δεν θέλω παράπονα!Μόλις κατάφερα να σηκωθώ από το κρεβάτι και να συγκεντρώσω τα σκορπισμένα κομμάτια του μυαλού μου αμέσως ήρθα να δημοσιεύσω το συγκεκριμένο topic!

(Μετά από ένα τέτοιο Σαββατοκύριακο άντε να στρώσεις τον κώλο σου να διαβάσεις!)

Anyway,τι να πούμε τώρα;Για τους Soulfly που σπείρανε,για τους Gammaray που μας στείλανε στο encore(I WANT OUT! emrockon ),για τους Nightwish που μe άφησαν άφωνο παρά το image τους που αρχικά με απωθούσε;Ή μήπως να πούμε για τους Metal Gods;(Breaking the WHAT?)Θέλω λοιπόν να εκθέσετε όλοι τις απόψεις και εμπειρίες σας πάνω στο μεγαλύτερο metal event της χρονιάς στην Ελλάδα!Fire away!

Over the hills and far away... (πωπω τι μ.....α που είναι αυτή η Tarja!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάντως ακόμα να συνέλθω εντελώς.... emlove1 (νταξ, το λέω το ξαναλέω, αλλά τι να κάνω, αυτή είναι η αλήθεια!!!!)

Λοιπόν, αφήνω τους θεούς για το τέλος... πάμε στα υπόλοιπα:

Ο Tate μ άρεσε πάρα πολύ (κι ας ακούστηκαν σχόλια ότι εχανε η φωνή του στο λάιφ). Και μ άρεσε, γιατι μας αποζημίωσε για το ξενέρωμα που μας είχαν ρίξει πέρυσι φεύγοντας σαν κλέφτες απο το Λυκαβηττό! (ερώτηση: η γκόμενα ποια ήταν;)

Do you believe in love???? (NOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!)

A, επίσης, στην αρχή αναρωτιόμουν μήπως για λόγους ιστορίας των συγκροτημάτων έπρεπε να μπουν οι queensryche μετά τους nightwish..

Με το που εμφανίστηκαν όμως οι nightwish, κατάλαβα πολύ καλά γιατί ήταν δεύτεροι στο line up! Η Tarja (εκτός του ότι έκανε τον αντρικό πληθυσμό να παραληρεί ;) - μας έδωσε και μαθήματα παραδειγματικού headbanging σε κάποια φάση -ποιος είπε ότι οι γυναίκες δεν το κάνουν καλα είπαμε; :D ) φωνητικά ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ! Η κοπέλα δε μασαει μία! Τραγουδάει τα πάντα με την ίδια άνεση είτε είναι στο στούντιο, είτε στο χωράφι στη Μαλακάσα μέσα Ιουνίου! emstar Highlight (κατά τη γνώμη μου): Phantom of the Opera! Από την πρώτη μέχρι την τελευταία νότα του (ιδίως την τελευταία! ;) ) ! Α, επίσης, απίστευτο το κατακόκκινο μικρόφωνο! emstar

Καιιιιιι.... περίπου 45 λεπτά αφού κατέβηκαν οι nightwish και άλλαξε τελείως μορφή το σκηνικό... ακούγονται οι πρώτες νότες από το electric eye... ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ!!!!!!

(χάρη στο οποίο, και μέσα στο χαμό, καταφέραμε να χωθούμε και να φτάσουμε μπροστά μπροστά!)

Δεν ξερω τι να σχολιάσω... ό,τι και να πω, τους αδικεί! Μερικά παραδείγματα του τι ακουσαμε (με τυχαία σειρα):

The Ripper (αυτό κι αν δεν περίμενα να το πουν!),

ένα απίστευτο ακουστικό Diamonds and Rust (το οποίο έχει ειδικό βάρος σαν τραγούδι -για προσωπικούς λόγους...),

Turbo Lover (αν σκεφτεί κανείς ότι στο συγκεκριμένο τραγουδι γίνεται χαλασμός όταν δείχνουν το βίντεο στο Revenge, μπορείτε να φανταστείτε τι έγινε στη ζωντανή του εκτέλεση...),

Beyond the realms of Death ( :wub: ),

A touch of Evil (θεοί!!!!),

Hell bent for leather (ναι, είναι θεός, βγήκε με τη μηχανή στη σκηνή!!!!),

United (εδώ όλα τα λεφτά ήταν το κοινό και η απίστευτη αίσθηση που επικρατούσε...)

κι αφήνουμε για το τέλος:

Breaking the WHAT?????? (THE LAWWWWWWWWW!!!!!!!)

THE WHAT??????????? (THE LAWWWWWWWWW!!!!!!!!!)

THE WHAT??????????????? (THE LAWWWWWWWWW!!!!!!!!!!!!) (τέτοιο κλίμα δεν έχω ξαναδει σε συναυλία... πολύ ξύλο μεν, αλλά χαλάλι οι μελανιές... :wub: )

Επίσης, PAIN (KILLEEEEEEEEEER!!!!!!!!!!!) , PAIN (KILLEEEEEEEEEEEEEER!!!!!!!!!!) emlove1

και για το τέλος....

well, Athens, YOU VE GOT ANOTHER THING COMING!!!!! emstaremstaremstar

E, μετά απ αυτά, χρειάζεται να πει κανείς τίποτ άλλο;

Α, ίσως ότι υποσχέθηκαν πως θα ξαναέρθουν του χρόνου.... ;)

ΥΓ: Τι ακριβώς περίμενε το κοινό να καταλάβει ο Χάλφορντ από το σύνθημα "είναι τρελός ο καραφλός?" :huh:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλα,φαινεται πως το πολυ Metal σας εκαψε τον εγκεφαλο :blink::wacko: .Τι γυρευει αυτο το θεμα στο 3ο ετος;Εκτος και αν απευθυνεστε αποκλειστικα στο 3ο ετος...

emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ουπς!

Τωρα το είδα!

Σωστός...

(εγώ είδα φως και μπήκα πάντως, αφού όχι μόνο στο τρίτο έτος δεν είμαι, αλλά το μόνο γουδί με το οποίο έχω σχέση είναι αυτό που φτιάχνουμε τη σκορδαλιά! B) )

Κανας μοδεράτος να το μετακινήσει; emplease

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ ακόμη πιστεύω πως ήταν απαράδεκτο να πάνε οι Nightwish πάνω από τους Queensryche, αν και οι τελευταίοι έχουν πολλά χρόνια να συνθέσουν κάτι αξιοπρεπές. Η τρίτη θέση στο bill ήταν αυτή που στέρησε στον Tate την εντυπωσιακή εμφάνιση, αφού προφανώς συνοδευόταν από μηδενικό soundcheck. Η φωνή του δεν ακουγόταν λόγω ήχου. Εγώ ήμουν στη θέση με τον καλύτερο ήχο (δίπλα στο soundboard) και σας λέω ότι -αντίθετα με τον Halford- ο Tate κάρφωσε όλες τις νότες απίστευτα πιστά στο album.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.