Jump to content

Recommended Posts

Έχουν βγει τα προσωρινά αποτέλεσματα του αγροτικου, τι διαδικασιες πρέπει να ακολουθησεις για να διοριστεις στο ιατρειο που σε έχουν παρει? Εγγραφή στον ιατρικό σύλλογο, νεος λογαριασμός τραπεζας κτλ??? 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

3 λεπτά πριν, catzol said:

Να περιμένεις τα οριστικά για αρχή. Μετά θα σου πουν από το νοσοκομείο στο οποίο ανήκει το ιατρείο  σου.

Αφού βγουν τα οριστικά να παρω τηλ στο νοσοκομείο ή να περιμένω το διορισμο? 

Ευχαριστώ! 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορείς να περιμένεις τον διορισμό να έρθει σπίτι ή να τον τυπώσεις όταν ανέβει στο σάιτ της Διαύγειας. Χωρίς το χαρτί δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Αν θες να γίνει πιο γρήγορα η διαδικασία μπορείς να αρχίζεις να μαζεύεις τα απαραίτητα δικαιολογητικά. Σχετικά με αυτά το ιδανικό θα ήταν να τους πάρεις ένα τηλ για να σου τα πουν επακριβώς ή εναλλακτικά υπάρχουν κάπου στο greekmeds.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1 ώρα πριν, ojkkhh said:

Αφού βγουν τα οριστικά να παρω τηλ στο νοσοκομείο ή να περιμένω το διορισμο? 

Ευχαριστώ! 

Πλην όσων αναφέρθηκαν, ακριβέστατα όλα, τσέκαρε την ακριβή ημερομηνία κατά την οποία ανοίγει η θέση σου στο αγροτικό. Πότε φεύγει δηλαδή αυτός που αντικαθιστάς. Θεωρητικά όταν έρθει πλέον ο διορισμός, λογικά, ο προηγούμενος θα πρέπει ήδη να έχει απολυθεί. Επομένως, για να περιμένεις περίπου πότε θα πρέπει να αρχίζεις να μαζεύεις δικαιολογητικά, από τα οριστικά αποτελέσματα αν θες, καλό είναι να πάρεις ένα τηλέφωνο στο γραφείο προσωπικού του νοσοκομείου όπου ανήκει το κέντρο υγείας του περιφερικού ιατρείου για οποίο επιλέχθηκες.

Ρώτα πότε ανοίγει επισήμως η θέση σου, αν η προκήρυξη γράφει ότι δεν είναι ήδη ανοιχτή. Εν ανάγκη, πάρε ένα τηλέφωνο στο ιατρείο, κέντρο υγείας ή νοσοκομείο όπου ανήκεις και ρώτα τον ίδιο τον αγροτικό τον οποίο αντικαθιστάς, αν η θέση δεν εμφανίζεται κενή στην προκήρυξη. Εμένα η θέση μου άνοιγε 3εις μήνες μετά τα οριστικά αποτελέσματα (Μάρτιο 2013) και με είχαν βεβαιώσει γι' αυτό όλοι οι παραπάνω: νοσοκομείο και αγροτικός. Τελικά ο δεύτερος σηκώθηκε και έφυγε απροειδοποίητα και πήγα Ιανουάριο (2013)... Δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει και πολλά σε αυτά τα θέματα από τότε, απλά έχε το υπόψιν σου να μην ετοιμάζεσαι χωρίς να τσεκάρεις πρώτα πότε πρέπει να πας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

24 λεπτά πριν, mihiatrik said:

Πλην όσων αναφέρθηκαν, ακριβέστατα όλα, τσέκαρε την ακριβή ημερομηνία κατά την οποία ανοίγει η θέση σου στο αγροτικό. Πότε φεύγει δηλαδή αυτός που αντικαθιστάς. Θεωρητικά όταν έρθει πλέον ο διορισμός, λογικά, ο προηγούμενος θα πρέπει ήδη να έχει απολυθεί. Επομένως, για να περιμένεις περίπου πότε θα πρέπει να αρχίζεις να μαζεύεις δικαιολογητικά, από τα οριστικά αποτελέσματα αν θες, καλό είναι να πάρεις ένα τηλέφωνο στο γραφείο προσωπικού του νοσοκομείου όπου ανήκει το κέντρο υγείας του περιφερικού ιατρείου για οποίο επιλέχθηκες.

Ρώτα πότε ανοίγει επισήμως η θέση σου, αν η προκήρυξη γράφει ότι δεν είναι ήδη ανοιχτή. Εν ανάγκη, πάρε ένα τηλέφωνο στο ιατρείο, κέντρο υγείας ή νοσοκομείο όπου ανήκεις και ρώτα τον ίδιο τον αγροτικό τον οποίο αντικαθιστάς, αν η θέση δεν εμφανίζεται κενή στην προκήρυξη. Εμένα η θέση μου άνοιγε 3εις μήνες μετά τα οριστικά αποτελέσματα (Μάρτιο 2013) και με είχαν βεβαιώσει γι' αυτό όλοι οι παραπάνω: νοσοκομείο και αγροτικός. Τελικά ο δεύτερος σηκώθηκε και έφυγε απροειδοποίητα και πήγα Ιανουάριο (2013)... Δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει και πολλά σε αυτά τα θέματα από τότε, απλά έχε το υπόψιν σου να μην ετοιμάζεσαι χωρίς να τσεκάρεις πρώτα πότε πρέπει να πας.

Είναι ήδη κενό το ιατρείο που με έχουν παρει! Θα καλεσω και το αντίστοιχο νοσοκομείο! Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.