Jump to content

Αγροτικό


liatzi

Recommended Posts

Καλησπέρα, αποφοίτησα τον Ιούλιο,έχω καταθέσει τα χαρτιάμου για ειδικότητα αλλά είμαι στην αναμονή και τώρα βγήκε προκήρυξη για το αγροτικό και σκέφτομαι να δηλώσω.

Γνωρίζει κάποιος τι γίνεται με το άγονο? Είσαι ο μοναδικός ιατρός? Περνάς από κάποια εκπαίδευση πριν πας? Αν δεν σου παρέχουν κατάλυμμα είναι εύκολο να βρεις διαμέρισμα?

Ευχαριστωω :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν μας λες καλύτερα για που σκέφτεσαι ; έχει αναφερθεί πολλάκις πόσο μπέρδεμα ειναι το άγονο, ειδικά σε νησάκι και πόσο εκτεθειμένη είσαι.

Αν δεν προσφέρεται κατάλυμμα και είναι καλοκαίρι + νησί, παίζει να κοιμάσαι μέσα στο... Ιατρείο γιατί δεν θα βρίσκεις σπίτι!

Αν έχεις μικρή αναμονή (κάτω του έτους), χίλιες φορές να περιμένεις έστω και άφραγκη imho

 

Τροποποιήθηκε από kopritis
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η αναμονή που έχω είναι σίγουρα 2 χρόνια. Αρχικά σκεφτόμουν για κέντρο υγείας κατά προτίμηση στον νομό Αττικής αλλιώς Κυκλάδες και Κρήτη. Για παράδειγμα στο ΠΠΙ Ύδρας πόσοι ιατροί υπάρχουν? Αλλά εκεί δεν προσφέρεται κατάλυμα. 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ε, τότε έχει νόημα να πας αγροτικό. ΠΠΙ Ύδρας δεν δίνει κάποιο επιπλέον οικονομικό κίνητρο απ όσο βλέπω. Ό,τι και αν επιλέξεις, κοίτα να έχεις και άλλους γιατρούς, μην πας δλδ σε κάποιο νησάκι, ειδικά αν δεν έχεις κλινική εμπειρία όπως οι περισσότεροι, είναι μπλέξιμο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βασικά σκέφτομαι μόνο ΚΥ που σίγουρα έχουν και άλλους ιατρούς. Θα πάρω τηλέφωνο σήμερα σε μερικά να μάθω. Το θέμα μου είναι πόσο εύκολα θα βρω ένα σπίτι να μείνω..Για παράδειγμα στον Θερμο Αιτωλοακαρνανιας που έχει κέντρο υγείας και έχω ακούσει οτι είναι καλά δεν δινει καταλυμα ο δημος άρα θα πρέπει να νοικιάσω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...
On 8/3/2019 at 9:46 ΠΜ, liatzi said:

Βασικά σκέφτομαι μόνο ΚΥ που σίγουρα έχουν και άλλους ιατρούς. Θα πάρω τηλέφωνο σήμερα σε μερικά να μάθω. Το θέμα μου είναι πόσο εύκολα θα βρω ένα σπίτι να μείνω..Για παράδειγμα στον Θερμο Αιτωλοακαρνανιας που έχει κέντρο υγείας και έχω ακούσει οτι είναι καλά δεν δινει καταλυμα ο δημος άρα θα πρέπει να νοικιάσω.

τελικα τι εκανες?
 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.