Jump to content

JESUS CHRIST SUPERSTAR


Recommended Posts

ROCK ΟΠΕΡΑ των Weber, Rice

Σκηνοθ.: Β. Ρίτσος. Από την καλλιτεχνική ομάδα του Ωδείου Τέχνης Γ. Β. Φακανάς.

Η ιστορία του Ιησού μέσα από μια σύγχρονη οπτική γωνία που αγγίζει και σημερινούς προβληματισμούς. Μία παράσταση γεμάτη μουσική, τραγούδι, θέατρο, κίνηση.

(από www.athinorama.gr)

---------------------------------------------------------------------------------------------

Ο λόγος που με οδήγησε στο ΩΔΕΙΟ ΤΕΧΝΗΣ Γ. Β. ΦΑΚΑΝΑΣ για να δω τη συγκεκριμένη παράσταση, χθες βράδυ, δεν ήταν άλλος από την καλή μου φίλη τη Σαπφώ που πρωταγωνιστεί εδώ ως Μαρία Μαδγαληνή. Στην πορεία, το μουσικοχορευτικό αυτό έργο εξελίχθηκε σε μια έκπληξη πρώτου μεγέθους! Νέα παιδιά με εκπληκτικές φωνές, ροκ μπάντα live να "χώνει" χωρίς ντροπές και συστολές, αυθορμητισμός, κέφι...

Η σκηνή είναι μικρή για μια τέτοια παράσταση (επιπέδου Broadway), αλλά το ταλέντο των παιδιών περισσεύει και τους αξίζουν χίλια μπράβο. Δυστυχώς, σήμερα ήταν η τελευταία μέρα παραστάσεων, αλλά λόγω της ανέλπιστης επιτυχίας προβλέπεται συνέχεια.

Αν όντως αυτή υπάρξει, σας το προτείνω ανεπιφύλακτα, όχι μόνο για τη σέξυ Μαγδάλω ( emiloveyou ), αλλά γιατί τέτοιες προσπάθειες πρέπει να επιβραβεύονται από όλους μας. Τα νέα ταλέντα είναι εδώ, όχι στα κάθε λογής Fame Story...

ΥΓ: Σούπερ έξτρα ειδική σύσταση για τους ροκομεταλλάδες του site. This one's for you!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πες στην φίλη σου ότι έχει γ@μώ τις φωνές! Αν και μάλλον θα το ξέρει ;) .

Είναι πράγματι πολύ πρώτη φάση!

Εγγύηση για τους μεταλλάδες :cool11:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emrockon Ως συνιδρυτής με τον Sov της ΜΜΜ(μαλάκες-μουρόχαυλοι-μαντραχαλάδες ή medical metal mania) θέλω να πω ότι δεν ξέρω για την παράσταση του ωδείου,αλλά η ταινία είναι από τα πιο βαρετά πράγματα που έχω δει και αν και παίζει ο Gillan δεν είναι για μεταλλάδες,αφού οι μεταλλάδες ως γνωστόν δεν τα πάνε και πολύ καλά με τους χίπηδες!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Μάλλον όμως η συγκεκριμένη "παράσταση" και όχι η ταινία θα προσεγγίζει περισσότερο το μεταλ (κατά τη γνώμη μου το ροκ και όχι τόσο το μεταλ) :rolleyes:

Γουστάρετε να έρθετε σε ποτ-πουρί παράσταση που ετοιμάζουμε με κάτι συνεργάτες ανάλογου ρεπερτορίου? Γιου νοου, Τζίζους, Φάντασμα της Όπερας, Εβίτα κλπ. :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

(κατά τη γνώμη μου το ροκ και όχι τόσο το μεταλ) 

Χμ.... δεν είμαι και τόσο σίγουρη γι' αυτό...

Για κάποιο λόγο πιστεύω ότι πολύ πιο εύκολα θα προσέγγιζε το μέταλ παρα το ροκ.

Αλλα τεσπαν, δεν είναι αυτό το θέμα του τόπικ, οπότε σκάω... emblush

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Eίτε έτσι είτε αλλιώς και το μεταλ από το ροκ προέρχεται όμως.... emblush
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.