Jump to content

ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΣΤΗ ΛΕΣΒΟ !!!


petant

Recommended Posts

Ενοψει των καινουριων προκυρηξεων ηθελα να πω σε οσους ψαχνουν που να δειλωσουν να κοιταξουν και την περιπτωση της Λεσβου! Αγονα τα περισσοτερα χωρια (αρα 400ε επιδομα), με καταλυμα, και κοντα στα Κεντρα Υγειας (που ναι 4 σ'ολο το νησι). Κανω 2ο αγροτικο αγροτικο στη Λεσβο, και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο δουλεια,κοσμο και συνθηκες εργασιας. Οι εφημεριες μετα βιας περνανε τις 6, μιας και υπαρχουν πολλοι αγροτικοι που στελεχωνουν τα Κ.Υ αυτη τη στιγμη. Ειμαι διαθεσιμος να δωσω πληροφοριες για οποιοδηποτε χωριο βγει στην επομενη προκυρηξη !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Για Μηθυμνα και Αγιασσο τι εχεις να πεις??? εσυ που εισαι ??? αν μπορεις να μου δωσεις μια ιδεα θα ηταν πολυ χρησιμο... ξερεις πανω κατω... εφημεριες, αν εχει αλλους γιατρους, νοσηλευτες(νομιζω στο site λεει 2 μηθυμνα και 3 αγιασσο), αν καλυπτεις αλλα χωρια , τι παιζει με τις αδειες και τις διακομιδες. νεος γιατρος ειμαι και σκεφτομαι να βαλω για αγροτικο καποιες επιλογες λεσβο.. ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καταρχην και τα 2 χωρια δινουν σπιτι. Απλα δε ξερω σε τι κατασταση ειναι το καθενα. Τωρα συγκεκριμενα...

Μηθυμνα: Yπαγεται στο Κ.Υ Καλλονης (35' αποσταση). Η αληθεια ειναι οτι βγηκαν πολλα χωρια στην προκυρηξη γυρω απ τη Μηθυμνα, οποτε αν δεν πιαστουν πας και σ αυτα 1 φορα τη βδομαδα (Πετρα,Συκαμνια,Βαφειο). Το χωριο εχει πολυ δουλεια το καλοκαιρι λογω των τουριστων και μεγαλη ερημια τον χειμωνα. Το Κ.Υ Καλλονης εχει μεγαλη κινηση το καλοκαιρι, λιγο μικροτερη τον χειμωνα. Εφημερευεις παντα με γιατρο-νοσηλευτη, παιρνεις τα ρεπο κανονικα, με λιγη δυσκολια κ τις αδειες.

Αγιασος: Yπαγεται στο Κ.Υ Πλωμαριου (30' αποσταση).  Ωραιο χωριο με κινηση το καλοκαιρι (λιγοτερη απο Μηθυμνα) και ησυχια τον χειμωμα...Δεν πας σε αλλα χωρια, αλλα σε στελνουν να καλυψεις εφημεριες στο νοσοκομειο Μυτιληνης (35' αποσταση) που χει ελλειψεις απο ειδικευομενους (μισες μυτιληνη-μισες πλωμαρι περιπου ). Εχεις και στα δυο γιατρο-νοσηλευτη ανα πασα στιγμη και ωρα. Μυτιληνη φυσικα εχει πολυ δουλεια, Πλωμαρι ελαχιστη εως καθολου. Παιρνεις επισης κανονικα τα ρεπο κ τις αδειες οποτε θες. 

(Εγω ειμαι σε χωριο που υπαγεται στο Κ.Υ Πλωμαριου)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.