Jump to content

Πραγματική ημερομηνία εκκένωσης: 6 μήνες μετά την ενδεικτική ;


Μολόχα

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Δυσκολεύομαι να βρω τον σωστό τίτλο... Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάποια γνώμη/συμβουλή για το τι να κάνω με το αγροτικό, ας μην το δραματοποιώ, αλλά δεν το περίμενα να βρεθώ σε τέτοια κατάσταση.... 😥

Δήλωσα στην τελευταία προκήρυξη (φλεβαρης 2019)- και πήρα θέση στην 10η επιλογή (αυτή του Νομού).

Ενδεικτική ημερομηνία εκκένωσης αύγουστος 2019. Παίρνω τηλέφωνο τη συνάδελφο που έχει τη θέση μέχρι τότε και μαθαίνω ότι είναι σε άδεια μητρότητας και ότι η θέση θα ανοίξει το νωρίτερο  τον φλεβάρη του 2020 (εάν πάρει μόνο την μινιμουμ άδεια μητρότητας), και ίσως αργότερα εάν πάρει και άδεια θηλασμού. 

Στο Υπουργείο μου λένε ότι αυτοί δεν φταίνε, διότι όταν προκηρύξανε τις κενούμενες θέσεις, δεν τους είχε ενημερώσει για την εγκυμοσύνη της. Μου είπαν ότι θα με βάζαν σε κάποια άλλη θέση στον νομό εάν υπήρχε κενή, αλλά δεν υπάρχει.

Εάν καταλαβαίνω σωστά, εφόσον μου έχουν δώσει αυτή τη θέση, δεν μπορώ ούτε καν να συμμετέχω στις επόμενες προκηρύξεις (ιούνη, σεπτέμβρη, δεκέμβρη), διότι θεωρείται ότι έχω ήδη θέση αγροτικού......

Έτσι μένω χωρίς δουλειά μέχρι μινιμουμ τον Φλεβάρη.

Έχετε κάποια ιδέα για το τι θα μπορούσα να κάνω, εάν μπορώ να κάνω κάτι ; Μου φαίνεται τελείως παράλογο όλο αυτό...... ☹️

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπερα! Μπερδεμα πραγματικα... αλλα γιατι δεν αρνεισαι απλα τη θεση αγροτικού που πηρες ωστε να μπορεις να δηλωσεις στις επομενες προκυρηξεις? Εχεις αυτο το δικαιωμα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.