Jump to content

Συνταγές Μαγειρικής


doctor-x

Recommended Posts

Εδώ και κάτι μήνες,η γνωστή και μη εξαιρετέα ημών και ουχί μόνον Βασίλωμ',είναι ΜΑΝΑ!!!!

Ναι-ναι,δεν είναι τυπογραφικό λάθος,έχει το παιδί της,ένα συμπαθέστατο τεράποδο,κατά μάνα κατά κύρη που λέμε :P ,τη........ ΣΤΙΦΑΔΩ!

Μπορείτε να την θαυμάσετε στην υπογραφή της Βασίλως,μα και ΕΔΩ!

Η μικρή λοιπόν μεγάλωσε,εξελισσόμενη σε κουραδομηχανή (sic) πρώτης τάξεως! emoops

Λόγω ονόματος,αλλά και χάρης,ακούω τις προτάσεις σας.......... :Demhehe

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ελπίζω να μην εννοείς προτάσεις μαγειρέματος της Στιφάδως!!!! :blink:

Εδώ και τώρα συγκαλώ γενική συνέλευση των απανταχού φιλόζωων του ΓΜ για να ληφθούν επείγοντα μέτρα!!! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πώωωωωωπώωωωωωω....

Τι γκομενάρα είναι αυτή... emarrightstifadw1.jpg

Την έβαλα ξανά για να γίνει διάσημη...

Κουκλάκι είναι...μου θυμίζει το δικό μου...που στην αρχή νόμιζα πως ήταν αγοράκι...αλλά τελικά μας προέκυψε κορίτσι...και όταν μεγάλωσε και το έστειλα κατασκήνωση στην κάπου στην Αχαία...ερωτεύτηκε έναν κούνελο και έμεινε εκεί και γέννησε κουνελάκια...αλλά κάποιος άσπλαχνος σα τον doctor-x καλή ώρα την απήγαγε... emcryemcrybaby

Δοκτορα-χ ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ απο τη Στιφάδω γιατί θα σου ρήξω κουνελοφάρμακο στο στιφάδο ρε... :bloodomen::bloodomen::bloodomen:

Έτσι και αλλιώς ακόμα είναι μικρούλα... :wub::wub::wub:

Για το μόνο που ανησυχώ είναι μήπως της μείνει παιδικό τραύμα το όνομα...Μα Στιφάδω... :splaaaats: ...Όπως και να το κάνουμε σε προδιαθέτει... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χιχι, εγώ το όνομα το βρίσκω πολύ χαριτωμένο.Να της ζήσει!

Είχα κάποτε κι εγώ πολλά κουνελάκια, μάλιστα δύο τα είχα αναθρέψει και σπίτι μου σαν κατοικίδια κι επειδή οι φίλοι μου ήταν κακά παιδάκια τα είχαν ονομάσει Στιφάδο και Λαδορίγανη.(φιλοδοξούσαν βέβαια με αυτήν τους την κίνηση να με κάνουν να καταλάβω που έπρεπε να καταλήξουν τα φτωχά μου κουνελάκια.)

Εννοείται βέβαια ότι τα κουνελάκια μου δεν τα πείραξε ποτέ κανείς, αλλά κάποια στιγμή από δέκα κουνέλια που είχα έμεινα με κανένα λόγω ασθένειας που τα χτύπησε...Γι'αυτό κάνε όλα τα απαραίτηατα εμβόλια στη μικρή Στιφάδω! :wub:

Αααα άτιμη ζωή, τί μου το θυμήσατε τώρα! emcrybaby

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γιατι εχω την εντυπωση οτι το θεμα απο συνταγες θα καταληξει emarright οι παιδικες αναμνησεις των συμφορουμιστων με τα κουνελακια τους!!!!! ή Τα παιδικα τραυματα!!!

γιατι εχω την εντυπωση οτι πρεπει να πεταχτω να αγορασω μερικα πακετα χαρτομαντηλα.........αφου γραφεται ποστ και κλαμα;!

εγω ευτυχως απο κατοικιδια περιοριζομουνα σε γατες και σκυλια......αντε κ καμια χελωνα οταν μας κουβαλαγε ο σκυλος :lol::lol::lol:

πολυ ωραιο το στιφαδι γιαμι,γιαμι.......αλλα εχω πολλα πολλα πολλα χρονια να το φαω αφου κανενας αλλος δε τρωει κ αφου η κυρα-μαμα μου εχει αναμνησεις απο τα κουνελακια της που'παιζε μικρη και στο τελος καταληγανε στο πιατο κ ετσι αποφευγει να φτιαξει :(:(:(

ΥΓ Μαριζα παω εγω αυτη τη φορα για τα ψωνια-χαρτομαντηλα....εσυ ειχες παει για τους καναπεδες B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χαχα...πολυ γελιο το απο πανω ποστ :D

Εγω τα κουνελια τα σιχαινομαι. Και δεν τα τρωω ποτε. Οποτε βγαλτε και μενα απεξω απο αυτους που δεν θα φανε το κουνελακι της Βασως.

ΒΤW Θελω να πω για ενα γλυκυυυυτατο χαμστερακι το οποιο λενε Ιπποκρατη (χαιδευτικα Πουκι) και του οποιου φωτο ακολουθει:

ladies and gentlemen here comes POYKI!!!!!!!

post-34-1087052632.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να βαλω αλλη μια φωτο του Ιπποκρατη; Μου επιτρεπετε; Για τον Ιπποκρατη εχω πολλα ονειρα. Θα ειναι το πρωτο μου πειραματοζωο και θα ειναι πολυτιμος αρωγος και συμπαραστατης κατα την διαρκεια της διατριβης μου. :wub: Πουκι emarrightemiloveyou

post-34-1087053066.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βάσωωωω, τι κουκλάκι που 'ναι....

πολύ...νόστιμη! :P

έχουν δίκιο που λένε οτι : "μια εικόνα ισοδυναμεί με χίλιες λέξεις..."

(δεν έχετε παρά να κλικάρετε πάνω στη φώτο....)

stifadw1.jpg

:P :P :P:P:P:P:P

υγ: φτού-φτου, μη στη βασκάνω!!!

να την χαίρεσαι και να...σε χαίρεται!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλά είναι πανέμορφη! :wub::wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ πολύ!!! emiloveyou Πάμε για γαμπρό τώρα! emoops

Υ.Γ. Όχι Τικ-Τακ μου, το κονέ ΔΕ θα γίνει στην κατσαρόλα...! embaaaemplease

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Βασίλω μου, αμαρτία μου μεγάλη, αυτό το πράμα που μοιάζει με ποντίκι κατασκηνεί εντός της οικείας σου; Εγώ στάνταρ θα του πετούσα παντόφλα αν το έβλεπα στο δρόμο πάντως.

Για στιφάδο δεν ξέρω, μπορεί να παίζει καλύτερα, πάντως θα έχω φροντίσει να έχω αφαιρέσει χειρουργικά την παντόφλα από το κρανίο του πρώτα :D:D:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.