Jump to content

εκπαιδευτική άδεια (στην παράταση ειδικότητας)


manosbr

Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδελφοι, 

 

Γνωρίζετε αν δικαιούμαστε εκπαιδευτική άδεια (έστω 1-2 μήνες) όσο είμαστε σε παράταση (6μηνη) μετά την ειδικότητα και ενώ έχουμε λάβει τον τιλτο ειδικότητας?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί δεν απευθύνεσαι στο γραφείο προσωπικού του νοσοκομείου σου ; Τυπικά στην παράταση της Ειδικότητας ισχύουν όσα ισχύουν και στην κανονική διάρκεια αυτής, φυσικά εσύ πλέον δεν... εκπαιδεύεσαι, αν και κατέχεις εκπαιδευτική θέση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

΄ρωτησα και μου είπαν πως όχι εφόσον πήρα τίτλο ειδικότητας. 

Αλλά το θεώρησα περίεργο γιατί να ισχύει, πχ και οι επιμελητές που δεν εκπαιδεύονται παίρνουν εκπαιδευτικές άδειες. 

Και λέω μήπως ξέρει κα΄ποιος κάτι ή μήπως υπάρχει σχετικός νόμος. 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

έχεις δηλαδή καταθέσει τον τίτλο ειδικότητας στο γραφείο?

 

διότι αν όχι,μπορείς να ισχυριστείς ότι δεν έχεις λάβει ακόμα τον τίτλο ή ακόμα καλύτερα πως δεν έχεις περάσει ακόμα τις εξετάσεις...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν δικαιούσαι εκπαιδευτική άδεια. Δικαιούσαι επιστημονική. 15 ημέρες ανά χρόνο, που δεν μεταφέρονται. Η σύμβαση που έχεις υπογράψει είναι πανομοιότυπη με αυτή που είχες σαν ειδικευόμενος. 

 

Εκπαιδευτική άδεια παίρνουν οι δημόσιοι υπάλληλοι όταν σπουδάζουν ή δίνουν εξετάσεις σε μεταπτυχιακά. Επιστημονική είναι η δική μας άδεια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 21/11/2017 at 11:41 ΜΜ, iceman said:

Δεδομενου των 15 ημερων/χρονο, πως ζηταει "εστω" 1-2 μηνες ο manos?

Δε μίλησα για επιστημονική άδεια  (για συνέδρια). 

Αλλά για εκπαιδευτικη. 

Αρκετοί  φίλοι και συνάδελφοι κατά τη διάρκεια της ειδικότητας έχουν πάρει εκπαιδευτική άδεια για το εξωτερικό έως και 6 μήνες. 

Αυτό είναι γνωστό και γίνεται σίγουρα, 

αυτό που δεν ξέρω αν γίνεται είναι αν μπορώ να κάνω το ίδιο ενώ είμαι σε παράταση και έχω καταθέσει τον τίτλο ειδικότητας

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.