Jump to content

Κάπνισμα!


trivialx

Καπνίζεις??  

34 members have voted

  1. 1. Καπνίζεις??

    • 1.Ναι
      13
    • 2.Οχι
      21


Recommended Posts

Πολύς ο ντόρος.. και για να χαλαρώσουν λίγο τα πνεύματα...για να δούμε..

Πόσοι από δω μέσα το φουμάρουμε..και σε πόσους μυρίζουμε ... :):):)

emstaremstar

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup ουτε κι εγω.....εκτος :unsure: ....εκτός...εκτός...απο τη φορά εκείνη που μου έδωσαν να δοκιμάσω τα ξαδέρφια μου σε ηλικία 5 ετων για να γελάσουν....η άσχημη εμπειρία καταγράφηκε πολυ δυνατά και απο τοτε ...το κόψα :P

emdevil εγώ , όταν ήθελα να γελάσω με την αντίδραση και το ξάφνιασμα των μικρότερων ,τους έδινα να δοκιμάσουν λεμόνι και πιπέρι...βέβαια, θα μου πείτε...ο καθείς με τα οπλα του!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στο πρώτο έτος κάπνιζα πολύ

μετά το έκοψα για διάφορους λόγους

μου λείπει κάποιες στιγμές απόλυτης χαλάρωσης καθώς το έχω συνδέσει με διακοπές B) , καφέδες , χορό αλλά όχι τόσο ώστε να το ξανααρχίσω

δε με ενοχλεί η μυρωδιά των καπνιστών

αυτό που με ενοχλεί όμως πολύ , είναι να πηγαίνω σε μικρούς χώρους που δεν εξαερίζονται καλά και μετά από λίγο να δακρύζουν τα μάτια μου :wacko:

.καταλαβαίνω ότι και ο καπνιστής θέλει να διασκεδάσει και με το τσιγάρο του αλλά και εγώ θέλω να διασκεδάσω χωρίς να τσούζουν τα μάτια μου. emermm

και επειδή οι χώροι διασκέδασης απευθύνονται και σε καπνιστές και σε μη , θεωρώ ότι θα έπρεπε να γίνεται έλεγχος στα συστήματα εξαερισμού ώστε να περνάμε καλά όλοι! emhehe

υγ. trivialx emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

άρχισα να καπνίζω στην 3η Λυκείου...(με φάγανε τα άγχη.. :) )

στην αρχή ( τα πρώτα δύο χρόνια) κάπνιζα ελάχιστα ..ενώ τώρα θα έλεγα αρκετά...

οι μάρκες που πέρασαν από την ζωή μου με την σειρά...το (1) είναι τα πρώτα μου τσιγάρα..

1.Marlboro

2.Winston

3.Winston lights

4.Marlboro lights

5.Origin

P.s.Ήρα thanx!!!! - emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup εεε.....δεν κρατιέμαι :P μου έρχεται η διάθεση για πειραγμα....

οι απαντήσεις μας μοιάζουν σαν αυτές των Ανώνυμων Καπνιστών....χι,χι....

ειμαι η τικ-τακ ,δέχθηκα καπνιστική κακοποιήση στα 5,αλλά τωρα ειμαι καλά και "καθάρη" ... B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εεε.....δεν κρατιέμαι :P ....οι απαντήσεις μας μοιάζουν σαν αυτές των Ανώνυμων Καπνιστών....χι,χι....

ειμαι η τικ-τακ και ειμαι καλά... B)

χαχα

..

εάν περάσει καιρός ..θα μπορούμε να το δοκιμάσουμε και με άλλα πράγματα!!!!! :D:D:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βρε τριβιαλ.......μετα την πρωινη τσιγαρο-μπαχαλο κουβεντας μας........εγω τι ψηφιζω;

τωρα πρεπει να πω ποτε δοκιμασα,ποτε ξεκινησα,ποια εκανα.....ποσα εκανα κτλ κτλ;Ειπαμε......πριβε αυτα :lol::lol::lol::lol::lol:

Παντως δε μυριζα :rolleyes::rolleyes: και γι'αυτο με καταλαβαν πολυυυυυυ.....μα πααααρα πολυ μετα emdevilemdevilemdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να πω και εγώ τα δικά μου...

1. Davidoff classic

2. Davidoff classic με ενίοτε Davidoff Magnum (αν τα βρείτε σε περιπτερο δοκιμάστε, ααν κυκλοφορούν ακόμη γιατί η τιμή είναι ολίγον τι αλμυρή.... όσο πατάει η γάτα δηλαδή....)

3. Davidoff gold

4. Cartier

5. Davidoff gold

6. Cartier

7. Davidoff silver

8. Davidoff gold

αυτάαα.....

κατά περιόδους, αν θέλω να καπνίσω καμιά διαφορετική γεύση, αγοράζω κανένα Marlboro lights σκληρό και σπανιότερα μαλακό...

ααα... μια περίοδο έκανα και στριφτά, με τον όλντ χόλμπορν τον κίτρινο, αλλά βαρέθηκα το στρίψιμο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup πολύ κυριλέ σε βρίσκω MD!!! :):)
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup αχ, βρίσκεις? :D:P:Pemheheemhehe

ε, καλά.... αυτό που τράβηκε πρώτα σταο Davidoff πριν 7 χρόνια σχεδόν ήταν το πακέτο τους και στη συνέχεια η γεύση και το άρωμά τους.

Τα Cartier είναι απίστευτα τσιγάρα με πολύ καλή ποιότητα καπνού, γεύση και άρωμα, ωραίο φίλτρο και ωραίο κουτί!

Πάντως ναι.... αφού κάνω που κάνω κακό στον εαυτό μου (έτσι λένε τουλάχιστον), ας τον κάνω στην κυρίλα!! :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup αχ, βρίσκεις?  :D  :P  :P  emhehe  emhehe

B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν καπνίζω

Δεν καπνίζω

Δεν καπνίζω

Δεν καπνίζω

Δεν καπνίζω!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και ούτε το δοκίμασα ποτέ!!

Είμαι ξενέρωτη και μίζερη αντικαπνίστρια και ο καπνός βλάπτει σοβαρά την υγεία μου την καριέρα μου και τις φωνητικές μου χορδές!!!! :P :P :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ε, καλά.... αυτό που τράβηκε πρώτα σταο Davidoff πριν 7 χρόνια σχεδόν ήταν το πακέτο τους και στη συνέχεια η γεύση και το άρωμά τους.

Τα Cartier είναι απίστευτα τσιγάρα με πολύ καλή ποιότητα καπνού, γεύση και άρωμα, ωραίο φίλτρο και ωραίο κουτί!

Πάντως ναι.... αφού κάνω που κάνω κακό στον εαυτό μου (έτσι λένε τουλάχιστον), ας τον κάνω στην κυρίλα!!  :D

:bloodomen: Χαιρετώ από το καπνοπαραγωγό Αγρίνιο,την πόλη που έχει το κεντρικό πάρκο Παπαστράτου και κεντρικό οδό την οδό Παπαστράτου,δεν τα καπνίζει κανένας!Τι μλκ δέρνει τον κόσμο τελικά!Άσε που παίρνεις Davidoff και τελικά μπορεί να καπνίζεις σέρτικο Αγρινίου(από που βρίσκουν τα καπνά;)και να μην το καταλαβαίνεις.Ή να καπνίζεις Muratti και αν ήξερες ότι λεγόντουσαν Μουράτογλου αρχικά να τα έκοβες!Γι'αυτό αν θέλετε να πάθετε καρκίνο του πνεύμονα,κάντε το μόνο με ελληνικά προϊόντα-και σ'αυτό υπερέχουν.Άσε που είναι ποτισμένα με το τίμιο ιδρώτα της τιμημένης ελληνίδας αγρότισσας και αυτό τους δίνει μια ξεχωριστή γεύση(ξέρεις τι ωραία είναι άλλος να σκίζεται και εσύ να κάθεσαι και να απολαμβάνεις του κόπους της εργασίας του;κωλοδουλειά τα καπνά...).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν καπνίζω

Δεν καπνίζω

Δεν καπνίζω

Δεν καπνίζω

Δεν καπνίζω!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και ούτε το δοκίμασα ποτέ!!

Είμαι ξενέρωτη και μίζερη αντικαπνίστρια και ο καπνός βλάπτει σοβαρά την υγεία μου την καριέρα μου και τις φωνητικές μου χορδές!!!! :P :P :P

χέστηκα! :D:bloodomen::splaaaats:emkiss

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ε, καλά.... αυτό που τράβηκε πρώτα σταο Davidoff πριν 7 χρόνια σχεδόν ήταν το πακέτο τους και στη συνέχεια η γεύση και το άρωμά τους.

Τα Cartier είναι απίστευτα τσιγάρα με πολύ καλή ποιότητα καπνού, γεύση και άρωμα, ωραίο φίλτρο και ωραίο κουτί!

Πάντως ναι.... αφού κάνω που κάνω κακό στον εαυτό μου (έτσι λένε τουλάχιστον), ας τον κάνω στην κυρίλα!!  :D

:bloodomen: Χαιρετώ από το καπνοπαραγωγό Αγρίνιο,την πόλη που έχει το κεντρικό πάρκο Παπαστράτου και κεντρικό οδό την οδό Παπαστράτου,δεν τα καπνίζει κανένας!Τι μλκ δέρνει τον κόσμο τελικά!Άσε που παίρνεις Davidoff και τελικά μπορεί να καπνίζεις σέρτικο Αγρινίου(από που βρίσκουν τα καπνά;)και να μην το καταλαβαίνεις.Ή να καπνίζεις Muratti και αν ήξερες ότι λεγόντουσαν Μουράτογλου αρχικά να τα έκοβες!Γι'αυτό αν θέλετε να πάθετε καρκίνο του πνεύμονα,κάντε το μόνο με ελληνικά προϊόντα-και σ'αυτό υπερέχουν.Άσε που είναι ποτισμένα με το τίμιο ιδρώτα της τιμημένης ελληνίδας αγρότισσας και αυτό τους δίνει μια ξεχωριστή γεύση(ξέρεις τι ωραία είναι άλλος να σκίζεται και εσύ να κάθεσαι και να απολαμβάνεις του κόπους της εργασίας του;κωλοδουλειά τα καπνά...).

δε ξέρω από που φέρνει τους καπνούς η Davidoff, αλλά πριν το γυρίσουν όλοι σε Made in EU, τα κουτιά γράφαν made in Hamburg. Μετά για ένα διάστημα γράφαν EU και τώρα πλέον γράφουν Made in Germany. Είναι από τα λίγα τσιγάρα που κατασκευάζονται εκτός Ελλάδας.

Τώρα πηγή προέλευσης καπνών δεν έχω εξετάσει.... :PB)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τώρα πηγή προέλευσης καπνών δεν έχω εξετάσει....  :P  B)

:lol: Ε,κοίτα να δεις μόμη καπνοπαραγωγή χώρα της ΕΕ είμαστε εμείς και πιο συγκεκριμένα η Ξάνθη και η Αιτωλοακαρνανία.Άλλες είναι η Ινδονησία,η Κούβα,οι ΗΠΑ,η Δομηνικανή Δημοκρατία,η Αϊτή,ε,δεν είναι και πολλές.Και μόνο λόγω απόστασης καπνά δικά μας συμφέρει να παίρνουν(της Ξάνθης και της Σουμάτρας θεωρούνται και τα κορυφαίας ποιότητας στον κόσμο).Οπότε πάλι σέρτικο Αγρινίου μπορεί να καπνίζεις!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Η ποιότητα του καπνού μας πάντως είναι πολύ καλή!Ας μην απορρίπτουμε οτιδήποτε ελληνικό!Είπαμε είμαστε για τα μπάζα αλλά όχι και τόσο! emlookaround

Δεν καπνίζω.

Ο καπνός με ενοχλεί πάρα πολύ σε σημείο που δεν μπορώ να αναπνεύσω.Μου τη δίνει τα φεσκολουσμένα μαλλιά μου μετά από έξοδο να μυρίζουν ανυπόφορα.Μου τη δίνει να μυρίζουν ανυπόφορα και τα ρουχαλάκια μου!Δεν μπορώ να βάζω κάθε μέρα πλυντήριο! emeleos Δεν μ'αρέσει επίσης να γίνομαι παθητικός καπνιστής.

Δυστυχώς στην παρέα μου είμαι η μόνη που δεν καπνίζει.Επομένως το υπομένω.Δεν με πειράζει να καπνίζουν σπίτι μου αλλά με το που φύγουν τα πατζούρια ανοίγουν τέντα!!! emdevil Ε δε βλάπτει και καμιά θυσία για τους φίλους.

Έχω δοκιμάσει όμως ακετές φορές.Αλλά τις περισσότερες δεν κατεβάζω καν τον καπνό.Απλώς το κάνω κυρίως όταν μου λένε αφού δεν έχεις δοκιμάσει γιατί το απορρίπτεις;;; :wacko:emstupid

Δηλώνω φανατική αντικαπνίστρια! emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν καπνίζω

Δεν καπνίζω

Δεν καπνίζω

Δεν καπνίζω

Δεν καπνίζω!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και ούτε το δοκίμασα ποτέ!!

Είμαι ξενέρωτη και μίζερη αντικαπνίστρια και ο καπνός βλάπτει σοβαρά την υγεία μου την καριέρα μου και τις φωνητικές μου χορδές!!!! :P :P :P

χέστηκα! :D:bloodomen::splaaaats:emkiss

Γιατρέ, εσύ είσαι εκτός συναγωνισμού... :splaaaats:

Αφού έχεις δημοσίως ομολογήσει ότι δεν αντέχεις να με ακούς να σου λέω "Κόψτοοοοοοοοοοοοο"!!!!!!!! :bloodomen::lol::Pemcolgateemstar

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καπνίζεις??

1.Ναι [ 8 ] [36.36%]

2.Οχι [ 14 ] [63.64%]  emhehe

Σύνολο Ψήφων: 22

:antegeia:  :P  :P  :P  :antegeia:

στατιστικά το μελετάμε

δεν είναι ανταγωνισμός

μακάρι το 15 να γίνει παραπάνω! :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αυτό που με ενοχλεί όμως πολύ , είναι να πηγαίνω σε μικρούς χώρους που δεν εξαερίζονται καλά και μετά από λίγο να δακρύζουν τα μάτια μου :wacko:

και μένα ...ειδικά όταν νυστάζω.. :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πουφούυυυυυ.... φλομώσαμε στον καπνό! Ανοίξτε κανένα παράθυρο... :P

Υ.Γ.1 Ειμαι μέλος του αντικαπνιστικού κινήματος.

Υ.Γ.2 Είχαμε ξανακάνει παρόμοια τσιγαροσυζήτηση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όπως καταλαβαίνετε, ως cowboy που σέβεται τον εαυτό του καπνίζω κι εγώ ολίγον τι!:cool10:Δεν θα γινόταν αλλιώς!Γίνεται να λέω τις απίστευτες ατάκες τύπου "you brought two too many...¨(το σεβασμό μου στο Sergio...) και να μην κρέμεται ένα τσιγάρο από τα χείλη μου?ΟΧΙ!Γι'αυτό λοιπόν μην τολμήσει κανείς να μου πει να το κόψω γιατί θα καπνίσουν τα εξάσφαιρά μου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.