Jump to content

esydoctors-πρόβλημα μετα την καταθεση της αίτησης


why

Recommended Posts

 Υπεβαλα σημερα ηλεκτρονικα την  αίτηση για την προκήρυξη στο Ε.Σ.Υ,εν συνεχεία πηγα στην 1η υπε και κατεθεσα τον φακελλο με την αιτηση και τα λοιπά δικαιολογητικά.

Πήρα αρ.πρωτοκολλου και  έπειτα μπαινοντας στο esydoctors δεν μου εμφανιζε το << βήμα>>  σχετικά με τον τρόπο παραδοσης της αίτησης και  τον αριθμό πρωτοκολλου (όπως αντίστοιχα τον Απρίλιο του 2018).

η κατασταση της αίτησης μου φαίνεται καταχωρημενη  και όχι πρωτοκολλημένη.

Σε τηλ επικοινωνία με την 1η υπε μου είπαν ρωτήστε στο υπουργειο. Αφου πήρα στο υπουργείο και από εκεί μου είπαν τηλ στην 1η ΥΠΕ.

Στο τηλ από την 1η υπε μου είπαν ότι εγινε και σε αλλους, αλλα να ρωτησω το τι και πως στο υπουργείο.

Γνωρίζει κανεις τι γίνεται?Υπαρχει θεμα να μην προωθηθεί η αίτηση ? ( Είναι κατι αντίστοιχο με την 6η ΥΠΕ , που θεωρήθηκε ότι καποιος δεν είχε καταθέσει ολοκληρο φακελο? και επρεπε να βρεθεί με την ενσταση  παραουσιαζοντας τον αρ. πρωτοκολλου?)

Πήγε κανείς στο υπουργείο να ρωτήσει? Που είναι το γραφειο όπου ασχολούνται με τις ηλεκτρονικες αιτήσεις και τα όποια διαδικαστικά προβληματα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αφου εχεις αριθμο ηλεκτρονικης αιτησης και αριθμο πρωτοκολλου καταθεσης φακελου απο την ΥΠΕ μην αγχωνεσαι.

νομιζω οτι πλεον απλα βγαλανε αυτο το βημα (να συμπληρωνεις τον τροπο παραδοσης του φακελου) απο τη διαδικασια. δεν προσεφερε και τιποτα εξαλλου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια ακόμα ερώτηση: Η προυπηρεσία μοριοδοτείται μετα την λήψη της ειδικότητας, σωστα?

Από συναδέλφους ακούω πως σημείωσαν τα εξαμηνα  και για  προυπηρεσία ως συνεργατες σε ιδιωτικές κλινικες για την πραγματοποιηση εφημεριων.(κατι συνηθισμένο στα χρόνια της αναμονής πριν τη λήψη ειδικότητας.)

Ισχυρίζονται οτι βγηκε τροποποιητική-φεκ που αναφεροταν στη μοριοδοτηση  προυπηρεσίας και προ της ειδικότητας.

Ισχύει κατι τετοιο?Εψαξα να βρω αν υπαρχει κατι τετοιο αλλα δεν  βρηκα κατι σχετικό.

και αναφερομαι στην εργασία σε ιδιωτικές κλινικες ως ιατρος ανευ ειδικότητας καθως επίσης και την εργασία σε προγραμματα βοηθεια στο σπίτι και παλι ανευ ειδικότητας.

Μήπως όλο αυτό είναι wishfulllll thinking?Στην αίτηση αναφερεται στο τέλος ότι υπάρχει ποινή για ψευδή στοιχεία,ηθελμενα ή εν αγνοία.

 

Μια φορα την κατεθεσα την αίτηση,απλά να γνωρίζουμε για τις επόμενες.  

(Δεν ήθελα να ανοιξω νεο τόπικ για ευνόητους λόγους.)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

10 minutes ago, why said:

Μια ακόμα ερώτηση: Η προυπηρεσία μοριοδοτείται μετα την λήψη της ειδικότητας, σωστα?

Από συναδέλφους ακούω πως σημείωσαν τα εξαμηνα  και για  προυπηρεσία ως συνεργατες σε ιδιωτικές κλινικες για την πραγματοποιηση εφημεριων.(κατι συνηθισμένο στα χρόνια της αναμονής πριν τη λήψη ειδικότητας.)

Ισχυρίζονται οτι βγηκε τροποποιητική-φεκ που αναφεροταν στη μοριοδοτηση  προυπηρεσίας και προ της ειδικότητας.

Ισχύει κατι τετοιο?Εψαξα να βρω αν υπαρχει κατι τετοιο αλλα δεν  βρηκα κατι σχετικό.

και αναφερομαι στην εργασία σε ιδιωτικές κλινικες ως ιατρος ανευ ειδικότητας καθως επίσης και την εργασία σε προγραμματα βοηθεια στο σπίτι και παλι ανευ ειδικότητας.

Μήπως όλο αυτό είναι wishfulllll thinking?Στην αίτηση αναφερεται στο τέλος ότι υπάρχει ποινή για ψευδή στοιχεία,ηθελμενα ή εν αγνοία.

 

🤣🤣

Εννοείται είναι wishful thinking. Με τον παλιό τρόπο κρίσης, πραγματι μετρουσαν σχεδον τα παντα. Καποιοι βαζανε ακομα και την προυπηρεσια στο στρατο!!!

Πλεον πριν τη ληψη τιτλου ειδικοτητας μετραει μονο το αγροτικο (10 μορια "κανονικο", 50 μορια το αγονο).

 

Και εννοείται επειδή είμαστε Ελληναρες θα προσπαθησουμε να "ξεγελασουμε" το συστημα. Και συνεδρια πριν τη ληψη ειδικοτητας θα βαλουμε, και ξενα πιστοποιητικα αμεταφραστα θα βαλουμε, και 2 θεσεις για την ιδια χρονικη περιοδο θα βαλουμε και και .......Και αμα δεν μας τα κανουν δεκτα, θα βγουμε να κανουμε ενστασεις, να βρισουμε και να λεμε ποσο μας αδικησανε και χασαμε τη θεση......

 

Ολα τα παραπανω αφορουν τον πινακα μοριοδοτησης. Στο βιογραφικο σου, προκειμενου να εντυπωσιασεις τους κριτες βαζεις οτι θελεις.

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Κ εμένα έχει κολλήσει στο "καταχωρημένη" ενω την έχω πρωτοκολλήσει. Στην 1η ΥΠΕ απάντησαν ότι δεν έχουν ιδέα τι γίνεται στην ηλεκτρονική πλατφόρμα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1 ώρα πριν, karampa said:

Κ εμένα έχει κολλήσει στο "καταχωρημένη" ενω την έχω πρωτοκολλήσει. Στην 1η ΥΠΕ απάντησαν ότι δεν έχουν ιδέα τι γίνεται στην ηλεκτρονική πλατφόρμα

Το Νοεμβριο ηταν το ιδιο θεμα

Η 1η Υπε δεν γνωριζε.

Για την πλατφορμα πηγα στο υπουργειο:μου ειπαν πηρατε αρ. Πρωτοκολου.τελος.  δεν χρειαζεται να τον καταχωρησετε στην αιτηση.

 

Καλη επιτυχια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

να ρωτησω κατι ακομα, παλαιοτερη αιτηση (2018) για την οποια ειχα παρει αριθμο πρωτοκολλου δε φαινεται καθολου στη λιστα αιτησεων... και φυσικα ο ενας με παραπεμπει στον αλλον... μηπως μπορει να υποθεσει κανενας κατι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

17 minutes ago, karampa said:

να ρωτησω κατι ακομα, παλαιοτερη αιτηση (2018) για την οποια ειχα παρει αριθμο πρωτοκολλου δε φαινεται καθολου στη λιστα αιτησεων... και φυσικα ο ενας με παραπεμπει στον αλλον... μηπως μπορει να υποθεσει κανενας κατι?

καθε φορα που βγαινει μια νεα προκηρυξη οι αιτησεις για παλαιοτερες προκηρυξεις δεν φαινονται πλεον στο συστημα. 

εξαλλου και να φαινονταν τι θα προσεφερε?

τα αποτελεσματα (μη παραδεκτες αιτησεις, μοριοδοτηση κτλ) φαινονται στο site της αντιστοιχης ΥΠΕ.

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.